Jump to content

DOTA 2 - slobodna diskusija


Pr0toSS

Recommended Posts

 Sustina "igrice" je ista i u Doti i u LoLu i u HoNu

Sa ovim mogu da se slozim ko ide protiv ovoga ili je glup ili slep ili ne zna sta znaci rec sustina.  

U ostatak rasprave necu da ulazim jer razlike izmedju igara postoje , al generalno vazi da onaj ko je rasturao dotu rasturace bilo koju igru tog tipa ako posveti dovoljno vremena istoj. 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja to sve vreme pricham za DoTA-u. Balans je upravo u toj ne izbalansiranosti :D

I skroz se slazhem da je HoN...next gen DoTA. Greota je shto je IceFrog tolika prsotina (jbg Sand Nigger Abdul :D) pa nije mogao da ostane u S2. Pride je nekako more competitve community, i mnogo se brzo shire informacije...shto je u neku ruku bolje, mislim daleko su bolje partije (ono shto su bile partije u private ligama su ovde mid class) ali nema toliko prednosti za prave proove - shto je opet ponekad smor. Mislim setjam se koliko sam ljude orao na deny, a u ovo HoNu i zadnja botina nauchi da treba da denyuje...o dzukovanju, pro wardingu i slichnim stvarima da ne prichamo -.-

Video sam negde jednu rechenicu koja lepo opisuje sve.

"LoL is casual gaming, HoN is competitive and is not addressing casual players" - realno LoL je ono igra ko igra for fun, HoN je what real man play :DDDD

Al glupo je raspravljati se u tome - in be4 rasprave HoN Vs. DoTA (vs. LoL).

Djido vecheras u Mojo btw :D

P.S. Protoss = kreki = kreator?

pravi muskarci ne vozaju jednog cikicu sat vremena... to moze da masteruje svako... SC2 igraju pravi muskarci :PPP

protose, mislim da nista nisi naucio za vreme koje si bio banovan

moraces da se uljudis malo i da razmislis pre nego sto stisnes reply. i kada ti post 'nestane', ne znaci da treba opet da postujes isto, nego znaci da je obrisan jer je bio mnogo mudar i koristan. dakle, uljudi se. poz!

ahahahahah... pejo o premocni sahu, kralju, idolu nas... we salute you... \o/

Ajde igraj Warcraft 3 2 godine, a ja cu Starcraft 2 godine , pa predji na starcraft da igramo jedan protiv drugog, ista je sustina!

sustina =/= skill =/= pobeda

uostalom mnogo je veca razlika... u wc3 je prvo i osnovno heroj...

Link to comment
Share on other sites

atm me najvise zanima nextgen blizz mmorph koji ce valjda biti obelodanjen sad za vikend na blizzcon-u :)

elem, imao sam betu i HoN-a i LoL-a i delio sam cd-keyeve svima sa rura kolko se secam, nekih 15tak sam podelio ( HoN ). iskreno HoN sam igrao nekih mesec dana i to je to, jednostavno me toliko drzalo. DotA>HoN u mom slucaju. a sto se LoL-a tice, mogu da kazem da me je prijatno iznenadila ideja - ta fora sa talentima i biranje spellova i buffovanje spellova da mogu da rade veci dmg. toga u doti nazalost nema i to me je ovde bas onako prijatno iznenadilo. ali prolazenje kroz kripove i igranje bez dinajovanja, nekako mi je odbojno i nisam na to navikao :) previse mi se cini kao igra za decu, posle par godina dote. tako da DotA > LoL > HoN. a DotA2 - videcemo, za sada sve lepo izgleda kako pricaju, artwork je objasnio, ostaje nam da cekamo :)

U LoL-u ne mozes po defaultu da prolazis kroz kripove. Mozes samo kad bacis ghost isto kao sto u doti ces proci samo sa phaseom

Link to comment
Share on other sites

troopsy buljo , cimaj da pikamo LoL :D

sorry, bro, antipatičan mi je mnogo LoL. Ali HoN možemo kad god želiš ;)

Hohoho, sad i Blizzard hoće deo Dota kolača :D Prst u oko Valveu :)

Blizzard will be adding to the StarCraft II experience with four free games built in the map editor - including its very own version of DotA.

Četiri mape koje Blizzard izbacuje (Aiur Chef, Left 2 Die, Starjeweled i Dota) će biti potpuno otvorene tako da će svi moći da ih dalje modifikuju i iz njih uče naprednije tehnike modovanja same igre.

http://www.escapistmagazine.com/news/view/104629-BlizzCon-2010-Blizzard-Adding-L4D-DotA-to-StarCraft-2

http://games.slashdot.org/story/10/10/23/178210/Blizzard-Unveils-Custom-StarCraft-2-Game-Types-Encourages-Map-Design

084-1.png

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

kako je to tvoje odgovor na ono njegovo, nikita care? :c

Malo sam hiperbolisao ali zamisli samo Dotu/HoN gde svaki heroj moze da se portuje u bazu bez itema, sama dinamika igre postaje drugacija i ima jos mnogo takvih 'sitnica' koja totalno menjaju pravac i koncept igra.

sustina =/= skill =/= pobeda

uostalom mnogo je veca razlika... u wc3 je prvo i osnovno heroj...

