Jump to content

Utisci o SC2


Recommended Posts

Zanima me sad misljenje svih vas da li uzivate u ovoj igri i kakva je u odnosu na prethodne? Npr razocaran sam time sto mi se smuci posle 5 partija, ne zbog cizovanja nego sto jednostavno igrica jako brzo zasiti. Kad sam poceo da igram wc3 umeo sam da igram po ceo dan i da me smara da prekinem kad mi se spava :) Jednostavno nivo zaludjenosti za sc2 mi je manji nego kod pes-a na soniju. Ne znam da li je to jer je igra tek u razvoju ali cini mi se da nije samo do mene jer kad pogledam broj odigranih partija velike vecine igraca to je mizerno sa obzirom da je igra izasla pre 4 i po meseca. Ispada da ljudi igraju po 4 partije dnevno :) Ne racunajuci custome naravno ali opet je malo nekako.

~~

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa jbga, nekom je malo, nekom mnogo:)...o kampanji ne mogu objektivno da pricam, posto mi nista nece biti kao sc1 kampanja:)...multi deo je ok, osim nekih sitnica koje nerviraju, al valjda ce i njih ispraviti...generalno cini mi se da je igra vise okrenuta ka makru nego mikru za razliku od keca gde je mikro igrao vecu ulogu...jos kad se dodaju ostale olaksice u gamepleju jasno je da je mnogo laksa za igranje nego kec naravno...tako da i nubovi mogu da dostignu neki ok level skilla:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zeroxe uzmi u obzir da si sada jedno 5 godina stariji nego kada si prvi put uzeo da igrash WC3.

Prva ljubav zaborava nema.

Shto se utisaka tice, ja sam zadovoljan. Siguran sam da ce igra biti sve bolja kako izlaze ekspanzije. Ono shto je meni najbitnije je ostvareno, taj jedinstveni shmek i osecaj StarCraft-a u odnosu na sve ostale strategije. Sve ovo govorim samo o MP jer kampanju josh nisam ni pipnuo.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

jedno 5 godina stariji nego kada si prvi put uzeo da igrash WC3.

Upravo.. nivo zaludjenosti kao klinac i sad ne mogu da se porede... ja sam okinuo dve godine na arhitekturi zbog wc3 npr...i ne samo sc, ni jedna nova igra vise nikada nece imati tu car kao ranije...sc2 igram samo jer mi je muka kad sednem za bilo koji SP...

[#10211] You may only use up to 0 images in your signature. <3

Link to comment
Share on other sites

Zanima me sad misljenje svih vas da li uzivate u ovoj igri i kakva je u odnosu na prethodne? Npr razocaran sam time sto mi se smuci posle 5 partija, ne zbog cizovanja nego sto jednostavno igrica jako brzo zasiti. Kad sam poceo da igram wc3 umeo sam da igram po ceo dan i da me smara da prekinem kad mi se spava :) Jednostavno nivo zaludjenosti za sc2 mi je manji nego kod pes-a na soniju. Ne znam da li je to jer je igra tek u razvoju ali cini mi se da nije samo do mene jer kad pogledam broj odigranih partija velike vecine igraca to je mizerno sa obzirom da je igra izasla pre 4 i po meseca. Ispada da ljudi igraju po 4 partije dnevno :) Ne racunajuci custome naravno ali opet je malo nekako.

Totalno se slazem sa tobom. I mene smori posle 5 partija. Nekako mi je lose sto jedinice prebrzo ginu pa nemas vremena za neki micro, a i 90% partija se zavrsi posle prvog fighta.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam igrao SC1 tako da pojmaa nemam da li je SC2 slican ili drugaciji od keca ali....igraa je uradjena takoo da moras da si skoncentrisan 200% ako mislis nesto da uradis... U pocetku bi me glava bolela po 1h zbog jedne partijee jer sam Wc3 igrao 6 godina pa me ovaj multitasking ubija u pojam....

