Jump to content

Anime


Feno

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 2 years later...
On 3/14/2022 at 9:26 PM, Dule_smor said:

Jerli realno da je ovaj topic umro potpuno...elem, kakav je ono Ghost in the Shel remake na Netflixu, deluje jadno na prvi pogled.

pa to su napljuvali na sav glas, čak i ja to znam koji ne pratim toliko anime :))

ne znam ni odakle sad druga sezona kad je prva prošla tako katastrofalno 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ovaj poslednji GiS je pa tresh u sustini, 3d tehnika je u 90% situacija preogavna, a sama prica i zaplet iako ima sustinski solidnu ideju nekako je ispod proseka

moze da se odgleda ako nemas nista pametnije, ali spusti ocekivanja (ili bolje gledaj Ghost in the Shell Arise ako vec nisi)

 

e da, gde naci granzorta i saber rider-a u nekom kvalitetu, ili ne daj boze sa sinhronizacijom za ove mladje narastaje 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hah Saber Rider i dalje znam pesmu napamet 🙂 

To me podsetilo na moj prvi anime koga se secam i pesme:

 

oko 1:11 je ono sto sam zapamtio - to to toriton 😛 

Nisam gledao nista novo vec godinama unazad - zakljucio sam da sam matori prdonja sa stavom: "U moje vreme je to bila prava jednostavna animacija, mracnije, price su bile bolje itd - u odnosu na ovo novo sto sve prshti od boja i sve je isto", a cenim da gresim i da ima dobrih stvari, pre uzmem i procitam nesto

Eh da mi je da se vratim 20+ godina unazad.

 

G!!! moj jedini predlog da odes na https://anidb.net/anime/531 i tu dole imas grupe koje su ripovale serije, pa vidim dal imaju na njihovim sajtovima linkove - ako i dalje postoje mirc grupe ili sajtovi.

  • Like +1 1

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod nostalgije, ja tek par godina unazad saznah da je ceo saber rider US/EU verzija zapravo prepravljen konkretno, tipa Colt (crveni) je u japanskoj verziji glavni lik i zato kad se transformiše robot on pritiska dugme , a po engleski ovaj sufleriše "čekaj čekaj, aj sad opali" 😄

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2022 at 10:15 PM, manson said:

Nemam pojma zašto, nešto se setio ovoga, pa morao da nadjem ovaj intro 🙂 koje carevanje od serije, a onaj solo pobeda 🙂 

 

meni ovako zvonila nokia n-gage početkom dve'iljaditih ;(

20 hours ago, Junkie said:

Kad smo kod nostalgije, ja tek par godina unazad saznah da je ceo saber rider US/EU verzija zapravo prepravljen konkretno, tipa Colt (crveni) je u japanskoj verziji glavni lik i zato kad se transformiše robot on pritiska dugme , a po engleski ovaj sufleriše "čekaj čekaj, aj sad opali" 😄

ima logike jer je i robot "šerif" pa se slaže 🙂

ali što su to menjali, ima neki background?

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, verovatno je amerima delovao lik na konju kulije pa su zamenili. Ista priča sa moćnim rendžerima, zapravo su uzeli već postojeću japansku seriju i isekli i pretumbali delove + dodali par scena gde su američki glumci. sam scenarijo su skroz izmislili svoj usput 😄 

zordon ne postoji u japanskoj verziji.. žuti rendžer je žensko.. beli rendžer je klinac.. itd..

očito je 80ih bio fazon da pokupe nešto jeftino pa prepakuju kako im odgovara 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2022 at 10:17 PM, Junkie said:

verovatno je amerima delovao lik na konju kulije pa su zamenili

kako može amerima da bude bolji lik na konju nego pravi kauboj! možda ih je bagovalo što je ovaj kauboj a ovaj na konju pa se zbunili!

On 9/24/2022 at 10:17 PM, Junkie said:

zordon ne postoji u japanskoj verziji.. žuti rendžer je žensko.. beli rendžer je klinac.. itd..

 

zar nije i ovde žuti rendžer žensko, ili sam pobrljao nešto?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Sad vidim ovaj tipik i zamrlu diskusiju o saber rider i granzortu, bedak mi sto nisam provalio i uključio se na vreme :( to i Robotek mi obeležili detinjstvo, muziku iz tih seriaj i dan danas slušam. 

Elem zajwbah se i pogledah Berserk anime 25 epizoda iz 1997. I dopalo mi se mnogo, i sta sad da gledam, ima li to neki kraj i svrhu, čitao sam da je nastavak iz 2016. Očajan, a mangu nema šanse da čitam...

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

nije toliko los nastavak. ima bas odlicnih delova. kapiram da je glavni problem ljudima animacija koja jeste netipicna ali kad se naviknes postaje gledljivo. ima takodje i 'berserk: the golden age arc' trilogija filmova koja je prakticno prepricana prica originalnog animea. vidim da su i tu trilogiju rimejkovali pa ima i to da se overi.

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor stavi ladnu oblogu na komp i gledaj Berserk, odlično je :) mada iz ove perspektive voleo bih da sam ili

- prekinuo tamo oko ep22 i u svojoj glavi sebi tu završio happyendom za sve i da se NIŠTA POSLE NIJE NI DOGODILO :D

- ili da nisam ni gledao kad sam video na ni preogromnoj mangi nema naznake kraja, o nekoj mogućnosti finalizacije u video formatu tek nema govora :(

Planiram vremenom pogledati sve te neke "lektira" anime, imamo li neki spisak šta je dobro, ali mi je ključno

- da nije 80 sezona po 30 epizoda beskraj pola života, dakle tipa Naruto i dragonball otpadaju :D i 

- Da ima nekog kraja tome nekad.

@toma probaćemo 2016 onda jednom.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Evo ti Dulo naveo par kultnih ostvarenja (pišem iz glave, možda zajebem nešto)

- Evangelion (originalna serija + End of Evangelion)

- Ghost in the Shell (2 ili 3 filma + serija od 3 sezone). Filmovi i serija su potpuno odvojeni. Serija je ručno crtana 2d animacija. Nemoj se zajebati da gledaš ovo novo 3d sranje koje je em ružno, em plitko

- Cowboy Bebop (serija + film)

- Planetes

- FLCL

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2023 at 3:55 PM, cali said:

Evo ti Dulo naveo par kultnih ostvarenja (pišem iz glave, možda zajebem nešto)

- Evangelion (originalna serija + End of Evangelion)

- Ghost in the Shell (2 ili 3 filma + serija od 3 sezone). Filmovi i serija su potpuno odvojeni. Serija je ručno crtana 2d animacija. Nemoj se zajebati da gledaš ovo novo 3d sranje koje je em ružno, em plitko

- Cowboy Bebop (serija + film)

- Planetes

- FLCL

Samo da nije kao Berserk snimljeno sa svrhom da te navuče da čitaš mangu :D Thanks :D

Edit - sećam se da sam gledao Ninja Scroll, to je pomalo bolesno ali dobro bilo, ima kraća serija i par filmova, čini mi se. Neka moja preporuka :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...