Jump to content

Wow talks #4


markotod91

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajde oladite malo dečka, šta ste se svi nakačili na njega...

/startattack je dobro da vezes za svaki opener koji imas na charru kog igras po mom misljenju.

A to koliko zaradjujes godisnje nema veze sa tim da li treba da igras wow ili ne. ima ljudi koji zaradjuju i manje pa pljugaju svaki dan i bacaju mnogo vece pare na to.

Link to comment
Share on other sites

wow stedi pare.

Bar je meni prve 2 godine, nit sam izlazio, pio, druzio se, nisam imao gde da trosim.Kupio bajs tad, komp, ne znam ni ja sta sve.

Nije da mi je bilo lepo, al opet kazem, jednostavno se ne socijalizujes mnogo, i ne trosis kao sto bi u drugim situacijama.

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovo pricao mnogo pre tebe i 100% si u pravu.

Jedini problem sa wowom je sto te tera na zivot u kome ne zaradjujes i ne trosis pare :P aka nemas prihode ali nemas ni rashode

vidi ga ovaj, pa jesi igrao diablo kad sam ja poceo nisi hteo da predjes...znam da sam igrao sigurno godinu dana pre tebe, i taj period je bio bas kritican, sto se ticie socijalizacije ;D

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Bicesh i ti skoro hardcore,za pola godine :D

mozda, ali mislim da ne, posto sam past teh critical age:) ne u smislu da sam mator za nolajfovanje, nego da sam mator za pocinjanje nolajfovanja:) tako da mislim da bih sada bio hardkor da sam pazario kad je izasao, ovako me nekako ne peca dovoljno...

mada neam pojma, ni sama igra mi nije hardkorasta nekako...ginem, a nije mi nista i tako te stvari...sa druge strane, mnogo je udobna i gotivna igra, za mene ko stvorena za nehardkorisanje:) tipujem da bih se mozda i hardkorisao kad bi izaslo nesto sto je fantasy, nafurano i podrzano developersko/komunalno ko wow, a da je unforgiving (dropovanje itema kad umres, xp loss), da nije tolko gear based, da postoji iskljucivo world pvp, da ne postoje instancirane stvari, male razlike po nivoima, da nije refleksaska nego sahovska itd, a opet da je kliseizirana sa sve elfovima i dvorfovima:) e, onda bi moglo da se prica o hardkorisanju [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mozda, ali mislim da ne, posto sam past teh critical age:) ne u smislu da sam mator za nolajfovanje, nego da sam mator za pocinjanje nolajfovanja:) tako da mislim da bih sada bio hardkor da sam pazario kad je izasao, ovako me nekako ne peca dovoljno...

mada neam pojma, ni sama igra mi nije hardkorasta nekako...ginem, a nije mi nista i tako te stvari...sa druge strane, mnogo je udobna i gotivna igra, za mene ko stvorena za nehardkorisanje:) tipujem da bih se mozda i hardkorisao kad bi izaslo nesto sto je fantasy, nafurano i podrzano developersko/komunalno ko wow, a da je unforgiving (dropovanje itema kad umres, xp loss), da nije tolko gear based, da postoji iskljucivo world pvp, da ne postoje instancirane stvari, male razlike po nivoima, da nije refleksaska nego sahovska itd, a opet da je kliseizirana sa sve elfovima i dvorfovima:) e, onda bi moglo da se prica o hardkorisanju [:D]

qft

Link to comment
Share on other sites

znaci da moj komp onda vredi 150 evra, sa sve monitorom od 300 evra:)

a 400 evra nije malo za komp, pogotovo sto kontam da tu najvise ide za graficke i lolprocesore koji sluze otprilike za igre i ni za sta vise...tako da nije ni ono 'ubio sam dve muve jednim udarcem' kao sto bi bilo da recimo kupujes kola, pa kupis lepa da bi vato picke, pa kazes 'e sad mogu i da jebem i da stizem na razna mesta'...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

a dobro, kenjam i ja lol

ali meni to nije jeftino...pogotovo sto mi se apsolutno ne poklapa ono sto mi treba od komponenti za artizanstvo sa onim sto mi treba za bleju:(

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mozda, ali mislim da ne, posto sam past teh critical age:) ne u smislu da sam mator za nolajfovanje, nego da sam mator za pocinjanje nolajfovanja:) tako da mislim da bih sada bio hardkor da sam pazario kad je izasao, ovako me nekako ne peca dovoljno...

