Jump to content

Recommended Posts

Covek ide na mass hydri i mass roacheva, ja pravim immortale + stalkere + koji sentry + koji zealot, on mene razbije, ekspanziju smo napravili u isto vreme, ako idem na collosuse meni dodju corruptori protiv kojih protoss nema NISTA (stalkeri mi trebaju za patos), i samo moze da bude gg i cao, gde gresim, i sta vas kao zerga najvise nervira ? Isao sam i na foru samo stalkeri + zealoti + sentry-i i to dosta sentry-a nema sanse opet me razvali nisam vise pametan ? A bazu ne smem mnogo da napustam zbog speedlinga, ovi zergovi su imba protiv protossa, znaci veceras sam odigrao 5+ partija samo 2 sam izgubio i u obe mi je protivnik bio zerg, ovu ostalu bandu dobijem laganica :). Ovo je neizbalansirana igra samo tako :). Unapred zahvalan :) !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

treba otvoriti jedan topic za pricu o stratovima, balansima itd:)...btw, po mom nekom skromnom pvz iskustvu ako partija ode preko 15 min tu gubim sigurno:)...znaci trudim se da resim partiju sto pre, jer ako zerg uzme exp outmakrovace me sigurno...nisam bas igrao protiv nekih igraca, ali uglavnom mi je par brzih kolosa uz podrsku zelota i stalkera donosilo pobede vs zerga

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja u 70% slucajeva idem na mute/linge... toss avioni jebu, ali sa akcentom na gas i fast exp pokusavam da dobijem na masu... colosa sam video 2-3 puta max i to je bio lol... lakse su padali od zealota... pored toga i kerijera (i mothership-a ako se racuna uopste :D) toss pravi bukvalno sve... u meni nekim cudnim odnosima... imortali i zealoti se trude da primaju dmg... forcefieldovi i zajebancije... za storm treba skill, ali ako padne kako treba JEBE :D ako imas dobar scout... sto nije preterano zajebano (overi ne vide nevidljive kao u kecu :/)... imaces i dobar timing... cufte kidaju letece... toss je fensi, ali je skill rasa... gg wp m8 je obaveza posle poraza :D

ono od cega se ja najvise tripujem su avioni... prebrzi su i imaju sjajan haras... ako padne "samo" queen to je ekser u oko svakom zergu... ako sam na roachevima tripujem se imortala i colosa jako (da imam 10 gasova i dalje bih bio kratak... mass lingi su po meni jedino resenje... koji ce mi 3k minerala kada imam 100 gasa... roach/hidra combo je nerealno resursa + upgrade-i... switch je zetgovsko oruzje, ali previse je to resursa koje moras imati u steku)... ako idem fast exp 4gate treba preziveti... speedlinzi jesu za brigu... ako zerg krene u razmenu baza onda se overexpandovao... i moze da te dobije samo na brzinu... nece nikad sudariti vojske :)

Link to comment
Share on other sites

Jedini problem u pvz je to sto toss nema resenje za corruptore. Znaci dzaba skautovanje i dzaba sto znas da ide na njih kad nemas counter jedinicu. Tako da je resenje u tom slucaju da napadnes sto ranije, da stekas kolosuse da ih ne vidi koliko god mozes i iskoristis ih u napadu koji ce resiti partiju. Ili jos bolje da ne ides na kolose nego ziloti+stalkeri+high templari ili umesto stalkera phoenixe ako ide na mute, a ne na roach/hydra.

Druga varijanta je da ti diktiras tempo partije i da ides ziloti + phoenixi i harras i skout sa phoenixima, ne das mu exp i drzis mapu pod kontrolom tako da ce on otici verovatno na hidre koje kaunterujes high templarima ili kolosima. I naravno moras napasti u pravom trenutku, ne smes kasniti jer moras zavrsiti pre koruptora ako si se odlucio za kolose a ne templare.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@sarma Mute su jako lose protiv protoss-a, phoenixi ih jednostavno kidaju, znaci ako malo vise koristis micro on tebi moze da kokne 1 phoenixa dok ces ti njemu skinuti minimum 5+ mute, da imas duplo vise mute od mojih phoenixa tesko bi mi razbio sve phoenixe:), ali problem je u tome sto on jako brzo dodje do corruptora pa do broodmother-a, a protoss protiv te kombinacije nema nazalost nista :), mogu void rayevi nesto protiv corruptora ako se charge, ali dok se oni charge :))).

