Jump to content

Torment: Tides of Numenera by Brian Fargo, inXile


G!!!

Recommended Posts

Predjoh upravo originalni Torment po prvi put, nije lose. Mixed feelings, voleo bih da sam znao da je igra napravljena vise story based nego ista drugo, pa da sam metnuo sve poene na int i wis, prvi put napravim fightera moja sreca...

Kraj igre se malo ispuvo, mislim kul je prica oko glavnog lika ali sam ocekivao malo vise od poslednjih dijaloga sa party memberima.

Definitivno ne bih igrao opet i ne vidim smisla da se pravi slicna igra, igras sa svojim odlukama u toj situaciji, prici i settingu, i kad bi probao nesto drugacije tacno bi se lose osecao, ko da chitujem, ne bi bilo moje.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Nisam, igrao sam sa 5oro u partiju, izbacio sam Ignusa jer je nekontrolisan. Nisam previse istrazivao side questove posle Ravel, bio sam lvl 10 u fortress of regrets, a lvl 15 do kraja igre lol.

Mozda se nakanim da predjem jos jednom sa magom, sa high int i wis, cisto da imam sve opcije u razgovorima, al sumnjam jer sam video najbolji kraj moguci :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Nisam previse istrazivao side questove posle Ravel

Blasphemy! =)

Ima Torment gomilu secreta, bas treba juriti sve side-questove. A kad budes igrao slececi put, obavezno pogledaj neki guide za Wish scroll, bas su ga "zaboli", a omogucava neke sitne kewl forice.

Igra prilcno nagradjuje Int i Wis, tek onda uspes potpuno da provalis svoj odnos sa NPC-jevima, tj kako su tvoje reinkarnacije uticale na njih i onda sledi mind = blown!

Mnogo dobra igra, moracu da je obrnem ponovo uskoro, mislim da jedino sa thiefom nikad nisam igrao.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Trebali su onda premade char, koja je poenta igrati bilo sta osim mage/priest?

Skontao sam odnos sa Morte i Dakkonom. Kontam da je Annah random, jer je suvise mlada za ranije inkarnacije. Ignus je zakljucan zbog low int, Grace verovatno isto, a mozda jer sam izabrao Anu mesto nje pa se skenjala.

Fora je sto se ja zblizim sa party memberima tokom igre, a kraj nekako zbrzan, nekako ispadne da sam ih samo ostavio posle sveg njihovog prijateljstva. Sve i da se vratim iz pakla, jedino Morte i Grace ce mozda biti zivi. Sta sam koji moj citao o njima, njihovoj proslosti i kako su se prvi put sreli sa mnom, ako nema nekog zakljucka. To je neki moj utisak.

I koja je fora s paklom? Jel on sad tamo robija dok se ne iskupi za sve zlocine sto je pocinio? I kako ce uopste preziveti tamo duze od 5 minuta sad kad je opet mortal? Jeste da je high lvl i imao sam maltene sve na 25 do kraja igre, al mortal je mortal.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Inače evo zvaničnog sajta igre, zvanični naziv igre je Torment: Tides of Numenera

https://torment.inxi...ertainment.com/

t-1024x768.jpg

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovaj Brian Fargo stvarno zna da napravi sales pitch =)

Jedini mali meh mi je sto Chris Avellone nece raditi na nastavku, iako jeste dao punu podrsku projektu.

Decembar 2014te ce brzo, samo sto nije :3

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

$896,152

pledged of $900,000 goal

30

days to go

WAT?!?

jbt ja sam mislio da ce najaviti kikstarter za jedno mesec dva pa tek onda da ce krenuti da skuplja lovu

a on skupio pare pre nego sto sma i otvorio link :))

jbt brajan fargo shut up and take my money

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvi dan si nije pošteno ni završio, a već skoro milion i po imaju, svaka jebena čast!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa ono mogli su malo da smanje lovu za sledeci stretch goal, na svakih 500k je i previse , u cemu se mnogi slazu

sada valjda smisljaju fazon mega dungeona kao kod project eternitya

ocekivano je bilo da im opadne skupljanje pa su sada poprilicno usporili na 2.4 milke, gde su im sledece cifre 2.5 i 3 milke (sjajno u svakom slucaju)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da se dizajneri RPG-ova u što većem broju konačno maknu od raznih fantasy/medieval/generičkih sci-fi/D&D ripoff okruženja. Mislim, lepo je videti da su oldskul stvari ponovo vraćaju, ali treba ići dalje od toga.

Avellone je u jednom od intervjua izjavio da bi voleo da radi na The Wire RPG-u. Crowdfunding se čini kao idealan za tako nešto.

Edited by fox m.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...