Jump to content

Anime


Feno

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Septembar je bio mesec animea za mene :D

Evo sta sam sve pogledao:

AnoHana: 8/10 Ako trazite dramu od koje ce vam zasuziti oci, look no further!

Guilty crown: 6/10 Potencijal za mnogo vise ali jednostavno deluje kao da samo nabacuju nove informacije na gomilu i na kraju ni na sta ne lici

Another: 7/10 Solidan horor

Spice and wolf: 8/10 Zanimljiv anime o srednjevekovnom putujucem trgovcu koji srece boga zetve (polu-vuka polu-zenu) i o njihovim avanturama dok pokusava da je vrati u mesto njenog rodjenja.

clannad: 6/10 relativno dobar harem.

clannad after story: 8/10 drama o porodici, zivotnim odlukama i ljubavi

Welcome to the NHK: 9/10 Prica o nezaposlenom liku koji zbog psiholoskog poremecaja ne sme da izadje iz kuce i tripuje da je sve zavera. Misteriozna komsinica obecava da ce da ga izleci...

Bakemonogatari: 9/10 Fenomenalan anime o srednjoskolcu koji posle ujeda vampira pocinje da vidi razne vrste bogova,duhova itd. Mali krug visedimenzionalnih likova, veliki broj dobro odradjenih dugih dijaloga i neobican stil animacije su glavne jacine ove price.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Ergo Proxy je vrhunski nacrtan i solidna mu je dinamika, međutim meni se nije dopao filozofski aspekt serije. Problem je u tome što je u pitanju neka egzistenicalistička priča (ako se dobro sećam) u kojoj se autori dosta pozivaju na evropske filozofe, pre svega, 20. veka i po meni to nije dobro urađeno jer je suviše komplikovano/zakomplikovano bez potrebe. Tako da bih ti ja predložio da gledaš, pa ako ti se dopadne dopalo ti se, nije da je bačeno vreme čak i ako ti se ne dopadne.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Te dve anime su mi sigurno medju top 5 ikada. Rekla bih ti obavezno pogledaj, ali me je Bole podsetio da nisu za svakoga.

Obe su egzistencijalisticke price, ma da ne serem preterano, ne znam ni sta ti volis al gledaj svakako pa napisi ovde svoj komentar posle

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Napokon sam nashao vremena da pogledam neshto,

Ergo Proxy 9/10 Malo je u pocetku bio naporan ali kako se razvija prica bash mi se svideo, s obzirom da obozavam sve postapokalipticno nije bilo shanse da mi se ne svidi.

Bakemonogatari 7/10 Najperverzniji anime koji sam gledao, ukratko (what TingoL said) => "Fenomenalan anime o srednjoskolcu koji posle ujeda vampira pocinje da vidi razne vrste bogova,duhova itd. Mali krug visedimenzionalnih likova, veliki broj dobro odradjenih dugih dijaloga i neobican stil animacije su glavne jacine ove price."

I da ne zaboravim danas je uploadovan "Berserk Golden Age Arc II-The Bettle For Doldry" na piratebay-u, pa kome se gleda nek skida.

Link to comment
Share on other sites

ја не могу да чекам да се накупи, морам сваког четвртка да одгледам, а сад су били отказали на 2 недеље јебем их у уста јапанска. Toлику паузу нису правили ни кад их је стрефио цунами

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...