Jump to content

Kancelarijska stolica


Recommended Posts

kod nas su oko 500eur stolovi sa podesivom visinom, na stranu uzasno visoka cena, to je vrhunsko resenje za dugotrajno sedenje u ofisu.
Ja sam u ofisu napravio "manual" varjantu tog stola, tj dodatak koji nabacim na sto da podignem isti kad se smorim od sedenja
i onda stojim za radnim stolom i radim na svom lapu...... I tako u krug, i manje me cimaju ledja definitivno.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Glupe su ove visoke varijante, ova mini je dobra :)

Mada pretpostavljam da je malo zeznuto ako imaš stolicu na točkiće.

a jel si probao? pošto je u praksi (makar što se mene tiče) apsolutno suprotno od svega što sam mislio da će biti :)

kod nas su oko 500eur stolovi sa podesivom visinom, na stranu uzasno visoka cena, to je vrhunsko resenje za dugotrajno sedenje u ofisu.
Ja sam u ofisu napravio "manual" varjantu tog stola, tj dodatak koji nabacim na sto da podignem isti kad se smorim od sedenja
i onda stojim za radnim stolom i radim na svom lapu...... I tako u krug, i manje me cimaju ledja definitivno.

postoje dodaci za obične stolove koji mogu da se podignu. Čak može i monitor+tastatura na njih iako su generalno mnogo pogodniji za laptop.

Nije loše kao jeftinije rešenje za one koji ne mogu da ispazare ceo sto, pri čemu verovatno mogu negde da se kupe samo nogari koji su na podizanje pa ti staviš odozgo svoju ploču, samo treba iskopati.

Link to comment
Share on other sites

Glupe su ove visoke varijante, ova mini je dobra :)

Mada pretpostavljam da je malo zeznuto ako imaš stolicu na točkiće.

a jel si probao? pošto je u praksi (makar što se mene tiče) apsolutno suprotno od svega što sam mislio da će biti :)

 

Nažalost, ne. Mislio sam da poručim, nije skupo, a deluje kompaktno. Čekaj, jesi probao ovaj mini, ili onu budalaštinu na visokoj stolici?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

 

Nažalost, ne. Mislio sam da poručim, nije skupo, a deluje kompaktno. Čekaj, jesi probao ovaj mini, ili onu budalaštinu na visokoj stolici?

Nisam probao ovaj mali a nije baš bio ni onako visok i na visokoj stolici, već nešto između ... ali nije samo u tome problem, već u svim okolnim stvarima, makar u mom slučaju.

Prvo, znojiš se, nije baš najhigijenskije, posebno ako si u našim standardnim radnim stolicama u kojima se iovako oznojiš.

Drugo, kad okrećeš pedale, kako god da su one male (eto rime) tebi se (p)okreće i čitavo telo, što uzrokuje da em ne možeš baš lepo da kucaš em ne možeš baš lepo ni da gledaš u ekran i da se fokusiraš.

Treće, upravo taj fokus je problem. Nije lako okretati pedale dok se koncentrišeš na nešto bitno, pa čak i nešto malo manje bitno ... jednostavno samo u jednom trenutku prestaneš da ih vrtiš i onda se ne setiš da to uradiš x minuta nakon toga. Pa onda kao "ah da" pa kreneš ponovo i onda opet staneš posle par minuta :)

Četvrto, proizvodi i zvuk, što nekome može da smeta, možda ne tebi, ali "kolegama" ili ukućanima.

Naravno ovo su moji lični komentari , možda nekome ovo maksimalno odgovara.

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da izvalim da li trolujete sa ubacivanjem sobnog bajsa ispod radnog stola, ili je laki stvarno probao a kruko stvarno misli da je to dobra ideja...

haha, ja sam stvarno probao, jer me je zanimalo a ukazala mi se prilika, ali mi nije palo napamet da mi bude stalno rešenje. Astal koji može da se podigne je za sada po meni najbolja stvar ikada, za ovo sam bio zainteresovan da vidim kakva je fora, isto kao što me interesovalo i ono kada povežu taj bajs sa nekom igrom pa moraš da pedalaš da bi se kretao i tako to. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sad baš pravim sto za sebe, jel ima neka alternativa šta da kažem stolaru da improvizuje pošto mi je mnogo 500e za ovakav stoličak?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sad baš pravim sto za sebe, jel ima neka alternativa šta da kažem stolaru da improvizuje pošto mi je mnogo 500e za ovakav stoličak?

