Jump to content

The Elder Scrolls V: Skyrim


voodoo_

Recommended Posts

http://gaming.stackexchange.com/questions/35107/is-there-a-way-to-bind-items-to-the-number-keys-in-skyrim

kako da se binduju stvarii.

Aha,kapiro sam sad sta i kako sa vampirima,mada los trip,ja volim da igram kad je daytime.. a ono:D

Vazno pitanje,zaglavio sam se na kvestu,ali mozda ce nekome biti spoiler pa..

Igro sam danas skoro ceo dan,sve sto sam radio,grindovao zlato,da bih napokon od Ulfrica mogao da kupim stan (12k zlatnika ) I ja ga kupim ,udjem unutra - kad ono,ostatci teksaskog,il white-kako god , masakra... butcher mi se posrao u gajbu ,onda se nadam da cu uspeti da mi pociste stan,i da cu sa svojom zenicom moci da se na miru uselim,kad ono ,posle 40 min trcanja kroz grad,skapiram da sam glup ko kurac i ne znam sta i kako sa kvestom? ~ Znaci naisao sam na crim scene,pricao sa likom u dvorcu,i sad kaze investigate crime scene i talk to guard,a crime scene-a,vise nema,kao ni guarda..? Pa ako iko zna sta tu treba da se odradi?

Da u river-u pocisti par questova sto imas ( pobi one bandite u minama blizu sela - put izmedju helgena i rivera,pa sa desne strane,kada ides od helgena,u onim brdima ) I onda odradi onaj chain,da te prati archer lik,pa pravac u ono bleak falls brdo,da se bijes sa vikinzi mrtvi. Nakupis odlicnog loota ,golda i exp-a tu.. ko i neke stvari vazne za pricu - P.s. na kraju kvesta se bijes sa glavnim bajom vikingom,obavezno lootuj dragonstone iz njega,trebace ti kasnije tokom igre.

Sto se archera tice,ja sam sve ES igre,ko i vecinu ostalih Rpgova,igrao po prvi put sa archerom,pa sam zato i ovaj put poso tu,al jebiga,nema price,damage nije toliko dobar ( pogotovo kad bijes zmaja ili bossa ) a jebu te sa svih strana,pogotovo kad ti dodje cultist,ili ice mage,i sjebe te u roku od odmah... Ali ako si vec na pocetku igre,a nije ti bas merak da igras archera,idi warrior za sada ( sve do negde 7-8 levela nije prekasno da promenis spec ) A svakako talenti iz archerya,isto ko i skill poeni,ce ti trebati tokom igre,ipak mislim,ono,nekad da pullujes ,il cak da ubijes 1-2 kripa,pre nego ti dodju na melee range,za borbe sa zmajevima i tako.. Treba,po meni barem,karakter ( sad kapiram ) bas balance da ima,znaci da imas neki main specc,al da budzis i sve ovo ostalo,uvek moze biti korisno.

Ja kod potova,pravim sto vise,samo da budzim taj alchemy skill ,za uopsti exp,uglavnom uzimam samo potove da hilaju hp,i da buffuju wep

@ Pesma mrtve dece .. skoro da nema sanse,iako nebi trebalo da si tu ,pre bar 3 nivoa,sumnjam ... jaki su guardovi dosta,ja sam sad 18 ( archer al dobro ) pa imam dosta problema u borbama sa archerima. Nego ako oces da spasis prisonera ,kucaj neki cheat,ili dodji kasnije :D

Ja danas potrosio sav gold na budzenje smithinga,dobijas exp od toga kao lud,a jos malo da ga izbudzim ( nekih 30-40 skill poena ) i pocinje kraftanje Dragon Bone Armora ( hohoho )

Nego kapiram da Gianti nisu u igri za nista bez da setkaju tuda? Jer kad ga napadnem posalje me do meseca . I to bukvalno .. Isti kurac sa mamutima...

Meni bas zanimljivo,evo 2 dana,dosta aktivno igram,i uspio sam da pocistim ( Ajde recimo 100% ) od jedno 6-7 velikih gradova,samo Whiterun i mali deo ,malecki onog Ulfricovog,al od ovog serial killera,i silnog snega,spamm napada zmajeva i usranih magova mi se cela zona nekako smucila ...

