Jump to content

Kancelarijska stolica


Recommended Posts

Odluchio sam da je krajnje vreme da chastim svoju kichmu, pa me interesuje par stvari. Imam budzet od recimo 100jura i hocu da kupim shto kvalitetniju stolicu za te pare. Jel' kupovao neko neshto skoro i ima neke informacije iz prve ruke? Shta je najpametnije uzeti od materijala? Da li je bolja ona sa klasichnim naslonom za ledja ili ona sa "mrezom"? Gde ima najveci izbor? U mesari nema nishta, proverio sam. Hvala unapred. :)

.

Link to comment
Share on other sites

Sve što sam kupio u Formi Ideale se raspalo za 2-3 godine. Ne znam kakve su im kancelarijske stolice, ali ako su nalik ostatku nameštaja koji prodaju, preskoči ih.

U Metrou ima dobrih stolica, doduše neke srednje klase tipa 50-60 eur ako se dobro sećam, nisam siguran šta imaju u high-end segmentu (koji ja bih rekao počinje tu negde oko 100 eur)

Link to comment
Share on other sites

Meni ova deluje dosta dobro, ionako nisam ni planirao duze da traje. Prosli put sam kupio neku klasicnu stolicu, kao full koza, i pocepala se za nepunih 6 meseci.

thumbs up za Metro, ima tamo dosta kvalitetnih stolica, i jos plus ako imas Raiffeisen revolving karticu mozes da kupujes na rate :tf:

:v

Link to comment
Share on other sites

Uzeo u tempu pre jedno 4-5 godina, i dalje u odlicnom stanju, nista se nije razglavilo itd itd.

Kostala je valjda 7-8k din tada sto je bilo oko 100 jura ja mislim.

Koza ili skaj stavec je deo na kom se sedi i deo naslona na kom je glava, deo naslona izmedju je mreza i ovo ostalo, nasloni za ruke itd itd su metal i plastika.

Odlicna stolica, ja odusevljen njom. Eo slikacu je.

stolica.jpg

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Metro ima sirok izbor...sve zavisi sta zelis...ako je kancelarija zelis i nesto sa ukusom naravno...izbegavaj fejk kozu aka eko kozu aka skaj...jer se brzo izlize, "ljusti", puca itd...pokusaj da nadjes neku sa naslonima za ruke koje su spojene na 2 udaljena mesta sa konstrukcijom tj ne kako mohijeva nego klasicni stil...jer stolice sa ovakvim naslonima za ruke znaju da se raspadnu tu...mohi je ocigledno koristi za PC tako da su mu ruke uglavnom na stolu pa nije frka...cuo sam da je stolica sa mrezastim naslonom izuzetno udobna ali nisam posedovao takvu tako da ne znam sta da ti kazem oko toga...kao sto je neko rekao forma ideale je dobra kada kupujes jeftino i ocekujes da ti traje kratko...ako budes uzeo koznu, kupi hemelovu kremu za odrzavanje koze...ja mozu premazem 1 mesecno i imam je vec 4 godine...kao nova je...

Edited by Insomnia
Link to comment
Share on other sites

Ja sam moju stolicu kupio u Eurosalonu tj. Homemarketu, i ima tome jedno 4-5 godina i i dalje služi ok. Fora je da ni Forma a verovatno ni Homemarket ne prave te stolice već uzimaju od drugih pa prodaju, što će reći da postoji dobra šansa da su sve to "iste" stolice. Jedini "problem" je što 100 evra nije puno para za dobru stolicu kao vrh ergonomsku koja super šljaka, nego upravo za neku ovu klasu poput mohijeve, moje i drugih stolica koje su korak iznad onih osnovnih bez naslona za ruke. Tako da je najbolje da odeš kao što su preporučili ljudi, u Metro, i baciš pogled šta tu ima.

Ili, ima dole na početku Cvijićeve na ćošku sa 29. Homemarket sa velikim izborom stolica (ne mislim na Ktitor, ovo je baš u Cvijićevoj, u onom "slepo crevo" delu, da ga tako nazovem.