Imaš varijante bez motora da se naprave, sa nekim tegovima ili na podizanje i slično, ali nemam pojma koliko bi ti tražio stolar kada bi mu dao da ti tako nešto napravi.

Imaju čak i planovi po netu itd. Meni i dalje deluje da je možda najpovoljnije da se samo kupe nogari na motor a da sam staviš gore tablu. Ali opet, gde naći samo nogare...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ozivljavam temu iz naftalina.

Treba mi preporuka za stolicu za komp. Biggg and thiccc varijanta.

Mali intro, Kupim stolicu u forma ideale za nekih 13tak hiljada, testirano na tezinu do120kg, nakon godinu dana pukne. Reklamiram, dobijem novu, nakon godinu dana pukne..

Odem u comtrade, uzmem HyperX stolicu, tesitrano na tezinu do 150kg, nakon godinu dana pukla. Odneo sam je na reklamaciju sad cekam da mi vrate pare posto izgleda da nemaju zamenske stolice i zamenske delove.

Koju stolicu da kupim a da mi izdrzi vise od godinu dana?!

Cenovni budzet do 500evra..

Znaci yisk, forma ideale, emmezeta i to sve otpada u startu.

Nesto najbolje sto sam iskopao kod nas je https://www.masterpro-spa.com/detalji-proizvoda/gaming-stolice-killabee-8247 ,

Ali gledajuci globalne rivjuove i to, generalno je soc varijanta kolko sam skapirao. Ako neko ima neka iskustva i sl bilo bi super..

Alternativno mi ne gine da uzmem Herman Miller ili Steelcase, jeste da je skupo kao oko, ali barem imam garanciju na herman miller 12 godina, pa nek puca do mile volje..

p.s. nemam 150kg, imam oko 120, stolica je smece.

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ako mozes, obavezno probaj stolicu, makar da proveris da li ti nesto na njoj u startu smeta. Drugar na poslu ima neki Herman Miller i kaze da njemu ne odgovara. 

Imas na Benchu topic o stolicama, pa ako ti nije mrsko pogledaj sta tamo preporucuju. Za Modrulj stolice kazu da nisu lose za novac koji kostaju. Imaju dosta modela sa dosta dodataka, pa mozes da kombinujes.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Crno-Sunce said:

Ozivljavam temu iz naftalina.

Treba mi preporuka za stolicu za komp. Biggg and thiccc varijanta.

Mali intro, Kupim stolicu u forma ideale za nekih 13tak hiljada, testirano na tezinu do120kg, nakon godinu dana pukne. Reklamiram, dobijem novu, nakon godinu dana pukne..

Odem u comtrade, uzmem HyperX stolicu, tesitrano na tezinu do 150kg, nakon godinu dana pukla. Odneo sam je na reklamaciju sad cekam da mi vrate pare posto izgleda da nemaju zamenske stolice i zamenske delove.

Koju stolicu da kupim a da mi izdrzi vise od godinu dana?!

Cenovni budzet do 500evra..

Znaci yisk, forma ideale, emmezeta i to sve otpada u startu.

Nesto najbolje sto sam iskopao kod nas je https://www.masterpro-spa.com/detalji-proizvoda/gaming-stolice-killabee-8247 ,

Ali gledajuci globalne rivjuove i to, generalno je soc varijanta kolko sam skapirao. Ako neko ima neka iskustva i sl bilo bi super..

Alternativno mi ne gine da uzmem Herman Miller ili Steelcase, jeste da je skupo kao oko, ali barem imam garanciju na herman miller 12 godina, pa nek puca do mile volje..

p.s. nemam 150kg, imam oko 120, stolica je smece.

