Jump to content

Recommended Posts

Da samo kazem da stargate build radi znaci od 4 partije 3 sam dobio, ali tu 1 sam izgubio zbog mane ove taktike, a to je da je covek jako brzo dosao do hydri i to je bilo gg :), naravno brzi napad ne dolazi u obzir jer ima dosta speedlinga :).

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni je iskreno najuspesniji 4-5 gate push zealot sentry stalker, jedino je timing bitan sto kaze neo <3 uvek napravim 4-5 sentrija zbog ff, bacim oko ranged unita da ne moze da me speedlinguje. radim onaj build gateway na 11 i 14 , par zilota na pocetku pa sentry u slucaju da ide banelinge, pa polako vadim stalkere. napadnem mu exp cim imam ~ 15 jedinica i to je uglavnom to. ne idem bas stargate build zato sto treba imba timing a i vise microa, sto mi oduzima dosta vremena... -.-

Link to comment
Share on other sites

Probajte 3 gate exp. Sa proxy pylon mozete da napadnete i njegov exp i drzite ga contain-ovanog dok vi uzimate svoj ( exp ), pa kad predjete na exp dodate jos 1 gate i neku tech zgradu, meni radi ok.

Sad bih ti bio jako zahvalan kad bi okačio i rep toga, jedan rep govori više od hiljadu reči :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Probajte 3 gate exp. Sa proxy pylon mozete da napadnete i njegov exp i drzite ga contain-ovanog dok vi uzimate svoj ( exp ), pa kad predjete na exp dodate jos 1 gate i neku tech zgradu, meni radi ok.

nekako mi ovo zvuci kao da moze da prodje u 0.5% partija koje igras protiv ljudi koji imaju mozak :)

Link to comment
Share on other sites

Probajte 3 gate exp. Sa proxy pylon mozete da napadnete i njegov exp i drzite ga contain-ovanog dok vi uzimate svoj ( exp ), pa kad predjete na exp dodate jos 1 gate i neku tech zgradu, meni radi ok.

Ovo ne radi jer ce zerg ustekati bazu malo i otici na mute i onda ces ti biti containovan u bazi. Uostalom 4gate radi savrseno i sa jednom bazom kad imas dovoljno radilica.

Ili ovo

Vaistinu. Prodjesh spidlinzima i odesh izgrizesh mu nex i ajd ciao. :)

+ to sa nyd wormom ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

I to hsto kazhehs. Juche sam ubio nekog tosa tako. On se zakucao na lost templu sa zilotima i sentrijem. Ja odmah namasovao roacheve ali nisam mogao da prodjem. [:)] Samo sam napravio nydus i roknuo mu u bazu. Shto je josh grdje on krenuo iz baze. Ja mu samo roknuo nex i rvatio se u nydus kad je krenuo na mene jer je imao 3 imortala. I posle ga je poduvao kad sam izbacio josh jedinica. A evo i rep .

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Gotivna partija samo on je mozak sto nije napravio od ona cetri pilona na ulazu dva da pokrije ostrvo da vidi creep, a i sto mu je trebalo pet sati da skonta sta se desava. Btw savet jedan, trebao si rouchevima da ubijas stalkere, a da u bazi izbacis nekoliko zerglinga za immortale.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Probajte 3 gate exp. Sa proxy pylon mozete da napadnete i njegov exp i drzite ga contain-ovanog dok vi uzimate svoj ( exp ), pa kad predjete na exp dodate jos 1 gate i neku tech zgradu, meni radi ok.

Brate, ovo shto si ti isprichao i shto si okachio video link sa youtube-a je teshko sranje. Kao prvo lik ga nije ubio zato shto se proshirio. Ubio ga je pre nego shto mu se napravio nexus. Ubio ga jer jer je zerg loshe odigrao i ovaj ga je uhvatio u loshem trenutku. Isto, fora je shto mu je probio kamenje. Na drugoj mapi bez kamenja teshko bi to proshlo. U praxi to shto je predstavljeno nije tako jednostavno pogotovo protiv jachih igracha. Ti to sigurno ne bi uspeo protiv npr. Zljonze. Shto reche Android, mali je procenat uspeshnosti ove akcije. Sve u svemu ne slazhme se bash sa tom tvojom prichom. [:D]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Sakrijes pylon i warpujes mu sa 3+ wargate-a unite direktno u njegovoj bazi, 90% ljudi te ne izvali, naravno ako lepo sakrijes, sacekas da negde krene, krenes da mu lomis bazu, sentry stavi forcefield na ulaz protivnik stoji ispred ti mu za to vreme razvalis seljake, posle uskace on, u njegovu bazu, ali tesko da ce te razbiti u tom fightu jer ces ti stalno warp vojsku :). Cak iako izgubis fight u njegovoj bazi ti ces u svojoj bazi jako brzo mass mnogo vojske, dok ce ovaj imati jako malo radilica i nece praviti uopste vojsku, ako prezivi prvi napad, drugi nece :). Ovo je malo zeznutije protiv zerga, ali zergu poskidas drone-ove i gradjevine i gg, dok se on povrati u partiju ja mu ulazim u bazu sa par collosusa i gg :).