Pazi napravim ja protiv roacheva dosta immortala ali on ide na foru hit and run, a immortal je toliko spor da je to neverovatno, jos da ne racunam ako onaj ojaca da se roachevi hiluju dok nisu ukopani hit and run onda radi super :), udari ga immortal on utekne i ishiluje se :). A sto se tice speedlinga krece moj zealot iz baze, on sa speedlingom dodje do moje baze obavi posao i vrati se u svoju bazu, i saceka mog zealota par sekundi :). High su sranje 80 dmg za 4 sekunde znaci 20 dmg po sekundi sto je jako malo, da bih ga koknuo za 1 sekundu trebaju mi 4 templara, a to je mnogo gasa :). Mora da se nerfuje zerg ovo je najjaca rasa :).

@dule pokusao sam ja 3 zealot rush (znaci 3 gateway-a) ispred njegove baze, ali jako brzo dodje do roach-a i gg, jos ako napravi spine :). Dodje mi na pamet ideja da samo cim vidim zerga napisem gg i izadjem da ne trosim vreme :).

@mohicanac :) Prva varijanta : treba sakriti collosuse od zerga, ima onih overlordova mali milion :).

Druga varijanta : Da bi phoenixi nesto mogli mute moram da pravim 2 stargate-a, jer zerg mnogo brzo mass mute :), x partija sam izgubio ja napravim dosta phoenixa jer on uvek ima dosta vise mute od mene i stalno mislim da ih negde krije, ali on to ne radi, brzo ode na hydre koje phoenixe lome samo tako :), naravno u bazi mu stoji par overseerova koji ne daju mom observeru da prodje i da vidi na sta ide. A da bih se prebacio sa phoenix-a na collosuse treba mi prvo dosta vremena, a i dosta gasa :).

Zasto ne mogu brz attack, iz prostog razloga speedlinzi + roachevi + spine (1 je dovoljan) i sta se desi, speedlinzi odu u moju bazu, ja ne mogu da dodjem brzo do immortala da se bije sa roachevima (stalkeri su sranje protiv roacha) i spine ima ako zagusti :), a u bazi onaj queen samo pravi ona sranja i to samo ide :). To ako pravim gradjevine ispred njegove baze, a ako se normalno razvijam u nekoj iole vecoj semi zerg ako me provali ce duplo povecati svoju vojsku dok ja stignem do njega :).

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

Gile ne bih se slozhio da su stalkeri sranje protiv roacheva. Ipak imaju bonus vs armor. [;)]

Imaju bonus vs armor, ali nekako kako ne znam ni sam njih roachevi kidaju u pravom smislu te reci.

@neo ja ne lazem nikoga (i sad sam diamond idi vidi :D :)) kakav mix protiv mutaliska, tu se ide na phoenixe i kraj price, protiv roacheva i hydri sam pravio sve zivo sto se moglo praviti i opet puknem kako ne znam ni sam zasto. High templari su go qrc treba ti ih mali milion da bi nesto uradio a kostaju gasa ko nenormalni, jedino sta jos nisam pravio protiv zerga su archoni, ali mnogo je to kesa :), ajde da onaj storm ima 160 - 240 dmg, ali 80 za 4 sekunde 20 po sekundi pa to ne moze ni zerglinga da kokne, to je nerfovano da bola, za 4 sekunde zerg moze da predje pola mape :).

