Jump to content

DOTA 2 - slobodna diskusija


Pr0toSS

Recommended Posts

Voleo bih da mi objasnite što su indikatori kampova sranje, stvarno pitam

Pogotovo što kapiram da vi što ih kritikujete imate 0.4% partija sa supportom. Onaj poslednji update kad su menjali mapu je toliko razjebao te boksove da prvih 10 partija nisam uspeo da se povežem, wardovao sam svoje kampove.

A pritom, to je opcija koja može da se uklj/isklj, tako da vi proovi ostavite isključeno, nije da ste kupili ward u životu

Meni se ovo ne svidja jer sam ja u lepom custom modu predvidjenom za to vezbao sve svoje block wardove i ucio deward wardove, i sada jednostavno tog edga nema vise. Tek se sa pravom ljute proovi zbog te promene, sada jednostavno jebeno ne mozes da pogresis sa wardom, nema nikakvog smisla da taj deo igre bude toliko uproscen.

+1

Link to comment
Share on other sites

To stoji što kažeš, ali poznavanje boksova nije skill, već učenje tačaka na mapi koje rade, što je meni glupo

Ti možeš da pogledaš tutorial kako se last hittuje, i to kao znaš u teoriji, ali ti treba zilion partija da u tome zapravo postaneš dobar. Ovde to nije slučaj, prosto naučiš napamet šta radi a šta ne, onda se promeni mapa pa opet naučiš napamet itd. Nema skila, zato mi je oket što su ubacili opciju

 

Ma glupost obichna, treba da ulazim na praznu mapu sa botovima i da bodem wardove da bih skontao gde obs blokira kamp a gde ne. Sve u svemu, skroz kul promena.

 

A ovi argumenti "Ipak je to igra sa odredjenom dozom respekta za iskustvo", boze sachuvaj.

 

 

Eh? Iskustvo je ne pikovati AM u OD, nesto sa cim se deca sudaraju citav ovaj patch, HA HA VIDI IMA 4000 MANE JAO KAKO CU GA ULTATI, jk, sam sebe kaunterujes. Vidi Shadow Demon, krs heroj, hajd da pikujem AM, nemaju stun. Hmm, Rhaste nema 14 sekundi, mali kamp je blokiran, oh well ne treba mi teleport u ovom trenutku, to je tako slab i spor heroj. Meduza omg, moram pikovati PL-a jer je on apsolutni kaunter. Zeus mi je protivnik na midu, pocecu sa null talismanom i dva faerie fire. Smoke gank su nas iza dva nasa towera, bolje da ne trosim pare sad na sentrije iako su protrcali kroz kljucnu ranjivu zonu gde je sjajan ward spot.

Da ne bude zabune, ovo su sarkazmi. I svi su zasnovani na ISKUSTVU. Iskustvo je ekvivalentno skillu, dok se ne priblizi vrhuncu, tj dok ne poznajes igricu skroz. To sto ja svakom retardu izbijem sentri kad sam dire offlaner zato sto pomerim ward na pravu tacku, pa mora potrositi oba sentrija ili promasi cak skroz je ISKUSTVO. Dota kao igrica respektuje iskustvo. Ne bih bas da se raspravljam jer nemam nikakav grudge na tebe ali nemas poentu, i da apsolutno 100% sam u pravu. Pojednostavljuju igru, i to je donekle ok. Ali to rade na pogresan nacin jer bi 15 dobrih tutorijala i open lobby sistem koji vec imaju uradilo isto.

...

Link to comment
Share on other sites

To stoji što kažeš, ali poznavanje boksova nije skill, već učenje tačaka na mapi koje rade, što je meni glupo

Ti možeš da pogledaš tutorial kako se last hittuje, i to kao znaš u teoriji, ali ti treba zilion partija da u tome zapravo postaneš dobar. Ovde to nije slučaj, prosto naučiš napamet šta radi a šta ne, onda se promeni mapa pa opet naučiš napamet itd. Nema skila, zato mi je oket što su ubacili opciju

 

Ma glupost obichna, treba da ulazim na praznu mapu sa botovima i da bodem wardove da bih skontao gde obs blokira kamp a gde ne. Sve u svemu, skroz kul promena.

 

A ovi argumenti "Ipak je to igra sa odredjenom dozom respekta za iskustvo", boze sachuvaj.

 

 

Eh? Iskustvo je ne pikovati AM u OD, nesto sa cim se deca sudaraju citav ovaj patch, HA HA VIDI IMA 4000 MANE JAO KAKO CU GA ULTATI, jk, sam sebe kaunterujes. Vidi Shadow Demon, krs heroj, hajd da pikujem AM, nemaju stun. Hmm, Rhaste nema 14 sekundi, mali kamp je blokiran, oh well ne treba mi teleport u ovom trenutku, to je tako slab i spor heroj. Meduza omg, moram pikovati PL-a jer je on apsolutni kaunter. Zeus mi je protivnik na midu, pocecu sa null talismanom i dva faerie fire. Smoke gank su nas iza dva nasa towera, bolje da ne trosim pare sad na sentrije iako su protrcali kroz kljucnu ranjivu zonu gde je sjajan ward spot.

