Jump to content

Recommended Posts

ja jesam nub i prekjuce sam kupio igru, ali ne vidim zasto onda ne bih smeo da komentarisem istu? pa svako od nas pise svoj utisak, naravno da ne pisem iz ugla progamera i preporucujem blizardu sta da menja, samo sam rekao da neverujem da ce ovaj patch nesto bitno izmeniti i da je zerg slabiji od p i t. bezobrazan si kad kad moras da pomenes 10x clueless i nub u jednom postu, zapravo ovaj tvoj post je bio u fazonu "10x sam bolji od tebe jadnice, nemoj ti meni da pricas ko je slab a ko nije". nvm hf necu da spamujem topik vise

[8]

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ne igram sa Zergom ali zato igram sa Teranima pa mislim da mogu da dam po koji savet

Zerg je dosta slab protiv terana, jednostavno nesto ne stima kako treba ali opet to ne znaci da ne moze da se pobedi

Prvo sto treba da pazis na pocetku je gde saljes svoje overlorde. Neki ljudi ih posalju u skaut i dok oni tako lete na otvorenom dodje teranov prvi marinac i najede ga olovom i to onako sporo a mucki!

Zato uvek gledaj da su ti oni blizu neke litice i sl. da bi mogli da uteknu

Sa ostalim overlordima sto ti bleje po bazi gledaj da im obavezno stavis da kenjaju creep svuda u blizini baze, posto se tvoje jedinice krecu brze na creepu i to ce ti dosta pomoci u odbrani

protiv teranskog herasa. Takodje predlazem da ti prva stvar koju ce queen da uradi da iskaki ono govno za sirenje creepa pre nego sto bacis larve. Znaci creep je bitan!

Sa svojim prvim zergicima idi da ocistis sve watch towere po mapi, posto teran tu obicno ima neku radilicu ili eventualno jednog marinca koje ce 2 zergica lako da ubiju (imaj na umu da marinac ubije zergica 1 na 1, tako da uvek salji 2 zergica).

Dosta terana voli da ide na reaper rush (sagradi 3-5 baraka i pocne da stancuje ripere sa abgrejdovanim muvmentom, mnogo zajebana stvar)

Da bi iole usporio njegove zlikovacke namere najbolje ti je da sa svojom skaut radilicom (onom koju posaljes na pocetku) izgradis gas na jednom od njegova 2 gasa.

Stim sto gledaj da ga ne izgradis do kraja, vec ga pusti da se gradi skoro do kraja, pa ga cancelujes i onda odama istog momenta stavis opet da se gradi sa tom istom radilicom

Kad se dobro uvezbas u ovome, nema sanse da ti ubije ni tu radilicu ni taj gas jadan jako fin period vremena.

Sobzirom da riperi trose 50 gasa ovim ces ga ojaditi da eventualno gradi ripere iz svega 2 barake ili da promeni taktiku

Kad sagradis spovning pul gledaj da odma, sto je pre moguce abgrejdujem muvment zerlingsima!! Zergici sa muvmentom na creepu su mnogo brzi or ripera sa muvmentom

Kad ti ovaj najzad dodje sa riperima, gledaj da imas dosta zergica podeljenih u 2 grupe i izbegavaj borbu dok ne budes siguran da mozes da ga opkolis i da ovaj ne moze da ti pobegne na neku obliznju liticu

Evo ponovicu opet, izbegava borbu dok ti ovaj ne uleti dovolno duboko u bazu tako da mozes da ga opkolis i poubijas sve kao sto Fedor Emilianenko ubija sve u MMA [:D]

Imas i drugu foru da gradis roacheve pa da se branis sa njima. Ali tu opet moras da pazis da ih imas lepo rasporedjene

Skautin ti je u sustini najvazniji, teran ima radar, protos observera a zerg mora da se snalazi kako zna i ume :)

Nije cak ni loshe da zrtvujes nekog overlorda koji ima abgrejd muvment pa da sa njim istrazi malo (jbg-a moras da znas na sta ti protivnik ide da bi znao kako da kontriras)

Protiv marine marauder napada ja ti srdacno preporucujem gomilu bejlinga + podrska neceg ostalog

Fora koju ljudi retko rade je da abgrejdujes ukopavanje i da ih pokopas tamo gde ce on da prodje kad te bude napadao i onda samo BUUMM!!

