Get Adobe Flash player
G!!!

Torment: Tides of Numenera by Brian Fargo, inXile

Recommended Posts

4 hours ago, G!!! said:

au koja kolicina kicha po m2 :|

jbt vidi se koliko je kvalitetno uradjena kucetina, ali sa tolikim neukusom ahhh 

Nije kič zato što sam 99% siguran da je sve autentično, osim savremenih stvari naravno. Cela gajba ima šmek "bogataške" kuće američkog jugo-zapada 19. veka.

cekaj pa malo je nije realno ocekivati da stavlja hipoteku na kucerinu da bi obezbedio  npr 15 miliona za razvoj igre mislim ono fazon nikad se ne mesaju privatne pare i pare od posla, osim ako ne izvis u srbiji
ili mislis da je od te zarade na wastelandu 2 kupio jos jednu kucu pa sad  bezobrazno opet trazi pare od nas ? 
ja ne vidim ni jednu realnu katastrofalnu stvar u njegovim potezima od crowdfundinga na ovamo (da ne mogu mu oprostiti sto je usrao interplay al sa druge strane on ga je i stvorio)
mene boli tuki sta on ima u svom posedu, dao sam novac njegovoj ideji i ljudima koje je okupio i ispalo je sve ok sto se mene tice, izdao mi je igre koje su mi vise nego igrive (ko me jebe pa sam omatorio u medjuvremenu) +  povratio je jednim delom  zanr u zivot i hvala mu na tome

Ovo x 100

Bukvalno im svima dajem pare da se okreće točak koji nije postojao pre Kickstartera.
Bez njih ostaju Bethesda, EA i Ubisoft da mi mladost izvrću ruglu.

Ni W2 ni PoE me nisu raspametili, al sam uživao u segmentima i generalnoj atmosferi.

Ako neka od budućih im igara dotakne nivo Black Isle, to je bonus.

Nije Kickstarter za svakog, to je očigledno, konstantno se rađaju ispadi pijanog zemljoposednika što bi svaku pesmu da naručuje sa kraja kafane

da se razumemo, mislim da se fargo prezaleteo sa buducim projektima i da ih je previse pokrenuo, i da to na dobro nece izaci, ali ovo do sada je bilo vise nego korektno

mozda ne korektno kao skyrim, ali bar blizu [:D]

Brate, W2 je izgledao i funkcionisao kao early access, tek je Director's Cut donekle delovao kao nešto što su napravili profesionalci. Za Torment ćemo tek da vidimo (btw backovao sam ga pre skoro četiri godine, gde je proizvod koji sam platio?) Bukvalno jedini konkretan plus za Farga je što je pogurao revitalizaciju žanra, a i da nije, pogurao bi ga PoE samo na izgled.

Da ne pričam što su fundraising klipovi u W2 kampanji delovali kao da mu život zavisi od uspeha projekta, a lik je namazan svim bojama.

Jebala vas Fallout nostalgija

Edited by voodoo_

9 hours ago, G!!! said:

ja ne vidim ni jednu realnu katastrofalnu stvar u njegovim potezima od crowdfundinga na ovamo (da ne mogu mu oprostiti sto je usrao interplay al sa druge strane on ga je i stvorio)

Ono kad lazesh sebe toliko da ne vidish da te demantuje post sa iste strane.

On 29. januar 2017 at 0:25 AM, SavKe said:

Dakle, precutno uklanjanje stvari koje su bile strech goal. Da lulz bude veci - u igri koja je bila najavljena za 2014. Pa odlozena za 2015, pa za rani 2016. G, baci pogled dole desno na taskbaru, imash datum verovatno tamo. Tako Fargo polishuje i deliveruje content, strogo legendarno. XD

7 hours ago, [BMF]Psycho said:

Bukvalno im svima dajem pare da se okreće točak koji nije postojao pre Kickstartera.
Bez njih ostaju Bethesda, EA i Ubisoft da mi mladost izvrću ruglu.

Jedini tochak koji se tu okrece je onaj sa Sawyer-vog fixie bajsa, dok kezuali stroluje po Orindz Kauntiju i kontemplejtuje gde ce da stavi novu tetovazu. Na neki nachin se i divim matorom kompleksashu kako je prepoznao da moze da navuche gomilu naivchina da kontinuirano finansiraju njegov California dream dok im svrshava razocharanja niz grlo...

Bethesda izvrce ruglu (pretpostavljam na konto Fallout-a), ali Fargo Torment i Avellone strech goal je kul? Memberberries... XD

Edited by Wulfgar

Jedini tochak koji se tu okrece je onaj sa Sawyer-vog fixie bajsa, dok kezuali stroluje po Orindz Kauntiju i kontemplejtuje gde ce da stavi novu tetovazu. Na neki nachin se i divim matorom kompleksashu kako je prepoznao da moze da navuche gomilu naivchina da kontinuirano finansiraju njegov California dream dok im svrshava razocharanja niz grlo...