Ima li jos neko neki mrtav osecaj da ovoj igri hvali neki geografski ekstremitet? Npr negde u picku materinu,gore levo da su kljusnuli pustinju? Svi oni redguardovi,obuceni ko arapii me tako jebeno asociraju na saharu,i neke zone cini mi se iz Gothic 3... Nego ima onaj middle-field , ima planincine,malo obale, snezni teren i mocvare

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Stisnesh Q, selectujes magiju i '1' na tastaturi, to je to bindovao si taj i taj spell na 1 :D

Hm, ovo je dobro rešenje, ali da li postoji varijanta da i upamti konkretan set (npr, sekira ta-i-ta+štit taj-i-taj da bude na 1, restoration+destruction da bude na 2 i sl.).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stražare izlomio u roku od odmah (dvoručno neko sranje sam nosio, da l' je mač ili sekira - zaboravih), a lik mi je zapalio. Nisam ni stigao da popričam jer je otrčao kao sisica.

Pri tome, možda sam bio lvl 2, al' sumnjam. Samo sam uleteo u njih i zamahivao kao retard. 2 handed je easy mode, ubijam sve bez da trepnem, jedino me je snow bear odvalio

dok se nisam pretvorio u vukodlaka, a i onda mi je ostalo 4 HPa

Link to comment
Share on other sites

Hm, ovo je dobro rešenje, ali da li postoji varijanta da i upamti konkretan set (npr, sekira ta-i-ta+štit taj-i-taj da bude na 1, restoration+destruction da bude na 2 i sl.).

Pa ja to radim tako sto stisnem 2 2 ako hocu dual casting heal ili 2 1 ako hocu heal i flames itd. Mozes shield da bindujes na 3 a sekiru na 4 i onda tako menjash...ja bolji nachin nisam otkrio. Dual wield je nemoguce namestiti na quick meniju nego mora u inventary - jedan sword na left click, drugi na right (jbga falinka ove nashe naroDske verzije:))

Link to comment
Share on other sites

Valja li igra ili ne valja, kratko i jasno, tj. ima li smisla da se cimam da skidam/nabavljam? Iz ovoga što čitam, samo vidim da mogu komotno i na ovu iteraciju Elder Scrolls igre da primenim prevod koji je važio i na prethodnoj: Elder Scrolls - "Omatorih Skrolujući"!

highlight opcije mišem ne znači i da će klik biti na opciju :/

pa to je agonija, jebote!!!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ajde ovako... krenuo sam da igram... High Elf naravno.. pobegnem iz onog prvog sranjeta.. dodjem u selo kod sestre od onog baje, koja me posalje u White run...

krenem u white run, i negde ispred.. vidim 3 imperial soldiera kako vodaju nekog prisonera... i u glavi krece flesh...

DOVAHKIIN... DRAGONBORN .... CHAAAAARGE...palim racial trait za magicka regen, equipujem arcane hood i robe .. i krecem da ih przim vatrom i da ih sparkujem strujom. Sekund kasnije uz povike "yaoming.jpg" likovi me 2shootuju machevima i strelama. Probao sam da se bijem s njima i u drugim kombinacijama, tipa... dps magija na levoj ruci, heal na desno.. ili oruzijem, mach itd.. u punom oklopu.... likovi mi pishaju u facu nonstop.

Onda sam otkrio da mogu da kliknem na zatvorenika.. i imam opcije... "free prisoner , leave him alone, free and share items"... ono.... ako ga oslobodim krenu da peglaju i mene i njega.. i ubiju ga u roku od odmah, tu sam cak uspeo da ubijem sva 3 lika s kajtovanjem... ako odradim "free and share items" ... mogu da mu dam oklop i oruzije pre nego sto pocne borba, koje on naravno ne equipuje i ponovo zagine.

Elem, pitanje je .... jel moguce prebiti te likove na levelu 1 :) ?

