Jump to content

StarCraft 2 Wings of Liberty - kampanja


Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Citav kontekst budzenja heroja koji ce kao da "predvodi" tvoje jedinice je smaracki a sama igra ce da izgubi na dinamici.... Mozda par misija kao u ovoj kampanji gde vodimo Rainora bude ok. Ali sad da lvlujem lika jebe mi se. Da hocu RPG vratio bih se na wow :P

Evo ja kao veteran wc3 mogu da kazem da je to vecito kukanje strarkraftovaca o intezitetu wc3 obicna farsa :D

Wc3 je mnogo intezivnija igra, gde moras stalno biti u pokretu, lemati kripove, konstantno harasovati bazu protivnika.... U sc budzi vojsku pa udri, a u medjuvremenu vojska bleji :D

Salim se malo, ali wc3 je totalno svoj svet u smislu mehanike igranja i veze nema sa sc2, i ne bi ni trebalo da ima, jer su to dva poptuno zasebna podzanra u okviru rts zanra(pritom naravno ne mislim samo na setup), i obe su sjajne igre, ali da sc2 treba neka inovacija - treba. Ja nikako ne bi da to budu heroji, jer nema mesta herojima u cistoj rts igri, ali svako ima prostora za gomilu noviteta u mehanici cele igre, koji su se za sada vrlo stidljivo pojavili u vidu zutih minerala, kamenja i obzerver kula, sto je jako, jako malo.

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ali iz ove RTS perspektive bi moglo dobro da ispadne, da se leveluje kako napreduješ kroz mape, na svako postane malo jača ili dobije neki novi ability, ali klasično vođenje baze i kvalitetno osmišljene misije da ostanu. Nešto slično kao u kecu, dok je još u onom krisalisu beše, pa lagano raste dok se ne oktrije o čemu se radi.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa i sad trenutno u kampanji imas levelovanje. Doduše ne leveluješ lika nego leveluješ svoje jedinice, tj. abgrejduješ ih. Kapiram da će isto tako napraviti sa Kerigankom. Ti kao leveluješ nju, a u stvari leveluješ njenu sposobnost za vođenjem trupa (ja pretpostavljam)

Ne verujem da će SC3 pretvoriti u WC3 zato što ljudi ne očeuju tako nešto od SC2. Oni su baš na osnovu zahteva i očekivanja korisnika napravili da SC2 žešće liči na keca, i tako i jeste.

Link to comment
Share on other sites

kakvo bre levelovanje, kakvi heroji...i koncept kupovine upgrejda koji su ubacili u dvojku je po meni nepotreban...uopste ide mi na kurac to drkanje sa kampanjom u kojoj ima milion stvari kojih nema u multiju...zato je kec bio zakon, u multiju je sve isto kao u kampanji, savrsen balans i vozi...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa i sad trenutno u kampanji imas levelovanje. Doduše ne leveluješ lika nego leveluješ svoje jedinice, tj. abgrejduješ ih. Kapiram da će isto tako napraviti sa Kerigankom. Ti kao leveluješ nju, a u stvari leveluješ njenu sposobnost za vođenjem trupa (ja pretpostavljam)

Pa up jedinica imas i u mp, ne razumem sta si hteo da kazes? :)

Upgrejdovanje vojske je potpuno normalni deo svakog rtsa, sto nije isto sto i levelovanje heroja. Levelovanje koje bi za mene bilo prihvatljivo i koje sam se nadao da ce da uvedu je ono koje od jedinica cini iskusne veterane, sa porastom broja ubistva, jel te to tera da cuvas te jedinice i unosi neke taktice opcije.

I sta ste se uhvatili za Kerigan u kombu sa zergovima, vidite da je postala čova opet :)

Jedino ako kampanja bude isla retrospektivno, pa da vidimo sta je ona radila za vreme dok se Rejnor opijao :D

@Dule: De,de dobar je koncept u kampanji, jako je bitno da kampanja bude bogata i raznovrsna da bi postojala draž ponovnog igranja.