Najvise sto zameram je sto jednostavno postoje stvarii koje su tako dosadnee i cisto ti skrecu mislii u toku igree sa neceg potpuno vaznijeg kao sa queen da prskas svo vreme po hacherii ,mule,pozicioniranje zgrada itd isto kao kad bi u wc3-u morao da klikas peona svaki put ako hoce da ti vraca gold do town centra. Umesto da se fokusiras kada da napadnes pozicija armije itd zato se brzoo smoriss od tog multitaskingaa a kad dodjes na ono najzanimljivije, na armijee zbrisee te neko sa 100 pop zato sto ili se nisi dobro pozicionirao ili nisi counterovaoo dobro unite :S:S Zato mora dosta partija da se odigraa da bi ti to preslo rutinuuu instiktivno da radiss ta sranjaa oko ekonomije da bi ti postaloo zabavnijeee

Micro takodje jebene vezee nema u ovoj igrii..... cisto suvii macrooo i timing..i APM preko 200 i ko ce koga zajebat nishta... drugoo Mozemo da pricamo sta hocemooo kad izadjee WC4 slobodno se ispisujte sa faxaa,batalite poslove i zadrot jer Wc je Wc :D

Link to comment
Share on other sites

Da, u SC2 ostaju i dalje isti problemi kao i u SC1 (doduše, trudili su se da naprave skoro identičnu igru)

1. Razlike među igračima su uglavnom prevelike. Ako je neko jači od tebe, taj će skoro uvek da te pobeđuje i to je činjenica. Jako teško je naći nekog sebi ravnog (mada nije i nemoguće)

2. Igra je definitivno previše napeta. Ako ne igraš sa 100% svog kapaciteta svo vreme, onda nema šta da tražiš u SC2. Ponekad mi je igranje SC2 više pada kao teška obaveza nego kao igra u kojoj treba da se zabavljam i zapravo "igram".

Edited by MilanGM
Link to comment
Share on other sites

Bla bla bla...

Micro takodje jebene vezee nema u ovoj igrii..... cisto suvii macrooo i timing..i APM preko 200 i ko ce koga zajebat nishta... drugoo Mozemo da pricamo sta hocemooo kad izadjee WC4 slobodno se ispisujte sa faxaa,batalite poslove i zadrot jer Wc je Wc :D

Zhao mi je ali moram ovako da ti kazhem. Ajde idi, sa tim glupim komentarom, na WarCraft deo foruma i chekaj wc4... Glupa su ti poredjenja. Ne mozhesh da poredish SC i WC, pogotovo ne tako. Bolje da ne otvaram pandorinu kutiju (SC vs WC). Poenta SC-a je to shto si ti naveo da te smara. To je skill a ne neke gluposti koje gushe igru. Ti si ochigledno jedan od onih kojima lezhi CS...

Da, u SC2 ostaju i dalje isti problemi kao i u SC1 (doduše, trudili su se da naprave skoro identičnu igru)

1. Razlike među igračima su uglavnom prevelike. Ako je neko jači od tebe, taj će skoro uvek da te pobeđuje i to je činjenica. Jako teško je naći nekog sebi ravnog (mada nije i nemoguće)

2. Igra je definitivno previše napeta. Ako ne igraš sa 100% svog kapaciteta svo vreme, onda nema šta da tražiš u SC2. Ponekad mi je igranje SC2 više pada kao teška obaveza nego kao igra u kojoj treba da se zabavljam i zapravo "igram".

Da li ti razmishljash o tome shta prichash? Naravno da ce te dobiti neko ko je jachi od tebe... A to da je teshko naci sebi ravnog je odvala teshka. Ladder je pravljen tako da dobijash, manje vishe, sebi ravne. A ako hocesh da se zabavljash imash custom game i single player. U suprotnom igrash ladder protiv ljudi koji hoce da te pobede kako znaju i umeju.

Edited by Rema

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Zhao mi je ali moram ovako da ti kazhem. Ajde idi, sa tim glupim komentarom, na WarCraft deo foruma i chekaj wc4... Glupa su ti poredjenja. Ne mozhesh da poredish SC i WC, pogotovo ne tako. Bolje da ne otvaram pandorinu kutiju (SC vs WC). Poenta SC-a je to shto si ti naveo da te smara. To je skill a ne neke gluposti koje gushe igru. Ti si ochigledno jedan od onih kojima lezhi CS...