Meni je problem taktika roachevi i hydre zasto : pod 1 ne mozes da ga grunes na pocetku jer jako brzo dodje do roacheva + koji spine lagano ce da se odbrani, posle brzo dolazi do hydri ima exp dok ga ja nemam i ja samo mogu da napisem gg. Ali posle nekoliko partija sam video da mu cak ni spine nije potreban, udjem mu sa strane oni roachevi lagano razbiju moje zealote (2-3) + stalkere (10-15) + sentry (1-2) + immortal ako izadje do tad iako ja imam vise vojske kad se sve sabere, on samo roacheve ima i nista vise :). Razmisljam da idem i ja na brzi exp, ali opet je zerg jaci u lategame-u, jednostavno nema nijednu slabu tacku. Da ga grunem na pocetku sa zealotima je lose jer ce mom zealotu trebati mnogo vremena da doseta iz baze, a da pravim gateway ispred njegove baze je lose protiv speedlinga kasnije a i protiv roacha, jos ako sema ima neki drugi ulaz kao blist sands onda sam tek prso, blokiram ja jednu stranu, a on srusi ono kamenje i krene na drugu da izlazi :).

Link to comment
Share on other sites

Psy Storm se ne stackuje, i radi 10dmg/0.5s...

A sto se tice tog, roach/hydra problema... Nije mi jasno, jedino da vidim neki rep... Jest da igram tek 2 dana, ali evo me u Diamondu a Stakkeri su me branili par puta protiv roacheva bez vecih problema... Veci prob mi je bio baneling bust...cak i kad vidim da je krenuo, i blokiram ramp sa ff-om...

[#10211] You may only use up to 0 images in your signature. <3

Link to comment
Share on other sites

Imaju bonus vs armor, ali nekako kako ne znam ni sam njih roachevi kidaju u pravom smislu te reci.

@neo ja ne lazem nikoga (i sad sam diamond idi vidi :D :)) kakav mix protiv mutaliska, tu se ide na phoenixe i kraj price, protiv roacheva i hydri sam pravio sve zivo sto se moglo praviti i opet puknem kako ne znam ni sam zasto. High templari su go qrc treba ti ih mali milion da bi nesto uradio a kostaju gasa ko nenormalni, jedino sta jos nisam pravio protiv zerga su archoni, ali mnogo je to kesa :), ajde da onaj storm ima 160 - 240 dmg, ali 80 za 4 sekunde 20 po sekundi pa to ne moze ni zerglinga da kokne, to je nerfovano da bola, za 4 sekunde zerg moze da predje pola mape :).

Meni je problem taktika roachevi i hydre zasto : pod 1 ne mozes da ga grunes na pocetku jer jako brzo dodje do roacheva + koji spine lagano ce da se odbrani, posle brzo dolazi do hydri ima exp dok ga ja nemam i ja samo mogu da napisem gg. Ali posle nekoliko partija sam video da mu cak ni spine nije potreban, udjem mu sa strane oni roachevi lagano razbiju moje zealote (2-3) + stalkere (10-15) + sentry (1-2) + immortal ako izadje do tad iako ja imam vise vojske kad se sve sabere, on samo roacheve ima i nista vise :). Razmisljam da idem i ja na brzi exp, ali opet je zerg jaci u lategame-u, jednostavno nema nijednu slabu tacku. Da ga grunem na pocetku sa zealotima je lose jer ce mom zealotu trebati mnogo vremena da doseta iz baze, a da pravim gateway ispred njegove baze je lose protiv speedlinga kasnije a i protiv roacha, jos ako sema ima neki drugi ulaz kao blist sands onda sam tek prso, blokiram ja jednu stranu, a on srusi ono kamenje i krene na drugu da izlazi :).

forcefield 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

a si ti pokusao jedno 4 dta da umiksujes u svoju vojsku? to prosto kida sve a ako imas dosta zealota nece ni primetiti sem ako iznad nema overseera al to se jako retko desava :P. Meni sa tossom su jedini problem baneling bust ili ako ide 6/8 pool (mada to moze da se odbrani). A na skoro svim mapama ima do jaja mesta za proxy pylon. zbudzis 9 gatova cekas da napadne odbranis i warpinujes sve sto moze da se warpinuje. Doduse ja nisam u diamondu al idiotski buildovi nekako uvek upale :)

