Jump to content

Path of Exile - oldschool diabolika igra ?


G!!!

Recommended Posts

Postoji samo dve stvari gde je d3 bolji od poe i obe su tehničke, što se sistema u igri, priče i sličnog tiče d3 je gori i od d2 PO MENI, a kamoli od poe.

Tehničke stvari gde je d3 bolji su animacije i fizika(manje bitna stvar, ali poe je nema uopšte). Svako ko se i malo razume u komp grafiku zna da je diablo 3 grafika dosta zastarela (sa tehničkog aspekta).

Ovo ostalo je samo lični utisak ustvari navike...

Promer: drugar koji je do skora igrao original dotu i wow već nekoliko godina tvrdio je da dota1 ima najbolju grafiku u odnosu na lol hon i dotu2 i stalno su padali komentari kako možeš taj hon /dotu2 da igraš kako je ružno, da ne govorim za wow i u odnosu na nove mmo... ovo kažem bez zezanja jer sam i sam to iskusio dok sam ih igrao aktivno... Kada se navikneš na taj stil grafike bukvalno postaješ slep, druge stvari su ti ružne jer se navikneš na tu blizzardovu paletu boja i nema dalje za tebe je to nešto najbolje ... Naravno ja sam se odavno odvikao a i od skora i on isto tako, pa kad sad vidi dotu samo se nasmeje i prokomentarišite koji je užas ono što je ranije pričao i koliko sada vidi da su to grafički zastarele i siromašne igre itd.

Sa d3 stvar je naravno mnogo bolja nego sa w3 i wow engineom , ali isti je to taj slatki šareni stil u koji dok se ne zagledaš ne shvatiš koliko su texture jadne i neke slične stvari osakaćene .

Edited by StormScion
  • Upvote (+1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

S druge strane poe je po meni isuvise kratak ,a klase su takve da mozda 1,2 builda su dobra a ostatak ne moras ni da se trudis da ih razvijas.Sa tehnicke strane po meni zamerka je to sto je igra nekako suvise zoomirana sto je verovatno zbog snage servera i same igre koja ne bi mogla da verovatno izdrzi toliko.

Link to comment
Share on other sites

Izdrzi sta? Sve sto ti vidis tvoj racunar obradjuje ne njihov server. A posto nije MMO u standardnom smilu vec je instanciran jedino gde server ima vise posla je po quest hub-ovima gde se igraci skupljaju da uzmu misije i ostave iteme a i tada je to slanje podataka gde je ko i kako izgleda i sta radi. A lag sto se javlja je zbog konekcije a ne zbog grficke opterecenosti, pre ce da ti zabode jer nisi uspeo da skines update gde se ko nalazi u realnom vremenu nego sto ce racunar da ti stucne da to obradi. Igra je zumirana jer je to pola igre, neizvesnost onoga sto te ceka iza coska. Nisam igrao preterano mnogo, nema se vremena, mislim da sam kod sirena, znaci tek Act1 i to stoji tako metar dana. Elem, osim nemog koji je pomenuo kako postoje 2-3 builda a ostalo je sranje to oduvek postoji jer se samo sotona bavi apsolutizmom kao sto je balans u klasama, realno uvek ce postojati nesto to radi bolje od neceg drugog a POE ima takav sistem gde mag moze da postane renger pa to postane ociglednije. Prosto neke stvari rade bolje za PvP ili PvE. Ostale zamerke tipa "Joj sto je ruzno!!!" i "Kakva losa grafika!!!!" naravno izgovaraju nesigurne lezbace koje se pale na grafiku. Ko ima vremena da gleda grafiku taj igru i ne igra vec trazi socijalnu interakciju sa ostalim igracima i larpuje da je zensko dok peca malu decu za svoje pedersko pedofilske namere :D

  • Upvote (+1) 2

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

S druge strane poe je po meni isuvise kratak ,a klase su takve da mozda 1,2 builda su dobra a ostatak ne moras ni da se trudis da ih razvijas.Sa tehnicke strane po meni zamerka je to sto je igra nekako suvise zoomirana sto je verovatno zbog snage servera i same igre koja ne bi mogla da verovatno izdrzi toliko.

Ovo da je POE kratak jeste istina, medjutim drugacije je osmisljena igra, ubacivace free content non stop... npr cak ni akt 3 nije zavrsen do kraja ubacivanje ostatka akt 3 se ocekuje za oko mesec dana. Nakon toga ide akt4 koji se ocekuje krajem godine itd u nedogled tj dok zivi igra. Jedan akt godisnje u proseku. Jos 5 godina igre 8 aktova. Bice ok.

Igra je zumirana iz dva razloga ( nekada je bila jos vise zumirana btw ) stilski efekat gde hoce da te priblize karakteru koga igras i gde ne mozes da vidis daleko da bi nabilo efekat horora (ovo je vise za ljude koji ne rokaju non stop arpg) i ne zbog servera nego da bi igra mogla da radi i na starim masinama, to nema nikakve veze sa serverima kao sto je pekar vec napomenuo.

Sto se tice klasa lupio si i ostao ziv. Klase ti jako malo u igri odredjuju koji build ces da igras, frozenpuls mozes npr da igras sa 4 klase (witch shadow marauder i templar) bez problema, razlikuju se u nekim finesama.

Buildova imas koliko god hoces koji su odlicni. Naravno stalno se tu vrti desetak buildova koji su FOTM. Ali u principu mozes da igras na sta god hoces do 70lvla nema veze bukvalno i kao sto rekoh mozes da miksujes klase kako god hoces.

Npr lighting arrow ranger je dobar koliko i lighting arrow templar. Imaju neke drugacije fokuse ali su slicni i funkcionishu na slican nacin.

Trenutno FOTM buildovi su:

Lighting arrow / ranger, shadow, templar

Ethernal Knives / shadow / marauder

Ground Slam / marauder

Dual totem Summoner / templar, witch

Freeze Pulser / templar, shadow, witch, marauder

Dual totem Spark (Spork) / witch, templar

Rain of Arrows / templar, ranger, witch

itd itd

ima tu i dosta jakih buildova koji su dosta teski da se izvedu i nadje oprema za njih ( templar wander of krippariana itd ).

U svakom slucaju ima mnogo buildova koji valjaju.

Naravno sa losim odabirom geara i skill poena i najbolji build moze vrlo lako da se upropasti.

Je l' ima neko ovde da je higher level marauder?

Treba mi neki feedback za melee (2h mace/axe) maraudera.Citam po poe forumima, ali svi tamo idu na nekog bow maraudera ili wand ili sta god, nesto sto nije melee. :(

Najbolje i najlakse (ali i najdosadnije) je da ides na ground slam maraudera.

Ima takodje i druga opcija a to je leapslam. Da skaces po mobovima ko blesav :) Zabavnije je ali je i rizicnije... generalno je slabiji build.

Ground slam je sigurica za prvi build.

ovde imas proverene buildove koji rade i za end end end game :)

Ground Slam> http://www.exilepro....ound-slam-melee

LeapSlam duelist (moze da se prilagodi za maraudera bez problema)> http://www.exilepro....aura-tank/build

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

imam ROA rangera i Infernal blow marauder tanka,ali sada idem sa necromancer witch posto ne postoji bolji farmer od necro witch,nigde ne mogu toliko nagurati IIR i IIQ

Može verovatno u lowlife dual spork, ali je to još veći smor od summonera:-)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...