Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

aj cisto i ja da napisem nesto sto se tice mog napretka...

usao sam u 4. nedelju trcanja, danas sam istrcao 34min, poceo sam sa 20 prve nedelje :)

ide mi odlicno, sada mi ne predstavlja nikakav problem da istrcim odredjenu distancu, svaki put je produzavam i mislim da i brze trcim, tj jacim tempom.

sto se ishrane tice, i dalje pazim sta jedem i uopste nemam problema sa tim :) totalno sam izbacio fast fud, grickalice, sokove, suhomesnate proizvode i ostala sranja...

eventualno se jednom nedeljno castim, recimo za dorucak sendvic majonez/chajna kobaja ili tako nesto :)

za 3 nedelje sam skinuo 4.5kg i ako ovako nastavim sledece nedelje bi mogao da budem dvocifren, sto se kilaze tice, posle vise od 2 godine :)

AJMO BRE

JEBI GROBARE

JE BI

JEBI!

:)

IDEMO o/

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

au brate

Pa nisu hemija, nego suplementi. Mislim, ne razumem cak ni poentu uzimanja kreatina i dekstroze, ako ti kazes da je morzina. Jel zna on zasto to uzima, ili mu je jedini razlog neciji tudji savet?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

on je to uzeo na svoju ruku jer je bilde, u tripu je da ce ga to poterati da konstantno trenira, jer je puko pare pa da sad to ne propadne uzalud :D sad jebiga, znam ja da su to suplementi ali mi je lakse da napisem i sve to svrstam u "hemudza" :D mislim ja postavim pitanje, a covek, umesto da odgovori, uhvati se za to sto sam napisao "hemudza" ffs :D

Link to comment
Share on other sites

Pa cak i da je tako, mogao je da kupi nesto sto ima smisla piti, uzimajuci u obzir njegovo trenutno stanje i sta zeli da postigne. Ovako je samo bacio pare, i da uzima to i da ne uzima...

Sto se tice kreatina, nek popije pola doze pre, a pola posle treninga, najbolje bi bilo razmucen u vodi. Dekstroza je obican monohidrat, a posto sumnjam da on radi neke iscrpljujuce treninge, a i oce da smrsa, ne treba mu apsolutno ni za sta...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

To sto tvoj drugar tako razmislja je redovna pojava, nemoj da mislis da je on poseban( iako verujem da pricas o sebi ali necemo o tome :)) ).To je klasican sindrom ljudi koji hoce da treniraju, pa onda bez dana treninga odu na internet i pocnu da citaju forume i sajtove o suplementaciji, i onda nece da treniraju nego stekaju pare cak i po par meseci da kupe sve sto su pronasli,i za sta misle da bi im u njihovom slucaju pomoglo.I ja imam jednog takvog druga, koji je citao to lomio se, ima 110 kg i hoce da smrsa, ali nece da trenira dok ne kupi sve sto mu je potrebno, pa je onda mucenik opet citao lomio se i na kraju kupio sagorevace i l-karnitin.Posle toga je izjavio kako je procitao da kad mrsavi prvo telo sagoreva misice, pa je kupio protein i aminokiseline da bi u isto vreme kad gubi kilazu dobijao misice.Posle toga je kupio i kreatin. Ovo je sve trajalo nedelju dana, i posle sedam dana treninga decko je prestao da koristi sve to sem proteina, jer mu se ne svidjaju sagorevaci pa onda ovo ima manu pa onda ono ima manu i tako dalje.

Poenta price je, suplementacija sluzi vec izgradjenim sportistima da guraju granice i da lakse podnose treninge 2-3 puta dnevno.Ona ne sluzi da bi pocetnici brze gubili kile ili imali veci napredak.Posledica ovoga je cena proteina (najcesce koriscenog suplementa od strane i sportista i vikend rekreativaca) koja sad iznosi 8k a realna cena mu je recimo 800 dinara, jer svi misle da je to ,,laka hemija'' kojom ces brze da dobijas misice i kilograme bez stetnih posledica i svi znamo da citava teretana pije protein,mora da je to do jaja i da to donosi ogromne rezultate jer jebiga svi koriste protein.