Inace ima super bunker fora sa protossima recimo u blistering sands, na uzak ulaz tamo ka exp-u napravis forge i par cannona, na drugi ulaz takodje koji cannon, pravis odmah exp, naravno probe-e samo stancujes i za to vreme mnogo gateway-ova tipa 12+, ako te zerg ostavi gubi 100 % :), jer u roku od 3 minuta ti ces imati mnogo vojske koje zerg nece biti svestan :), protiv terrana ovo ne pije vodu jer par maraudera razbije te cannone :). Tako je jedan doveo jedno 20 roacha i dok je on rushio kamenje sa 12 gate-ova se warpovala vojska kada je to izaslo zerg nije znao sta ga je snaslo :).

@neo smorio si :).

Link to comment
Share on other sites

to su nezrele taktike.. mozes da zajebes ponekog.. i to samo jednom.. pa eto.. ako je bio bo1 uspeo si ( sto se tice pylona ).

sto se tice blistring sandsa, to je samo jedna od taktika koja ne donosi sigurnu pobedu. Ja cesto vs toga odema na mass roach i ubrzam ih, dovucem overe za blato i lako probijem. A i da ne uspem, igra se nastavlja.. ako ja vidim da se bahatis i uzimas exp, ja mogu da namasam 50 radilica i uzmem 2 expa...

I like the sound of killed marines & marauders

Die terran die

Link to comment
Share on other sites

@neo prolaze te fore koliko god debilne izgledale :), pogotovu prva, ako igras protoss vs protoss dovoljan je 1 gate vise i ti si pobedio :). Ako igras protoss vs protoss i oba igraca su jednaka samo na neku foru mozes da ga izvatas i pobedis game brzo i nikako drugacije :), mozes protoss-a da pobedis dodjes u njegovu bazu napravis 3 pylona, i u bazi samo pravis barem jedan gateway vise nego tvoj protivnik, sa barem 1 warpagate-om vise imaces vec u drugom warpu u njegovu bazu minimum 2-3 zealota vise, i to je gg :), on dok se poveze sta se desava ti ga dobijas :), a mozes i dok se bijes na 1 frontu warpujes kod seljaka 1-2 zealota, cak i da ti ne prodje rush on ostaje bez probe-a i opet kazem drugi napad ce biti ubitacan :). Btw. sto se tice fore warp na higher ground, ti to mozes i da odradis cim on napusti bazu ti warp 3 zealota i to samo uleti medju radilice :), dok se poveze odose :).

Druga fora kazes nydus, pa ti ces videti celu svoju bazu ipak to je mnogo gate-ova :), ako vidis nydus, a 100% ces ga videti samo warpujes u svojoj bazi par zealota, to ce da skine nydus pre nego sto se napravi :), nydus je 200 hp-a koliko znam :), mada u svojoj bazi ces obavezno drzati par vojnika za neke ne predvidjene situacije zar ne :).

Inace ja ti odgovaram na sve tvoje postove koje uputis meni :).

@karlito i dule mozda jesu nezrele taktike ali one prolaze :).

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

gile, to nisu stabilne taktike ?

meni uopste ne bi bilo interesantno da cheesujem ( a skoro sve tvoje navedene taktike su cheese ). Trebas da imas siguran build. Ti mozes tako da igras, ali kazem ti, neces mnogo koga bo3 pobediti. A ako uzivas da pobedis jednom jednog lika na kicu ( mozda ).. onda samo cepaj to.. ima puno ljudi koji to radi, ali to rade jer ne znaju nista bolje.

I like the sound of killed marines & marauders

Die terran die

Link to comment
Share on other sites

Šefe, imas jedva preko 50% pobeda, a pricas kao da jedino Čak Noris može da te pobedi i to jedva :D

I ko normalan pravi 12+ gejtova sa tek zavrsenom prvom ekspanzijom? To je oko 1800 minerala prijatelju, a ti ako utrosis to, leba nema da ces se odbraniti od probe-rusha, a ne od Nydus-a :D

Imao sam ja oko 60% 37 : 25 ali sada sam opao nacisto, zato sam i promenio rasu :).

