Jump to content

Istorijske pitalice :) take 2


BarcaS take 2

Recommended Posts

sarma se ne javlja, a prilično sam siguran da sam tačno odgovorio.

postaviću pitanje, ako kojim slučajem nisam tačno odgovorio nek se moje pitanje preskoči ili nešto.

Ivan Grozni je bio iz koje dinastije ?

i bonus merenje piše, zašto je dobio nadimak grozni ?

Link to comment
Share on other sites

sarma se ne javlja, a prilično sam siguran da sam tačno odgovorio.

postaviću pitanje, ako kojim slučajem nisam tačno odgovorio nek se moje pitanje preskoči ili nešto.

Ivan Grozni je bio iz koje dinastije ?

i bonus merenje piše, zašto je dobio nadimak grozni ?

Nisi :)

Ali nek bude tvoje pitanje.

Napoleon je uradio nesto cega se i sam stideo. Naredio je da se odstampa ogromna kolicina laznog britanskog novca i pusti u promet nadajuci se da ce na taj nacin srusiti englesku privredu.

Link to comment
Share on other sites

Jesu. U onoj knjizi shto sam spominjo pishe da su nashtancali nekih 100 miliona u apoenima po 5 funti. Dodushe nisu neki efekat napravili, jer je to vetj tada bila sitna lova za englesku privredu. Kazu da su te novchanice cirkulisale chak do 60-ih godina.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

mislim da je to neka skandinavska trgovinska unija, nesto slicno danasnjoj EU

sto se tice vremena kad je postojala, ako se dobro secam sranja izmedju danske svedske i norveske su krenula negde 1600te, tako da recimo 1450 - 1550

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...