Jump to content

DOTA 2 - slobodna diskusija


Pr0toSS

Recommended Posts

i kod mene je tako sto je najgore, polovicno

pricamo o normalnom PA ne o tom roam PA jer koliko sam shvatio ne smara ga to nego da je generalno prejak sa deso bildom i da one shotuje supportove sa low armorom(sto sam video vise puta svakako)

Link to comment
Share on other sites

PA jedino sto je low skill heroj pa moze da se igra efektivno na svakom mmr-u, inace da je nesto op i nije, bar ja nisam stekao takav utisak...mislim, ako ga pustite da free farmuje 15-20 minuta, pa izadje sa deso, echo sabre/vladimir buildom, normalno da ce da se userava u low armor heroje, ali ako se izgankuje koji put ili mu se na drugi nacin onemoguci taj free farm, zna da bude poprlicino beskoristan

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ja sam sa starom PA imao OGROMAN winrate, i bila mi je to-go heroj u masi situacija jer sam se osecao jako komforno na njoj. I bila je skroz ok i nije bila slaba, igras je kao AM/juggera do 10-14 min, onda promenis u totalno agresivnog retarda jer sa phase+bf+hod imas 160ak dmga mislim i ubijas sve zivo kao iz picke. Ali ofejlas par gankova i stuck si i moras ici farmati kao da i jesi am/jug. I radilo je, znao sam kad da udjem u fight, kad da izadjem iz njega, koga mogu kill, koga ne mogu. Ovo sad je djubre obicno, jer istu stvar radim, ali one shotujem ljude daggerom, i komicno je.
Kukam jer sam posesivan na to sto "sam je provalio" nekad ranije i to nije mogao svako sa njom niti je znao svako. Danas bukvalno SVAKI drugi gejm igram protiv dzibera koji sa 7k inventarom ubija suppove iz daggera.

Skill je op, nosi flying vision na metu, usporava 2/3 vremena koje provedes u fightu sa njom, 50% slow je previse, nosi orbove, 15 mane kosta, ma mislim dajte molim vas, idiotizam. Pikuju je najmanji kurcevi dote da lece komplekse. Neki dan imam na SD sjajan farm i opener, force/aether/glimmer u tipa 19-20 min, i ona me one shottuje sa kilometra bez opcije da ja taj udarac dodge/disjoint.

...

Link to comment
Share on other sites

lol, ja sam mislio ti kukas za roam pa pa mi imalo smisla donekle jer zna da se usere u zivot i da se cini neizbalansirano ako joj je tim organizovan i ako se pametno odigra, ali safelane pa ne da nije op nego je, u nedostatku bolje rijeci 'nedovoljna' pa bar u 3 od 5 partija sa full free farmom

ne znam da l se u nizim bracketima iserava po ljudima ali iz mog iskustva malo organizovaniji tim se tako lako nosi sa njom da je to haos, jedan slark,morph su trenutno 3x jaci safelane, pa i jugg/sven su skoro uvijek bolji izbor

p.s. poprilicno sam siguran da SD-ov disruption disjontuje dagger:D

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Mhm i sjajan je setup da ti sedne na glavu odmah posle 6 sekundi ili vejstujes iluzije na sebe. Mladene ne znam kako je ljudi igraju kao sejflejna na toj silnoj razlici od mmra na kojoj si, a ja igram 3 acc zato sto igram sa drustvom, i jedan od njih je 4800, tako da hvatam 6000 ljude, ali morf zahteva duplo vise farma i 30x vise mane da izvodi burstove koje ona radi. Bukvalno je tako. I ona ima manje apsolutnih kauntera ingame. Ocigledno su ti tvoji +500mmr offlaneri mnogo bolji u dealovanju sa PA safelane trilaneovima ako nisi video PA sa min 18 7k inventarom kako one shottuje ljude. Ja sam je igrao dve partije na roam, i win sam obe jer je na lvl 1 jaca od BH/Rikija, ali sam je i sreo protiv sebe 2 puta(oba puta sam ja bio mid) i lik je sluzio da pumpa stick(OD/storm).

Ocigledno nemamo istu impresiju skilla od 6 sec cooldowna, 15 mane, 4 sec trajanja 50% slowa(2/3 cooldowna) koji nosi flying vision i orb efekte na sebi.

