Jump to content

board games


Recommended Posts

Де је тај ц22 и јел имају проџу? Пошто гугл не даје ништа конкретно...

А овај Црни Змај, јел и он затворен?

Ова Валхала на сајту има као понуду, али не видим нигде неко наручивање...

Око гејминг питања, шта ја знам, дај неки суд о овим насловима што сам издвојио кроз рур препоруке, гуглање и гејмбордгикс:

runewars

game of thrones

twilight imperium

dominant species

small world

middle earth quest

А мош да додаш и неку своју. Дакле, нешто риплејабилно, довољно комплексно да не постане шаблон, може страгедија, а може и адвенчр, да није (превише) срећа фазон, нпр. може ко ризико, ал не више.

Нпр. капирам да су овај рунворс и рецимо доминант спишиз риплејабилни јер имају мапу која се прави из делова, да је ГоТ добар јер можеш да машеш дипломатијама, али да нема не знам ни ја какав риплејабилити (предефинисане фракције којих нема много, мапа итд), смол врлд ми се чини добар у својој ниши и доста риплејабилан (због готивних раса-перк комбинација), али ми делује превише кежуал итд итд итд.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taj crni zmaj ne postoji 50 godina ja mislim.

Valhalu okrenes telefonom ima na sajtu pa im kazes ili im posaljes na mail.

Gejmotron - odlican, imam drugu ediciju igrao sam i prvu i ekspanzije, problem s njim je sto je relativno neizbalansiran ako se igra sa manje od maksimalnog broja igraca, sto je u drugoj ediciji -6. Ako imas ekipu ljudi koju uvek mozes da organizujes za tako nesto, uzmi. Meni vec neko vreme igra bleji, jer je muka organizovati tolke ljude. U svakom slucaju igra je odlicna.

Runewars - preskoci, sve su sanse da ces se razocarati jer 99% nije ono sto zamisljas da jeste (tipa wargame neki) , igrao sam ga par puta pre nego sto ga je ortak prodao i meh, nista spec.

Twilight Imperium - odlicna igra, al bez ekspaznije prve prakticno ne funckionise i partije traju fazon 48h, osim ako nemas grupu fanatika koja bi to igralala (takodje nikako bez ekspanzije) , batali.

Dominant Species - nisam igrao al sam cuo,citao,video da je odlican. Planiram da ga nabavim u nekom momentu. Cini mi se da ga nije bilo moguce nabaviti u Evopri kad je izasao pa ga zato nisam ni nabavljao .

Small World - simpaticna igra sa golimom ekspanizja, al je jako jako light. To je vise ono filler igra izmedju ozbiljnijih igara.

Middle Earth Quest - igrao sam vise puta, sta znam em vodis neke random izmisljene likove, em ume da postane skripovano posle part partija, 6/10 ocena, nista spec. igra je bila prilican flop, zato ni nema ekspanzija za nju.

Kad si otvorio ovu temu pre tipa 2 godine sam ti pominjao Chaos In The Old World, pogledaj na Geeku, ta igra je sjajna, ima jednu expanziju koja joj nije neophodna, beskonacan replay value, luck factor jako mali, i jednostavno je predobra igra.

Smestena je Warhammer Fantasy univerzum al cak i da te ni malo ne zanima ta prica, totalno je nebitno i ne utice na kvalitet same igre. Ona mi je u Top 3 igara koje sam ikada igrao a igrao sam brdo.

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

Де је тај ц22 и јел имају проџу? Пошто гугл не даје ништа конкретно...

http://www.c22.rs/ - najbolje da ih nazoveš na 060/099-60-72

Ова Валхала на сајту има као понуду, али не видим нигде неко наручивање...

Evo ti julski katalog. Javiš im se telefonom ili na mejl drseverian ET gmail
Link to comment
Share on other sites

-ја сам рунворс замишљао као неки предрканији ризико, није таква? Мени је ту главни трип што је велика и што има тилесетовану мапу (у ствари, ово ми је убедљиво највећи плус)

-твајлајт - а са експанзијом каква је ситуација?

-мидл рт квест - значи, шаблон:(

-тај хаос у старом свијету знам да си помињао и гледао сам и свиђа ми се артворк и трип, али ја никако да скапирам каква је то игра, јел то ризико или човече не љути се фазон? Ево, гледао сам и клипове неке и опет не могу да створим утисак.

