Jump to content

Pusenje


coll

Recommended Posts

Mislim da sam čitao negde da naravno u zakonu piše samo "treba da bude razdvojeno" ali ne i kako i čime, pa na taj način razdvaja ko kako hoće, a to znači i da bukvalno jedan sto ima pepeljaru drugi nema. Bio sam recimo do Irish puba na zlatiboru pre neki dan (ne pitajte) i tamo kad uđeš na vrata levi deo prostorije je zabranjeno, desni dozvoljeno i to je to.

Link to comment
Share on other sites

juče sam bio u onom kofi drimu u eurocentru, gde mi je par dana pre stupanja zakona na snagu konobar rekao da neće biti pušenja, i super su oni to smislili. za stolovima koji su u hodniku tržnog centra nema pušenja, al za onima koji su u samom lokalu opušteno purnjaju.

Link to comment
Share on other sites

haha, dobra fora :) nisam siguran da je to baš legalno. Nikako put da me odvede do Ušća i Delte, mojih omiljenih mesta :) pa da vidim kako je tu. Bio sam dva dana po započinjanju zakona i bilo je zabranjeno svugde. Sad je pitanje koliko će vremena proći dok se ljudi ne opuste pa krenu iznova kao pre.

Link to comment
Share on other sites

pusim, ali ne puno, 3-4 cigarete u toku dana.

Navukla sam se na pusenje dok sam bila po Evropi, kupila sam neke cigarete u Drezdenu od 10mg nikotina i to je bio kraj mom rekreativnom pusenju od 3. srednje :D posle sam u Kelnu kupila marlboro mentol i tu sam se tek primila ko majmun...

u svakom slucaju, trudim se da ne povecavam ove 3-4 cigarete u toku dana i da budem umerena...

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

:) pa kažu da je nikotinska zavisnost odmah iza heroina. Al dobro, kapiram ja to, nego je meni bio problem da posle te četvrte uzmem petu i šestu i onu stotu... izgleda da nisam bio dovoljno dokon :)

ne znam, te price mi zvuce kao iz osnovne skole :) mozda je kod nekih odvikavanje toliko tesko, ali nije da postajes zavistan od 2 cigare :) lol

anyway, u zakonu lepo pise da fizicki moraju da budu odvojene prostorije, sa vratima koja se automatski zatvaraju, iznad vrata da svetli natpis dozvoljeno pusenje za x osoba, unutra specijana ventilacija, ako se ventilacija pokvari mora automatski da se pali natpis zabranjeno pusenje... i tako... u zakonu .. ako budem dokon sutra citiracu zakon :)

i zar ne mora da prodje neko vreme od donosenja zakona na snagu do momenta kada krecu inspekcije sa kaznama ? 3-4-6 meseci ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovakvih topika je bilo milion od kad sam ja na ruru, a verovatno jos milion pre mene, i sve se svodi na isto uvek :)

Elem, pusio sam jos od osnovne, prestao sam da pusim pocetkom 3. god srednje, posle 5 godina aktivnog i intenzivnog trovanja.

Pusio sam jer sam volio da pusim, volio sam taj osecaj samucenja pri uvlacenju prvog dima cigarete i opustenost laganog ispustanja dima iz pluca, volio sam paljenje cigarete, volio sam da se igram cigaretom, volio sam da poziram sa cigaretom, ali vise od svega pusio sam iz dokonosti, navike, nervoze, onog osecaja "brane" od drugih ljudi koju mi stvara cigara, eventualno mozda zbog toga sto sam imao vise samopouzdanja sa cigarom(tinejdz tripovi).

Prestao sam da pusim jer sam shvatio da cu se pusenjem fizicki, a i mentalno, do 40 godine poptuno raspasti, i zivot mi je dobio +milion na kvalitetu od kada sam prestao da pusim, u svakom pogledu.