Sa zergom uvek gledaj da se bijes na otvorenim prostorima tj. biraj lokacije gde mozes da mu pridjes sa vishe strana (izbegavaj uzane prolaze)

Znaci, podelis vojsku u 2-3 grupe i onda napad sa vishe strana tako da dobijes lep suround

Zerg mora da se siri kao blesav! Znaci moras moras moras da imas vishe expanzija od protivnika!

i nemoj da zaboravish da gradis radilice, malo jedinica, malo radilica stalno po malo jer radilica nikad dosta

Kao sto si mozda video u ovom ripleju sa YouTuba sto je okacio Milan nexus worm je extra stvar, a slabo ga koriste. Ja sam par partija izbugio samo zbog toga

Eto, idem sad da veceram pa ako se setim jos neceg napisacu. Nadam se da ce ti ovo bar malo pomoci Ojsa!

Edited by ZguZimZguZa
Link to comment
Share on other sites

Evo ljudi, gledajte ovog zerga i učite se ;)

Zerg vs Protoss

Gledao sam ovaj rep, toss je pet sati ranije trebao da izvuce jednog observera i da pobedi partiju. Nema veze sa zergovom igrom, protos je ispao glup, kontao je da ce stormovi biti dovoljni za zakopane roacheve sto je glupost. I sad ce opet neko da kenja kako ja pametujem pro koreancima al jbg, pogledajte replay i pogledajte kad je prvi put video burrow i kad je trebao da krene da vadi observera ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

zapravo u takvoj situaciji zerg je trebao da ide na rani tunel i zavrsi partiju za 5 min.

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je josh gore nego shto sam mislio da jeste [:D]. Sad mi je mnogo jasnije. Josh kada se to ukombinuje sa smart fireing-om jasno mi je zashto jedinice nestaju tako brzo od tenkova. Jebo banelinge, tenkovi sabijaju :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Sta je najbolje protiv tenk/viking komboa kao zerg? Probao sam hidre/broodlordi ali, logicno, vikinzi 9 range, tenkovi 13, hidre 6, blordi 9.5. Matematika govori za sebe da ovo nece uspeti, ne znam ni zasto sam probao. Pretpostavljam da su ultre odgovor?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

trade baza uglavnom. all in

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Odgovor na tenkove su ultralisci, a odgovor na viking moze da bude mnogo stvari ali je kljucno da imash infestore. Moze ultra/hidra/infestor ili mute/infestor/ultra ali sve je to bash zajebano na gasu. Cini mi se da je kljuc da ako lik krene mass viking na pocetku napravish par infestora i hidre i navatash ga i pobijesh mu sve. Onda mozesh da se expand da dobijesh gas za ultre i posle si manje vishe mozesh shta god hocesh.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Treba mi savet jedan od nekog iskusnog zerga, skoro sam promenio sa tossa na zerga i problem mi je skaut. Terani imaju sken, protosi observera i to je lako, ali me zanima kako da i mid gameu skautujem njegovu vojsku/expanzije. Svi terani dignu turete prevencije radi tako da mi overlodi/overseerovi umru odmah, changelinge ubije iz 1 udarca marincem a slao sam i ukopane roacheve ali i oni su revealovani pre nego sto stignem da vidim sta mi treba. Pokusavam sam sa xelnaga towerima ali to ne otkriva dovoljnu areu, pa me zanima na koji nacin vi skautujete?

~~

Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije sjajan scan.

Ali ako protivnik ne ide na vazduh, ni malo nije tesko da na svaki exp stavis overa i pustis blato... to veoma smara protivnika, jer su svi navikli samo da posalju radilicu i ona odradi posao..ovako moraju i nesto vojske da dovlace.

Ubrzas overe, taj upgrade i nije tako skup, a i napravi se za 60sec.

