Jump to content

Sta ste novo otkrili od muzike


Recommended Posts

Није ново откриће, али тек данас сам заправо први пут узео да чујем деби и једини албум од Chet Fakera, Built On Glass. Запањен сам чињеницом да је та музика поштована, као музика, и да важи за не знам шта, људи га миксују са Bonobo-ом, Jaar-ом, и све сам мислио мора да је кул, кад оно... Poor man's James Blake, музикалности нигде, без икаквог карактера, класично хипстерско прецењивање и продавање муда за бубреге. Знам да се овде хвали музика, али толико сам у неверици шта сам чуо, наспрам цене коју има на сцени, да сам морао да то исканалишем негде : ) Идем сада на тему нове музике да похвалим нешто!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

otkrio sam ga na moru, na nekom grckom radiju su pustali One More Night i to solidno cesto, pa mi se bas dopalo. doduse, cuo sam samo 4-5 pesama sa novog albuma, pa ne znam kakve su mu ostale pesme/albumi. slusajuci njega, YT je takodje ubacio i Curtis Harding - Next Time u nekom trenutku, pa sam i to "otkrio". fino i lagano, muy bien!

inace, cuo sam pre neki dan da je jos neko iz zgrade slusao Kiwanuku, a i @rejvenu sve svidja, tako da mora da je dobar!

 

btw, @Corey, kida Wardruna o/

Link to comment
Share on other sites

On 16.9.2016. at 10:11 AM, digrejzo said:

Inace, cuo sam pre neki dan da je jos neko iz zgrade slusao Kiwanuku, a i @rejvenu sve svidja, tako da mora da je dobar!

Odličan je, ja hteo da idem na koncert, mislim da je bio na Szigetu ove godine ili tako negde u regionu. 

Ja sam otkrio ovog momka - tek sad videh kako izgleda pa je možda bolje da ne gledate spot :)) U svakom slučaju kad sam čuo prvi put, mislio sam da peva neki crnja a ne beli dwarf :))

Nema baš puno materijala po netu ali može na YTu da se posluša desetak pesama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

iz kategorije "novo ZA MENE" ili "živeo sam ispod kamena" kategorije. Ovog puta malo YU sranja lol.

Slučajno čuo na radiju, i to tipa u 5 ujutru kad sam se vraćao kući, i to baš ovu live verziju, neka ovi drugari što vole pink floyd i tako to obavezno poslušaju. Adolf Topić car!

 

zatim Bijelo Dugme... da da, znam, neverovatno. Nikad ih nisam gotivio ofc, pre svega zbog Bregovića govnara, a i naravno 99% njihovih pesama je taj folk-rock shit, ali ova stvar... omg, neverovatno koliko je drugačije od ostalih njihovih poznatih hitova....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...