Pusenje mi je smanjivalo fizicke i mentalne performanse, a i poruznjivalo me je u smislu onog efekta raspadnutosti(susi kozu, pravi podocnjake...) , a meni je jedno od osnovih nacela zivotnih da iskoristim maksimalno od onoga sto mi je rodjenjem dato, a cigare mi to prvo privremeno, a kasnije i za stalno oduzijamu, pa sam shvatio da sam totalni retard ako nastavim da pusim. Tek posle su u mojoj odluci isle one, za mene sekundarne pojave kao razlozi (smrad, pare, bolesti...)

Ja sam u 7 razredu kada sam poceo akitvno da pusim bio visok 1,81 i bio sam ubeljivo najvisi klinac u razredu, a danas sa skoro 23 sam takodje 1,81 i zivim u ubedjenju da sam samo zbog preteranog pusenja u godinima najveceg razvitka (13 - 18) ostao na istoj toj visini :)

Edited by savke.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@savke

si ti iz splita matori?:D

inache, svi u porodici pushe osim mene

nemam nikakav problem s tim, ne smeta mi dim (naviko sam), znam kako su ljudi nervozni kad nemaju cigarete, a kamoli kad imaju, a ne mogu da pushe:)

pushachi, srecno vam bilo!

Edited by w()()()

na terasi se spasi

lesli se vraca kruci

Link to comment
Share on other sites

pusim sta stignem i fala bogu ziv sam i zdrav sam .. .:)

sto se tice tih javnih mesta i ostalo,naravno,u nekim lokalima sme u nekima ne sme pa vi izvolte birajte ...

sto se tice randog mesta nema pljuganja ni tamo sto je po meni ok ...

i da i ja sam za to da se poveca cena duvana za 2x do 3x vise :D

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

i zar ne mora da prodje neko vreme od donosenja zakona na snagu do momenta kada krecu inspekcije sa kaznama ? 3-4-6 meseci ?

Zakon je donet još u maju ili tako nešto, sad je stupio na snagu, pa ti je to taj bafer kojeg pominješ.

A ovo što citiraš je ja mislim vezano za radno mesto tj. prostorije za pušenje na poslu.

Link to comment
Share on other sites

@savke

si ti iz splita matori?

Volio, lol :D

Uslo mi u naviku, cimer mi sprema ispit iz juznoslovenske komparatistike (hrvatska knjizevnost mahom) pa se danima gadjamo ikavicom, kajkavicom.. :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pakla skuplja 20 dinara

Ministarka finansija Diana Dragutinović kasno preksinoć donela je odluku da poveća akcize na cigarete u 2011. godini i na taj način u državnu kasu od njihove prodaje namakne tri milijarde dinara više nego što je to bilo predviđeno, saznaje “Blic”. Sa ovakvom akciznom kalkulacijom ispada da će cigarete od 1. januara u maloprodaji poskupeti za oko 20 dinara po paklici.

O povećanju akciza, kako saznaje “Blic”, ministarka nije konsultovala proizvođače cigareta, čime je direktno prekršila raniji dogovor o akciznoj politici koja je trebalo da se sprovodi do 2012. godine.

Prema važećem Zakonu o akcizama koji je usvojen maja prošle godine, proporcionalna akciza na cigarete ove godine iznosi 35 odsto od cene paklice, dok specifična nominalna akciza iznosi 17 dinara po paklici.

Po ovom zakonu, proporcionalna akciza u 2011. godini trebalo je da ostane na 35 odsto, dok je specifična nominalna akciza trebalo da poraste na 21 dinar plus stopa godišnje inflacije, što bi iznosilo 23,50 dinara po paklici.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 2 weeks later...

Kupim ćaletu pola kile duvana za 500 din. On zamota i upakuje i proda tako isto low tier pušačima poput njega za otprilike 500 din, i ostane njemu duvana za nekoliko dana. Što se njega tiče, duvan je infinite moneyz.

Ja nikad, i ne pomišljam. Čak mi se poprilično gade ribe koje duvane, recimo.

Smeta mi pomalo u društvu ali podnosim, ali kad je neka prehlada ili tako neka iritacija disajnih puteva, onda nema šanse u istoj sobi da budem sa nekim ko puši, moram da bežim.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...