Jump to content

The Walking Dead AMC series


Recommended Posts

OK je i ova epizoda, pogledah je danas, šta ga znam, videćemo kako će to nadalje da ide.

Zapravo mi se dopada najava sledeće epizode i to što sad dele priču u dva smera tj. dve različite lokacije itd. Moguće da će to malo da pomogne da ne bude razvučena serija kao što smo zaključili da je druga sezona bila. Ova ima "samo" 3 epizode više (16) u sezoni, a ako bude makar donekle jedna epizoda jedna grupa, druga epizoda druga grupa, pa se pred kraj sretnu, može da bude ok.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Meni iskreno ne odgovara ova varijanta "jedna epizoda jedno, druga epizoda drugo". Nije problem što se priča sad deli (pa kontam da će se sresti opet jednom), nego izmiksuj malo u jednoj epizodi da bude zanimljivo. I onako ima brdo nepotrebnih i nepotrebno dugih scena.

Link to comment
Share on other sites

meni je ova treća epizoda za milo čudo bila zanimljiva ali mi se ne sviđa što nekako ovo sve što dešava i guverner i sve mi to deluje nekako nerealno. Ne sviđa mi se što izgleda pokušavaju da pokažu kako je guverner zao i sjeban, a ja to prosto ovde nisam video toliko. Ok, ima nekih jasnih problema ali se nadam da će da uskoro bude nešto sa njim skroz preko granice jer ako ostane ovako, Rik je realno veći zločinac i psihopata od guvernera, a to je retardirano za trenutni razvoj serije. Takođe mi je zasmetala Mišon, nekako je nerealno nadrkana, ne znam, u stripu je mnogo relaksiranija, ova riba samo što ne flipne i pokolje sve redom. Ne znam gde idu sa ovim ali sad javno kažem - bolje bi im bilo da se ugledaju na video igru i kako su tamo neke stvari odradili savršeno.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

kako je bre rik veći psihopata od guvernera koji je upravo ubio 10-ak vojnika iz čista mira? rik je ubijao samo kad je grupa bila ugrožena.

meni se sviđa nova sezona jer su likovi u seriji konačno skontali da je jebeni kraj sveta i prestali da se ponašaju kao da su krenuli u nedeljnu šetnju po adi. to što su napokon prestali da pričaju o nežnosti i osećanjima i što je rik poslao lori u kuhinju su samo bonusi.

Link to comment
Share on other sites

brate, Rik od apsolutno prve epizode maše utokom svima ispred nosa i njom rešava sve probleme, ostavio je Merla vezanog na krovu, koliko je likova smaknuo u onom kafeu(?), bezveze je zaključao crnju ovog sada u dvorište, a mrzi me da se podsećam još primera. Guverner je tu tek jednu epizodu, uglavnom ovo što radi ima ista opravdanja kao Rik i njegova ekipa sem eto, skuplja glave mrtvaca ili ljudi koje je ubio, što je u odnosu na strip smešno i veoma klišeizirano. Zar Deril ne fura oko vrata ostatke zombija ili ima tako neku trofejnu foru? Prosto mi ne deluje zverski Guverner, to što je smaknuo vojnike je toliko plastično i glupavo urađeno da bi čisto pokazali kako je on zao, a meni prosto tako i dalje ne izgleda. Hteo je oružje ali nije izabrao najbolji način da reši situaciju, neuverljiv je lik prosto. U najbolju ruku, može da izgleda kao prosečna bitanga-pljačkaš sa druma, nikako jedan od najvećih zlikovaca cele franšize koji ima čak i sopstvenu knjigu. Mislim, i on radi sve da zaštiti Vudburi kao što Rik čuva svoju grupu.

I ne znam za tebe ali se likovi i dalje ponašaju debilno, ono kako je Heršel dobio po nozi je toliko imbecilno bilo da me je zabolela glava. Dal je realno mogao bliže da ga preskoči, jedino bliže je da mu je sam zavukao nogu u usta.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ok. Kul. Malo jedno, malo drugo. prebacuju se sa priče na priču i ide uporedo. Mada se u onoj "utopiji" ništa specijalno nije dešavalo, ali su bar na pravom putu. Znam da će ispasti da pričam sad kad sam video epizodu, ali opet dolazimo do toga da se previše ležerno ponašaju s obzirom na okolnosti. Šta sad? Jednom su vezali / zaključali / zatvorili nešto i to je to? Skini se u gaće i kuliraj. Mere sigurnosti moraju stalno da budu pod kontrolom, bar po meni.

Link to comment
Share on other sites

Da, stvarno jebote,

... šta je bilo sa Kerol? Malo mi je glupo da su odmah skontali "e nema je, mora da je mrtva, aj da joj kopamo grob". Lelujavo mnogo ovo sve, i dalje se ponašaju kao retardi, jebote, kad se samo setim kako u prvoj sezoni kad se mažu sa ostacima pa kao - "nemojte da vam uđe u oči, usta n shiet", a sad se kupaju u sukrvici ko mentoli.

Guverner i cela ta priča mi je dalje van karaktera, pola stvari koje priča, akcije koje trebaju da nam pokažu kako je ne znam, strašan lik i dalje ne piju vodu. I izgledaju totalno van konteksta jer pokušavaju da utrpaju neke stvari iz stripa koje ovde ne mogu da rade jer su totalno drugačiji vajb postavili i deluju prosto nerealno u odnosu na svet koji su stvorili u seriji. Ok mi je ono sa njegovom ćerkom ali recimo ona arena mi totalno na silu izgleda ubačena i ono Guvernerovo pojašnjavanje iste. Mišon se ponaša kao retard koji ne ume da se verbalno artikuliše btw. i to me na trenutke jako smara.

Rik nadrealno drami i mislim da je ovo više do glumca, manje do scenarija. Svaki put kad se smori, to je odmah scena za Oskara. Lep detalj što su se setili telefona ali mislim da su mnogo poranili sa tim. Jebem mu mater, nisam nikad gledao ovako neku seriju, tri sezone i dalje gledam u nadi da će postati ustaljeno dobra serija, a ono malo, malo, pa je zaključak - "valjda će sledeća epizoda/sezona biti bolja".

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ako se dobro sećam, negde oko 40-ih brojeva se završava sa guvernerom, što su odprilike izdanja od pre pet godina. Zatvor počinje mislim oko 20-og izdanja ali bi morao da prelistaš od početka sve, jer prosto nekih likova bitnih nema u seriji i neke situacije su se završile skroz drugačije nego u seriji. Inače je sada aktuelan broj 103. Link ću ti poslati na pm.

PS: ima i knjiga Rise of the Governor ali nije esencijalno štivo.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...