Tako da reci ti tvom drugu da lepo on ode da trenira i da ne pije nista, pa tek posle odredjenog vremena(par meseci) kad vidi da nema napretka i da ne moze da izgura 2 puta stodvajes iz bencha vec 2 nedelje, nek onda ode i raspita se sta je najbolje da uzme.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vreme sam preaktivan (neki privatni aerobni treninzi u teretani 3x nedeljno i ostala 4 dana fudbal) pa sam posle 13 dana toga vezano osetio da mi fali svezine. Koje je resenje za to sem kuliranja par termina u narednih par dana?

  • Skines par sezona neke serije
  • Kupis par kila belog mesa (kolko sezona tolko kg)
  • Kad odgledas i pojedes sve predahnes
  • ?????
  • Profit!!

:tf:

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

To sto tvoj drugar tako razmislja je redovna pojava, nemoj da mislis da je on poseban( iako verujem da pricas o sebi ali necemo o tome :)) ).To je klasican sindrom ljudi koji hoce da treniraju, pa onda bez dana treninga odu na internet i pocnu da citaju forume i sajtove o suplementaciji, i onda nece da treniraju nego stekaju pare cak i po par meseci da kupe sve sto su pronasli,i za sta misle da bi im u njihovom slucaju pomoglo.I ja imam jednog takvog druga, koji je citao to lomio se, ima 110 kg i hoce da smrsa, ali nece da trenira dok ne kupi sve sto mu je potrebno, pa je onda mucenik opet citao lomio se i na kraju kupio sagorevace i l-karnitin.Posle toga je izjavio kako je procitao da kad mrsavi prvo telo sagoreva misice, pa je kupio protein i aminokiseline da bi u isto vreme kad gubi kilazu dobijao misice.Posle toga je kupio i kreatin. Ovo je sve trajalo nedelju dana, i posle sedam dana treninga decko je prestao da koristi sve to sem proteina, jer mu se ne svidjaju sagorevaci pa onda ovo ima manu pa onda ono ima manu i tako dalje.

Poenta price je, suplementacija sluzi vec izgradjenim sportistima da guraju granice i da lakse podnose treninge 2-3 puta dnevno.Ona ne sluzi da bi pocetnici brze gubili kile ili imali veci napredak.Posledica ovoga je cena proteina (najcesce koriscenog suplementa od strane i sportista i vikend rekreativaca) koja sad iznosi 8k a realna cena mu je recimo 800 dinara, jer svi misle da je to ,,laka hemija'' kojom ces brze da dobijas misice i kilograme bez stetnih posledica i svi znamo da citava teretana pije protein,mora da je to do jaja i da to donosi ogromne rezultate jer jebiga svi koriste protein.

Tako da reci ti tvom drugu da lepo on ode da trenira i da ne pije nista, pa tek posle odredjenog vremena(par meseci) kad vidi da nema napretka i da ne moze da izgura 2 puta stodvajes iz bencha vec 2 nedelje, nek onda ode i raspita se sta je najbolje da uzme.

hm skroz fin odgovor

ali ipak ovo ne pricam o sebi :) ja sam pre bio klasican primer tih "omg mrzi me da zivim daj da smrsam malo i da se dovedem u red, mora neka hemudza da padne jer mi mrsko da cekam napredak" likova.. zivot mi se svodio na 1, eventualno 2 fudbala nedeljno od aktivnosti, sve ostalo na kafenisanje, izlasci alkoholisanje, komp i ucenje :) bukvalno i taj fudbal sam jedva pola sata igrao, ostalo mrcvario po terenu :) secam se, kad sam pocinjao, da sam uzeo aminokiseline iako nisam imao pojma sta rade, trebo sam duzmem sagorevace ali sam ih pomesao, jer sam bio debil :)) koristio sam to nedelju-dve, batalio i odlucio na suvo da treniram, pa sam posle tipa 2 metra (kad sam smrso) pocepo ostatak..

sad se malo vise 'razumem' u to, iako nisu suroviomg_padamudepruakonetreniram1dan treninzi, treniram kuci i eventualno ako me vreme posluzi napolju.. ali bar odrzavam to sto sam "postigao"

tako da sam ova pitanja postavio zbog njega, jer budala meni ne veruje (a ja sam reko da cu se 'raspitati' :c) :) jbg :)

Link to comment
Share on other sites

Uspeh = 85% ishrana + 10% trening + 5% suplementi

Sad sam gledao dokumentarac "I want to look like that guy",trener kaze liku:"You have to feel really bad to look really good".Nije mogao tacnije reci.Preporucujem svima koji nisu bili u zivotu ispod 12% BF,cisto da vide facu tok lika dok je na 1500kcal dnevno i ko zna koliko hidrata.