Link to comment
Share on other sites

@sarma Mute su jako lose protiv protoss-a, phoenixi ih jednostavno kidaju, znaci ako malo vise koristis micro on tebi moze da kokne 1 phoenixa dok ces ti njemu skinuti minimum 5+ mute, da imas duplo vise mute od mojih phoenixa tesko bi mi razbio sve phoenixe:), ali problem je u tome sto on jako brzo dodje do corruptora pa do broodmother-a, a protoss protiv te kombinacije nema nazalost nista :), mogu void rayevi nesto protiv corruptora ako se charge, ali dok se oni charge :))).

Pazi napravim ja protiv roacheva dosta immortala ali on ide na foru hit and run, a immortal je toliko spor da je to neverovatno, jos da ne racunam ako onaj ojaca da se roachevi hiluju dok nisu ukopani hit and run onda radi super :), udari ga immortal on utekne i ishiluje se :). A sto se tice speedlinga krece moj zealot iz baze, on sa speedlingom dodje do moje baze obavi posao i vrati se u svoju bazu, i saceka mog zealota par sekundi :). High su sranje 80 dmg za 4 sekunde znaci 20 dmg po sekundi sto je jako malo, da bih ga koknuo za 1 sekundu trebaju mi 4 templara, a to je mnogo gasa :). Mora da se nerfuje zerg ovo je najjaca rasa :).

@dule pokusao sam ja 3 zealot rush (znaci 3 gateway-a) ispred njegove baze, ali jako brzo dodje do roach-a i gg, jos ako napravi spine :). Dodje mi na pamet ideja da samo cim vidim zerga napisem gg i izadjem da ne trosim vreme :).

@mohicanac :) Prva varijanta : treba sakriti collosuse od zerga, ima onih overlordova mali milion :).

Druga varijanta : Da bi phoenixi nesto mogli mute moram da pravim 2 stargate-a, jer zerg mnogo brzo mass mute :), x partija sam izgubio ja napravim dosta phoenixa jer on uvek ima dosta vise mute od mene i stalno mislim da ih negde krije, ali on to ne radi, brzo ode na hydre koje phoenixe lome samo tako :), naravno u bazi mu stoji par overseerova koji ne daju mom observeru da prodje i da vidi na sta ide. A da bih se prebacio sa phoenix-a na collosuse treba mi prvo dosta vremena, a i dosta gasa :).

Zasto ne mogu brz attack, iz prostog razloga speedlinzi + roachevi + spine (1 je dovoljan) i sta se desi, speedlinzi odu u moju bazu, ja ne mogu da dodjem brzo do immortala da se bije sa roachevima (stalkeri su sranje protiv roacha) i spine ima ako zagusti :), a u bazi onaj queen samo pravi ona sranja i to samo ide :). To ako pravim gradjevine ispred njegove baze, a ako se normalno razvijam u nekoj iole vecoj semi zerg ako me provali ce duplo povecati svoju vojsku dok ja stignem do njega :).

Brate koje gluposti ti pricas ...

Overlordove ubijas ako su svuda po mapi sa stalkerima ili sa dva phoenixa.

Pravis jedan stargate i jednog phonixa protiv zerga u svakom slucaju i gledas na sta ide tj skautujes sa phoenixom i gledas ako nema gas jedinica onda steka za mute i onda dodajes stargate i jos phoenixa i harras + ziloti na zemlji i push, a ako ide na hidre onda templari ili kolosi

Par zilota zatvara ulaz u bazu i ako dodje dosta spidlinga dok si ti u napadu warpujes jos zilota ili sentrya da drze ulaz dok guras njegovu bazu.

