Get Adobe Flash player
Sign in to follow this  
tortky

Starcraft II, MP

Recommended Posts

this feature presentation is brought to you by:

A Nidza Sikira Production

De ces na stenu bez opreme

starring:

zljo

http://rapidshare.com/files/411474663/DE_CES_NA_STENU_BEZ_OPREME.SC2Replay

http://www.megaupload.com/?d=ZHEFI9S0

ovo je najbolji gejm u kom sam ikada imam zadovoljstva da ucestvujem. ok, mozda malo preterujem

predgovor: igramo 2v2. ja (kao i obicno) ginem na rash i pretvaram se u naratora. tada na scenu stupa nas heroj.

Edited by viljuska

this feature presentation is brought to you by:

A Nidza Sikira Production

De ces na stenu bez opreme

starring:

zljo

http://rapidshare.com/files/411474663/DE_CES_NA_STENU_BEZ_OPREME.SC2Replay

http://www.megaupload.com/?d=ZHEFI9S0

ovo je najbolji gejm u kom sam ikada imam zadovoljstva da ucestvujem. ok, mozda malo preterujem

predgovor: igramo 2v2. ja (kao i obicno) ginem na rash i pretvaram se u naratora. tada na scenu stupa nas heroj.

Drugar ti je napravio 1 gresku sto nije napravio sensor tower na ekspanziji gde si ti ne bi mu ono jednom sjebali. Inace za ostalo respect, inace zerg da je samo pravio mutaliske tesko bi se on izborio :), onda bi morali raveni da rade :), a tebi je rekao rani spawning pool ti nista, kada ti je to rekao mogao si da stignes da napravis 6 zerglinga, malo bi kasnili, ali ti ne bi pobio ni 3 seljaka :).

zoljo kako si se usudio da napravis jednu gresku?!?

ne znam koj si ti gejm gledao, meni je rekao da idem exp, a ja sam rekao da je neprijateljski zerg isao rani pul kad ga je skautirao i tad sam zabo svoj, a tad je bilo kasno :)

al timing pula nije bio problem ionako, nego sam ja zaspao na poslu i sjebo mikro

Jedino shto si mogao 1 spine da zabodesh medju radilice, kad ti je Zljonza rekao da ide na proxy reaper-e i bio bi miran.

Lol, šta je ovo, bitka kod Kurska :)))

Imali su dobru inicijativu ova dvojica, ali im kuća-pos'o multitasking nije baš išao najbolje, jako malo radilica većim delom.

Edited by Pipboy

ako promote sistem radi posle par izgubljenih partija, kako radi demote?

inace meni najveci problem predstavlja sto nisam nijedan replay odgledao nego moram sam nesto da izmisljam (imam neku predstavu o tome sta bi trebalo i kako, ali kapiram da bi mnogo bolje bilo da vidim par gosua kratkokurcih i kosookih ) :)

za sada su mi problem bili najvise terani, mada su me razuverili i neki zergovi i jedan jedini protoss koji mi je prodao do jaja taktiku, al sam zaboravio da sacuvam replay xD

vs terrana - uglavnom gledam sto pre da unapredim speed za zilote i stavim par cannona da mi ne ide ona nevidljiva sranja, onda ako se on usteka, stekam se i ja napravim par stalkera i cannona oko ekspanzije odem tamo sa vojskom i tek onda napravim ekspand. tu ga premasujem i cao. penju mi se na kurac marinci marauderi i medici pa napravim masu zilota par void rayeva i stalkere, to je to, ne idem na templare eventualno dark, posto ih ljudi u masovnom fajtu ni ne primete ( nubovi ofc )

upoznajte me sa par gosu toss igraca, da mogu da skinem njiove replayeve i unapredim si igru, hvala lepo :)

Masterpiece sa 3 greske.