Rekao ti je voodoo. Sa malim lvlom prvo u Riversel i idi u brda u Black i tu ces nabiti 2-3 lvla, pa posle idi dalje. Ja sam iz cistog zezanja otisao na 3 lvlu u Windhelm. Prvo sam jedva dosao, jer su me jurili Imperijalci, pa neki duhovi. Tu sam ukrao konja i krenuo ka severu u Winterhold i na pola puta su me sacekali u zasedi neki placenici na ledenom grebenu i ispresavijali me kao pola lista Borbe.

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam se izmedju Argonian-a i Nord-a, izabrao sam Argonian female. Za sada 15 lvl, smithing 60, 1hand 47, blocking samo 24, lockpicking 35, pickpocketing 30, speech 28...

Perkove sam stavio za sada u speech, smithing, 1h, blocking (mada realno vise mi se svideo dual wield) mada mislim da sam se verovatno zeznuo ali nema veze. Speech cu da idem do perk-a gde mogu da prodam bilo sta, bilo kome...

Kupio kucu za 5k u Winterun-u i konja za 1k, imam nekih 5k golda i fali mi jos 7k za drugu kucu u Winterhold-u, za sada ubio tri zmaja (prvi zapadno od Dragonsreach-a kod West KakoGod kule, drugi je naleteo kasnije sam kod Dragonsreach-a, treceg kod skole za magove) i za cetvrtog tek imam quest da ga ubijem. Preskocio sam ko zna koliko quest-ova (stoje mi nedovrseni). Upao u rat sa Stormcloak-om sa Ulric-ove strane, osvojio za sada dva zamka i u pohodu na treci. Ako pristupis Stormcloak Rebellion-u, dobijes failed za quest-ove da se pridruzis Imperial Legion i jos neke izgubis. Da bi upao na mage college (kako god da se zove) treba 130 ili 133m da bi bacio fear spell za ulazak.

Drugar je na pocetku uzeo wood elf-a, uspeo je da ubije patrolu elf-ova sa lukom posle par ucitavanja i da im pokupi set koji dobijas tek kasnije ili sa 40 smithing. Kada sam krenuo, zamisljao sam varijantu 1h/shield + heal ali sam otisao na ko zna koju stranu.

Rekao ti je voodoo. Sa malim lvlom prvo u Riversel i idi u brda u Black i tu ces nabiti 2-3 lvla, pa posle idi dalje. Ja sam iz cistog zezanja otisao na 3 lvlu u Windhelm. Prvo sam jedva dosao, jer su me jurili Imperijalci, pa neki duhovi. Tu sam ukrao konja i krenuo ka severu u Winterhold i na pola puta su me sacekali u zasedi neki placenici na ledenom grebenu i ispresavijali me kao pola lista Borbe.

Moguce je, samo sto je drugar to odradio sa patrolom mislim da su bili High Elf-ovi. Ubio je jednog, pobegao, vratio se, napao ih opet, ubio drugog pa treceg (luk). Bezao je iza stena, gde ga nisu pratili.

Ne svidja mi se, sto moram stalno da pazim na konja, par puta mi se desavalo da pobegne pa da izgine dok se ja sibam sa mobovima, zadnji save pa jovo nanovo. Kada jasem, nerealisticno se krece, prelazi preko nemoguceg i nekada se desi da nestane konj pa se opet pojavi, znam da je to graficki bug ali sta da se radi. Nezavisno od toga sam prezadovoljan igrom.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas ceo dan proveo farmajauci gold,grindovao sam kao ludak,cak sam i nekih pola sata kajtovao i ubijao giante,tako da sam digo smithing na 100 ... izgradio sebi skoro citav Dragon scale armor ( sem glavu bolja je za archere ona iz dark brotherhooda ) i companionu sbudzio dragon bone armor.. ( Ako ih jos nista sklopili nenormalno izdrkano izgledaju,u poredjenju sa ostalim armor setovima ) Pa sam onda nastavio grajnd,ubijajuci zmajeve - jer barem meni se spawnaju na svaki cosak,za sad sam ih izbio 11 - racunajuci i onog iz main questa .. pa sam napokom zavrsio onaj serial-killer quest u windhelm i kucu nabudzio do kraja - kao zadnji retard potrosio skoro 10k tu... Digo 24 lvl i pun mi kurac za danas,nista mi nije islo od ruke.