Edit: Od prvog dana patcha gde je uvedeno banovanje u AP ranked, sam banovao tri heroja u totalu, slarka/tinkera i brooda, a tinkera i brooda u ekstremno specificnim situacijama tj manje od 1% svih gejmova. Slark je insta ban. Ako ga neko drugi predlozi, obicno ni ne banujem nista drugo ingame.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

shpanac ocigledno je da si butthurt jer te pa malo malo pa siluje:D ali to ne znaci da si u pravu:D

heroj ne samo da nije op nego ne bih cak rekao da je uopste u meti, msm da nije u top 50 most picked heroja u kompetitivnoj doti

a sto se tice countera, mozda nema klasicnog apsolutnog countera jer je generalno mali broj takvih heroja koji se mogu apsolutno counterovati jednim pickom, ali zato ima pregrst 'neapsolutnih countera', pocevsi od control supportova recimo liona i bane-a, bane je jede za dorucak, pa recimo pugna koja em je moze izburstovati bez ikakvih problema em moze da zastiti svakog saigraca na koga krene, defensive supporti, i omni i abadon su joj solidni counteri posebno omni, onda manje vise bilo kakav magical burst early, pa onda imas jebeni mkb,silver edge,ghost, pa od kerija ursa je za uzinu sprema, lc joj je solidan counter kao i svakom drugom teskom physical dmg heroju, bs joj se iz mog iskustva isto pisa u facu, o slarku i morphu da ne pricam...

ovo su bukvalno stvari koje mi padaju ovako na prvu na pamet jer ima stvarno dosta nacina da se nosis sa pa, dosta ih je ofc situational ali tako je jebeno situational i scena na kojoj toliko potenciras gdje support stoji sam nasred mape dok te prefarmana pa gadja daggerom(koji jeste predrkan to ne sporim ali joj to nije ni blizu dovoljno da se u ovom pecu proglasi op herojem) i oneshottuje, a to je iz jednog prostog razloga koji ti je vrlo dobro poznat posto i sam kazes igras na visokom mmru:D, a to je da neces cesto imati trilane sa sobom cak ces mnogo cesce imati ili egal offlane vs sebe ili jaci i plakaces tako jadan sa jadnom pa:D sa kojom i ako imas taj freefarm(koji po tebi ocigledno svaka pa ima u svakoj partiji) opet je dovoljno 1-2 da se zajebes da dajvas, da das neki streak i heroj potpuno ispada iz partije, samo je dovoljno da protivnicki supporti uzmu taj neki osnovni odbrambeni item, glimmer, ghost etc...
 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

:) Volvo vec duze vreme bezi od RNG-a jer zna da RNG izaziva butthurt. I onda sam sebi stane na rep, tako sto stiffling dagger promeni u neopisivo govno od skilla, i doda mu rng od coup de gracea. Stari dagger je bio pure dmg, ako ne gresim, savrseno dobar i balansiran, i bio je reliable vision tool, kad neko dolazi do coska foga, slow da bolje iskoristis udarce iz blinka i imao je sasvim dovoljno dmga i u early, i u mid, i u late gejmu za takav spell.

Ako ti mislis da je skill, koji, posle investiranih 7000 golda u heroja, na lvl 11 sto je razumno i po xp i po gold tajmeru, na sve ovo sto sam pobrojao, nosi orb efekte i moze da krituje 700, tj vise od npr lvl 11 lionovog ulta koji je koliko 550? 575? i koji ima 15 puta duzi cd, mana cost i sta sve ne, onda mi jednostavno ne mozemo da se razumemo oko toga sta je broken u igrici a sta ne. Mogu ja da odem tako i da povlacim rucku od ruleta, jednako je rnga involved u igranje. Heroj je obliterisan sto se tice skill requirementa, koji nikad nije bio nesto visok. Heroja igraju likovi koji balave po tastaturi dok zmirkaju cekajuci da neko umre od prva 2 vezana kritikala pa da mogu da pocesu muda slobodnom rukom.

PA je heroj kao heroj, i to sve sto si nabrojao je apsolutno irrelevantno za stiffling dagger i njegovu nebuloznu mehaniku. Svaki heroj situaciono pobedjuje/gubi jer zavisi od milion i jednog faktora.

E i da, btw, ako budes igrao LC-a kog mislim da ne igras bas cesto, i oko minute 15-16 natrcis na PA koja je dobila iole farma i ima desolator i vlads(idiotizam od builda), kazi nam kako si se proveo sa 5 armora i low hp gainom posto blade mail ne mozes da imas tad ako, imas bilo sta drugo korisno.

http://www.dotabuff.com/heroes/played

Zato sto je balansirana i kompleksna.