Link to comment
Share on other sites

Ove godine sam prvi put isao ispod 10% i prvi put proziveo ceo taj proces. Jeo sam 50gr UH dnevno, a kalorije su bile na oko 1600+/-.

Uzasno je tesko, to stoji.

Ali moram ici protiv opsteprihvacenog misljenja i reci da je meni iskreno masa mnogo teza od definicije. I ocigledno je da je subjektivno, posto niko zivi to nece reci, ali meni je masa pacenje, a definiciju mnogo lakse odradjujem. Valjda sto na psihickoj bazi, neako nagrade su vidljivije i vece. Kada pogledam u nazad, psihicki sam uvek pucao na masi.

Ima i do toga sto mrzim da se osecam "debelo" i "usporeno" , pritom u oba slucaja jedem cistu hranu, ali je na definiciji upola manje pa mi je i lakse...

Enivej, pogledao sam trejler, odgledacu obavezno.

Link ka dokumentarcu ---->

, isti lik je uploadovao i druga dva dela. Edited by LongIey
Link to comment
Share on other sites

To je sve subjektivno.Ja sam jeo 220 grama hidrata dnevno kada sam trenirao,a 190 kada sam odmarao i smrsao sam od 105 do 96.7.Subjektivno mozda bih jos kilu skinuo tako i onda bih stagnirao.Poenta price je da mi u teretani nisu verovali koliko hidrata jedem,a mrsavim.Sve je to jako subjektivno,cini mi se.Ja bih na 50g UH pukao.

Mozes li da mi kazes kako si pukao na masi,sta te je sjebalo - stagnacija mozda?

Meni je masa jako kul - jedem kao zmaj,nisam toliko zamascen,osecam se JAKO dobro,a dizem 200 na mrtvom,130 na bencu i 160 na cucnju.Uporedi to sa umiranjem na low carbu : D

Da treba pojesti gomilu pirinca i ostale monotone hrane,to stoji,i mene vec pomalo smara.

Link to comment
Share on other sites

Ma hrana, samo mi je hrana problem. Sto moram da jedem ~4000kcal hrane koju ne bih, nema stagnacije. Nego jedan dan ustanem i kazem necu vise da jedem ova sranja i puknem. To je to. Pritom od ~5 obroka, ja zbog posla jedem 2 poptuno hladna, a pripremljeni su 4h i 6h pre samog jedenja. to je meni problem.

Da imam svaki obrok sveze spremljen, to bi bila druga prica. Ali sve to spada u izgovore, ako ima volje ima i nacina, videcemo ove godine koliko cu terati.

Link to comment
Share on other sites

uf vidim ovde sve sami eksperti, pa ae da vas pitam nesto..

za 3 nedelje sam smrsao 4.5kg, pisao sam sta sve radim, trcim ishrana 'zdrava' i sve to sto ide, a evo sada za nedelju dana ostao sam na istoj kilazi a nista nisam menjao, cak sam i pojacao trcanje, dan vise nedeljno i duzi vremenski period trcanja.

sta da menjam? da jos manje jedem? da jos vise treniram? da ubacim neke vezbe pored trcanja? tipa trbusnjaci sklekovi?

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li ce ovo masi izgledati glupo, ali ja sam smrsao samo tako sto sam izbacio sredinu hleba iz ishrane.. sva sreca pa i ovako ne volim da jedem hleb pa mi to nije tesko palo..

i nisam nista jeo posle tipa 9-10 sati, eventualno neku vocku ^__^

za metar dana je otislo 7-8 kila :p

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li ce ovo masi izgledati glupo, ali ja sam smrsao samo tako sto sam izbacio sredinu hleba iz ishrane.. sva sreca pa i ovako ne volim da jedem hleb pa mi to nije tesko palo..

i nisam nista jeo posle tipa 9-10 sati, eventualno neku vocku ^__^

za metar dana je otislo 7-8 kila :p

Probacu tako kada se zakucam na 10% :D

Salim se, ali pricamo o dva potpuno drugacija vida ishrane i mrsavljenja. Ali svakako, good for you!