 

Generalni problem sa "gaming stolicama" u ovom trenutku je što su u trendu i onda rokaju cene koje su nerealne i zapravo ne donose kvalitet za tu količinu para koje ti oni traže. Mislim, noname stolica za gaming 35k wtf 🙂 Tako da sve te što su 20-25k+ stolice za "gaming" su isti onaj krš koji kupiš u jysk i formaideale za 10-15k.

ofc da je kul ako se otvorišza SS 🙂  ali baci oko da li ti kod ovih nešto odgovara:

1. https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-283-cena-sa-pdv-om/

2. https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/radna-stolica-m-244-u/

Ulinkovao sam ti stolice koje konkretno znam da šljakaju dugo kod stokilaša i mi ih koristimo i u firmi a ima i kod kuće dugi niz godina ali ti naravno prošnjuraj dal' imaju i neke za 120kg+ 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, togFU said:

Moj buraz se kune u ovo, ima na poslu pa je kupio i da ima kod kuce. I zaista deluje kvalitetnije od forma ideale i slicno, pre svega jer je osnova full metal, sto je valjda najvaznije kada se prica o neraspadanju stolice...

https://www.ikea.com/rs/sr/p/markus-kancelarijska-stolica-vissle-tamnosiva-70261150/

dobro me podseti, ja sam uzeo za kuću ovu:

https://www.ikea.com/rs/sr/p/langfjaell-kancelarijska-stolica-s-rukohvatima-gunnared-bez-bela-s49252765/

i mogu da kažem da deluje kvalitetno koliko je i skupa 🙂 ne bi mi bila prvi pik posebno ne sa cenom ali igrom slučaja je ispala ona i dobro služi, teška je, kvalitetno deluje metal itd, jedino nije za te gabarite, ali ako na isti fazon rade i ove veće stolice ne bi trebalo da bude problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hteo bih samo da se zahvalim nekome ko je ovde pomenuo Herman Miller pre ko zna koliko godina. Imao sam problema sa isijadikusom na levoj strani, bol u kicmi iako kontinuirano treniram u teretani poslednjih 9 godina i generalno vodim aktivan zivot. Probao sam i novi Steelcase Gesture na mesec dana i vratio. Jedino sto mi je pomoglo istog sekunda kad sam seo u nju pa do danasnjeg dana je Embody. U Embody mogu da sedim 10+ sati dnevno u stolici bez ikakvih problema.

Imao sam srecu da zabodem u novembru prosle godine polovni Herman Miller Embody za 350e. Bilo je jos 6 stolica tada u toj firmi koja likvidira office space, da sam znao kakav ce haos da nastane sa home office, uzeo bih ih svih 6. Vremenom sam shvatio da sam trebao uzeti minimalno jos jednu, jer sam od marta u home office a ispostavilo se da radim na dva mesta, pa mi trebaju dve stolice. Naravno, trziste se u medjuvremenu promenilo, polovnih nije bilo ni za lek a i kad ih je bilo, cena je pocinjala na oko 1k jer je ceo svet presao na home office.

Prosle nedelje sam resio da uzmem novu sa 12 godina garancije i zavrsim sa home office stolicama zauvek. Izasla me je 1300e i uzeo na 12 rata bez kamate da je ne osetim toliko. Mislim da vredi svaki evro, pogotovo jer garancija vazi gde god da ste na planeti. Ako se nesto pokvari, svaki deo se moze samostalno zameniti, nakon sto diler posalje rezervni.

Fotka 1 - Stolica koju sam uzeo polovnu, po mojoj proceni stara sigurno 10ak godina, ako ne i vise:

20201122_102514.thumb.jpg.344315704e2a2aefdfa3f7a1d56814af.jpg

 

Fotka 2 - Nova stolica:

IMG-20201120-WA0001.thumb.jpg.ed88c0aa49b6fc4220269428cb863d92.jpg

 

Preporucio bih svakome da makar proba stolicu ako ima neke tegobe sa kicmom/ledjima. Ja sam sedeo u Aeronu, Mirri, Steelcase Gesture, raznim Vitrinim i Interstuhlovim stolicama, Ikeinim stolicama...Po meni ne moze da se poredi sa Embody.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dende said:

Preporucio bih svakome da makar proba stolicu ako ima neke tegobe sa kicmom/ledjima. Ja sam sedeo u Aeronu, Mirri, Steelcase Gesture, raznim Vitrinim i Interstuhlovim stolicama, Ikeinim stolicama...Po meni ne moze da se poredi sa Embody.

