Jump to content

Butabilni USB fleš sa instalacijom Win 7


Guest

Recommended Posts

Slobodno instaliraj, apdejti ne smetaju. Ukini indexing service, guglaj jo[ malo po netu da vidiš šta je jo[ nepotrebno od servisa na xp, i to je to.

Ako Rufus i slično ne rade, moraš primeniti moj metod, vrati se na prethodnu stranu i nađi moj post sa linkom. Ima dos komandi u postupku, jbg. Ako ne možeš da nađeš potrebne programčiće, cimni me na pm, okačiću ti.

 

Edit - mislim da je za ovaj postupak potrebno i da ga radiš na kompu sa XP. Pomenuo si da se brineš za performanse starijeg kompa - 512 rama ti je minimum da na XP teraš moderne verzije browsera i drugih standardnih programa, i to BEZ antivirusa i nečeg sličnog. Ako hoćeš da imaš AV, moraš spremiti bar giga rama. 

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Na jedan isti računar prostojnih karakteristika i sa provereno zdravim 500GB mehaničkim hardom

1. Instaliram piratski Win 7 ultimate SP1 koji je neki level možda 2012. godina, ukinem indexing i superfetch, instaliram drajvere i sve što treba i komp ekstra radi, leti.

2. Instaliram original Win 7 PRO SP1, instaliram drajvere i sve što treba, ukinem indexing i superfetch, aktiviram, i pustim sve apdejte do dana današnjega, i komp se davi, guši i raspada, pokreće se sistem i svaki program sto godina.

Ništa mi više nije jasno. 

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samsung laptop iz 2011-12, prazan, na koji stavljam Win 7 sa usb, ali lap nece da butuje. Fles je lepo prepoznat u BIOSu, na prvom je mestu za but, ali iza POSTa samo "treperi" crni ekran: pali se i gasi na oko 1 sekundu.

Za pravljenje flesa koristim Rufus 3,6. Probao sam 2 ISOa sedmice, ali nece nijedna. Probao sam i iso Win10, isto je. Menjao sam opcije po BIOSu, ali ništa. Nema "Fast Boot" opcije koja se svugde pominje, mogu samo da uključim-isključim UEFI, AHCI, Legacy USB itd, ali ne pravi razliku.

Najcudnije je sto hoce normalno da butuje isti fles sa Ubuntu 18.04.

Diagnose.

Link to comment
Share on other sites

Jerli port u koji ubadaš USB 2.0 ili 3.0? Ubodi u 2.0 za svaki slučaj, možda bootloader sa fleša baguje u kombinaciji sa USB 3.0 kontrolerom (ako nije u okviru čipseta, a s obzirom na starost laptopa verovatno nije).

Ubuntu 18.04 je ipak mnogo noviji bootloader i kernel sa novim drajverima.

Drugo pitanje, da li si u Roofusu napravio MBR verziju (BIOS ili UEFI-CSM) a ne GPT (UEFI)?

Link to comment
Share on other sites

Laptop ima samo USB 2.0.

U Rufusu sam pravio sve kombinacije: i GPT (UEFI non-CSM) i MBR, FAT32 i NTFS, koristio sam dva usb 2.0 flesa od 4GB.
Koristio sam i microsd 16GB u dva citaca, oba 2.0, ali nijedan nije prepoznat od strane BIOSa, tako da nista od toga.

ISOi. 10ka je LTSC, a 7 Pro i Ultimate. Svi x64.

Sa default podesavnjima Rufusa 18.04 butuje, a sa istim nijedan windows nece.

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...