Da ne bude zabune, ovo su sarkazmi. I svi su zasnovani na ISKUSTVU. Iskustvo je ekvivalentno skillu, dok se ne priblizi vrhuncu, tj dok ne poznajes igricu skroz. To sto ja svakom retardu izbijem sentri kad sam dire offlaner zato sto pomerim ward na pravu tacku, pa mora potrositi oba sentrija ili promasi cak skroz je ISKUSTVO. Dota kao igrica respektuje iskustvo. Ne bih bas da se raspravljam jer nemam nikakav grudge na tebe ali nemas poentu, i da apsolutno 100% sam u pravu. Pojednostavljuju igru, i to je donekle ok. Ali to rade na pogresan nacin jer bi 15 dobrih tutorijala i open lobby sistem koji vec imaju uradilo isto.

IceFrog ovu igru pojednostavljuje josh od 2004 godine.

Ova gluposti poput hitboxa za kampove je nishta u odnosu na ono shto se ranije deshavalo.

Jeste igrali dotu kad nije bio shop sa strane, kad nije postojala boca ( jedna od najgorih promena u doti 2 po meni lichno), kad su deny kreepovi davali 0 expa (pa kad imash skilla sa tonijem, ti level 5 a ortaci preko puta josh level 1).

Dota se godinama vec pojednostavljuje ali bez obzira na sve to tokom svih ovih godina, pochetnicima je preteshko.

 

Evo nashao sam moj stari replay iz 2007 iz IHCS inhouse kada sam igrao sam Dendijem i nekom random ekipom sa DCE-a ali ne moze da se skine :( Probacu malo da guglam, mozda nadjem neki replay ali teshko, bash mi se gleda :)

http://da-archive.com/index.php?showtopic=170969

Sporije se tad igrala, pullovanje je bilo preteshko, lejning faze su trajale po 15-20 minuta, 2 1 2 se uvek ishlo ( nije bilo 5 heroja koji su mogli u shumi da igraju).

Secam se igram sa Loodom i on kao ko moze shumu sa Beastmasterom, ja reko hocu ja vezbao sam 2 nedelje, udjem u partiju failujem kao idiot, znachi kriminal. Dobro se secam te partije, jebali su mi majku ali su imali razumevanja poshto je stvarno zajebano bilo.

Link to comment
Share on other sites

Jesam, igrao sam dotu od 20052006, i bio sam nub, i pocinjao sam sa svima ostalima, ali to ne menja nista od onoga sto sam ja rekao, ili tvoju izjavu da dota nije iskustveno zasnovana igrica. Pola tih promena sto pominjes nisu pojednostavljivanje, vec srz dote i nacin na koji je igrica evoluirala, dodavanje sadrzaja itd. Graficka promena koja indicira ingame mehanizam koji je razvijan sto godina, i koji se oduvek podrazumevalo da znas, TO JESTE POJEDNOSTAVLJIVANJE, i nije trebalo biti izvedeno na ovaj nacin. Problem je sto je igrica vodjena od strane ogromne korporacije koja vristi JOS PARA JOS PARA JOS PARA, i na silu je guraju u SPORT, jer ne kapiraju da e-sports IPAK NIJE sport, i onda prosecni dziber sa 100 ingame sati, da bi skapirao 1% briljantnosti koju izvode drugari sa pro scene, mora imati nacrtan mehanizam na mapi. Tako nekako bla bla. Poenta je da izjaviti da nesto od toga nije povezano sa iskustvom je retardirano, jer ako nisi u igrici dobio po usima onako grdno zato sto nesto nisi znao, ocekivao, ili ti je neko prodao foru, jednostavno je glupo reci tako nesto. Sve u doti je iskustvo.

Edited by shpanac
typo

...

Link to comment
Share on other sites

 

Pa meni prvo sto je palo na pamet kada sam to vidio jeste da previse pojednostavljuju igru, sada ce svako moci da warda/dewarda kamp a prije je bilo potrebno neko znanje i iskustvo majku mu.

But that's just me, ne volim pretjerano promjene u igri koje olaksavaju stvari, mislim da sam jedan od rijetkih koji i dalje koriste legacy keys a i secam se prije u w3 kad je tek pocinjala dota da se igra, jedini sam u igraoni drzao ALT da vidim health bars za lasthitovanje dok su svi ukljucivali u opcijama da su stalno on:D.
Kontam da igraci koji bas dugo igraju slicno razmisljaju.

Idemo bre, nisam bio jedeni ko je radio to sa altom :D  Sjecam se kad sam pikao dotu sa ALT za health bars svi su mislili da sam retard jer sam imao opciju da to stavim ukljuceno uvek. 

I ovo sa legacy, ja stvarno ne znam kako stare igrace koje su igrali dotu1 pre dota2 ne koriste ovo. Lakse mi je da koristim magije i njihove bukve sa dotu1 jer sam igrao toliko vreme, nego li ovo qwer sranje. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Igraju nasi(spider pigz) polufinale kvalifikacija za summit 5. https://www.twitch.tv/zambrella101

U cetvrtfinalu su dobili Kaipi u tri partije, treca bila bas neizvesna, trajala 75 minuta. Vodili su tipa 28-4 ali su onda par puta neuspesno pokusali highground i zamalo dozvolili bone7(spektra) i singsingu(wr) da preokrenu.                    

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...