Si probao Steelcase Leap? Meni se Gesture na primer nije svidela uopste ali je Leap potpuno druga prica. Sad se dvoumim da li da uzmem Leap ili Aeron...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Majstor bora said:

Si probao Steelcase Leap? Meni se Gesture na primer nije svidela uopste ali je Leap potpuno druga prica. Sad se dvoumim da li da uzmem Leap ili Aeron...

Probao sam Steelcase Leap V2 i meni je za nijansu bolja od Aerona. Aeron uglavnom svi preferiraju jer ima tradiciju i moze da se dokupi bootleg naslon za glavu koji se vrlo lako montira. Meni je Leap delovao bolji za podrsku u donjem delu ledja jer ima podesivi slajder za lumbar support, dok Aeron ima nepodesivi lumbar support dodatak. Uglavnom svi kude Aeronov retardirani nacin podesavanja naslona za ruke, ali to se jednom podesi i vise ne razmisljas, jer ti visina stola uvek ostaje ista. Ja na svojoj stolici ponekad oborim skroz naslon do kraja da se istegnem i onda vratim u drugu poziciju koja mi najvise odgovara. Kod Aerona je najbitnije odabrati odgovarajucu velicinu. Ja sam mislio da ce mi pasovati B, medjutim jedva sam u salonu stao u B. Tako da, preporucujem da probas obe ako imas gde kod nas. 

Ja na poslu imam Steelcase Please V2 i zapravo mi je ova najbolja Steelcase stolica. Ima slicnost sa Embody-jem jer je naslon za ledja izuzetno gibak i prati telo kako se pomera u stolici. Pritom su skroz povoljne kao polovne (vidim da ih ima na oglasima za cca 150e pa navise). Probaj obavezno i ovu ako imas gde.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dende said:

  Ja na poslu imam Steelcase Please V2 i zapravo mi je ova najbolja Steelcase stolica. Ima slicnost sa Embody-jem jer je naslon za ledja izuzetno gibak i prati telo kako se pomera u stolici. Pritom su skroz povoljne kao polovne (vidim da ih ima na oglasima za cca 150e pa navise). Probaj obavezno i ovu ako imas gde.

Bas cu da probam Please V2, hvala na preporuci!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 11/22/2020 at 11:10 PM, Dende said:

Probao sam Steelcase Leap V2 i meni je za nijansu bolja od Aerona. Aeron uglavnom svi preferiraju jer ima tradiciju i moze da se dokupi bootleg naslon za glavu koji se vrlo lako montira. Meni je Leap delovao bolji za podrsku u donjem delu ledja jer ima podesivi slajder za lumbar support, dok Aeron ima nepodesivi lumbar support dodatak. Uglavnom svi kude Aeronov retardirani nacin podesavanja naslona za ruke, ali to se jednom podesi i vise ne razmisljas, jer ti visina stola uvek ostaje ista. Ja na svojoj stolici ponekad oborim skroz naslon do kraja da se istegnem i onda vratim u drugu poziciju koja mi najvise odgovara. Kod Aerona je najbitnije odabrati odgovarajucu velicinu. Ja sam mislio da ce mi pasovati B, medjutim jedva sam u salonu stao u B. Tako da, preporucujem da probas obe ako imas gde kod nas. 

Ja na poslu imam Steelcase Please V2 i zapravo mi je ova najbolja Steelcase stolica. Ima slicnost sa Embody-jem jer je naslon za ledja izuzetno gibak i prati telo kako se pomera u stolici. Pritom su skroz povoljne kao polovne (vidim da ih ima na oglasima za cca 150e pa navise). Probaj obavezno i ovu ako imas gde.

Uzeo sam Leap i evo koristim je već 2 nedelje. Vrhunska stolica bolja od Mirre 2 a i za nijansu mi se više svidja od Aerona. Napomena da je stolica sa svim dodacima izašla svega 700 evra što je od prilike koliko košta i Mirra 2. Inače pre kupovine testirao sam i Embody i Please i opet se odlučio za Leap, meni je udobnija.
Inače stolovi su im isto super uzeo sam Migration SE pa javljam kad stigne.

Edited by Majstor bora
  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...