1. vezana za igru (sto se nije scoutovala ta baraka) bar ja kad igram zerga prvi mi overlord ide tu, a ostali kud koji mili moji :)

2. uzmite sluske, spojite se preko skype-a (bolji zvuk nego preko same igre - bez seckanja) ne morate kuckati i lakse se izderes na saveznika :)

3. billi smo drug i ja u slicnoj situaciji ... ja sam zaginuo ali on mi sherovao jedinice i podelili smo se...ja upravljao ground jedinicama, on air...

Ali sve u svemu svaka cast!

inace meni najveci problem predstavlja sto nisam nijedan replay odgledao nego moram sam nesto da izmisljam (imam neku predstavu o tome sta bi trebalo i kako, ali kapiram da bi mnogo bolje bilo da vidim par gosua kratkokurcih i kosookih ) :)

za sada su mi problem bili najvise terani, mada su me razuverili i neki zergovi i jedan jedini protoss koji mi je prodao do jaja taktiku, al sam zaboravio da sacuvam replay xD

vs terrana - uglavnom gledam sto pre da unapredim speed za zilote i stavim par cannona da mi ne ide ona nevidljiva sranja, onda ako se on usteka, stekam se i ja napravim par stalkera i cannona oko ekspanzije odem tamo sa vojskom i tek onda napravim ekspand. tu ga premasujem i cao. penju mi se na kurac marinci marauderi i medici pa napravim masu zilota par void rayeva i stalkere, to je to, ne idem na templare eventualno dark, posto ih ljudi u masovnom fajtu ni ne primete ( nubovi ofc )

upoznajte me sa par gosu toss igraca, da mogu da skinem njiove replayeve i unapredim si igru, hvala lepo :)

Demote ide sa malo vise izgubljenih partija :) kontam da sa 0 poena kad povezes par poraza onda ides dole...

Trazi HasuObs-a, White-ra (sad je DuckloadRa-ako se ne varam), Huk-a ... imas par sajtova sa repovima primer

Edited by HennessY

gosugamers budi secanja :D vidim da ce biti masovanja repova ! zaboravio sam na ovaj sajt iskreno a i nisam znao da je vec support za sc2 :S ty

Kardinalna greska protiv terrana ne smes da se bunkiras nego samo da ga zezas, da ti njega teras da se tebe plasi, protiv terrana void rayevi su go qrc jer ih marinci batale dok si rekao sta bi :), naravno ja cu pre mass vikinge nego sto ces ti rayove i bice samo gg, dalje stalkeri su go qrc protiv maraudera sa medicom, samo slow + stimpack nece znati stalkeri sta ih je snaslo :). Jedino sto si rekao pametno je zealot sa charge-om, ali razmisli o collosusu koji samo kida te po patosu ali range moras da ojacas, ja sam isao pre na taktiku, 2 gasa na pocetku u njegovoj bazi, on dok unisti gas, ja 2 minuta posle imam 1 collosusa, naravno ja dodjem kod njega on 20 marinaca + 10-ak maraudera, ja 5 zealota + 5 stalkera + 2 collosusa, tada je samo usledio wtf i gg. Ali sam posle poceo da gubim protiv malo jacih igraca (ovo je radilo cak i u platinum ligi) tipa nece da rusi gas napravi 5 baraka i to samo ide :).

Takodje jako dobra stvar protiv terrana je ran mothership, ja sam ga izvlacio u 15 minutu, on meni dovede masu neke vojske, ja pola u vortex pola pobijem, ne moze da se povuce, odrade svoj posao sentry-i, naravno retko ko pravi rano raven-a tako da je osudjen na glavnu, ako ima energije moze nesto da uradi, ako nema najebo je :), evo meni se desavalo, bijemo se mi tako bijemo, dodje mothership on samo wtf plus aktivirao radar sa glavne, koknuo mi je mozda 3 vojnika. Samo je vazno biti kreativan i pratiti protivnika na sta ide, ako ga vidis da se steka i da nema sa cime da te otkrije spusti mu kog dark templara u bazu kod seljaka dok se on poveze ode sve, ako ide na siege tenkove, samo dodjes sa 5 phoenix-a, tenkova nema, ovo ostalo sabijes,... Ne moras da gledas nekog pro-a da bi izvalio na sta ide, sam smisli nesto :), jedino sto sam vredno video u skorije vreme je 2 zealot rush i kako ga izvesti protiv zerga i nista vise, ali ima i tu propusta :). Be creative :), samo 1 stvar ne idi na reapere :), ali se brani od njih :).