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@Dule: De,de dobar je koncept u kampanji, jako je bitno da kampanja bude bogata i raznovrsna da bi postojala draž ponovnog igranja.

pa jeste sve to, ali meni i dalje vecu draz ima ponovno igranje kampanje iz keca koju sam presao 10 puta nego ove nove "obogacene"...i to sa kerrigan je sranje, sta su je restorovali koj moj, zna se zasto je ona baja...nadam se da ce zerg kampanja biti to sto si rekao, sta se desavalo dok je kerigan bila kerigan...nego da ne spojlujemo ovde vise

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bez njuzova ne bi imao pojam o tome šta se dešava okolo po galaksiji. Jedino što su ona dva voditelja pokušali da naprave da budu komični pa izgledaju glupo. Onu ribu voditeljku bi otpustili istog momenta čim je počela da govori protiv Mengska. Jbg. da nisu pokušali da naprave vesti malo komično, tek onda bi te vesti bile smor. Bolje i to nego da čitaš text. Ja sam se recimo smorio kad sam video da moram da čitam text pored onog zergovskog i protoskog kontejnera u laboratoriji. Baš me merzelo da čitam, naviko sam se bio totalno na naratore.

Link to comment
Share on other sites

Bez njuzova ne bi imao pojam o tome šta se dešava okolo po galaksiji. Jedino što su ona dva voditelja pokušali da naprave da budu komični pa izgledaju glupo. Onu ribu voditeljku bi otpustili istog momenta čim je počela da govori protiv Mengska. Jbg. da nisu pokušali da naprave vesti malo komično, tek onda bi te vesti bile smor. Bolje i to nego da čitaš text. Ja sam se recimo smorio kad sam video da moram da čitam text pored onog zergovskog i protoskog kontejnera u laboratoriji. Baš me merzelo da čitam, naviko sam se bio totalno na naratore.

sigurno ne bi imao pojma shta se deshava po galaksiji

isto ko u kecu npr

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Pa 70% vesti su epilozi proistekli is misija, tek toliko da vidis sta si uradio, sto je ok, ali me nervira ceo koncept jer je previse naivan, kao riba kaze sta se zbiva i onda je iz studija suptilno prekinu i kazu kako sve puca od savrsenstva, to su fore za jedanestogodisnjake.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Evo šta sam zanimljivo našao o HotS kampanji

The campaign is focused on Kerrigan and the development of a zerg empire. The campaign operates similarly to an RPG, in which Kerrigan is focused on increasing her personal power through mutations. Zerg armies protect her as she garners this power.The greater her power, the more zerg she's able to control. Like Wings of Liberty, the player will be presented with choices as to which missions to carry out and which units to get, but such choices won't be based on cash. Both the missions and their objectives are intended to be quite different from the ones featured in Wings of Liberty.
Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa da, to sam i bio reko, tj. pretpostavljao da će tako da urade. Abgrejdovaćeš Keriganku i dobijati nove jedinice i abgrejde za te jedinice. Isto kao i u prvoj kampanji samo se neće raditi o parama nego o nekim drugim monetarnim jedinicama.

A to za vesti, jeste mnogo su naivno urađene. Mada ponekad i same reakcije svih likova u kampanji ispadnu malo naivne. Svi preterano veruju jedni drugima i svi se nekako pomire za čas ko da ništa nije bilo...

U vestima saznaješ za onu invaziju zergova na sve moguće planete, i za izbeglice i za porast nezadovoljstva protiv Mengska. Ali i to je retardirano. Taj Mengsk kao ubija svoje ljude, eto tako, čisto sadizma radi. Privukao je zergove na onu planetu i sve ih pobio. zašto? - eto. Klasična američka crno-bela priča gde se tačno zna ko je negativac a ko pozitivac, nema između.

Za sada je jedini nerazjašnjen lik u stvari Megskov sin koji se udružio sa Rejnorom. Možda sam nešto propustio, ali i dalje se ne zna šta on zapravo hoće.

Link to comment
Share on other sites

ABGREEEEEEJD

brate, tako ti se kaže na srbskom, šta ti nije jasno.