Ne care ja objasnjavam Zeroxu na taj nacin na koje stvari mislim da su smorr dok ne predju u rutinuu preko Wc3 jer je i on igrao wc3 6 godina....pa ce me razumeti Opet ponavljam fun tek pocinjee kad ti te stvari sto smaraju predju u rutinuu...... SC2 je do jajaa...igraa.. tako da nemoj se uzbudjujess nisam protiv SC2 naprotiv smo na istoj straniii SC2 rules kazem da bllizard izbacijeee sve bolje i bolje igree tako da kad su napravili Sc2 ovako dobroo Wc4 ce biti neki BOOM pravi ;)

Link to comment
Share on other sites

Trenutno bnet je i dalje sranje kao i od prvog dana kada je izasao. Sama cinjenica da ako si kupio sc2 i ne znas nikoga u okruzenju ko ima igru (posto ne mozes da se uclanis u neki random kanal kao primera radi JetSet i povezes se sa ljudima ingame) bices osudjen na ladderovanje i custom meceve sa random idiotima. Lige su najveci smeh ikada, pogotovo ako se uzme u obzir da je gotovo nemoguce ispasti iz neke od liga. Isto vazi i za orgaizaciju divizija koja takodje nema veze sa mozgom. U sustini razumem razmisljanje Blizzarda, tacnije njihovu politiku i generalni princip Skinerove kutije, koji forsiraju od prvog dana zasnivanja. Ali opet osecaj da si najbolji u selu, a da ti pritom nije dozvoljeno da odes u grad je po meni bezveze. Kao igrac zelim da zaista znam gde sam i koliko sam dobar, a ne da me igra obmanjuje kako sam prvi u svojoj diviziji diamonda a ne znam da vezem pertle. Isto tako retardirana stvar je sto nije moguce da vise ljudi gleda ripleje kao u kecu. Isto tako nema LAN-a, sto znaci da ako organizujes turnir lag ce biti neminovan. Ma gomila stvari jednostavno ne valja u igri i da nije onako dobrog gameplay-a sc2 ne bih ni igrao. Ali jbg, onaj deo koji ima veze sa igrom a ne bnetom je besprekoran. Nadam se da ce novi patch ispraviti deo stvari koje su zasrali. Ako se bnet poboljsa onda cu reci da je igra znatno bolja od izlaska, za sad sam jos uvek nezadovoljan dobrim delom stvari.

Link to comment
Share on other sites

Nije tema da li je bolji wc3 ili sc2 totalno ste otisli u drugu krajnost. Meni je npr wc3 100x bolji BW igracima je bw/sc2 100x od wc3 i kapiram da sve zavisi od igre sa kojom su ljudi poceli da ulaze u ovaj fazon. Samo mislim ponekad da je igrica napravljena totalno da ubiju svu zabavu. Koliko god sam mislio da ce tranzicija iz wara u ovo biti ne toliko teska sad sam video da ce biti pakleno teska jer se zahteva totalno drugi stil igre i nacin razmisljanja. Ali opet mi izgleda da u ovoj igri ne moze da se uziva tako kao u starim. Mozda je zbog chat kanala mozda je zbog nekako suvise uproscenog gameplaya ko zna.

~~

Link to comment
Share on other sites

Shta bre kukate, chat kanali ce biti ubaceni pocetkom sledece godine. Jesu zasrali motku teshko shto ih nisu odma napravili (KOJI RETARD U BLIZZARDU JE TO ODOBRIO??? AKO CITA OVO NEKA SE UDARI U GLAVU!) ali popravice greshku.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ja na ovom topicu samo vidim warcraftashe koji whinuju jer starcraft nije warcraft i jer ne mogu vishe jednom jedinicom da ubiju sve

ali kontam shta hocete da kazhete. company of heroes je recimo igra koja ima meleon TOOOOOOO NEEEEEE JAOOOOO ORIIIIIII momenata i mnogo se lakshe/sporije igra. starcraft nema tih momenata UOPSHTE ali je igra pet puta dinamichnija i postoji milion nachina na koji mozhesh biti bolji od svog protivnika (micro, macro, taktike, fore).

warcraft ima i jedno i drugo, ali nema onu krajnju char ni jednog i drugog i zbog toga mi je uvek bio inferioran u odnosu na druge "ozbiljne" strategije. sad, ovo je stvar lichnog ukusa, jer ce neko reci da je u pitanju zlatna sredina :)

u svakom sluchaju, napravili su godlike igru

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Pa Warcraftaši su nekad bili Starcraftaši, možda?

Čekaj da se SC2 igra upola aktivno i dugo koliko i SCI i WC3, pa ćemo da vidimo.

warcraft nema makro.

Ubij se odmah.

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Ispasces iz ligi kad budes igrao na nivou ljudi iz nize lige. Mene je iz platinum bacio u bronzu kad sam prvi put uzeo da igram betu na tudjem akauntu, zato sto realno nisam bio na nivou na kom su bili platinum igraci tad, do tad se nece desiti ispadanje jer nema ni razloga, tu si gde treba da budes.

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...