@viljuska sensor tower je jako koristan pogotovu u ovakvom tipu partija.

Igrao ja juce sa nekim sa bench-a ne igra nesto, i covek krenu practice ligu ja wtf, igrali protiv neke dvojice (nisu nista narocito), ja usao sam u bazu kod obojice (povezane baze, obojica na 1 mestu), pobio im sve koknuli mi 5 vojnika :).

1 Question za sve kakvi su thorovi protiv mutaliska, jer mogu da ih batale thorovi, imaju splash ili je bolje mass vikinge ?

@gile Sensor tower je mozda koristan nekad ali sigurno nije u ovom gameu. Imam allya koj mi prica gde su i gleda mapu sa overlordima i 2 barake koje lete

Ma kakav sensor tower kakvi bakrachi. Sve je bilo kul sem shto Viljushka nije zabo taj ejdan spine koji bi ga spasio od reapera i to je to. Lepo odigrano Zljonza.

Senzor je atraktivan, ako ga je samo napravio nista vise, zerg ne bi pokusavao upade i sa te strane bio bi miran, eto zasto, jer se zerg vodi mislju mozda ima mobilnu vojsku ili nekog sakrivenog vikinga, kada me vidi da idem to ce samo da iskoci i izduvase ga moji mutalisci :). Ne moze ally da predvidi kuda ce njegovi mutalisci da se krecu ako je iole pametan zaobici ce i tu baraku i te overlorde :) ili ce ih pobiti :).

@rema jak je spine ali reaperi su mobilni i to su mnogo mobilni :), mogao bi da mu krca glavnu, jednostavno ne moze 1 spine da te odbrani, nesto ce da ti krca bili to seljaci ili glavna, 2 spine bi mogli da ga odbrane, ali to je vec uvod u bunker igru sto nije dobro pogotovu za zerga :).

ja taj sensor tower nisam video ni u jednoj od nekih 200 odigranih i 300 pogledanih partija do sada... jel to neko pravi?

Edited by LavIsInTheAiR

Vidim Gile da si ti mega igrach i sve znash. Dobro nije otishao u bunker igru. I, kako je zavrshio?? Zavrshio je partiju! I taj 1 spine je mene spasio, recimo, 30 puta do sad. Nemoj mi soliti pamet kao da si Zljonza ili Vanilica. Bez ljutnje. Ali ipak taj jedan spine bi mu pomogao mnooogooo, pogotovo pored queen-a. Nemash speedlinge? Idu ti reaperi u bazu? Pravish spine! 1 ili 2 nije toliko bitno. I ti nemoj da napravish spine u istoj situaciji isto prolazish, siguran sam.

ja taj sensor tower nisam video ni u jednoj od nekih 200 odigranih i 300 pogledanih partija do sada... jel to neko pravi?

Ma napravi ih neko jednom u, recimo, 100 partija. Ni ja ih nisam do sad neshto vidjao u vodovima, rep-ovima.

Edited by Rema

Kakava bunker igra lol???

Kad bi malo porazmislio shvatio bio da su oni otisli totalni rush i da je na primer stavio taj 1 crawler nebi bilo nikakvih problema jer bi opet imao jaci ekon od njih...

Sensor tower atraktivan??? Sry al to je totalna glupost praviti i bacanje para... Neznam ni gde si ti video da bi mi pomoglo to. Koliko se secam napadali su me mutama i banshama i uvek sam znao da dolaze. Vrlo malu stetu su napravili jer dok se tor dovuce treba vremena a bas da udaram 500 tureta se ne isplati.

