Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Lik koji se shibao za Tiriona je Bron, placenik.

- On se prvi put pojavljuje u krcmi kad Catelyn uhapsi Tiriona... zatim u prethodnoj epizodi na putu ka Eyrie zamku pre nego sto ih napadnu oni divljaci.... Tirion kaze "Lannister always pays his debts" i znacajno pogleda Brona... i na kraju kad u poslednjoj epizodi zahteva trial by combat... Bron se dobrovoljno javio zato sto je placenik i tu je samo zbog zlata generalno.

Što je daleko lakše shvatiti i objasniti ako si čitao knjigu, u kojoj je i sam Tirion to pojasnio :)

Sad kako čitam skoro paralelno i knjigu, nekako mi je Tirion previše naglašeno u seriji predstavljen kao good guy. Ali mi je u svakom slučaju gotivan lik :)

Link to comment
Share on other sites

Što je daleko lakše shvatiti i objasniti ako si čitao knjigu, u kojoj je i sam Tirion to pojasnio :)

Sad kako čitam skoro paralelno i knjigu, nekako mi je Tirion previše naglašeno u seriji predstavljen kao good guy. Ali mi je u svakom slučaju gotivan lik :)

on je sto bi se u d&d svetu reklo true neutral cini mi se.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Baš tako, i u knjizi nemam utisak da je nešto spektakularno loš (mada sam na sredini druge sada), više je nekako "negativac" silom prilika, plus što se vidi da kritičnim situacijima prilazi na logičan i praktičan način, umesto impulsivnog reagovanja (to je uostalom valjda i razlog što je jedan od glavnih karaktera po poglavljima isto).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

on je sto bi se u d&d svetu reklo true neutral cini mi se.

U knjizi (za sada) da, ali ne i u seriji. Osim ako mu status dobrice ne narušava jurenje kurvi? :)

Ne Pip, nisam rekao da je loš, nego da je previše pozitivno predstavljen u seriji u odnosu na knjigu. Ponavljam, friško mi je sve jer paralelno čitam knjigu i pratim seriju, bez znanja o kasnijim dešavanjima.

Link to comment
Share on other sites

Teško je odrediti šta je od ta dva, jer iako bih se složio sa tobom Trups on pokušava maksimalno da bude neutral, jedino što ga njegovo nasleđe tera da donosi odluke koje najradije ne bi i onda postaje chaotic good. Hoću da kažem da nije sin Lanistera, nego recimo neki seljak ili učenjak, verovatno bi bio true neutral.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...