mada neam pojma, ni sama igra mi nije hardkorasta nekako...ginem, a nije mi nista i tako te stvari...sa druge strane, mnogo je udobna i gotivna igra, za mene ko stvorena za nehardkorisanje:) tipujem da bih se mozda i hardkorisao kad bi izaslo nesto sto je fantasy, nafurano i podrzano developersko/komunalno ko wow, a da je unforgiving (dropovanje itema kad umres, xp loss), da nije tolko gear based, da postoji iskljucivo world pvp, da ne postoje instancirane stvari, male razlike po nivoima, da nije refleksaska nego sahovska itd, a opet da je kliseizirana sa sve elfovima i dvorfovima:) e, onda bi moglo da se prica o hardkorisanju [:D]

Ma, igra više nije takva. Bila je kad se pojavila. Dakle, morao si mnogo da igraš da bi imao nešto, a morao si mnogomnogmnogo da bi imao nešto dobro. A morao si da nolajfuješ ako si hteo najbolje u igri. Sada je sve na izvol'te, casuali imaju nešto lopiju opremu nego nolajferi i to je sva razlika. Mislim, nisi gubio xp kada zagineš, ali gir se jeste kvario, a para je bilo DALEKO, DALEKO manje. Na primer, nisi dobijao gold za kvestove. U stvari, jedini gold je bio od dropova i od AH. A mobovi su dropovali mnogo, mnogo manje. Morao si da grindaš biljke/rude ili manipulišeš AH-om.

U tom smislu je bila nolajferska, morao si mnogo da je igraš, nemaju godine veze sa tim.

Link to comment
Share on other sites

ne, to znam sve, imam drugare wowljane, pa sam slusao o wowu jos kad je izasao:)

nego pricam za sebe, ranije su mi content, konfor i tako to mnogo znacili sto se tice nolajfovanja i hardkorisanja, kako je vreme prolazilo sve sam vise bio u fazonu da je mehanika gotivnija. a wow sam bas i poceo da igram jer je slick, lean&mean, do zla boga podrzan, profi, fensi, saren i konforan. i onda se lepo zavalim u stolicu i igram se i lijepo mi je:) a sve te stvari mi automatski brisu hardkor nolajfovanje (barem je tako s mojim mozgom) jer mi bajkovite i konforne stvari iskljucuju nolajf switch:)

da bih se ja nolajfovao sada, moralo bi da bude nesto mnooogo blize rl modelu, a wow mi je sjajna zabava, ali ne na isti nacin na koji bi mi bila neka takva igra (lupam, operation flashpoint mmo ili verovatno eve, mada mi se tu ne svidja setting). mehanika i princip wowa ne spadaju u moj nolajf trip, sad bih mogao nadaleko da opisujem sta bi mene iznolajfovalo, ali hajdzekovacu topic onda...ali svakako spadaju u trip koji me privlaci, ali na deseti nacin, tj mozda cu wow igrati godinama, mozda cu ga cak igrati i mnogo sati dnevno, ali to nece biti harkor:)

U tom smislu je bila nolajferska, morao si mnogo da je igraš, nemaju godine veze sa tim.

dobro, ja imam problem sa terminologijom malo, pa sam omasio:) nisam mislio na potroseno vreme, vec na, ne znam, udubljenost. kontam da neko moze da igra i vise od nekog drugog, pa da opet bude kezualniji. posto sam rl frpovao, generalno su mi prohtevi veci i suroviji sto se tice frp igara. ako bi me nesto angazovalo da se 'borim za goli zivot', tu bi vec bilo neke price o hardkor nolajfovanju. to je prvi uslov, a drugi uslov bi bio brisanje bilo kakvog 'omg sto sam mocan' kontenta i prevelikih razlika izmedju igraca, kao i arkadnog sistema naucenosti, skilla, builda itd. dakle, dva lvl1 mogu da roknu jednog lvl20, a moze i jedan da ga rokne, ako ovaj ne pazi (lucky strela kroz oko je strela kroz oko), ako gines lootuju te ko i sve drugo, borba zavisi samo od taktike (sah), a ne od taktike u kombinaciji sa pew pew skillom (wow, rts igre...), drugim recima, ako dodje gotivan pametan taktika car lik koji igra igru dva dana, ponabadace lika koji grajnduje pet godina u igri. nema sanctuarija, nema npc strazara, vendora, nema frakcija, nema klasa vec afiniteta...i tako dalje, tu su hiljade tripova u igri...

medjutim, za takvu igru bih stvarno morao da 'prelazim rubikon' hocu li je igrati ili ne, jer tu nema zajebancije. i bas bih razmisljao ono mesec dana da li da pazarim:) ali na srecu (ili nesrecu), takvu igru verovatno necemo videti nikad, ako ne nikad, a ono barem u sledecih dvadesetak godina. a i tada ima da bude neisplativa i lose realizovana.