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ahahah, evo, specijalno za tebe pogledao sam moj ubersoundtrack disk (a na spratu mi je, da znaš):

stvar 14 - The Showdown (lol, ime sinematika)

Kompozitori Glen Staford, Derek Duke, Rasel Broer i Nil Akre

Score performed by: The Skywalker Symphony Orchestra

Dirigent: Eimear Nun

Ide onda spisak čelista, violista, gitarista, kompletan hor, javi ako treba :)

Svu muziku pravi Azeroth odeljenje Blizzarda, nigde nema mentiona bilo čega drugoga. A i ja sam odma pomislio na Gladiatora i ono kad ide kroz polja pšenice, jednostavno liči jako i to je to. Ima i jedan od onih dokumentaraca o tome kako su pravili igru, jedan od njih je vezan za komponovanje zvučnih efekata i muzike, pogledaj i tu ako te baš interesuje.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ahahah, evo, specijalno za tebe pogledao sam moj ubersoundtrack disk (a na spratu mi je, da znaš):

stvar 14 - The Showdown (lol, ime sinematika)

Kompozitori Glen Staford, Derek Duke, Rasel Broer i Nil Akre

Score performed by: The Skywalker Symphony Orchestra

Dirigent: Eimear Nun

Ide onda spisak čelista, violista, gitarista, kompletan hor, javi ako treba :)

Svu muziku pravi Azeroth odeljenje Blizzarda, nigde nema mentiona bilo čega drugoga. A i ja sam odma pomislio na Gladiatora i ono kad ide kroz polja pšenice, jednostavno liči jako i to je to. Ima i jedan od onih dokumentaraca o tome kako su pravili igru, jedan od njih je vezan za komponovanje zvučnih efekata i muzike, pogledaj i tu ako te baš interesuje.

pa to ti kazem, blizzard plagijator:)...tnx za cimanje:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

vs

http://www.youtube.com/watch?v=o8xG8ykoK4E&feature=related

Inače, Gladijatora je radio Hans Zimer sa Lisom Gerard, a ona uvek peva tako te pesme i u drugim soundtrackovima (Man on Fire sa Denzel Vašingtonom, lol).

Neće sc2 film da pusti u embeded, neam pojma zašto.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa da, to sam i bio reko, tj. pretpostavljao da će tako da urade. Abgrejdovaćeš Keriganku i dobijati nove jedinice i abgrejde za te jedinice. Isto kao i u prvoj kampanji samo se neće raditi o parama nego o nekim drugim monetarnim jedinicama.

A to za vesti, jeste mnogo su naivno urađene. Mada ponekad i same reakcije svih likova u kampanji ispadnu malo naivne. Svi preterano veruju jedni drugima i svi se nekako pomire za čas ko da ništa nije bilo...

U vestima saznaješ za onu invaziju zergova na sve moguće planete, i za izbeglice i za porast nezadovoljstva protiv Mengska. Ali i to je retardirano. Taj Mengsk kao ubija svoje ljude, eto tako, čisto sadizma radi. Privukao je zergove na onu planetu i sve ih pobio. zašto? - eto. Klasična američka crno-bela priča gde se tačno zna ko je negativac a ko pozitivac, nema između.

Za sada je jedini nerazjašnjen lik u stvari Megskov sin koji se udružio sa Rejnorom. Možda sam nešto propustio, ali i dalje se ne zna šta on zapravo hoće.

To shto je Mengsk uradio sa Tarsonisom je bio glavni momenat kampanje sa Terranima u SC1 - Mengsk je bio lik koji je spashavao koloniste od Zergova dok je Konfederaciji bilo svejedno, a onda je, da bi brze doshao na vlast postavio psy emitter na glavnu planetu Konfederacije (Tarsonis) chime je privukao tuda Zergove, unishtio nekoliko milijardi ljudi ukljuchujuci svoje neprijatelje i zrtvovao Saru Kerigan. Tu je Mengsk otkrio svoje pravo lice, tj. da moze da zrtvuje milijarde zivota da bi doshao do apsolutne vlasti. Nije tu nishta naivno i glupo.

Shto se tiche sina Mengska, on jednostavno zeli da izadje iz senke oca i pokaze da moze sam da pobedi Zergove, a samim tim postane sledeci veliki lider Terrana.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...