Jump to content

Video tutorial za photoshop


boku

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Deke Mcclelland ima ubedljivo najbolje PS / AI tutorijale, inace tutorijali su izbaceni na lynda.com gde se placaju, a ti verovatno znas gde da nadjes "narodnu" verziju. Inace mislim da sam negde procitao da je on prodao najvise tutova za PS :). Btw. tek sad vidim otkad je tema :(, mozda ce nekome koristiti :).

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

A zar stvarno postoje toliko bolji i lošiji tutorijali? Posebno što je to nešto što se može naučiti "pokušajem i pogreškom"?

Verujem da za nekoga ko je iole upoznat sa kompovima, YouTube tutorijali mogu biti dovoljno kvalitetna stvar.

Zavisi. Recimo meni je taj Deke bas zanimljiv, jednostavno na lep i zanimljiv nacin ti dobro objasni materiju i sto je najbitnije zainteresuje te za to. Ali tako sam isto gledao za neki drugi program tutorial koji prica neki Japanac koji ne zna ni engleski da prica i sve objasnjava preterano ozbiljno, jednom mi je malo falilo da zaspim :(.

Link to comment
Share on other sites

taj faj

isto sam pratio neke Ai tutoriale sa lynde, ne znam dal je Deke al dobar je lik, ipak to traje dosta pa nije svejedno ko i kako objasnjava :)

nije ono "how to draw unicorn", nego detaljno objasnjava sve mogucnosti programa i kako on funkcionise, naravno posle svake lekcije postoje primeri koje treba probati uraditi

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ali japanac koji ne zna engleski ... mislim, kapiram vas skroz, ali nekako te tutorijale uvek doživljavam nekako drugačje od predavanja tipa u školi/faksu, gde naravno zavisi dal' predaje smarač ili neko zanimljiv. Verovatno samo moj problem u percepciji :)

Link to comment
Share on other sites

(potential hipster post incomming:))

Upravo sam skontao da sam odlgedao možda 2 video tutorijala u životu :) I to zato što sam slučajno naleteo na nekom sajtu...

Sad ću baš da iscimam rekija da mi pošalje neke linkove, inspirisao me ovaj topic da im dam drugu šansu :)

Nekako me to smaralo da gledam ranije, više sam voleo da čitam one step by step tutoriale, koji su za mene bili otkrovenje, jer sam počeo da učim koristeći default Adobe Help u samom programu i mučio se sa tim šturim definicijama tipa "ovo radi ovo, a kako tačno - provali sam :)"

Link to comment
Share on other sites

zavisi koliko ti se zapravo svidja peglanje date materije (attention - nisam rekao materija, vec upravo peglanje te materije:) ).

ja sam gledao nekoliko prakticnih predavanja slikara koji jebu keve, gde slikaju sliku i real time pricaju zasto, sta i kako rade (ne mislim na ona sranja tipa 'kako nacrtati coveka', nego bas profi advanced advanced lessons) i mislim da nisam disao deset sati dok nisam odgledao sve, a onda sam seo da slikam deset sati:)

a peglanje fotosopa me automatski smori, ono, pustim tutorijal, kakav god da je i krenem da se vrpoljim posle pet sekundi bukvalno:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa da, ali postoje tutorijali i za ps koji su na taj fazon - lik radi neki projekat i usput objasnjava sta i kako, to su i najbolji tutorijali

lindyni tutorijali (bar ono na sta sam ja nailazio i to za vise razlicitih softvera) su video listanja inbuilt help-a (karikiram, al taj neki fazon). meni je i to bolje nego da citam help iskreno, jer je vise user friendly i uvek ubace po neku foru, ali su project based tutorijali car

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

pa da, ali postoje tutorijali i za ps koji su na taj fazon - lik radi neki projekat i usput objasnjava sta i kako, to su i najbolji tutorijali

znam:)

mislim, svejedno moram da ih gledam, a to su uglavnom tutorijali ilustratora koji dok rade ilustraciju objasnjavaju sta rade, isto ko i oni sa slikom. i to su verovatno najzanimljiviji ps tutorijali iz prostog razloga sto su najmanje suvoparni (lupam, iako nisi ilustraotr, verovatno je i tebi zanimljivije da gledas kako lik pegla orc warriora nego kako pravi, otkud znam zelenu kockicu).

naravno da ne mislim na tutorijale gde neki lik klikce i objasnjava opcije (ti su valjda po defaultu chore). nego opet kazem, peglanje fotosopa mi je smor bez obzira na prezentaciju, a peglanje muljanja cetkicom po platnima mi je ekstra, pa makar izvedba bila lolija:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

cek, jel me trolujes?:)

evo da se kvotujem:

zavisi koliko ti se zapravo svidja peglanje date materije (attention - nisam rekao materija, vec upravo peglanje te materije:) ).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ono, ne bih da ti busim balon, al nisu nesto specijalno:) ali imam ja (tj uglavnom ima ortak) bas bas BAS profi tutorijale za te stvari, ako te zanima. znaci, pod tim mislim na najbolje svetske concept artiste (massive black i ostali)... dakle, tutorijali koji pored video fajla sadrze i .PSD fajl doticne ilustracije sa sve lejerima itd. tako da mozes da uzmes i da im se poseravas po ilustraciji ako oces:) pa kad se izivis, da gledas po lejerima i jednostavno da kontas kako sta ide. very informative.

e sad, ako nekog bas zanima, da snimim to od ortaka (posto sam ja obrisao zbog prostora, on valjda nije jebo ga ja), pa da narezem na dvd, pa da se dijeli okolo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa napisao sam ti, imam ih kao velike video fajlove, a i vecina je na ortakovom hardu...morao bih prvo da nabavim (ako oces, mogu), onda da ti dam fizicki ili da uploadujem negde...

cek, pogledacu dal ih ima po netu...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...