Jump to content

Konfa


Undenis

Recommended Posts

Ahoj planiram u narednih mesec dana da pazarim neki komp budzet mi je max 400eura, posto se manje vise igram na konzolama komp bi koristio samo za igranje SC2 i Diabla 3 (kad izadje) pa sam mislio da pazarim nesto ovako :

Intel Core2Quad Q8200 2.33GHz

Matična ploča ASRock Intel G41C-GS (M-ATX)

Memorija DDR3 4GB (2x2) 1333MHz KINGSTON

Grafička kartica MSI ATI Radeon HD4670 1GB DDR3

Hard Disk Western Digital 500GB 7200 16MB SATAII Caviar Blue

Kućište MS Industrial MIDI VESPER 400W

Naravno konfa bez monitora.

Link to comment
Share on other sites

Q8200 nije baš najpametnija kupovina, gomila igara i dalje ne koristi više od dva jezgra, a u tom slučaju 2,33 GHz je premalo (a nećeš moći da ga overklokuješ na toj ploči). Preporučujem Athlon II X4 640 3.0 GHz (oko 100 evra) i npr Biostar A770E3 (oko 50), u zbiru izađe isto kao tvoja kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Onda ovako nesto

AMD Phenom™ X4 9450 2.1 GHz

Matična ploča ASUS M4N68T

Memorija DDR2 4GB (2x2) 800MHz KINGSTON

Grafička kartica ATI Radeon HD 5550 2GB DDR3

Hard Disk Western Digital 640 GB 7200 16 MB SATA II Caviar Green

Kućište MS Industrial MIDI Tower APOLON 550 PRO550W

skoro 39k u PC praktiku sad gledam bas. Mozda samo ovog radeona da zamenim nekom Nvidiom ne znam kako se pokazao?

EDIT 1.

Uh sad tek vidim da si rekao X4 na 3.0 videcu bas da to ubacim u konfu umesto ovog na 2.1

EDIT.2 Ma da evo gledam i ovu kantu bas http://www.pcpractic.rs/proizvodi/desktop/4528-gamer-g900 Ne izgleda lose ako vec nema potrebe da se prelazi na 4 jezgra.

Edited by Nobina!!!
Link to comment
Share on other sites

Q8200 nije baš najpametnija kupovina, gomila igara i dalje ne koristi više od dva jezgra, a u tom slučaju 2,33 GHz je premalo (a nećeš moći da ga overklokuješ na toj ploči). Preporučujem Athlon II X4 640 3.0 GHz (oko 100 evra) i npr Biostar A770E3 (oko 50), u zbiru izađe isto kao tvoja kombinacija.

Ima za 30 e vise Phenom II 955, a ipak nije preporucljivo stavljati takav procesor na plocu sa pretpostavljam (nisam googlao) lose odradjenom naponskom sekcijom :), ja bih isao na neku 8xx plocu :). Mada i ova grafa sto on rece je slaba trebala bi neka jaca :).

A vidim da je i napajanje MS Industrial od 400W, to govedo mozes da kupis pa da ga izgazis, kupi neko brendirano od 400w minimum ili idi na LC napajanje + kuciste oko 5000 ti izadje sa LC napajanjem od 600W sto je overkill ja bih jurio ono od 550w imaces dobrog prostora za upgrade :).

Posto ces vecinom igrati igrice bolje ulozi kes u neku jacu grafu (5750), dok ti ne treba neki jak procesor. Inace ne kupuj sad komp sacekaj malo za par dana ce ATI 6xxx serija, pa ce malo pasti cene 5xxx seriji :). Inace ako ti je frka za pare pogledaj malo oglase trebalo bi da bude povoljnih 5750 sa barem 2 god. garancije, mada ja bih kupovao samo novo. Srecno sa kupovinom :) !

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

Ima za 30 e vise Phenom II 955, a ipak nije preporucljivo stavljati takav procesor na plocu sa pretpostavljam (nisam googlao) lose odradjenom naponskom sekcijom :), ja bih isao na neku 8xx plocu :). Mada i ova grafa sto on rece je slaba trebala bi neka jaca :).

Ok je ploča, imao sam je na testu, a takođe firma koja prodaje ploče sa lošom naponskom sekcijom tako da procesor ne može da radi stabilno na defaultu bi propala ekspresno.

Link to comment
Share on other sites

@ Gile necu igrati igre toliko osim starcraft 2 i diablo 3 jer se pretezno igram na konzoloma (x360 i ps3). Ovo je samo blizz only konfa ;)

Elem on topic odlozio sam kupovinu za iduci mesec pa cu da pazarim ovo.

AMD Phenom II X2 555 3.2GHz 7MB Black Edition

Matična ploča ASUS M4A87TD/USB3

Memorija Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz Dual Channel

Grafička kartica ASUS ATI Radeon HD5770 1GB DDR5 DirectX 11 (EAH5770 Cucore/2DI/1GD5/A)

Hard Disk Western Digital 500GB 7200 16MB SATAII Caviar Green

Kućište Blueberry CN-832BKS 500W

Optički uređaj LG DVD-RW 20x speed

Jos jednom thx svima na savetima.