@Mendzi: Za pocetak preporucujem da pre trcanja odradis vezbe snage (sklekovi, trbusnjaci, ledjnjaci), za pocetak 3 serije od svega do otkaza. Sagoris malo dodatnih kalorija i ojacas.

Edited by LongIey
Link to comment
Share on other sites

Nisam mogao da nadjem ostale delove osim prva dva na ovom Longlijevom klipu, tako da evo ceo film. Ne znam dal su dozvoljeni ovi sajtovi za strim, pa evo ovako:


http://fleon.me/vv.php?Id=415b2840d407dce232ff2985ebc106e8

Dobar je film, definitivno je prikazao neke muke do kojih se dolazi tek kad BF padne ispod 10%. Po meni je tu mentalna stabilnost najbitnija, da ne puknes u jednom od onih trenutaka kad si na dnu, da ne kazes 'Ma koji ce mi ovo kurac' i pojedes sve sto ti se jede... :)

@Menadzer Moguce je da si samo malo krenuo da zadrzavas vodu, u krajnjem slucaju, ako nastavis sa istom ishranom i sa istim treningom, gubitak ce se sigurno nastaviti. Mozes i da ubacis neke vezbe (sklekovi, trbusnjaci, zgibovi), ili da malo promenis tip treninga (trcanje/bajs/plivanje)...

Edited by Zuzi
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ma hrana, samo mi je hrana problem. Sto moram da jedem ~4000kcal hrane koju ne bih, nema stagnacije. Nego jedan dan ustanem i kazem necu vise da jedem ova sranja i puknem. To je to. Pritom od ~5 obroka, ja zbog posla jedem 2 poptuno hladna, a pripremljeni su 4h i 6h pre samog jedenja. to je meni problem.

Da imam svaki obrok sveze spremljen, to bi bila druga prica. Ali sve to spada u izgovore, ako ima volje ima i nacina, videcemo ove godine koliko cu terati.

Razumem te u potpunosti.Ja se budim u 7:13,pravim dva obroka i pakujem ih za citaonicu.Dok se oni prave,pojedem prvi obrok,iskenjam se i krecem.Znaci 3 obroka hladna : D.Od 8 do 13-14 ucim,pa teretana,pa posle teretane ugrejem vec skuvani pirinac i ispecem meso.Tu je pola obroka hladno.Peti obrok skuvam pirinac ponovo i imam meso od pre par sati.Zadnji obrok ela + lesnici.

Problem je sto si ti preveliki gurman i volis dzank vise nego vazduh da dises pa ti verovatno tesko pada prezderavanje pirincom i belim.Iskreno,i meni je vec malo dopizdelo da moram da jedem tako cesto i da se polivam jednolicnom hranom,ali sta sad.Makar se odlicno osecam,kukacu za ovim danima tamo od aprila kada krene da pada svaki mesec za 500 kcal....

Jos da dodam za film,kada je lik tamo negde na 8% upalio kameru da se snima i kad sam mu video facu,stomak mu se okrenuo.Taj odvratni osecaj nemoci,pospanosti...Uzas.U pravu je,za regular Joe-a to ne vredi truda.

Link to comment
Share on other sites

momci, loše mi utičete na motivaciju, ostaću na 15+ BF ceo život :D

još mi je bio na gajbi ortak iz engleske koji se tripuje sa kuvanjem, svaki dan je spremao neke perverzije, pa mi se ionako ocrtava stomak ispod siledžijke, a idem kod keve na nedelju dana. ufffffffff

Link to comment
Share on other sites

@Mendzi: Za pocetak preporucujem da pre trcanja odradis vezbe snage (sklekovi, trbusnjaci, ledjnjaci), za pocetak 3 serije od svega do otkaza. Sagoris malo dodatnih kalorija i ojacas.

pa to sam i ja kapirao, samo sam mislio da je produktivnije posle trcanja? ili ne? i moracu da vidim sta su ti ledjnjaci, posto ne znam kako se rade :)

e da, i produzicu trcanje na 40min, mislim da je to sasvim dovoljno, posto sam do sada na nedelju dana postepeno produzivao trcanje.

