Jump to content

fps problem


Recommended Posts

Graficka Intel GMA x3100 (965 chipset family) - integrisana do 384mb

cpu inte t7500 core duo 2.2ghz

ram ddr2 2gb

laptop dell latitude d630

Kad se udje u counter fps je 30, kad se udje na server ispod 20, vertical sync ne postoji, ukljucivao/iskljucivao par opcija - ne vredi, jel mozda neko zna neki program ili tome slicno pomocu cega moze da se podigne fps bar na 60 ako je ikako moguce, hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Brate meni se deshavalo par puta,probaj da proverish fps_max,jer meni je uvek stojalo 101,kad sam upao na mix meni je fps bio 20,sve sam probao dok nisam provalio da se neshto skenjalo i da mi fps stoji na 2,proveri to :)

fps_max 101 stoji uvek, ali ne vredi, hvala u svakom slucaju :)

mislim da iznad imash topic "CS PROBLEM", probaj tu da postujesh :)

vidim da imas zelju da pomognes, hvala :D

Link to comment
Share on other sites

Graficka Intel GMA x3100 (965 chipset family) - integrisana do 384mb

cpu inte t7500 core duo 2.2ghz

ram ddr2 2gb

laptop dell latitude d630

Kad se udje u counter fps je 30, kad se udje na server ispod 20, vertical sync ne postoji, ukljucivao/iskljucivao par opcija - ne vredi, jel mozda neko zna neki program ili tome slicno pomocu cega moze da se podigne fps bar na 60 ako je ikako moguce, hvala unapred.

nije mi jasno to sto si napisao?! Ima svojih 384 ili ima manje pa koristi ram memoriju da izgura do tih 384? xD ako je ova druga varijanta nemoj da se nadas

da ces imati konstantnih 100fps xD Za konstantnih 100fps ti treba minimum neka graficka(moze i integrisana) ali da ima svojih 256mb,znaci ne shared nego dedicated memory,to shared memory up tp 1.3gb kao sto moja integrusa na laptopu moze je qrcina obicna zato sto moja graf ima samo 128mb svoje(dedicated memory) i u smoku mi fps padne i na 50-60... mada je moj laptop star 3 god i u to vreme nije bilo bolje ali sada kada bih uzimao laptop svaki koji u svojim karakteristikama ima shared memory up to **gb ja bih zaobisao,

jer su to neki krsh stari modeli xD a moguce je i da imas Vistu/Win7,sa ta 2 OS-a ne nadaj se velikom fps-u sa tim laptopom.

Link to comment
Share on other sites

Mozda si dobio censure ban ,proveri u cstrike folderu ~~~ ako nema nista onda reinstal cs

Ne kontam kakve veze ima cenzura sa fps-om, reinstaliran cs, reinstaliran sistem - ne vredi :/

nije mi jasno to sto si napisao?! Ima svojih 384 ili ima manje pa koristi ram memoriju da izgura do tih 384? xD ako je ova druga varijanta nemoj da se nadas

da ces imati konstantnih 100fps xD Za konstantnih 100fps ti treba minimum neka graficka(moze i integrisana) ali da ima svojih 256mb,znaci ne shared nego dedicated memory,to shared memory up tp 1.3gb kao sto moja integrusa na laptopu moze je qrcina obicna zato sto moja graf ima samo 128mb svoje(dedicated memory) i u smoku mi fps padne i na 50-60... mada je moj laptop star 3 god i u to vreme nije bilo bolje ali sada kada bih uzimao laptop svaki koji u svojim karakteristikama ima shared memory up to **gb ja bih zaobisao,

jer su to neki krsh stari modeli xD a moguce je i da imas Vistu/Win7,sa ta 2 OS-a ne nadaj se velikom fps-u sa tim laptopom.

dedicated video memory 0mb

system video memory 64mb

shared - ostatak do 384mb

OS XP SP3

100fps znam da je nemoguce, samo ako je ikako moguce i 60, u dimu znam da ce padati ispod 30, sto nije ni bitno, al bar na sponu da stoji 50-60....

Jednom je bio instaliran windows 7 bez drajvera i bio je fps 40-60, nakon instaliranog drajvera otisao ispod 30, posle toga obaran sistem par puta i nista se nije promenilo, cim se udje u cs fps 20, zato se i pitam da ne postoji slucajno neki program koji moze da podigne fps kao kad se iskljuci vertical sync...

Link to comment
Share on other sites

Ne kontam kakve veze ima cenzura sa fps-om, reinstaliran cs, reinstaliran sistem - ne vredi :/

dedicated video memory 0mb

system video memory 64mb

shared - ostatak do 384mb

OS XP SP3

100fps znam da je nemoguce, samo ako je ikako moguce i 60, u dimu znam da ce padati ispod 30, sto nije ni bitno, al bar na sponu da stoji 50-60....

Jednom je bio instaliran windows 7 bez drajvera i bio je fps 40-60, nakon instaliranog drajvera otisao ispod 30, posle toga obaran sistem par puta i nista se nije promenilo, cim se udje u cs fps 20, zato se i pitam da ne postoji slucajno neki program koji moze da podigne fps kao kad se iskljuci vertical sync...

hmm sad se setih, pa ja sam imao slicnu ako ne i istu grafu na nekom mom acer-u,dao sam ga kevi posto je za cs nikakav xD Progugluj neki sajt za clockovanje tih chipova mislim da ima.Posto,ako se dobro secam,meni je fps na toj grafi bio 90ak kad tek kreiram na lan-u bez igraca ,5v5 se moglo igrati na 60-70 fps. Imao sam najnovije drivere za gma pogasene sve opcije u njima-znaci max performance,ukljucen scaling. Ne mogu ti nista konkretno reci osim da pokusas da trazis drivere/nacine kako da izvuces max iz te grafe. Nadam se da imas neka iskustva sa tim stvarima, ne bi valjalo da probijas led u overclockingu na laptopu,ako ti se greje odmah se mani toga i trazi samo najnovije drivere xD Trazi i neki guide za tweakovanje XP-a,gasenje procesa itd.

Edit: E ako se odlucis na clockovanje probaj sa PowerStrip programom,nadji neki guide. Informisi se dobro na kojoj Hz je chip stabilan!!!

Edited by zyllion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...