zato je wow car jer ja kad sam startovao wow, zapanjio sam se koliko mi je sve na tacni, koliko je interfejs dobar i pregledan, koliko se brzo ispravljaju bagovi, koliko dobro gospoda iz bliza reaguju na igrace, kolko mi je nizak ping, kolko je zabavno itd itd itd. sve ono sto mogu da trazim od igre koju hocu da igram, a ne da nolajfujem. ova hipoteticka igra koju bih nolajfovao ne bi bila uopste zabavna u prostom znacenju te reci i verujem da je niko normalan ne bi igrao ako se ne bi immersovao opako.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma, igra više nije takva. Bila je kad se pojavila. Dakle, morao si mnogo da igraš da bi imao nešto, a morao si mnogomnogmnogo da bi imao nešto dobro. A morao si da nolajfuješ ako si hteo najbolje u igri. Sada je sve na izvol'te, casuali imaju nešto lopiju opremu nego nolajferi i to je sva razlika. Mislim, nisi gubio xp kada zagineš, ali gir se jeste kvario, a para je bilo DALEKO, DALEKO manje. Na primer, nisi dobijao gold za kvestove. U stvari, jedini gold je bio od dropova i od AH. A mobovi su dropovali mnogo, mnogo manje. Morao si da grindaš biljke/rude ili manipulišeš AH-om.

U tom smislu je bila nolajferska, morao si mnogo da je igraš, nemaju godine veze sa tim.

to je bilo super jer te nije smorila igrao kao recimo sto je mene (verujem i ostale) wotlk... uvek sam se smarao dok ne izadje novi patch i tako u krug... izadje novi patch, sve zivo nabavis/uradis i smoris se... kontam da ce isto sranje biti i u cataclysm-i, a jedini plus ce biti poboljsana grafika (lepse dizajnirane zone). igru sve vise i vise uproscavaju tako da ce na kraju biti za mladje od deset godina...

Link to comment
Share on other sites

Aha, a pa onda sam ja nolajfer kakvog nema i to od kad sam počeo da igram video-igre početkom '80ih. Tačno se sećam prvog raspusta, ustanem u cik zore, priključim ZX na mali crno-beli televizor, čačnem nešto, a napolju sumrak. Tako je bilo i posle sa mnogim igrama, a generalno se tako isključujem sa skoro svime što igram, pa ni wow nije izuzetak. Tih par sati dnevno što provedem, su temeljno provedeni. Tipa, smor mi je da ustanem i napravim kafu.

Ali, uopšteno, nije mnogo vremena potrošeno. Za mene je nolajfovanje trošenje mnogo vremena u nečemu, a kapiram da se unesenost podrazumeva. Jebi ga, bolesno mi je nekako da neko igra wow 15 sati dnevno, a razmišlja o drugim stvarima. [:D]

Link to comment
Share on other sites

otkud znam, ja imam razne 'nivoe unesenosti':)

mislim, ne igram ja ofrlje, ali se ne unosim u smislu immersiona. wow je odlican za unosenje ako si klinac, mislim, to je cinjenica. imas svijetle paladine i mracne andedove, imas opremu sa omg nazivima da se sepuris, imas gomilu levela, gear based je, kasniji leveli su mnogo mocniji od nizih itd. to je sve jedan poligon za 'i killed thee, wretched demon, with my mighty sword of justice' tripove dok si tinejdzer, sedis u svojoj stolici i skakuces od radosti jer si spasao svet:) pa i sami sinematici koji prate wow su takvi, holivudski przacki...

na to sam mislio kad sam rekao da sam premator za neko hardkorisanje sto se wowa tice. sto se tice vremena, ja to gledam ovako - strit fajter sam igrao verovatno vise od 99% ljudi na svetu koji su igrali tu igru, ali nikad se nisam 'unosio' nego sam se igrao. dakle, igru koju sam najvise igrao u zivotu, igrao sam bez immersiona. nisam bio u fazonu 'oh ne, moram zaustaviti bizona i naci svoju kevu' dok sam igrao sa blankom:) a imam te tripove generalno, mislim, cim mogu da frpujem irl:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sto na WoW ili generalno te igre ne gledate kao na sport/takmicenje. Ne uzivljavas se do te mere da samo o wowu razmisljas, ali u isto vreme kad sednes radis na tome da budes bolji od drugih.... Meni jedino taj takmicarski deo i social deo u wowu ono sto me drzi da i dalje igram.... Odavno sam prestao da se palim na pricu igre i sve te "efekte" koje prave.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...