...

Link to comment
Share on other sites

Ne igram ga cesto jer je smece junglersko odvratno:D, ali svidja mi se ovaj tvoj argument 'ako naletis sa lc koji nema blademail na pa sa vlads deso u 15-16 min' genijalno shpanac i jako relevantno posto sam ja iskljucivo mislio da lc sa daggerom samim counteruje pa :D.

Opet ti kazem, ne razilazimo se toliko sto se tice daggera, definitivno predrkan spell ali heroj ima druge nedostatke zbog kojih nije op.

Btw ako ti je za utjehu, igrao sam bas juce sa PA i nakon sto sam bacio dagger na nekog supporta on se forcestaffovo uphill nakon cega sam izgubio vision.
WOT?
I ajde mi sad reci kako je dagger OP!

p.s. heroj je uvijek imao najmizerniji moguci skill requirement zato ti je kontam i bila 'to-go heroj' u masi situacija, h3h3, asam ti sukno

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Jedini heroji koji imaju pozitivan win % u 5k+ bracketu a da ne nose ogroman teamfight sa sobom su OD i Huskar i obojca su ekstremno situacioni, a to je zato sto nije lako solo izdominirati gejm na tim mmrovima, tako da PA nije nista slabija pojedinacno u tom bracketu, nego ljudi igraju organizovanije.

Stiffling dagger je govno i broken.

...

Link to comment
Share on other sites

taj dagger je popio cak i nerf sad skoro,ne vidim apsolutno nista u tom heroju sto je OP,generalno i volim da igram protiv njega,pa pola kerija na igri su jebeno jaca od PA...samo si je namrzo ko sto sam ja ranije mrzeo earth spirita i kao sto sad ne mogu da smislim arc wardena...

Link to comment
Share on other sites

To ti je ta ista statistika o kojoj si pricao, idi pa je pogledaj. PA stiffling dagger je neopisivo broken op govno, i to je cinjenica, a ostatak heroja kakav je i da li joj treba rework, to me ne zanima. Heroj sa 7hiljada golda radi neopisivo retardirane kolicine dmga, sa rangea od 1250, za 15 mane. Stiffling dagger je broken.

...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Problem je sto sam jako dugo mislio "waow ovi patchevi su tako jebeno dobri, balansirana je igrica, moze sve da se igra, bla bla bla" ali u stvari su jednostavno svi predrkani i retardirano prejaki i izdrkavanje je citav gameplay.

Od meta gde su 2-3 heroja bili OP i radili cudesa smo dosli do toga da trenutno situaciono, u zavisnosti kako partija ide 15-25 heroja se apsolutno izdrkavaju po ljudima i jednostavno je sve retardirano. Trax ako je iole ekipa normalna, nije humano koliko je retardirana partija zato sto je aura van kontrole, PA one shottuje ljude za 15 mane sa 1250 rangea, OD je cudoviste i dalje, kunka je apsolutno retardirana, morph pisa po svemu, slark je standardno retardiran, itd itd itd, zajedno su u klubu sa standardnim retardima tinkerom, alcheom i huskarom, i jos par idiot heroja, i sad je samo pitanje trenutka na kom ces lejnu popusiti 1% zato sto ti je saigrac retard i HEEE HOOO van kontrole je neko i maltretira mapu.

...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, shpanac said:

Usao sam ovde opet da vas pobrojim sve koji ste rekli da je stiffling dagger ok, cisto da vas ubuduce smatram za retarde i ne otvaram diskusije sa vama.

Poprilicno sam siguran, bez i najmanjeg listanja stranica unazad, da niko nije rekao da je stiffling dagger ok, nego je generalna konstatacija bila da je spell op ali PA ima dosta drugih nedostataka zbog kojih je mnogo cesce lako izaci sa njom na kraj nego sto nije, tj bar na nekom normalnom nivou igranja... E sad ja ne znam jesi ti brate izrazito glup ili je nesto drugo po sredi pa ti ovo gore napisano u boldu nije jasno pa mora da se ponavlja 10 puta? I ne samo da ti nije jasno nego ides u tu krajnost da nazivas ljude retardima koji ti ukazuju na neke najociglednije stvari.
Ako te stvarno PA toliko siluje do besvjesti, javi mi se na pm, sredicemo nesto, izbacicu neki tutorial na youtube 'how to deal with cripple bracket PA that insta kills you every game' pa ce valjda lakse ici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...