Сад си ме сморио мало зато што испада да ништа не ваља, а ни то што не ваља не може да се купи јер га нема нигде овде, осим у тој валхали... Ниси ми рекао за тај ц22 шта је то и где је...

http://www.c22.rs/ - najbolje da ih nazoveš na 060/099-60-72

Evo ti julski katalog. Javiš im se telefonom ili na mejl drseverian ET gmail

тај рад, фала. Сад се сећам, видео сам ја тај ц22 на нету, али пошто су набројали отприлике шах, го и мице, скапирао сам да су неки ликови који пикају само те трипове, а не бордгејмове... Јел они имају проџу у склопу клуба?

Ова Валхала се чини као најбољи трип, изгледа да имају пун курац ствари.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

-ја сам рунворс замишљао као неки предрканији ризико, није таква? Мени је ту главни трип што је велика и што има тилесетовану мапу (у ствари, ово ми је убедљиво највећи плус)

Nope. Video recenzija

-твајлајт - а са експанзијом каква је ситуација?

Ekspanzije dosta pojačavaju diplomatsko-politički aspekt igre, balansiraju igru i ubacuju dosta novih elemenata. Twilight Imperium je sjajna igra, jedina mana je što je veoma opširna pa su nam sa novim i sporijim igračima partije trajale i po deset sati.

Iskreno bih ti preporučio da iskoristiš to što ljudi ovde imaju neke od navedenih igara i ubaciš se sa ortacima da odigrate sa njima koju partiju, ili posmatrate ako već nećete da skačete na glavu :)

Mi obično igramo svaki drugi vikend, u poslednje vreme nam je na repertoaru AGoT i TI3, pa mi baci PM ako si zainteresovan.

Link to comment
Share on other sites

-ја сам рунворс замишљао као неки предрканији ризико, није таква? Мени је ту главни трип што је велика и што има тилесетовану мапу (у ствари, ово ми је убедљиво највећи плус)

-твајлајт - а са експанзијом каква је ситуација?

-мидл рт квест - значи, шаблон:(

-тај хаос у старом свијету знам да си помињао и гледао сам и свиђа ми се артворк и трип, али ја никако да скапирам каква је то игра, јел то ризико или човече не љути се фазон? Ево, гледао сам и клипове неке и опет не могу да створим утисак.

Сад си ме сморио мало зато што испада да ништа не ваља, а ни то што не ваља не може да се купи јер га нема нигде овде, осим у тој валхали... Ниси ми рекао за тај ц22 шта је то и где је...

тај рад, фала. Сад се сећам, видео сам ја тај ц22 на нету, али пошто су набројали отприлике шах, го и мице, скапирао сам да су неки ликови који пикају само те трипове, а не бордгејмове... Јел они имају проџу у склопу клуба?

Ова Валхала се чини као најбољи трип, изгледа да имају пун курац ствари.

Twilight sa ekspanzijom je odlicna igra, cak je partiju moguce zavrsiti tokom jednog dana :D Igra se ono tipa 4-5 sati npr.

Runewars sam pretpostavio da si tako zamisljao zato sam i rekao da nije to sto ocekujes. Igra moze da se zavrsi bez i jednog fajta, totalno je drugaciji trip od onog sto bilo ko pretpostavi kad je vidi.

Za Chaos, ali riziko ili covece ne ljuti se ajhhah pa nema bas mnogo zajednicko ni sa jednim ni sa drugim al ako bi morao da biram izmedju ta 2 blize je riziku.

Evo odgledaj ovo

Fazon je svako igra jednog od 4 boga chaosa (5 sa ekspanzijom) i cillj vam da je corruptujete zemlju (Old World) svaki bog je specifican i ima svoj set skillova i funkcionise drugacije i pobedjuje na drugacije nacine... itd

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

Кали:

Фала

Ја примам к знању то што ви играте и што ми нудите да видим фрстхенд како то изгледа и хвала вам на томе:) То ћу можда и учинити, овако чисто блеје ради. Али, ја ову куповину/инвестицију/трип не контам толико битно и темељно. Рецимо, да је у питању нека дилема око фрп франшизе, то би ми био трип јер сам склон да се у тој ниши исцимам, правим светове, пеглам правила, твикујем и цимам сатима и данима и недељама и месецима, и на крају бих дао милионе евра и све што иде уз то, за франшизу која ми се свидела и коју сам бетатестирао одлажењем на сешне руроваца итд.

Али ово ми је оно, баш хеви споредни забавни трип да се понекад одигра и да се прозивамо и гађамо фигурицама и коцкицама... А оно, екипа је паметна и све што иде уз то, па неће бити проблема да и екстра комплексну игру сваримо без проблема и да трип остане кежуал...

