Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

usao sam u ovu temu da bi mi bilo jasnije na sta da idem sa zergovima... sad mi NISTA nije jasno... igrao sam sc1 samo sa zergovima, i bio sam "dobar" u njemu. stvari su se promenile u dvojci jer vise masovanje jedinica ne vredi toliko, cak i ako mogu da stvorim 20hidri u minutu ne vredi mi nista, protivnik moze da ima 10 jedinica koje ce ih poubijati odmah... idem da se ubijem pa cu da se vratim... :/

[V] [V] [V]

Link to comment
Share on other sites

usao sam u ovu temu da bi mi bilo jasnije na sta da idem sa zergovima... sad mi NISTA nije jasno... igrao sam sc1 samo sa zergovima, i bio sam "dobar" u njemu. stvari su se promenile u dvojci jer vise masovanje jedinica ne vredi toliko, cak i ako mogu da stvorim 20hidri u minutu ne vredi mi nista, protivnik moze da ima 10 jedinica koje ce ih poubijati odmah... idem da se ubijem pa cu da se vratim... :/

[V] [V] [V]

A u starcraft kecu tenkovi, reaveri i templari nisu instant ubijali masu hidri? "dobar"?

Ja ako se dobro secam tenk u kecu je radio 70dmga, psi storm je radio 125 dmga, a reaverov scarab 100 dmga dok je hidra imala istih ~70ak hpa. U dvojci tenk pravi 50dmga, storm 80, a rivera nema vec kolosus splashuje 3-4 mete za 30dmga.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

hidra je po meni najkorisnija jedinica u sc1... ima prezajeban balans... kostala je beda, uzimala je JEDAN populacije, imala je unapredjenje za speed i bila je tier1... roach je monstrum za hidru, bez obzira sto ne puca na air... zerg ima sasvim fina resenja za vazduh :)

Link to comment
Share on other sites

hidra je po meni najkorisnija jedinica u sc1... :)

Amin.

A sto se tice zerg gameplay-a , odigrao sam gomilu partija u beti, mnogo manje od kad je izasao original i idalje nemam neku da kazes taktiku, tipa e protiv tosa cu to protiv terana ovo od samog pocetka. Samo gledas kako protivnik igra i pratis njegove korake, kad dodje vreme iskontriras ga i mozda dobijes. Prednost zerga nad ostalima je da mozes da ides na sve, pritom ne mislim od svega po 1nu jedinicu nego da u svakom trenutku mozes da pravis sta ti odgovara. Stek larvi i dobar skauting resavaju partije. Eto bilo mi dosano pa reko da napisem nesto, mada obicno ne volim da kenjam po forumu jel se uvek nadje neko ko zna bolje :)

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sve je to super dok ti ne dodje bioall 3M... Onda je GG... Mozes da ih odjebes sa banglinzima, ali ne mozes samo da se koncetrises njih da stancas... Brood lordovi su keva za 3M, ali dok dodjes do njih ima se useres...On moze do tad da te dobije 3 puta.... Kazu da ce u novom patch-u to malo da srede, zato do tad ne igram....

Link to comment
Share on other sites

hm zar nisi ti terran bese? :)

iskreno da vam kazem zerg je preslab koliko se god trudio da budem realan, odigrao sam po 20 partija zerga i protossa i nema sanse da se vracam na zergore dok ne izbace neki balans patch. Cak i ovaj 1.1 sto najavljuju nece puno poboljsati igricu. Protoss je cak vise op protiv zergova nego terran, iskljucivo zbog te brze expanzije sa kojom je neunistiva rasa jednostavno, ne znam sta zerg da uradi i cak sa 4 expa tesko da moze ista da uradi. Colosus+gate jedinice su bas prejaki i istope i hidre i roacheve i sve. Zerg realno mora duplo bolje da odigra nego t ili p da bi pobedio. Mada mi mirise kao da ce u nekom 1,2 patchu zerg biti imba ali aj da sacekamo :) Inace nisam citao posle pocetnih gluposti nista pa me ne osudjujte :P

~~

Link to comment
Share on other sites

u je gile, pa u kom to starcraftu terrani vade banshike + cloak, maraudere i marince sve od jednom (ko da imaju 5 vespene geysera na pocetku), dok zerg pravi roacha. To one mape sa kamenjem de ne moze da se prodje :D ?

zajebancija naravno, kad si neiskusan i zamassujes linge roacheve i dodje ti voidray/banshee onda jbg :P

al svejedno scouting je jako bitan, sta ti je bolje nego da znash na shta ti protivnik ide :P naravno kako se penjesh u laderu tu ulecu fore i fazoni harassovi dropovi zashtekane zgrade harass thorom sa dropom itd.

Al generalno moj savet za otvaracha topica, samo igraj i docice ti sve vremenom, a ako te interesuje da igrash dosta (vishe od 5-10 partija na dan) onda ces i sam kopati po netu taktike, fore i sta je jace od cega i koliko. Najvaznija je procena i tajming, da znash koliko on moze da ima u tom i tom trenutku i dal si jachi, da znash da primetis da ako on ima znatno manje vojske nego sto bi trebalo da se tu sprema nesto drugo ustvari :P

Link to comment
Share on other sites

eo sta je meni za sada pomoglo nisam pro niti sam dobar ..

moras non stop da observujes njegovu bazu da vidis sta pravi ... i razmisljaj unapred tipa ... barake sa reaktorima verovatno ide na bio

baraka sa teach labom... marauderi ili ce je dici i staviti factori na njega.. itd..