@karlito ja uopste ne igram tako, igram sasvim normalno, ali iako sve lepo iscoutujem izgubim na tako neku foru.

Link to comment
Share on other sites

Šefe, imas jedva preko 50% pobeda, a pricas kao da jedino Čak Noris može da te pobedi i to jedva :D

I ko normalan pravi 12+ gejtova sa tek zavrsenom prvom ekspanzijom? To je oko 1800 minerala prijatelju, a ti ako utrosis to, leba nema da ces se odbraniti od probe-rusha, a ne od Nydus-a :D

^ What he said!! [;)]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Od jednog pro igrača sam video taktiku da kad igra kao teran (na određenim mapama) on odma na početku digne svoju bazu i premesti se na narandžaste minerale (sa kojih radilice donose po 7 mineara umesto 5) I protivnik koji pokuša da ga scoutuje prvo se zbuni kada obiđe sve startne pozicije i provali da njega nema, a ako protivnik ne provali ODMAH o čemu se radi i ne pronađe ga ODMAH, teran pobeđuje 100%, samo treba da troši pare efikasno :)

Link to comment
Share on other sites

jedino sto sam shvatio o ovoj igrici, kao i o kecu ( sto gile ocigledno nece shvatiti :( ) je bukvalno da se igra na inteligenciju, kao sah npr. ne mozes da zacrtas ti taktiku od pocetka kako ces i sta da radis i kad, ok je imati neku semu kako ti mislis da bi trebalo da se odvija partija, ali barem 50% toga treba da bude u odnosu na ono sto vidis da ce on da pravi i onda da ga counterujes. znam da sam sad pronasao rupu na saksiji, ali mi se bukvalno povraca kada procitam opis neke partije koju je neki lik odigrao protiv nekog lika koji nema dva neurona nula skila i tri ganglije u sebi, pobedio, i misli da je taktika autowin ( kao npr proxy pylon koji drzi "contain-ovan" expand od zerga ALO?!! ?!!?! )... samo prestanite da pricate :DDD postujte neki replay ako ocete , vas ako mislite da je imba, ili neki koji je neki gosu odigro i trudite se da postujete na vise mapa i sa vise razlicitih buildova. meni je konkretno najveci problem zerg koji ide expand i vadi mutaliske a pre toga masuje zerglinge. konkretno danas sam iso na 2 void ray-a da mu spamujem expand npr, pa posle 5 gw push, a lik je napravio 5-6 queenova i massu speedlinga i posle vadio mute. ja mu non stop napadao exp i samo sam u jednom trenutku reko gege. ne znam sta da radim protiv toga, ako odem expand onda ce on da me mraci po bazi i expu sa mutaliscima dok se siri po mapi, a od takve partije mi se povraca...

Edited by Android@_@
Link to comment
Share on other sites

Od jednog pro igrača sam video taktiku da kad igra kao teran (na određenim mapama) on odma na početku digne svoju bazu i premesti se na narandžaste minerale (sa kojih radilice donose po 7 mineara umesto 5) I protivnik koji pokuša da ga scoutuje prvo se zbuni kada obiđe sve startne pozicije i provali da njega nema, a ako protivnik ne provali ODMAH o čemu se radi i ne pronađe ga ODMAH, teran pobeđuje 100%, samo treba da troši pare efikasno :)

Pa za to i služi Metalopolis mapa :)

Zar to već nije standardna taktika za terrana kada gold nije daleko?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

jedino sto sam shvatio o ovoj igrici, kao i o kecu ( sto gile ocigledno nece shvatiti :( ) je bukvalno da se igra na inteligenciju, kao sah npr. ne mozes da zacrtas ti taktiku od pocetka kako ces i sta da radis i kad, ok je imati neku semu kako ti mislis da bi trebalo da se odvija partija, ali barem 50% toga treba da bude u odnosu na ono sto vidis da ce on da pravi i onda da ga counterujes. znam da sam sad pronasao rupu na saksiji, ali mi se bukvalno povraca kada procitam opis neke partije koju je neki lik odigrao protiv nekog lika koji nema dva neurona nula skila i tri ganglije u sebi, pobedio, i misli da je taktika autowin ( kao npr proxy pylon koji drzi "contain-ovan" expand od zerga ALO?!! ?!!?! )... samo prestanite da pricate :DDD postujte neki replay ako ocete , vas ako mislite da je imba, ili neki koji je neki gosu odigro i trudite se da postujete na vise mapa i sa vise razlicitih buildova.

Imaš moj thumb-up za ovo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...