Bethesda izvrce ruglu (pretpostavljam na konto Fallout-a), ali Fargo Torment i Avellone strech goal je kul? Memberberries... XD

66.jpg

E jeste, u pravu si, to nije navedeno u play chlanku, ali crafting je isto sushtinski otkazan. Takodje, Codex koji je trebao da bude u igri ce postojati "u nekoj formi" van iste, u prevodu, napabirchice se neki .pdf sa concept artom i low paid intern pisanijama.

Ako je Pillars u nečemu sabio, to je onda ingame codex i uopšte taj "guide" deo, odrađen je jako detaljno i lepo.

@voodoo_

sve je u stvari stvar percepcije kakvu si imao kada si davao novac i koliko si pratio i razumeo sta moze od toga da ispadne, gde se spominjalo uvek da nikakve garancije za ulozeni novac ne postoje

dao sam novac kickstarterima iz zelje da se razbudi nezavisni development koji je do tog momenta bio prekticno nepostojeci osim u vidu onih steam modova EA, i slicno, i da bilo je super dok je trajalo jbg

dao sam novac za w2 za koji sam znao da nece biti novi fallout jer nikada nije receno da ce biti novi fallout, konceptualno bio je nesto kompleksniji fallout tactics u raspalom endzinu za koji je komjuniti radio graficke modele hej!, sa developerima koji su se skrpili i okupili za tu svrhu

ko je ocekivao AAA nezavisni rpg ala fallout1&2 - jebiga, a cene kostanja developmenta igre uvek se moze izguglati (mene iskreno mrzi vise da rovarim)

@Wulfgar

samo opusteno uzivaj u skyrim renesansi, imas jos dosta toga da sustignes, za tebe tek krece renesansa, buducnost je svetla za tvoje igracko iskustvo, samo lagano :P Pazi samo da se usput ne sapletes o marketinski penis Toda Howarda dok primas u sebe do nemerljivo hc rpg igracko iskustvo [:D] 

sto tice se svakog ko je podrzao, torment mogu da spremaju i jos godinu dana ako su sposobni (a nisu) finansijski  za to

Sawyer nije nikog navukao da podrzi bilo kakav projekat, sva ostala imena jesu. 

@topic

crafting otkazan? do jaja, crafting je nesto najodvratnije sto moze da zadesi rpg

u principu jeste jako zabrinjavajuce ali me ne tangiraju toliko  otkazani strechovi, jer nisam zbog njih ni podrzao projekat

Razlika postoji ogromna izmedju InXile i Obsidana, prvi su pokusali da se vrskrsnu sa KS-om, drugima je to pomoglo da prebrode krizu (i naravno da se obogate jos vise i da jos jace zive kalifornijski san [:D])

Da ne pričam što su fundraising klipovi u W2 kampanji delovali kao da mu život zavisi od uspeha projekta, a lik je namazan svim bojama.

Link za klipove?

Nadam se da ne pričaš o Kickstarter pitch videu, jer bi to otklonilo svaku sumnju da u stvari ništa ne razumeš.

Ovo je next level balkanski špijun :)

Codex i krafting sistem nisu potvrđeni zvanično da ih neće biti. Za codex bi stvarno bilo greota da ga ne bude, pogotovo što je Numenera svet odličan i prebogat detaljima, dok za kraftovanje i mene zabole patka, nikad ga nisam voleo u rpg igrada i uvek me je smaralo kad sam bio primoran da kraftujem.

Brz si vudu nema sta :)

Kako samo napraviti vreme da se sve stigne igrati :]

anyway storytrailer, kojeg sam upravo sada pogledao prvi put

Sam trejler je vrhunski sto se mene tice

Edited by G!!!

Igram sa Nano klasom+Quantum Step i Adaptation. Izabrao sam Cult of Changing God (da li sam se zajebao ili ne videcu :)
Odlicna, odlicna igra.

Svaka moze jednom po tieru, tier je cetiri nivoa (levelupa). Verovatno zavisi i od klase, ja igram jacka.
Igra je inace vrh, obisao sam government district, circus minor, underbelly, sad sam u fifth eye u cliffs delu grada, jos nijedan fajt nisam imao. Neke od prica su bas tripozne.

Edited by Thunderstorm

Moju punu recenziju možete pročitati u najnovijem broju playa - http://play-zine.com/PLAY!Zine 102-Mart2017.pdf

U suštini tl/dr: vizuelno fenomanalna i odličan narativ, Numenera svet je sjajan. Ali borba je bedna i generalno nekako ceo šmek igre ostavlja osećaj nedovršenosti i niskog budžeta, prosto da se zapita čovek gde su pojeli tih 5 miliona dolara. Obsidian može da im drži predavanja o kvalitetno urađenim rpg igrama poslednjih godina.

Nedopustivo mi je da igra ovakvog lore kalibra nema nikakav indeks pojmova/kodeks sveta/ingame enciklopediju, i da se ceo "dnevnik" u igri svodi na listu kvestova.

Ja sam do sada pokupio dva Cyphera, oba vuku statse na explosion, spojeni su i svaki ima negativne poene. Jel moze da se desi ako dodje do fajta da me ti isti cypheri skenjaju???

ma znao sam da je tako :) nego se pitam koliko je day one patch zapravo promenio u igri, pogotovo kada pogledas patch notes 

Edited by G!!!