@Menadzer Moguce je da si samo malo krenuo da zadrzavas vodu, u krajnjem slucaju, ako nastavis sa istom ishranom i sa istim treningom, gubitak ce se sigurno nastaviti. Mozes i da ubacis neke vezbe (sklekovi, trbusnjaci, zgibovi), ili da malo promenis tip treninga (trcanje/bajs/plivanje)...

pa tesko, verujem da cu ostati samo na trcanju, a kao sto sam rekao, dodacu i neke vezbe.

hvala u svakom slucaju na predlozima

Link to comment
Share on other sites

Vezbe snage, tegove i bilo sta tog tipa uvek pre trcanja, trcanje posle, tako je produktivnije.

momci, loše mi utičete na motivaciju, ostaću na 15+ BF ceo život :D

još mi je bio na gajbi ortak iz engleske koji se tripuje sa kuvanjem, svaki dan je spremao neke perverzije, pa mi se ionako ocrtava stomak ispod siledžijke, a idem kod keve na nedelju dana. ufffffffff

Opusteno, zima je, nastavi da treniras dok zderes, taman mozda nabacis koji misic dodatno, a rezaces se kada dodje lepse vreme.

Jedina dobra stvar kod leta je sto je uzasno toplo, pa po defaultu neces zdrati kao zimi, a samim tim ces i lakse jesti "lagano". Doduse ja nemam tih problema, mogu i leti da se useravam od hrane, ali kada se drzi low calorie i UH, mnogo je lakse nego da to moras zimi.

I nemoj da ti lose utice na motivaciju, ja i dalje tvrdim da je definisanje (znaci neko normalno do 10% , ajde 9%, 8%) mnogo lakse od nabacivanja misica, dakle ne mase, nego bas misica.

Problem je sto si ti preveliki gurman i volis dzank vise nego vazduh da dises pa ti verovatno tesko pada prezderavanje pirincom i belim.

Upravo, volim prezderavanje ali ne pirinca i belog :D. I onda lakse mi je da jedem manje ciste hrane nego puno :D

Edited by LongIey
Link to comment
Share on other sites

ledjnjaci su ti kada legnes na stomak i stavis ruke inzad glave pa dizes istovremeno ruke i noge (trebalo bi da osetis misice donjih ledja kako rade).

@mendzi mozes da ubacis vezbe za vreme trcanja ako nisi do sad probao... tipa trcis svoj tempo da se zagrejes i onda odredis deonice u zavisnosti koliko snage imas (npr. istrcis 10min zagrevanje i onda ide prvi sprint od 30m cim istrcis radis vezbe; ledjnjake/trbusnjake/sklekove/cucnjeve/skokove sa kolenima do grudi itd... i onda nastavljas svojim tempom. posle 100-150m koliko ti treba da odmoris, opet 30m sprint pa druga vezba pa opet svojim tempom itd). za kondiciju dusu dalo.

posle 3 godine raspadanja i slabog treniranja odlucio sam da postavim neke ciljeve za 2013, mozda je prevelik zalogaj ali trudicu se da ne izgorim u zelji.

1. da sredim san, ishranu i trening. skroz sam stekao lose navike dok sam peglao poker i sada cu pokusati da ih se otarasim.

2. ovo ce doci treningom, ali stavicu pod dva posto ukljucuje zelju da odem na ispod 77 sa sadasnjih 81 i da nabacim mase/misica na gornjem delu tela konkretno ruke i ramena.

3. testiracu granice svoje izdrzljivosti i pokusacu da uradim 1000 propadanja/trbusnjaka/cucnjeva/sklekova u jednom danu (24h)

4. posto sam ozbiljno motivisan da ostvarim ciljeve pokusacu da pratim napredak i da se slikam na nedelju dana tokom cele godine.

probacu da ostvarim 4/4, ali bicu zadovoljan i sa 2/4. play hard go pro! ;)

inb4 ne mozes da skidas kilazu i da nabacujes masu/misice

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@Ivan_:Boli te tuki,ako si u treningu,za 2 meseca mozes da dodjes na 8-9% opusteno.Ali za dva balls to the wall meseca.

@Longley:Izgleda da sve zavisi od mindseta,kako koje stanje tela percipiras.Rekao bih da ja vise volim svu hranu generalno gledano,a da ti volis dzank vise nego cistu hranu [8D]

Definicija je:1.jeftinija

2.treba mnogo manje vremena

3.vidniji su rezultati nego kada radis masu

4.Vecina ljudi je zadovoljna svojom trenutnom masom ("koliko trbusnjaka da radim za trbusnjake")

5.Predstavlja nesto najblize quick fix-u kada je u pitanju estetika tela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...