Jump to content

Torment: Tides of Numenera by Brian Fargo, inXile


G!!!

Recommended Posts

Ja odavno skinuo i razgledao sve vezano za Numeneru, tj onaj packet koji je išao ljudima koji su podržali Numeneru (baš Numeneru, ne Torment) na Kickstarteru.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hah, bukvalno svi za prve utiske igraju samo ovaj deo gde se gradi lik pošto samo on traje sat i kusur :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nisam video da je snimio dosta delova, mislio sam da je snimio samo ovaj klip. Pisanje je sjajno i likovi su znaimljivi, to mi je onaj baš prvi utisak :)

Ohohoho, znači nešto za mene!

Ali ne tradicionalni build lika, već "interaktivni", prođeš kroz prvih par scena gde na osnovnu nekih tvojih odluka i akcija dobiješ određene atribute i statse. Naravno, sve to možeš na kraju svega toga i ručno da promeniš, ali meni se sviđa ovaj fazon da se početni build gradi na osnovu toga kako reših neke situacije, nekako je baš rolplejovanje :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Evo mojih prvih utisaka bete, posle ~15h u igri :D

http://klanrur.rs/2016/01/29/54537/

Odlicno Savke samo jedna zamerka sto si trazio nekakav manual u beti :)
Ja to ne bih ocekivao za beta release posebno zbog feedbacka korisnika jer zelim da vidim koliko je igra intuitivna a i da vidim sta nije intuitivno i na sta da obratim paznju kad se manual bude pisao. No svakako jedva cekam release a do tada ce mozda i ispegalti mehaniku.
 

Link to comment
Share on other sites

Više sam mislio na ingame nego na neki manual van igre.

Tražio sam jer volim da znam sisteme igre. Ako nešto ne volim kod rpga i generalno igara to je kad su loše u jasnoći svojih gameplay mehanika(nisu intuitivne, jel te). U tom pogledu recimo Pillars je pokidao, ja odavno nisam video rpg igru koja se in-game (dakle ne pdf manual) toliko brine da ti u svakom trenutku sve bude tačno i precizno jasno vezano za mehanike igri. Indeks pojmova, pop-up prozorčići, definisanje i objašnjenje svakog statsa, efekta...

U novom Tormentu od starta igre ima nekih stvari koje se dešavaju, a moram da gledam u bob kako funkcionišu. Treba da rešiš neke scene za koje koristiš određeni stats ( might, speed, intelligence) i sad ako hoćeš da olakšaš rešavanje(povećaš šanse) koristiš nešto što se zove Effort kao ključna reč, a apsolutno nemaš pojma šta je to. Pa još cena piše u statsu, recimo Effort (-2 might). Ja sad pojma nemam da li to znači da trajno gubim 2 might statsa, ili je to privremeni debuff ili su statsi u stvari resursi koji se troše i obnavljaju... Isto tako je i borba poprilično nejasna i haotična, što sam i napisao :)

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Stigao je prvi beta peč, baš donosi dosta optimizacije i peglanja

http://klanrur.rs/2016/02/04/stigao-torment-beta-patch-1/

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dobar tekst.

Ovo deluje kao remek delo u najavi. Čak sam se malo zapalio i za pen-and-paper Numenera ugođaj.

Vidim ima da se igra na roll20dotcom, pa bum probal. Je l' neko razmišljao isto da igra to, barem test, dok se čeka na Torment. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nova beta dostupna svima koji su podrzali kickstarter

 

Quote

To thank you for sticking with us, we are making Torment's beta version available to everyone who's getting the game with their rewards, right now. 

 


We have had the beta available to backers at certain pledge levels since January, and now we think the time is right to open it up to everyone else who backed us during the Kickstarter. I know some of you would prefer to wait for the final game, but if you want to have a taste and help us make the game better, you will be able to play the game's first act in Sagus Cliffs right away. 

To get your Steam beta key, please login to the Torment web site with your backer account and visit the Rewards page. Look for the "Manage Keys" button on your reward package and follow the steps there, then redeem the key on Steam as usual. 

Since we know you'll ask these questions: your Steam key for the beta counts as your final game key and we intend for it to carry over to final release later on. That said, we still plan to release the game DRM-free through GOG. If you want to join the beta on Steam, don't worry, as we will have an option to exchange your Steam copy for the GOG later on. 

Major Beta Update 

In line with the previous months of work and our intent to give you the best Torment experience possible, we felt it was also high time to take the lid off of our next major beta update to the game. 

This update represents months of work and tens of thousands of changes (some of which are in the screenshots and video at the start of this update). There are simply too many for us to list each and every one, but here is a list of the most important changes: 

Totally redone user interface art 
Design improvements and changes to many UIs, including Inventory, Character Sheet, Journal, Effort and Conversation 
Added Merchants to buy/sell items 
Reworked early game introduction (updated dialog and new Crisis) 
Added new companions and characters 
Added new areas 
New character portraits (more to come) 
Reworked character creation and progression Improved environment art, visual effects and sound effects 
New items and equipment, and tweaks and updates to existing ones 
Updated placement of items, containers and loot drops 
Performance and optimization improvements 
Incalculable number of quest tweaks, conversation updates, typo corrections, bug fixes and more 

 

beta je teska 25 gb [:0]

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...