Stalkeri ownuju roacheve big time jer imaju veci range od njih i mozes mikrovati do mile volje, a pogotovo ako imas blink (stojite i peglate se, a ti blinkujes one prednje stalkere koje dmguje iza grupe). Koliko puta sam se sa 2-3 stalkera odbranio od 5-6 roacheva kajtujuci po svojoj bazi kroz radilice itd itd.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@mohican ja scoutujem sa jednim observerom u 101 % partija, nevidljiv, jeste da se sporo krece, i po meni mnogo je bolji od phoenixa, ja nema sanse da napravim stargate ako mi ne treba (pogotovu ako ga izvalim da ide na roacheve u pocetku), jer imam premalo gasa, jos ako idem na collosuse,... Ako izadjem van baze sa par stalkera izlazi on sa speedlinzima pa ti vidi ko ce koga pre da skine :), ja bazu mogu da branim sa onim zealotima, ali kako da odbranim exp :).

Stalker delimicno ownuje roache dok covek ne ojaca roacha, roach ima 16 dmg stalker 14 dmg, stalker malo brze bije, ali ako dodje regen da ne mora da se ukopava gg u startu, stalker mu ne moze nista :). I da observer je obavezan protiv roacha jer ce biti udarac, ukopavanje, regen, udarac itd. :). Btw. probacu tu taktiku da idem prvo na stargate i 2 phoenixa pa cu da vidim sta ce da bude :), ali iz te sitacije trebace mi dosta vremena za collosuse :).

@neo ako sam ga pustio da se exp to treba da znaci da moram da imam vise vojske od njega zar ne, ali sam vidis da nije tako :).

@frost mnogo je gasa dt :).

Link to comment
Share on other sites

Sa observerom ne mozes skoutovati ekspanzije sto ti je krucialno protiv zerga, a phoenix je odlican i za skautovanje baze jer je prebrz.

Tajming ti je los. Ako on ide na exp ti u tom trenutku treba da imas vise vojske i treba da sprecis taj exp, a ne da ga pustis da mu se taj exp isplati i pocne da "privredjuje". Druga stvar ako on ide na roacheve ostace bez svih overlordova na mapi od 4 phoenixa.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@sarma Mute su jako lose protiv protoss-a, phoenixi ih jednostavno kidaju,

Druga varijanta : Da bi phoenixi nesto mogli mute moram da pravim 2 stargate-a, jer zerg mnogo brzo mass mute :), x partija sam izgubio ja napravim dosta phoenixa jer on uvek ima dosta vise mute od mene i stalno mislim da ih negde krije, ali on to ne radi, brzo ode na hydre koje phoenixe lome samo tako :), naravno u bazi mu stoji par overseerova koji ne daju mom observeru da prodje i da vidi na sta ide. A da bih se prebacio sa phoenix-a na collosuse treba mi prvo dosta vremena, a i dosta gasa :).

sam si sebi odgovorio... :)

Link to comment
Share on other sites

Jedini problem u pvz je to sto toss nema resenje za corruptore. Znaci dzaba skautovanje i dzaba sto znas da ide na njih kad nemas counter jedinicu. Tako da je resenje u tom slucaju da napadnes sto ranije, da stekas kolosuse da ih ne vidi koliko god mozes i iskoristis ih u napadu koji ce resiti partiju. Ili jos bolje da ne ides na kolose nego ziloti+stalkeri+high templari ili umesto stalkera phoenixe ako ide na mute, a ne na roach/hydra.

Druga varijanta je da ti diktiras tempo partije i da ides ziloti + phoenixi i harras i skout sa phoenixima, ne das mu exp i drzis mapu pod kontrolom tako da ce on otici verovatno na hidre koje kaunterujes high templarima ili kolosima. I naravno moras napasti u pravom trenutku, ne smes kasniti jer moras zavrsiti pre koruptora ako si se odlucio za kolose a ne templare.

May i introduce you Feedback against Corruptors. Zergovi su dobri takvi kakvi su :/

Edited by tosspro
StarcraftTemplarSig.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...