Чисто да не мислите да се нешто јогуним, него не бих инвестирао у истраживање, куповину и бетатестинг нешто много времена и ''свог бића'', па макар се и зајебо и узео на крају нешто безвезе... Просто ми није онај ''купујем ауто јој јој'' трип, који би ми био да се рецимо нећкам између тога оћу ли пазарити рулбукове за днд или за маскараду:) Заправо, да постоји рецимо и даље онај Сигил, ја бих већ два дана имао неку игру коју сам узео тако што сам умарширао у радњу, изређао ове о којима причамо неким лол редоследом, ако нема ниједне, питао бих лика да ми нешто препоручи, ако не би било ни тога, онда бих вероватно изашао са дикситом и ретардираним смешком на фаци:)

То што изгледа да се трипујем есктра, јебига, то је зато што сам узео онај талисман и има брдо рупа, багова, експлоита и шаблонска је и оно, пошто сам неупућен, мислио сам да је трешхолд тих ствари било које постојеће игре много већи и да такве игре не постоје да се купе, већ да су све са испегланом механиком и слично:)

Јебига, ја немам искуства у томе, играо сам само ризико и ризико двеиљадеинеке и оба су прилично стабилна, па ме је овај талисман баш ошамарио:) И зато сад мало газим по јајима са распитивањем, а заправо капирам кад бих узео било шта од овога о чему се прича, да бих се одушевио колко чега има да се ради и све у том стилу:)

Twilight sa ekspanzijom je odlicna igra, cak je partiju moguce zavrsiti tokom jednog dana :D Igra se ono tipa 4-5 sati npr.

Runewars sam pretpostavio da si tako zamisljao zato sam i rekao da nije to sto ocekujes. Igra moze da se zavrsi bez i jednog fajta, totalno je drugaciji trip od onog sto bilo ko pretpostavi kad je vidi.

Za Chaos, ali riziko ili covece ne ljuti se ajhhah pa nema bas mnogo zajednicko ni sa jednim ni sa drugim al ako bi morao da biram izmedju ta 2 blize je riziku.

Evo odgledaj ovo

Fazon je svako igra jednog od 4 boga chaosa (5 sa ekspanzijom) i cillj vam da je corruptujete zemlju (Old World) svaki bog je specifican i ima svoj set skillova i funkcionise drugacije i pobedjuje na drugacije nacine... itd

Да, да, сад сам видео овај ривју што је кали окачио и стварно је мало чудна игра овај рунворс, некако је смол скејл и мало се ствари ради... А јеботе, кад видиш ону игру колко има срања, мислио би да је неки портован ТБС, а оно ''помери се једно поље'', ''узми једну руну'', ''вуци једну карту''...

Ахах, па под ризико или човече не љути се подразумевам ризико - моје армије иду и освајају срања, човече не љути се - ја сам идем, не освајам ништа, него треба да урадим нешто пре овог другог или да га понабадам. Оно, генерални трип игре, невезано за комплексност. А тај хаос о ком причаш ми иде и на једну и на другу страну некако кад видим игру - са једне стране, неки богови се набадају око контроле земље на разне начине (ризико), а са друге, мапа делује мала и гејмплеј ми не личи на ризико:) Али сад ћу да кликнем овај твој линк, па ћу да видим.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Кали:

Фала

Ја примам к знању то што ви играте и што ми нудите да видим фрстхенд како то изгледа и хвала вам на томе:) То ћу можда и учинити, овако чисто блеје ради. Али, ја ову куповину/инвестицију/трип не контам толико битно и темељно. Рецимо, да је у питању нека дилема око фрп франшизе, то би ми био трип јер сам склон да се у тој ниши исцимам, правим светове, пеглам правила, твикујем и цимам сатима и данима и недељама и месецима, и на крају бих дао милионе евра и све што иде уз то, за франшизу која ми се свидела и коју сам бетатестирао одлажењем на сешне руроваца итд.

Али ово ми је оно, баш хеви споредни забавни трип да се понекад одигра и да се прозивамо и гађамо фигурицама и коцкицама... А оно, екипа је паметна и све што иде уз то, па неће бити проблема да и екстра комплексну игру сваримо без проблема и да трип остане кежуал...

