Jump to content

geografske pitalice


Dule_smor

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

topic funkcionise tako sto onaj ko pogodi postavlja dalje, ako nema nista zanimljivo, pita koji je glavni grad kolumbije, pa ce onaj ko dodje sledeci da postavlja svakako :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

rekose notr dam, gradjen je od masivnih blokova i kazu da je jedini vezivni materijal gravitacija, i da zbog toga ostaje skoro vecno na mestu:)

mada ste me sad bacili u zbun i ne znam da li sam vise dobro skontao epizodu:/

Piramide definitivno, zbog dva faktora:

- građene su od čistog kamena i zbog oblika su veoma stabilne

- nalazi se u veoma suvoj klimi (vlaga nagriza sve građevinske materijale koje čovek koristi) i postoji dobra verovatnoća da će ih pesak zatrpavati, dodatno ih štiteći od elemenata.

Maje i Inke otpišite, ne samo da vlaga nagriza građevinu, nego i bujna vegetacija kad pusti koren melje kamen.

A sigurno neće nijedna brana opstati iz dva razloga:

- Brane preprečuju prirodni tok reka koje su sposobne da probiju planine. Šta je par metara betona za njih?

- Brane se grade od armiranog betona. Onog momenta kad ljudi prestanu da održavaju branu počeće pukotine da se stvaraju u betonu. Kada pukotina stigne do armirane mreže rđa će početi da je najeda. Zarđala armatura raste za 50% i kida beton. Game over.

Koji je glavni grad Kolumbije?

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

hahahaah

cali hvala na ovoj lekciji iz gradjevine :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Čekam da se potvrdi! Nisam bio 100% siguran :D, ali jesam nekih 95%!

Hmmm... pitanje...

Na kom ostrvu se nalazi država Brunei? Ostrvo takođe počinje na slovo B!

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

To čak i ja znam :))

District of columbia, čekam da potvrdiš pa da idemo dalje!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...