VAZNO - za sve one koji jos nisu do tu dosli,ima odgroman bug sa vencanjima,naime nakon sto u riftenu od onog lika u innu kupis medalion of mara ( kad ga nosis,zenama,ili muskarcima kojim si radio questove,dobijes opciju da se uzmete - sto se zenskih karaktera tice siguran sam za onu iz riverwooda ( ja sam nju izabro ) lydiu onog companiona,i onu likusu i winterun-u ,sto za nju nabavljas mamutove kljove ) uglavnom,kad equipujes to dobijas opciju u chatu "Are you interested in me" I ona kaze yes.. e sad ,onda ides u temple mare kazes tamo onom istom liku sto ti prodo orglicu,kako hoces da se zenis,moras da sacekas do sutradan i dodje ti zena,i par svatova ( znaci sve ljude kojima si cinio dobro,radeci questove za njih ) - ja sam provalio da sam stocar jer sam na 19. levelu tad imao samo dvoje ljudi u svatovima :( U svakom slucaju dok vas on pita da li zelite da uzmete drugu osobu za muza/zenu kad stisnes "I do "brzo tabuj iz chat-a i pritisni da pricas sa novom zenom,da se dogovorite gde da zivite .. tu onda postoji bug da se vrate na staro mesto,npr kucu ili market gde rade ,pa odatle morate opet da ih cimate,ali najvaznije da ih ne pustite da izadju.. jer ako se to desi,dodje do baga igrice i totalno nestane NPC,znaci nema je vise u igri,i tako ste bacili pare i vreme na vencanje... :D Ujedno malo uputstvo kako da se ozenite... nadam se da ce nekome da koristi :D

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

@ Grotar2

Nekome main quest zabaguje nekome ne,ali vecina kazu - ima lik u podzemlju Riftena,onamo kod thiefs guilda,krije se iza nekih metalnih vrata,kad mu zakucas na vrata on te samo pogleda kroz jedan prozorcic i zatvori onaj otvor. E sad ,taj lik je dio main questa,kasnije tokom igre ides sa nekim kod njega,pa sad ko sto rekoh vecina kazu ako podjes da pricas sa njim pre nego sto imas quest,kad budes imao quest neces moci da pricas sa njim. Ja licno jos nisam dosao dotle pa ne znam licno,ali sam ga ja pucao u glavu,pa ako bude meni moglo,moze svakome :D

@panta ,imas u mom gornjem postu

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

meni je grafika odlicna. posebno po brdima kad roka mecava :D

a jako me smaraju ova iskljuciva misljenja "usao, video govno od interfejsa, bla bla bla. obrisao" okej, ali dalje od toga nemate sta da diskutujete o igrici, niti da kukate.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Ја то не радим, али рецимо нећу ни инсталирати Скајрим јер просто знам какав је и без да га одиграм (можда га и одиграм из радозналости ко што сваку игру пробам, али знам да се нећу лепо провести). Нисам уопште искључив него знам и то је оно што ми не одговара јер бих пре жртвовао СВЕ добре ствари у Скајриму да се поправе лоше. Нпр. играо бих АСЦИИ игру уместо 3д игре са мећавама, али да не могу да стављам људима кофе на главу да се они не буне или да имам комповски интерфејс. Не зато што сам јогунасти тинејџер него зато што вреднујем игре на одређен начин и просто бих се са Скајримом само нервирао све време, па може прича да буде нови Достојевски, а графика из 2034. године. Заправо се ја максимално бендујем, али преко неке границе не могу јер просто ми је мучење да играм нешто што има 90% онога што сматрам лошим, а 10% онога што сматрам добрим у играма.

Поштујем људе који имају другачији систем приоритета при приласку играма и то је сасвим океј. Али мислим да треба то поштовање и да се узврати. И управо је поента мог поста да свако мишљење треба поштовати и да не мора да значи да то што се неко уклапа у неки калуп, да је стварно у том калупу, па тако је прилично незрело закључивати да сам ја инаџија тинејџер че гевара само зато што гомила инаџија тинејџ че гевара сере по Скајриму.

Мислим, јесам се сад непозван просро, али просто ми је исто то што је неко угасио игру због лошег интерфејса и то што је неког другог игра привукла због готивног фајта са змајем.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...