Jump to content

Torment: Tides of Numenera by Brian Fargo, inXile


G!!!

Recommended Posts

Brate, W2 je izgledao i funkcionisao kao early access, tek je Director's Cut donekle delovao kao nešto što su napravili profesionalci. Za Torment ćemo tek da vidimo (btw backovao sam ga pre skoro četiri godine, gde je proizvod koji sam platio?) Bukvalno jedini konkretan plus za Farga je što je pogurao revitalizaciju žanra, a i da nije, pogurao bi ga PoE samo na izgled.

Da ne pričam što su fundraising klipovi u W2 kampanji delovali kao da mu život zavisi od uspeha projekta, a lik je namazan svim bojama.

Jebala vas Fallout nostalgija

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

a i w2 je farsa od igre i uvreda za 21. vek!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, G!!! said:

ja ne vidim ni jednu realnu katastrofalnu stvar u njegovim potezima od crowdfundinga na ovamo (da ne mogu mu oprostiti sto je usrao interplay al sa druge strane on ga je i stvorio)

 

Ono kad lazesh sebe toliko da ne vidish da te demantuje post sa iste strane.

 

On 29. januar 2017 at 0:25 AM, SavKe said:

 

Dakle, precutno uklanjanje stvari koje su bile strech goal. Da lulz bude veci - u igri koja je bila najavljena za 2014. Pa odlozena za 2015, pa za rani 2016. G, baci pogled dole desno na taskbaru, imash datum verovatno tamo. Tako Fargo polishuje i deliveruje content, strogo legendarno. XD

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, [BMF]Psycho said:


Bukvalno im svima dajem pare da se okreće točak koji nije postojao pre Kickstartera.
Bez njih ostaju Bethesda, EA i Ubisoft da mi mladost izvrću ruglu.

Jedini tochak koji se tu okrece je onaj sa Sawyer-vog fixie bajsa, dok kezuali stroluje po Orindz Kauntiju i kontemplejtuje gde ce da stavi novu tetovazu. Na neki nachin se i divim matorom kompleksashu kako je prepoznao da moze da navuche gomilu naivchina da kontinuirano finansiraju njegov California dream dok im svrshava razocharanja niz grlo...

 

Bethesda izvrce ruglu (pretpostavljam na konto Fallout-a), ali Fargo Torment i Avellone strech goal je kul? Memberberries... XD

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Jedini tochak koji se tu okrece je onaj sa Sawyer-vog fixie bajsa, dok kezuali stroluje po Orindz Kauntiju i kontemplejtuje gde ce da stavi novu tetovazu. Na neki nachin se i divim matorom kompleksashu kako je prepoznao da moze da navuche gomilu naivchina da kontinuirano finansiraju njegov California dream dok im svrshava razocharanja niz grlo...
 
Bethesda izvrce ruglu (pretpostavljam na konto Fallout-a), ali Fargo Torment i Avellone strech goal je kul? Memberberries... XD


66.jpg

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

E jeste, u pravu si, to nije navedeno u play chlanku, ali crafting je isto sushtinski otkazan. Takodje, Codex koji je trebao da bude u igri ce postojati "u nekoj formi" van iste, u prevodu, napabirchice se neki .pdf sa concept artom i low paid intern pisanijama.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Ako je Pillars u nečemu sabio, to je onda ingame codex i uopšte taj "guide" deo, odrađen je jako detaljno i lepo.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@voodoo_

sve je u stvari stvar percepcije kakvu si imao kada si davao novac i koliko si pratio i razumeo sta moze od toga da ispadne, gde se spominjalo uvek da nikakve garancije za ulozeni novac ne postoje

dao sam novac kickstarterima iz zelje da se razbudi nezavisni development koji je do tog momenta bio prekticno nepostojeci osim u vidu onih steam modova EA, i slicno, i da bilo je super dok je trajalo jbg

dao sam novac za w2 za koji sam znao da nece biti novi fallout jer nikada nije receno da ce biti novi fallout, konceptualno bio je nesto kompleksniji fallout tactics u raspalom endzinu za koji je komjuniti radio graficke modele hej!, sa developerima koji su se skrpili i okupili za tu svrhu

ko je ocekivao AAA nezavisni rpg ala fallout1&2 - jebiga, a cene kostanja developmenta igre uvek se moze izguglati (mene iskreno mrzi vise da rovarim)

@Wulfgar

samo opusteno uzivaj u skyrim renesansi, imas jos dosta toga da sustignes, za tebe tek krece renesansa, buducnost je svetla za tvoje igracko iskustvo, samo lagano :P Pazi samo da se usput ne sapletes o marketinski penis Toda Howarda dok primas u sebe do nemerljivo hc rpg igracko iskustvo [:D] 

sto tice se svakog ko je podrzao, torment mogu da spremaju i jos godinu dana ako su sposobni (a nisu) finansijski  za to

Sawyer nije nikog navukao da podrzi bilo kakav projekat, sva ostala imena jesu. 

@topic

crafting otkazan? do jaja, crafting je nesto najodvratnije sto moze da zadesi rpg

u principu jeste jako zabrinjavajuce ali me ne tangiraju toliko  otkazani strechovi, jer nisam zbog njih ni podrzao projekat

Razlika postoji ogromna izmedju InXile i Obsidana, prvi su pokusali da se vrskrsnu sa KS-om, drugima je to pomoglo da prebrode krizu (i naravno da se obogate jos vise i da jos jace zive kalifornijski san [:D])

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Da ne pričam što su fundraising klipovi u W2 kampanji delovali kao da mu život zavisi od uspeha projekta, a lik je namazan svim bojama.


Link za klipove?

Nadam se da ne pričaš o Kickstarter pitch videu, jer bi to otklonilo svaku sumnju da u stvari ništa ne razumeš.

Ovo je next level balkanski špijun :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Codex i krafting sistem nisu potvrđeni zvanično da ih neće biti. Za codex bi stvarno bilo greota da ga ne bude, pogotovo što je Numenera svet odličan i prebogat detaljima, dok za kraftovanje i mene zabole patka, nikad ga nisam voleo u rpg igrada i uvek me je smaralo kad sam bio primoran da kraftujem.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svaka moze jednom po tieru, tier je cetiri nivoa (levelupa). Verovatno zavisi i od klase, ja igram jacka.
Igra je inace vrh, obisao sam government district, circus minor, underbelly, sad sam u fifth eye u cliffs delu grada, jos nijedan fajt nisam imao. Neke od prica su bas tripozne.

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Moju punu recenziju možete pročitati u najnovijem broju playa - http://play-zine.com/PLAY!Zine 102-Mart2017.pdf

U suštini tl/dr: vizuelno fenomanalna i odličan narativ, Numenera svet je sjajan. Ali borba je bedna i generalno nekako ceo šmek igre ostavlja osećaj nedovršenosti i niskog budžeta, prosto da se zapita čovek gde su pojeli tih 5 miliona dolara. Obsidian može da im drži predavanja o kvalitetno urađenim rpg igrama poslednjih godina.

Nedopustivo mi je da igra ovakvog lore kalibra nema nikakav indeks pojmova/kodeks sveta/ingame enciklopediju, i da se ceo "dnevnik" u igri svodi na listu kvestova.

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ranije pristup novinarskoj launch verziji igre, ne tek od 28. ;)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...