tako da jbg.. pogotovo u nekom pocetku midgamea trebao bi da zrtvuejs overlorda da vidis gde stojis.. isto protiv protosa

drzi minerale nisko ... samo stancaj radnika nikad malo

uzmi expanzije sto vise to bolje

moja neka fora je da sto pre dodjem do hiva dok ga prckam za lingama i roachovima .. mozda i mute.. i onda corruptori/broadlordovi

vecinu slabijih ces tako pregaziti (terane)

fml

Link to comment
Share on other sites

Najveće razlike u bitkama pravi uvek splash damage. Tako ako dobro nasadiš protivnika na tenkove ili kolose ili storm, onda lako prevagnjuješ bitke u svoju korist. Nažalost zergovi ne mogu baš da se pohvale nekim splešom, osim sa benelingsima do kojih, istina, može da se dođe relativno rano. Druga fora kod zergova je što mogu da učine sve jedinice nevidljivim (burrowing) i to isto jako rano u igri. Pritom roachevi mogu da se kreću ukopani, regenerišu se mnogo brže na taj način, a i mogu da se spasu storma ako se ukopaju na vreme.

Sve ima svoje, ali ako što kaže čovek, treba gledati taktike na netu. To ti je fora kao u doti, tamo u suštini ni jedan heroj nije preslab ili prejak, jeidno je fora kakva vrsta igranja ti leži.

Link to comment
Share on other sites

napravi nov topic da se zna da se da si moj ucitelj :) posto nisi ovo pomenuo 11x do sad :)

spominjem jer se ne das obuzdati. stalno dodjes i napricas sve sa stavom kao da si guru ove igre, a juce si krenuo da je igras i ne znas de je levo.

mene to nervira, pa onda spominjem. i ovo je tek drugi put

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ne, hocu da kazem ovde ima nekoliko ljudi koji su noobovi, a pricaju kao da su proovi, a to jednostavno ne ide. samo to hocu da kazem...imate nastup kao da govorite apsolutne istine, a nemate pokrice

evo, tek sad si stavio 'bar je moj utisak takav', a sve do sada je bilo 'to je ovako i ovako i mora da se promeni!'

i ne vidim gde sam bezobrazan bio

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ja jesam nub i prekjuce sam kupio igru, ali ne vidim zasto onda ne bih smeo da komentarisem istu? pa svako od nas pise svoj utisak, naravno da ne pisem iz ugla progamera i preporucujem blizardu sta da menja, samo sam rekao da neverujem da ce ovaj patch nesto bitno izmeniti i da je zerg slabiji od p i t. bezobrazan si kad kad moras da pomenes 10x clueless i nub u jednom postu, zapravo ovaj tvoj post je bio u fazonu "10x sam bolji od tebe jadnice, nemoj ti meni da pricas ko je slab a ko nije". nvm hf necu da spamujem topik vise

~~

Link to comment
Share on other sites

lol hidra najkorisnija jedinica u kecu :D

kad ste ga zadnji put igrali, pre 7 godina :p koristi se u jednom od 3 matchupa :)

e jbg... koristi se scv u svakom matchup-u... zergling takodje :) ne idem tom logikom... p vs z KIDA... mislio si verovatno na taj matchup... zvsz je nesto najdosadnije ikada, ipak ima onih koji kanteruju mutaling taktiku sa hidrama... a sto se tice terrana... hidra je lurkerova keva :P i pod swarmom sam je vidjao bezbroj puta kako odlucuje partiju... doduse u pravu si pre sedam godina...

hm zar nisi ti terran bese? :)

iskreno da vam kazem zerg je preslab koliko se god trudio da budem realan, odigrao sam po 20 partija zerga i protossa i nema sanse da se vracam na zergore dok ne izbace neki balans patch. Cak i ovaj 1.1 sto najavljuju nece puno poboljsati igricu. Protoss je cak vise op protiv zergova nego terran, iskljucivo zbog te brze expanzije sa kojom je neunistiva rasa jednostavno, ne znam sta zerg da uradi i cak sa 4 expa tesko da moze ista da uradi. Colosus+gate jedinice su bas prejaki i istope i hidre i roacheve i sve. Zerg realno mora duplo bolje da odigra nego t ili p da bi pobedio. Mada mi mirise kao da ce u nekom 1,2 patchu zerg biti imba ali aj da sacekamo :) Inace nisam citao posle pocetnih gluposti nista pa me ne osudjujte :P

zerg mora da traduje jedinice... ako doceka 200/200 vs 200/200 onda je vec izgubio :)

eo sta je meni za sada pomoglo nisam pro niti sam dobar ..

moras non stop da observujes njegovu bazu da vidis sta pravi ... i razmisljaj unapred tipa ... barake sa reaktorima verovatno ide na bio

baraka sa teach labom... marauderi ili ce je dici i staviti factori na njega.. itd..

tako da jbg.. pogotovo u nekom pocetku midgamea trebao bi da zrtvuejs overlorda da vidis gde stojis.. isto protiv protosa

drzi minerale nisko ... samo stancaj radnika nikad malo

uzmi expanzije sto vise to bolje

moja neka fora je da sto pre dodjem do hiva dok ga prckam za lingama i roachovima .. mozda i mute.. i onda corruptori/broadlordovi

vecinu slabijih ces tako pregaziti (terane)

ne treba mi ni over, pronasli su ultimativnu taktiku :P ... ide na 5 rack ripere sa upgrade-om za speed... logicno je krenuti na roach-eve... probam mute da dignem ponekad, ali je pakao... grcevito se branim dok covek ne dodje sa marauderima za koje mu ne treba nova infrastruktura... iz baze ne mogu da izadjem nikad, a zerg ne moze da se turtle-uje... on nema potencijal da sazida max populaciju i krene da cisti...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...