Ono nije bio izazov ili sta vec nego primer.

Al slozicemo se da je sustina Wc3 i Starcrafta ista? Obe igre imaju 2 vrste resursa sa kojima pravis jedinice, i sustina je da unistis protivnika. E samo zato sto Wc3 ima Heroje, igrica dobija drugi koncept.

Edited by dustman

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Malo sam hiperbolisao ali zamisli samo Dotu/HoN gde svaki heroj moze da se portuje u bazu bez itema, sama dinamika igre postaje drugacija i ima jos mnogo takvih 'sitnica' koja totalno menjaju pravac i koncept igra.

Ono nije bio izazov ili sta vec nego primer.

Al slozicemo se da je sustina Wc3 i Starcrafta ista? Obe igre imaju 2 vrste resursa sa kojima pravis jedinice, i sustina je da unistis protivnika. E samo zato sto Wc3 ima Heroje, igrica dobija drugi koncept.

upravo... sustina i jeste ista... bas kao i u dota/hon/lol slucaju... to je jedino sto je barcas (koji postuje sa mog nicka zato sto sam valjda u igraonici logovan na svakoj masini :/) rekao... tvoj odgovor na to mi je delovao nepotrebno... a sitnice o kojima pricas se menjanju i u samoj igri iz patcha u patch... ceo koncept je promenjen cinjenicom da je za baraku potreban supply, sustina je ostala ista...

Link to comment
Share on other sites

@Peja Ako on ima 6000 postova, a ja 100, znaci da moze da me jebe u zdrav mozak a ja moram da cutim? Pa i ja imam na nekim forumima po 10k postova, pa se ne ponasam bahato... Prestacemo o tome, izvinjavam se svima koji su se osecali uvredjenim.

Ontopic : http://www.gosugamers.net/general/news/13388-blizzcon-blizzard-announces-dota-map

Sto se tice "sustine", mislim da je Dota najpreglednija od ove dve ostale, najvise se posvecuje paznja tom segmentu igrice, dok kod Hona i Lola je drugacije, vise se pridaje paznje grafici, vizuelnim stvarima itd... Na to sam mislio...

Da li biste ikad verovali u reci i pesme moje, da vam u intervjuima zvucim poput Viki, Miki, Stoje, da sam nepismen k'o majmun, besprizoran poput proliva, da sam isti kao oni, zar bih bio POBUNA ?

Link to comment
Share on other sites

za prvi deo posta ne znam o cemu govoris,

a za drugi deo posta, ti brate stvarno nisi normalan.

sto se tice sustine, dota je najpreglednija

da li znas sta znaci rec sustina? koncept? osnova? i ako kazes da znas, lazes, jer ne mozes pomenuti PREGLEDNOST ako se prica o sustini.

a i signatura ti nije po pravilima foruma, prepravi to.

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Prepravio sam.

Znam, ali vidis da sam stavio pod navodnicima... Vi ste ga zapetljali, ja nisam..

Sto se tice prvog dela posta, odi na prethodnu stranicu, pa ces videti sta je kreator_ napisao za mene, a sta su drugi za njega... Nicim izazvanim me nazvao glupim, al' bmk.

Da li biste ikad verovali u reci i pesme moje, da vam u intervjuima zvucim poput Viki, Miki, Stoje, da sam nepismen k'o majmun, besprizoran poput proliva, da sam isti kao oni, zar bih bio POBUNA ?

Link to comment
Share on other sites

U LoL-u ne mozes po defaultu da prolazis kroz kripove. Mozes samo kad bacis ghost isto kao sto u doti ces proci samo sa phaseom

betu kad sam igrao, kroz svoje kripove si prolazio lagodno :) moguce da su to prepravili. krajnje zanimljiva igrica, steta sto nije zazivela kod nas

Link to comment
Share on other sites

betu kad sam igrao, kroz svoje kripove si prolazio lagodno :) moguce da su to prepravili. krajnje zanimljiva igrica, steta sto nije zazivela kod nas

Ne moze vec dosta dugo, sigurno. Sad ti samo summoner spell, ghost daje mogucnost da ides kroz kripove (i da se kreces "malo" brze). Doduse zbagovati kripa je nemoguce. Mali govnari te obidju kako im je volja ;)

A ne znam iskreno da li je zazivela kod nas ili ne. Ja je konzumiram sa uzivanjem i sjajno se zabavljam. Naravno procenat majmuna je i dalje tu, kao i svuda drugde - nekad mi se cini da ima vise nesposobnih u LoL-u nego u drugim igrama - ali to je verovatno samo moja frustracija iskazana kroz iluziju.

Mala "zanimljiva" pricica; Ulazim ja u lvl 30 partiju (svi igraci su maksimalni summoner nivo - sto bazicno znaci da imaju oko 300-350 partija odigranih give or take) i odmah na pocetku cujem "you take mid kk??? we are 4 mates and we are in lan". Ja srecan kao mali majmun u liftu - jer zaboga, usao sam u neki friend premade, dobicu easy win, yay!. Partiju smo izgubili sa 1:62 - da da da... JEDAN prema SEZDESET I DVA. Igrali smo protiv "randoma".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...