Jump to content

digitalforce.org - Окићена Српска кућа ракија


DigitalForce

Recommended Posts

Pre svega, Hristos se rodi, srećan Božić svima! I upravo ovo je tema današnjeg beep-a. Već nekoliko nedelja vodi se priča o Verskim običajima u autobusu, odnosno pojavi ljudi koji se krste dok autobusom GSP-a prolaze pored crkve. Ovaj topic na forumu internet manijaka (kako ga je ocenio list Politika) stigao je u idealno vreme da bude aktuelan i za vreme Božića. I iz priče šta su danas vernici, šta su bili vernici, šta će biti i ko će biti vernici, stižu izveštaji sa sinoćnje Badnje večeri ispred hramova:

Forumaš 1: Scena – zovu me ortaci do crkve. Tamo 500-600 ljudi, od toga je 100 ljudi došlo sa porodicom, 200 normalno bleji i gleda a 300 batica i sekica cirkaju pivo, radžu, bacaju petarde među ljude, deru se, itd.

Forumaš 2: I u zemunskom parku, lepa atmosfera, pici na razglasu crkvena muzikica, ljudi pale badnjake sve kul malo smaraju petarde al’ sta sad … Onda stize 12 sati, trojica batica pale baklje, jedan je “spusta” u masu … ljudi beze, pojavljuje se lik koji lici na beskucnika, dere se nesto i zabada ruke u ostatke spaljenih badnjaka i baca sve to u vis pretvarajuci sebe u varnica-coveka i par ljudi oko sebe. I tu se nalazim ja, za 30-tak sekundi se od gotivnog pijanog ljubljenja i grljenja sa drustvom (+ je ortaku rodj za bozic) situacija pretvorila u jurenje baklje po podu i izbegavanje razvaljenog lika koji je prekriven varnicama i pepelom.

Badnjak_saleswoman.jpg

Forumaš 3: Kod nas je situacija sa dzipovima bila malo bolja, tj nisu se parkirali u Crkvu ovog puta, ali su zato likovi upalili 10 baklji u 12 i zadimili prostor od 300×300 metara najstrashnije da sam mislio da sam u magli. Kolicina petardi je bila nesnoshliva, stvarno smo otishli u kurac.

Nemojte samo pogrešno da me razumete, ovde ne govorimo o tome da li je vera dobra ili nije, da li su vernici ludaci ili nisu, samo pokušavam da skrenem pažnju na to šta se danas smatra normalnim u verskom smislu i na koji način ljudi doživljavaju verske praznike. Predpostavljam da je najveći broj njih juče postio, ali kako je prošla ponoć otrčali su do lokalne pljeskare da kupe punjenu.

No, pored novokomponovanih verskih običaja “na licu mesta”, oduševljavaju me i one poruke, najčešće SMS-ovi, koje ću dobijati siguran sam čitavog dana, čak i od nepoznatih ljudi. Svojevremeno sam ih marljivo čuvao na N-gage telefonu, međutim, sa novim telefonom prošla je i ta tradicija. No, evo nekih ovogodišnjh kandidata:

Poruka 1: Лепог ли јутрос јутра а још лепше биће сутра.Свето дрво кућу краси, нек се види Србин да си. Окићена Српска кућа ракија се пије врућа. Пост се пости, вера чврста а крсти се са три прста. Дарује нам Православље: љубав, радост, срећу, здравље. Свако добро миран сан нек донесе Бадњи дан­

NVIDIA je premijeru dve nove grafičke, GTX 480 i GTX 470, zakazala za sledeću nedelju ali su na gedžet blogovima već procurele specifikacije. Kako izvori tvrde GTX 480 poseduje 480 shader procesora, 384-bitni interfejs, 1.5GB GDDR5 RAMa i klok grafičkog procesora od 700MHz. Drugi model, GTX 470 je malo slabijih mogućnosti sa 320-bitnim interfejsom, 446 shader procesora i manjim taktom procesora. Iako cene još nisu potvrđene očekuje se da GTX 480 košta $499 dolara, dok će GTX 470 koštati $349 dolara.

19mar10gtx480h2n34g.jpg


Pogledajte članak na digitalforce.org
Link to comment
Share on other sites

haha, i ja sam to skapirao i namerno ga ne brišem :))

napio nam se bot pa pravi sranja :)))

neka dignu dva prsta oni kojima je napamet pao "beži mala vidiš da AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" ili kako beše ide taj sa vukom i crvenkapom :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ne, bot repostuje stvari sa naših sajtova, rur_bot je zapravo to (mada svojevremeno je iza njega bio jedan živi forumaš!). Kad nešto postuješ na RUR vest on repostuje na RUR forum u sekciji "Vesti".

Međutim, sad se nešto "zakopeljao" © dovla, i napravio je od dva posta jedan, pri čemu je ovaj sa digitalforce-a iz marta 2010 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...