Realno, tumor ti je najbolji scan koji mozes da napravis. To open nije nista tesko, samo se treba setiti... samo... Zabijes 3-4 tumora ( pozeljno je imati viska queenova ) i ako ih iole redovno siris, brzo ces pola mape preci a negde i vise od pola ( Steps of War ). Fora je sto to terra i toss mogu lako da uniste sa detekcijom, ali to se kod mene i ne desava tako cesto, a veoma je iritirajuce dovlaciti queena na pola mape da zabije sveze tumore.

Sto se tice overseera, ja ga slabo koristim za mid game scan, jedino da vidim na sta protivnik ide kad napravim lair ako vec nisam uspeo da vidim sa overlordom. Nekad mi se posreci pa vidim sve sa njim, zavisi kako se protivnik gradi.

I mnogo vise volim sa seer-om da bacam contaminate nego changelinge.

I like the sound of killed marines & marauders

Die terran die

Link to comment
Share on other sites

Overseer-a bolje koristi kao i chanelinge, chanelinga dovedi u njegovu grupu marinaca, dakle stopi ih sa njegovom vojskom, protiv mene je to jedan uradio ja zinuo kada sam gledao rep :).

overseera bolje koristi, sjajna recenica. I OS i chhangeling umru pre nego sto izvalim koliko baraka ima. Mislis da je lako stopiti marinca uz njegovih 20,40,60 kojih drzi na 1 mestu? sad ja kao saljem 1 koji tako nonsalantno dolazi sa strane=ma nije providno :)

Ni meni nije sjajan scan.

Ali ako protivnik ne ide na vazduh, ni malo nije tesko da na svaki exp stavis overa i pustis blato... to veoma smara protivnika, jer su svi navikli samo da posalju radilicu i ona odradi posao..ovako moraju i nesto vojske da dovlace.

Ubrzas overe, taj upgrade i nije tako skup, a i napravi se za 60sec.

Realno, tumor ti je najbolji scan koji mozes da napravis. To open nije nista tesko, samo se treba setiti... samo... Zabijes 3-4 tumora ( pozeljno je imati viska queenova ) i ako ih iole redovno siris, brzo ces pola mape preci a negde i vise od pola ( Steps of War ). Fora je sto to terra i toss mogu lako da uniste sa detekcijom, ali to se kod mene i ne desava tako cesto, a veoma je iritirajuce dovlaciti queena na pola mape da zabije sveze tumore.

Sto se tice overseera, ja ga slabo koristim za mid game scan, jedino da vidim na sta protivnik ide kad napravim lair ako vec nisam uspeo da vidim sa overlordom. Nekad mi se posreci pa vidim sve sa njim, zavisi kako se protivnik gradi.

I mnogo vise volim sa seer-om da bacam contaminate nego changelinge.

drzim OS na expovima ali nece on da dolazi sa 100 150 pop da ubije 1. Problem je taj preventivni turet posle koga os posataje neupotrebljiv. CT jesu vrh ali svaki bolji igrac ih odmah skine da mi ne da detekciju. Dok queen stvori novi treba da odseta pola mape i zagine usput ili iz baze opet no way :) Izgleda najbolje ukopani roach zavrsava posao :)

~~

Link to comment
Share on other sites

overseera bolje koristi, sjajna recenica. I OS i chhangeling umru pre nego sto izvalim koliko baraka ima. Mislis da je lako stopiti marinca uz njegovih 20,40,60 kojih drzi na 1 mestu? sad ja kao saljem 1 koji tako nonsalantno dolazi sa strane=ma nije providno :)

Pa kada ti se protivnik exp njemu ne stoji sva vojska u main-u, a i on ne posmatra 24/7 celu bazu cekajuci tvoj channelinga , gledas da stopis vojsku, tipa ako njemu izlazi marinac iz barake ti ga stopi sa tim marincem tipa i kao dolaze jedan za drugim, a i tebi je dovoljno taj channeling bude par sekundi u njegovoj bazi da vidis na sta ide zar ne ?

I jos jedna stvar koristi Nydusa kada game potraje malo duze :).

Pozdrav!

Edited by Sting
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...