Jump to content

Football Identity


Mateo

Recommended Posts

Vrlo dobra, i zanimljiva igra! (pretrazio sam da li je neko vec stavio, i nisam uspeo da nadjem, ukoliko jeste, izvinjavam se i obrisite temu.)

Citat:

Evo ovde sam da vam predstavim jednu novu online flash igricu koja, naravno, ima veze s fudbalom, tacnije igra je zapravo fudbal.

Ponesto o igri:

Igra je novi švedski projekat online menadžerske igre u kojoj možete preuzeti ulogu novinara, igrača, trenera ili pomoćnog trenera...Odabirom bilo koje od navedenih opcija preuzimate odgovorost da ćete izvršavati ono što se od vas traži...

Po mojoj proceni ideja igranja je jedinstvena jer se sprovodi kao igra na poteze u kojoj se 11 različitih ljudi svojom igrom pokušava uklopiti u sto bolji tim... Igrao sam jako mnogo online igrica, manadžera, strategija ali mi je ova igra posebna jer zahteva jako dobar timski i manadžerski rad, te iako je još uvek u beta fazi razvoja, po meni jako puno obećava.

Ukoliko odaberete:

Igrača:

Obvezujete se da ćete prisustvovati timskim treninzima i utakmicama koje se odigravaju dva puta nedeljno, način igranja utakmice možete videti Tutorial. Na timske treninge niste dužni dolaziti budući da možete izvršiti individualne treninge koje plaćate zarađenim novcem, dok u ugovoru imate broj utakmica koje ste dužni odigrati tokom sezone... U svakom potezu (krugu) imate izbor sta želite da odigrate što ću vam pokazati na nekoliko slika.

Manadžera:

Pretpostavljam da je jako mnogo vas bar jednom igralo Football manager, Championship manager, Dugout-online, i uglavnom se manadžerski posao svugde svodi na isto, on odlucuje ko igra u prvom timu, kupuje i prodaje igrace, komunicira s timom i zapravo pokušava provaliti igru protivnika i organizovati igru svog tima da što bolje parira protivniku...

Trenutno su nam menadžeri najpotrebniji.

Novinara:

Pišete izveštaje o utakmicama, intervjuišete igrače i menadžere (tj. druge korisnike), uostalom svi znate koji je zapravo novinarski posao... :D

Mislim, ja ne mogu toliko dočarati igru koliko se meni svidja pa bih preporučio svim ljubiteljima fudbala (kojih ovde ima jako puno) da pokušaju mislim da će vas jako puno ostati i nastaviti s igrom... Preporučio bih da svi pogledaju tutorijal na youtubeu, iako čak ni taj video ne dočarava sve opcije koje pruža igra...

Ove dve slike ispod previše uvećavaju post pa zato ostavljam samo link na njih:

slika 1

slika 2

Igru možete naći na ovom linku: FootballIdentity

Šta je potrebno za igru:

Za igru vam ne treba ništa posebno, samo je potrebno imati instaliran web browser i flash player(koji većina od vas već ima instaliran)

Link to comment
Share on other sites

kada se igra, vrlo je nalik menadzeru, samo sto posle svakog poteza ima pauza, kako bi svako odigrao svoj potez...

Za odbranu je vrlo bitno da drze liniju kako bi pravili ofsajd zamke, za sredinu da imaju dobre paseve kako bi uposlili napad(slicno i bekovi) a napad da ima jako dobro kretanje...sve se to trenira...Jednom dnevno mozete da obavite jednu vrstu treninga i to traje bukvalno 30 sekundi :)... u nasoj ligi utakmice su ponedeljkom i cetvrtkom u 21h. Kada postanete clan nekog kluba oni ce vam na forumu omoguciti ulaz u privatni deo foruma specijalno za taj klub, gde ce vam menadzer(trener) reci taktike itd itd...

tutorial:

Link to comment
Share on other sites

haha... ma pikao sam ranije brate, ono i totalno zaboravio na celu tu stvar, i na kraju sezone se bukvalno setim i izvalim da sam bio 4ti u nekoj privatnoj ligi od nas 20 i nesto cini mi se :)

veruj mi brate, ovo je mnogo dinamicnije i interesantnije...zapravo ti igras i utices na tok igre, ne zavisis od pravog fudbala...

pokazace se vremenom kolko je dobra igra, jos je u fazi razvoja... polako :)

svaki od ovih kuglica je neki od tvojih likova iz kluba...ja recimo igram desnog beka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

ja sam u Serbia tm united,sad samo Serbia TM,najjaca ekipa u drugoj ligi ^^ :)))

[8)]

haha

dobre su bile nase medjusobne tekme

sreca uvek presudi...proslu smo cini mi se bili bolji al eto ispostavilo se 1-1.. ona pre nje je bila bas onako ujednacena al eto sreca vas pogledala, greska golmana i 1-0 za vas...jebiga

tu smo

Link to comment
Share on other sites

istina, ono ako pobedimo sve do kraja, ukljucujuci i omertu a vi ne kiksnete protiv Partizana, mi smo u barazu za prvu ligu. al ako kiksnete, moze svasta da bude :)

mada u sustini takva je i realna situacija, dud i srbija su najbolji u drugoj ligi, a ono istina je i da ce nas trpati u prvoj :S, samo treba izdrzati da se ekipe ne raspadnu kad krene da se gubi u prvoj ligi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...