A sensor bi mi samo sluzio da vidim crvene tackice tamo gde vec ZNAM da jesu njihovi uniti

@ Lav Mislim da je korisno u tvt kad se oduzi game i ubunkerisu se obojca igraca da bi video gde mu se krece vojska da te ne iznenadi. Mozda ima jos nekih situacija gde je korisno al to dosta sad zavisi od taktika i td.

Meni su sensor toweri jako korisni u zatvorenim igrama, kao sto zljonza rece tvt, kad se oduzi. Pored toga ne pravim skoro nikad.

Inace dobra partija. :D

Edited by Error.

@zljnonza da si napravio jedan senzor jel mislis da bi se usudili da ti dodju, naravno ne bi ni pomislili, a i sensor je mnogo skup na 4 mesta si skupljao pare :).

@rema odigrao sam protiv drugara 30+ partija u sc 2, u svim partijama on je bio zerg, ja protoss, sve je zivo pokusavao, dobio me je samo 1 partiju i to zato sto mi je unistio sve gradjevine (ja njemu rusio bazu on meni ali on je pre krenuo i imao je hatchery jedan sakriven dok ja nisam imao nista, a ja sam imao mnogo vise vojske. Drugar ima jako dobar skill u Starcraft-u dok sam ja Starcraft ukljucio jednom mozda 2 puta :). Cak je isao i na spine, pravio 3 komada i naravno izgubio je partiju, jer kada sam dosao kod njega imao sam duplo vise vojske iako je on imao ekspanziju. Jednostavno on mi kaze ti kao da cheatujes uvek imas vise vojske, a nemam uopste vise vojske nego pare trosim na ono sta treba :).

U ovoj partiji 2vs2 u drugom delu partije viljuska je bio super vizor ( "povlaci thorove" , "nemaju anti air uleci sa vikinzima")... :D

@zljnonza da si napravio jedan senzor jel mislis da bi se usudili da ti dodju, naravno ne bi ni pomislili, a i sensor je mnogo skup na 4 mesta si skupljao pare :).

@rema odigrao sam protiv drugara 30+ partija u sc 2, u svim partijama on je bio zerg, ja protoss, sve je zivo pokusavao, dobio me je samo 1 partiju i to zato sto mi je unistio sve gradjevine (ja njemu rusio bazu on meni ali on je pre krenuo i imao je hatchery jedan sakriven dok ja nisam imao nista, a ja sam imao mnogo vise vojske. Drugar ima jako dobar skill u Starcraft-u dok sam ja Starcraft ukljucio jednom mozda 2 puta :). Cak je isao i na spine, pravio 3 komada i naravno izgubio je partiju, jer kada sam dosao kod njega imao sam duplo vise vojske iako je on imao ekspanziju. Jednostavno on mi kaze ti kao da cheatujes uvek imas vise vojske, a nemam uopste vise vojske nego pare trosim na ono sta treba :).

jel si ti ozbiljan? ne znam u kojoj ligi igras, al pogledaj par top zerg replayeva i videces da ne pije vodu to sto pricas za spine

jel si ti ozbiljan? ne znam u kojoj ligi igras, al pogledaj par top zerg replayeva i videces da ne pije vodu to sto pricas za spine

Igrao sam u Diamond pre. Nekad je dobro nekad nije, sve zavisi na sta ti ide protivnik, ali ja bih ga izbegavao.

jebote, kako je dobar multi

steta sto me mrzi da uchim sc2

ortak mi je dao 7 hour pass for bnet. peglasmo nekih 3-4 sata. on nikada ranije nije ni igrao sc, jeste nesto malo wc3.

pobedismo 2x, izgubismo 3x - i to od nekih uberfakinpro likova. jebote kako se izgradishe tako brzo majke im ga.

e da... MP achievments <3 :D