Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Био би ок темпо да је ово предвиђено да има 100 епизода по сезони. И да детаљишу, али са свим карактерима и догађајима. Овако, ко зна како ће ово да се до краја заврши. Вероватно како је и почело.

 

Што се тиче најфришкије епизоде... најзад да се нешто деси, а да није драма на даскама.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Meni se ova epizoda zapravo uopšte ne sviđa. Vidim da na onom drugom topicu kažu "konačno dobra epizoda" samo zato što je bio neki fajt, što na neki način i svodi suštinu prelaska Pesme u Game of Thrones. Jednostavno ne mogu da se adekvatno prenesu na "traku" unutrašnji porivi i motivu karaktera, suptilne poruke između redova i druge slične stvari, i onda svaka epizoda u kojoj "nema akcije" je za tv publiku, koja nije upoznata sa radnjom niti je interesuju neki dublji detalji, jednostavno dosadna.

Odnos Deneris i Tiriona ne znam kako da komentarišem pošto se još nije desio u knjigama (niti će se desiti na ovakav način kako se desio u seriji), ali mi cela ta bleja uz vino deluje previše naivno i loše izvedeno.

Svetla tačka epizode su mi Arjini momenti koji zasada manje-više verno prate njen razvoj u knjizi.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni se oduvek cinilo da je Arja omiljeni lik debelog gmaza a njen razvoj u seriji mi samo to potvrdjuje. Kao da im je samo to zabranio da znacajno menjaju. Jel ima josh neko drugi od vas slicno mishljenje? Arja ce verovatno uskoro poceti da igra znacajnu ulogu u raspletu cele price u knjizi?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Arja zakon! (i, da, najsvetliji deo ove epizode, iako nije cat of the cannals nit slepa nit se vorguje u nimeriju ili obližnje životinje =o))

mislim da grrm više nema ikakvog uticaja na tok i da je to što je nisu skenjali ili dumb luck ili posledica toga da je njena priča tm dovoljno interesantna da je neće menjati preterano...

što se knjiga tiče (i, posredno, serije) pitanje je vremena kada će da krene da menja lica i da uzima contracte redom, kako na negativne tako i na pozitivne likove...ili ako krene da ubija za sebe kakva ce da bude odmazda faceless men ekipe

 

sve u svemu, nadam se da je posledica sansine gluposti to da grrm nije potpuno osmislio path za nju dok je ariju bolje definisao pa ovi imaju šta da prate

 

ok epizoda, ok i fajt, mada arja i tirion >>> bilo kakve scene fajta

meni iz godine u godinu njihovi pokusaji epskih bitaka izgledaju smešno i zbrzano (mada su impresivne s obzirom na tv budžet) ponekad bih radije da urade fore iz prve sezone kad se masovke preskacu i bavimo se aftermathom...al dobro...

e da

mogli su za fanove knjiga da imaju da tirion skoro odma trazi da vidi zmajeve jer je opcinjen njima od detinjstva...ali inace, dinklidz car (i nekako milo dodje coveku da zna da postoji lik kom ne smeju da urade nista jer u suprotnom bice mrtvih od strane psihopata po americi =o))

Link to comment
Share on other sites

Pa vec je krenula da ubija za sebe po knjigama (ako se racunaju dodatna poglavlja iz winds of winter)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro nije hteo da dete nazove Vikornia, Arhimond ili Skajvoker nego Arja..što je relatvino blizu Darija(i varijacija na speling) i što su ipak realna i prisutna imena, kako kod nas tako i u svetu  =o)

 

razmisljam o layoutu poslednje 2 epizode

sem dodatne rokachine i efekata u e9, tipa malo stanis malo zmajOvi, izgleda da će S5 da završi skoro tačno kao adwd što nije loše...

Link to comment
Share on other sites

Deveta krljanje sa stanisom ? Ili umire stanis ,mozda ga ubije kopile bonus cersei gola na ulici...

Deseta Drogon spali arenu i Deni odjase (ovo ima potencijal da izgleda uber dobro ako odrade kako treba)

 

iskreno se nadam da ce u desetoj da ubace victoriona i posle toga sedma sezona samo gvozden rodjeni da lepo sacekaju debelog da zarsi sestu knjigu :)

pusti snovi znam znam ...

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

mislim da ce kod stanisa da ih zaveju u sneg i da ce melisandra ponovo da ga cima da dubije shirin...da li ce da bude prikazana sama bitka pitanje je

srsi walk of shame moze i 9 i 10 al svakako u ovoj sezoni

drogon u areni se nadam da ce da bude najimpresivnija stvar ove sezone, mada se bojim da ce da zbrzaju to zbog para

od prosle epizode mene zapravo najvise interesuje sta rade tirion i arja, to mi je bolje od bilo kog cgi spektakla =o)

mada pare dajem da ce ove sezone arja, like a boss, dubije merina tanta koji prati mejsa tajerela u poseti iron banci

isto kevan bi mogao da zagine u 10oj, dal varis il neko drugi videcemo (olena/bejlis zvuce kao nice replacement)

ironborni - nadam se, al sumnjam, na zalost...isto bilo bi super da pokazu josh red priestova al opet ne verujem =o( also vise mi "nedostaju" manderlijevi i pie song nago ironborni =oP

mr eko kao random slejver - ako se u seriji pojavio na po minut u 2 epizode to je takav wasted potencijal da nemam reci, ali isto ne vidim nacina da postane deo serije kao neki znacajan lik...steta sto se uopste pojavio tbh

 

za knjigu - 99% su shanse da je cilja za mart 2016. release kako bi ipak izasla pre seste sezone i kako bi mogao posle da visi po konvencijama i promovise je cele godine...naravno to ponovo znaci da dream of spring izlazi jedno 4-6 godina nakon 7 sezone al sta cemo =o(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...