Link to comment
Share on other sites

Jel to ona "Gamer X4 Core Unlocker" konfa iz PC Practica? Ako jeste, uzimaj bez razmišljanja, imao sam je nedavno na testu, daju proverene primerke X2 procesora sa četiri jezgra, prebaciš prekidač na ploči koji se zove Core Unlocker i 100% imaš quadcore bez ikakvog specijalnog cimanja.

Link to comment
Share on other sites

Jel to ona "Gamer X4 Core Unlocker" konfa iz PC Practica? Ako jeste, uzimaj bez razmišljanja, imao sam je nedavno na testu, daju proverene primerke X2 procesora sa četiri jezgra, prebaciš prekidač na ploči koji se zove Core Unlocker i 100% imaš quadcore bez ikakvog specijalnog cimanja.

Je li koje pare daje PC Practic da ih reklamirate po forumima bas me zanima ? A sto nisi pomenuo koje je napajanje onde, a sta ce da se desi ako otkljucas procesor, a nije stabilan, dzabe tebi 4 jezgra kada je stabilnost 0 :). Sta sve ljudi nece uraditi za pare to je bruka :). Naravno par ljudi je stalo na moju stranu u toj temi ali su im naravno komentari obrisani jer se ne slazemo sa pojedincima na tom forumu. I jos jedna stvar reci ces imas garanciju, a ja ti kazem rikne napajanje povuce grafu, odneses tamo pa onaj lepo kaze decko strujni udar nema garancija.

Link to comment
Share on other sites

Alo dečko, TESTIRAO sam komp ceo jebeni dan, radio je stabilno ko stena sa četiri jezgra na 3,5 GHz (koliko ga automatski podiže onaj ASUS TurboV Evo pošto ima odgovarajućiu kontroler na ploči), prolazio Linx, prolazio Prime, prolazio 3DMark na max na repeat, temperatura daleko od kritične, sve je radilo super. Prestani da smaraš jebote.

Link to comment
Share on other sites

I da, merio sam mu i potrošnju, ispod 120 vati na desktopu, 230-250 vati na max max opterećenju, znači taj Blueberry od 400W koliko god da je jadan, može da isporuči 250 vati bez problema nekoliko godina. Pričam iz prve ruke, ne pričam šta sam čitao po forumima i čuo od Pere Mike. Upravo je poenta te konfiguracije da oni PROBERU

i da ti ne promakne pošto vidim da pretrčavaš preko postova

PROBERU

primerak sa četiri ispravna jezgra, zato se mašina i zove GAMER X4, zato sam joj i zalepio best baj jer dođeš ko gospodin čovek i kupiš sklopljen otključan komp a pritom ne moraš da čitaš tuđa iskustva tri dana po forumima. Ja preko regularnog honorara dinara ne vidim i boli me baš kurac da reklamiram bilo kog distributera, za te priče obrati se ovim likovima što im daju semplove pa ih posle zavaljaju po oglasima, eno ih pun Bench.

Btw Spacemaster je Marko Vezmar iz Asusa i njegov posao i jeste da reklamira Asus hardver, al ja sa tom ekipom nemam veze.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

I da, merio sam mu i potrošnju, ispod 120 vati na desktopu, 230-250 vati na max max opterećenju, znači taj Blueberry od 400W koliko god da je jadan, može da isporuči 250 vati bez problema nekoliko godina. Pričam iz prve ruke, ne pričam šta sam čitao po forumima i čuo od Pere Mike. Upravo je poenta te konfiguracije da oni PROBERU

i da ti ne promakne pošto vidim da pretrčavaš preko postova

PROBERU

primerak sa četiri ispravna jezgra, zato se mašina i zove GAMER X4, zato sam joj i zalepio best baj jer dođeš ko gospodin čovek i kupiš sklopljen otključan komp a pritom ne moraš da čitaš tuđa iskustva tri dana po forumima. Ja preko regularnog honorara dinara ne vidim i boli me baš kurac da reklamiram bilo kog distributera, za te priče obrati se ovim likovima što im daju semplove pa ih posle zavaljaju po oglasima, eno ih pun Bench.

Btw Spacemaster je Marko Vezmar iz Asusa i njegov posao i jeste da reklamira Asus hardver, al ja sa tom ekipom nemam veze.

Vidim da si jako upucen u napajanja :). E pa vidis taj Blueberry ne moze da drzi nista normalno. E pa vidis video sam x takvih konfiguracija sa kupljenim kinezom po fazonu drzace to, a posle max god. dana rikne. E pa vidis ja moj drugar ima komp koji trosi max 200W u peak-u, a na njemu Chieftec od samo 350W, i zamisli Chieftec rikne posle 3 godine, a imao je lufta 40% ? Ovakva konfiguracija bi trebala da ide ili na neki LC od 550W ili na neki brend od 400-500W minimum ? Vidis taj isti Spacemaster ima konfiguraciju koja trosi jedva 200W, a napajanje od 1200 W brend, a sto on nije uzeo Blueberry :) ? Ali sam takodje video da Zito od 400W tera jako zajebanu konfiguraciju :). Ajde reci mi koje ti napajanje imas u kucistu i sve ce da mi bude jasno :) ? Ja mislim da niko na ovom forumu nije spreman da rizikuje 480e zbog napajanja sa kucistem koje kosta 20e.