Link to comment
Share on other sites

Vid Mohija, sto je uredno upakovo kablove u kanalicu :tf:

@ topic: vidi po ovim manje poznatim prodavnicama nameshtaja, ja sam gledao i u

Formi Ideale i u Home Centru i sl, ali u tim vecim prodavnicama nekako mi nisu

bas zadovoljavajuce te stolice, gledaj da uzmesh neku sa DEBELIM NASLONOM, ono

kad sednesh u nju da mozes da kazes sebi "e sad mogu da me ispale iz katapulta",

znas vec taj osecaj super-udobnosti :) Takodje proveri kakva je ona "zvezda" dole

na kojoj se nalaze tockici, kakav je mehanizam za podesavanje UGLA naslova (jako bitno)

jer ako je to ona ruckica gde imas 2 ugla - skroz ispravno i skroz zavaljeno, to onda

izbegavaj ako mozes...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ortak je zamenio nekoliko tih koje kostaju od 50 do 100e.Kaze da su bile veoma lose,razdrndaju se brzo.Po nejmu kod nas postena stolica kosta par stotina eura,minimum 300e.Kad je bio u Nemackoj u nekom salonu je video extra stolice.Ali najniza cena je bila 300e,a bilo je modela od par hiljada eura.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dobio prošle godine kancelarijsku stolicu iz Kike, košta mislim oko 10K dinara, pozadi je mreža, osim ovog kožnog dela za glavu (slično kao Mohijeva). Meni je super, a oni tamo imaju i skupljih i jefitnijih pa vredi pogledati.

sedeo sam na toj :) meni se jako svidela :) doduse nekih 15 minuta :) ne znam kakav je osecaj posle 3-4 sata sedenja :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moju stolicu kupio u Eurosalonu tj. Homemarketu, i ima tome jedno 4-5 godina i i dalje služi ok. Fora je da ni Forma a verovatno ni Homemarket ne prave te stolice već uzimaju od drugih pa prodaju, što će reći da postoji dobra šansa da su sve to "iste" stolice. Jedini "problem" je što 100 evra nije puno para za dobru stolicu kao vrh ergonomsku koja super šljaka, nego upravo za neku ovu klasu poput mohijeve, moje i drugih stolica koje su korak iznad onih osnovnih bez naslona za ruke. Tako da je najbolje da odeš kao što su preporučili ljudi, u Metro, i baciš pogled šta tu ima.

Ili, ima dole na početku Cvijićeve na ćošku sa 29. Homemarket sa velikim izborom stolica (ne mislim na Ktitor, ovo je baš u Cvijićevoj, u onom "slepo crevo" delu, da ga tako nazovem.

^qft, uzeo sam stolicu u Eurosalonu, služi me i dalje, iako je bila oko 250e

Za 100e baš dobru ćeš teško da nađeš. U EMU-u imaju ok za 13 soma

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo u Metrou pre par godina i prezadovoljan sam. Bila je nekih 4-5k. Skoro je kao nova, malo se samo na par mesta izgulila. E sad, ja sam se zajebao pa sam uzeo model koji nema kozu/skaj/jastuce preko naslona za ruke, pa me tu malo zulja. Mada, to je bas malo, ali ako ima nesto sa tim mekanim, uzmi nju :)

Link to comment
Share on other sites

Reče već Hajli - EMU na početku Cara Dušana (kod raskrsnice za Tadeuša) ima skroz ok izbor uz pristojne cene.

Stolice su kvalitetne, metalno je sve što treba da je metalno, ima gomila modela, materijala i dezena.

Ili budi pro i naruči Herman Miler :)

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

3074.jpg

Oko 4500e

xten_5.jpg

XtenHfrontPanthra.jpg

1.500.000 $

Most expencive in world...nije standardna proizvodnja vec po narudzbini ali ajde cisto da okacim...moras da svatis Pekarmane da za svaku robu postoji kupac...mrzi me da trazim dalje ali eto cisto uhvati da googlas malo i nacices neverovatno glupe a skupe stvari [:)]

@Lucky

Nisam preteraO [:)]

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. Znam da za 100jura ne mogu da nadjem nishta ekstremno dobro, al' hocu makar neshto shto ce me sluziti fino za pare koje dam. Imam losha iskustva sa stvarima iz Forma Idealea pa cu isti preskochiti i eventualno probati ako nishta pre ne nadjem. Pogledacu bash taj EMU prvo, vec mi je ortak preporuchio da tu bacim pogled. Josh jedno pitanje, vrshi li neko isporuku na kucnu adresu i kol'ko se to naplacuje cca uopshte?

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...