Чисто да не мислите да се нешто јогуним, него не бих инвестирао у истраживање, куповину и бетатестинг нешто много времена и ''свог бића'', па макар се и зајебо и узео на крају нешто безвезе... Просто ми није онај ''купујем ауто јој јој'' трип, који би ми био да се рецимо нећкам између тога оћу ли пазарити рулбукове за днд или за маскараду:)

То што изгледа да се трипујем есктра, јебига, то је зато што сам узео онај талисман и има брдо рупа, багова, експлоита и шаблонска је и оно, пошто сам неупућен, мислио сам да је трешхолд тих ствари било које постојеће игре много већи и да такве игре не постоје да се купе, већ да су све са испегланом механиком и слично:)

Јебига, ја немам искуства у томе, играо сам само ризико и ризико двеиљадеинеке и оба су прилично стабилна, па ме је овај талисман баш ошамарио:) И зато сад мало газим по јајима са распитивањем, а заправо капирам кад бих узео било шта од овога о чему се прича, да бих се одушевио колко чега има да се ради и све у том стилу:)

Haha ne znam sta si ocekivao od Talismana, to je igra iz 70ih i bukvalno je klasik, ja ga isto imam i volim. Volim ga iz istog razloga zasto je i svi ostali ljudi vole - zato sto je debilna igra prepuna random faktora, i gde u jednoj sekundi mozes da pobedjujes u drugoj si zaba i sve su ti pokrali i ubili te. Zadovoljstvo u toj igri proizilazi iz gledanja kako se ostali pate i failuju. Nije bas najsjajniji izbor za prvu igru u svakom slucaju :)

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

А јебига, ја сам некако мислио да јесте све то (рандом, паћење, од бога до жабе за секунд), али да су фундаменти утегнутији, да су класе балансиране, да ипак има стратегије и тактике, а оно, бацаш коцкице и буквално гледаш шта ти се дешава:)))

Добро, немам искуства са борд гејмовима, па нисам знао шта да очекујем, мени је то неки страни свемир и онда човек истрипује да је свака игра савршена, јер оне које нису, оне нису ни издате - а томе доприноси и трип што је рецимо онај футуристички ризико (једина борд игра комплекснија од монопола коју сам ја играо:) ) прилично добар и утегнут и функционише по свим аспектима, а јефтин је и друга је лига у односу на све овде набројане, капирам да кошта три пута мање од неког гејм оф тронса), па сам онда био у фазону шта год да узмем, бићу ''иц фул оф старс'' :))) Очигледно ме је усрало по принципу прво па мушко, па сам цео трип очекивања и капирања изградио у глави погрешно:)

У фазону да сам мислио да је тај ризико рецимо 3/10, а да шта год друго да купим, биће бар 7/10 (и да ми неће бити добро колко је и најлол игра комплексна и имержнаста и готивна), а оно фазон тај ризико је заправо 8/10, а талисман је зајебанција:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne morash da beta testirash AGOT, dodji i odigraj sa nama jednu partiju da vidish kako je, to ce ti oduzeti maks jedan dan, npr za vikend 6-8 sati i eto :P. Mada ako imash (gay) drugare koji nisu u fazonu zabijanja noza u ledja, onda ne vredi...igra je bukvalno na tome bazirana, u suprotnom se balans potpuno urushava...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

citam sad sve ovo i kontam koliko mi se igra neka dobra board igra :( a ovde kod mene je riziko vrhunac tog tipa igara. eto sad mi je bas krivo sto nisam u bgu pa da nadjem neku ekipu za igranje

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

pa kontam da ljudi igraju al ne znam nikog, glupo mi sad da trazim na oglasima :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Barcas vash frp zvuci krajnje amaterski. Mi smo prestalo zbog nedostatka vremena, jebiga poceli smo da radimo, imamo devojke (inbefore pics or it didn't happen) i slicne kombinacije...

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

više amaterski zvuči prestanak igranja zbog "imanja devojke" :)

od naše male ekipe svi rade, nas dvojca imamo žene, jedan devojku, a dvojca su u tajnoj emotivnoj gej vezi (jedan ima i ribu kao paravan), pa opet rolamo ko carevi

liberalno klanrur drustvo:)) jedino sto je 40%(2 od 5) velik procenat za gay populaciju:)...sem ako ovaj sa ribom nije bi, pa je 3+1+1 :D

ps.da budem ozbiljan ali je stvarno bezveze komentar-imam devojku pa nemam vremena..ljudi i u braku imaju vremena za sebe (jedino nemaju- ako imaju 2-3 i vise dece:D)

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ne kao car, nego like a boss!

Devojke su pomenute u sklopu koncepta nedostatka vremena. Jebiga, zenama ipak morash da posvetish neko vreme [:D]. Kada na to dodash posao, pa shkolu, eventualno neki kurs (jezika, kompjuterski) onda taj period koji si igrao, iskoristish da se vidish sa devojkom i eto ti glavnog krivca za manje frpa. Ipak, stignemo ponekad da bacimo frp, ne tako vrhunski ali odlican.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...