Dalje PROBERU oni, nagledao sam se ja raznih probiranja, ne zna se ko ce koga pre da zajebe na kom mestu, imas probiranje cak i u Gigatronu flash na sajtu 460, a u prodavnici samo 720 na prvu 100% siguran covek, a onda kazes na sajtu je 460, pa onda onaj pogleda i kaze u pravu si. Odem ja u jednu firmu imate li tastaturu imamo oce li biti hoce, odem sutradan, nemamo, jeste li imali, nismo, gl hf. Isto riknula coveku grafa od 250 e posle 2 god, oce covek zamenu, a u zamenu dobije grafu koja vredi 50 e a ovu grafu od 50 e je dobio posle 3 meseca razvlacenja.

Dalje temperatura, na defu ce sve to lepo da bude, ali oni to reklamiraju na 3.8 GHZ 100% stabilno, a za 30 sekundi koliko traje klip temperatura je otisla za 10 stepeni na gore, jesu bili testovi u pozadini, ali opet ? A kuciste je posebna prica :).

Nikoga ja ne smaram samo ne zelim da se posle pojavi tema tipa crklo napajanje i povuklo par komponenata sa sobom, a ne daju mi garanciju :). Onakvu konfiguraciju moze svako da sastavi, natrpa sve zivo i lupi napajanje od 500 din. ako to blago tebi, a i svima koji to bez pogovora rade :).

@peja pojedinci su pricali da je Srpska kosarka najbolja pa mi bismo cetvrti a Amerikanci za koje sa pricao da su No 1 su to dokazali i bili prvi i sad sam ja failovao, iako smo mi turke mogli da pobedimo 1 razlike, a oni su ih dobili negde oko 20-ak, pa sta bi nama tek uradili ? Ajde baci mi definiciju fail-a ? Za savrseni rom cekam odgovor, ako hoces mogu da ti bacim dokaz odmah i da ti sam licno to proveris i da pitas coveka, mogu da ti dam kontakt na forumu, da ne bude preko mail-a pa kao ti ja odgovaram itd.

Btw. ovde a i na benchu ako se ne slazes sa misljenjima pojedincima ti si u startu fail-ovao itd. Jednostavno ne zelim da ljudi koji su cenjeni prodaju svakakve krseve i pricaju kojekakve gluposti pojedincima koji misle da su ti cenjeni uvek u pravu (nevezano za voodoo-a i ovu temu). Slicna situacija je bila na tom istom benchu kada je doticni PC Beast isprozivan da je lazirao testove jer je bio bolji od nekog cenjenog clana, i doticni pcbeast je banovan. Covek se lepo zalio, cela ta banda sto ga je isprozivala je u roku od par dana banovana :).

Link to comment
Share on other sites

Dobro je.

Mada kapiram da gile ima još jedno pet predloga koji se razlikuju u 0,5% funkcionalnosti i kvaliteta al zato moraš da obiđeš tri radnje i da čekaš par nedelja da ti naruče, čisto da kupovina bude zanimljivija.

Ne zaboravi i jeftinija uvek :), bitna razlika :). Mozes da ustedis i do 50 e :).

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

sa obzirom da se servisiranje monitora oduzilo, a samim tim i moja kupovina kompa (jebem im sve na svetu [:D] ) malo sam cackao po netu trazici upgrejdovanu verziju konfiguracije iz pc practica, sa boljim napajanjem, kucishtem i vecim hdd-om i nashao upravo shta sam trazio u "atomu"

AMD Phenom II X4 955, 3.2GHz/8MB 64Bit BOX Black Edition

MicroStar 770-G45

2 x 2GB DDR3 Mushkin PC1600 Silverline Stiletto CL7, 996947

Sapphire ATI 5770, 1GB DDR5

DVD+-RW NEC 5240 SATA

CoolerMaster Elite 335, 12cm fan

LC Power LC6650GP3, 650W ATX 2.3, 14cm fan

1TB Seagate Barracuda SATA2, 7200rpm, 32MB, ST31000528AS

shta mislite o ovome, konkretno o ploci i memoriji? cena je 60 000 tj 10k vishe od pc practic-ove konfiguracije shto mi deluje ok

Link to comment
Share on other sites

Ploča je korektna, memorija je OK.

Doduše ne znam kako će se Mushkin ponašati u kombinaciji sa ovom konkretnom pločom, tako da ih iscimaj da ti sastave mašinu i puste memtest. Takođe, ako nećeš da overklokuješ, biće ti dosta i neki Kingston na 1333, pošto DDR3 na defaultu radi na 1333, sve preko toga moraš ručno da setuješ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...