Jump to content

WoW Problem


alokin_bg

Recommended Posts

Pozdrav RUR-ovci.

Imam jedan problem vezan za WoW. Naime, u odredjenim zonama (Nagrand,Durotar, ponekad Zangarmarsh i 90% Cataclysm lokacija) javlja mi se "seckanje" WoW-a. MS je 70-100, FPS ne pada ispod 60 ali mi se javlja to sporadicno kochenje, nekad konstatno - nekada periodicno. Probao sam WoW Repair, Registry Cleaner, Virus check, prebacio se na DX11, testirao sve moguce settingse u WoWu, od Low do Ultra... nishta nije resilo taj problem. Da napomenem da sam takodje primetio cudnu senku oko charactera i objekata, objasnio bih to kao crni oreol oko objekata i NPCeva / charactera kada postoji veliki kontrast (npr. Winterspring na snegu). Pored svega ovoga postoji jos jedan problem koji sam delimichno uspeo da "reshim" - kada Liquid detelje podesim na bilo sta sem Low, senke i boje trave i zemlje se manjaju (kao da je naisao crni oblak) kada pomeram kameru vertikalno. Sve ovo ne bi bilo strasno i porazavajuce da imam prastari racunar, naprovtiv, racunar sam kupio pre par meseci i prilicno je dobar. Napisacu detalje pa ako neko ima ikakvu predstavu kako da ovo resim, bio bih veoma zahvalan.

MB - ASUS 870A-G54 USB 3.0

CPU - Phenom II X4 B55 3.2

RAM - 2x2GB Kingston HyperX 1600

GPU - Gainward GTX460 1GB 256BIT

Komp se ponasa najnormalnije u svim drugim igrama sem WoWa. Temperature su odlicne, GPU se zagreje do max 65-70 u full loadu. Driveri svi update-ovani. Igram se na 1680x1050 rezoluciji na Ultra detaljima (sem Liquid koji sam smanjio na Low zbog gore navedenog bug-a).

Unapred se izvinjavam ako sam promasio mesto za postovanje topica.

Nikola

Edit:

Upravo sam se setio, googlovanjem sam nasao da moj problem nazivaju jednom vrstom "Flickering"-a. Mada ovo nije ni priblizno onom na sta sam naleteo trazeci resenje za problem. Takodje, mogao bih da postujem screenshotove ako iko ima predstavu sta se desava.

Edited by alokin_bg
Link to comment
Share on other sites

Nakon isprobavanja svih mogucih i nemogucih opcija dosao sam na ideju koja mi je delovala glupo, al rekoh ajd da probam. Instaliranje starih nVidia drivera (u mom slucaju 260.88) mi je reshilo sve probleme koje sam imao. Nadam se da ce ovo biti korisno ljudima koji imaju isti problem sa kojim sam se ja susreo.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...