Jump to content

RPG pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

Ej da nije onaj prototip sto ga nadjes u tajnoj sobi kod Evereta (iluminati). AHhh ocu da se ubijem, ne znam kako se zove ali mislim da je to prvi AI po kom su posle svi drugi napravljeni. Znam da mozes da pricas sa njim o svemu.

edit:

mislim da se zove morpheus, i po njemu je napravljen Echelon IV.

Edited by bionic.man

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 586
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bingo. Bionic je pogodio.

Pored Dedelusa, Icarusa i Heliosa koji nastaje spajanjem pomenute dvojke, tvorac Dedalusa Dr. Everett je napravio jos jednog, nazvavsi ga Morpheus. Morpheus, po spostvenim recima, je "samo prototip mnogo veceg sistema" koji se zove Eschelon IV i koji sluzi za prikupljanje informacija. Morpheus je u operativnom stanju vec nekoliko decenija, iako na zatvorenom sistemu neracunajuci one koje mu sluze da informacije prikuplja, on je posle toliko godina dostigao nivo samo-svesnosti. Mladjani Denton cak moze da ima i jedan od dubljih i zanimljivijih razgovora sa njim tokom igre, gde on otkriva svoju prirodu, pokazuje da poseduje neverovatan nivo razumevanja i poznavanja "sta ljudi zele" i "sta je ljudima potrebno".

E sad, peti AI koji je eto stvarno zanemarljiv jer samo matorci i oni koji su citali o DeusEx-u mogu da ga prepoznaju i znaju od njemu. Svojevrsno EasterEgg i omaz ranim danima Usenet-a. The Oracle, AI cije je mesto prebivalista sam Internet. Svrha ista kao i kod Morpheusa, prikupljanje informacija ali na jedinstven nacin. Na Usenet-u u sobi rec.humor.oracle korisnici su ostavljali svoja pitanja na koja su trazili odgovor ali su morali da "plate" informacijama u vidu odgovora na neko od pitanja koje im The Oracle postavi, a to su u stvari bila pitanja koje je neki drugi korisnik postavio. Znaci, svojevrsna interakcija i deljenje znanja i informacija. Picimo do 2048, The Oracle je jos tu i postiglo je posle toliko godina nivo samo-svesnosti, mozda cak i veci od Morpheusa, jer je imala veci pristup informacijama. U igri JC je prvi put nalazi u Smugglers Lair rejonu, u drugoj misiji. Pass za isti dobijes od Jocka. Kad dodjes do sobe sa krijumcarima imas levo jedan od terminala sa nekim porukama, jedna je na francuskom. Izaberes onu koja to nije i bivas pozdravljen od strane The Oracle AI-a.

[Oracle kaze]

[Koja je bila poslednja sala koju si cuo?]

Eto, malo pozadine. Bionic raspali.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikad cuo za Oracle, vrlo zanimljivo.

Back to the classics, u pitanju je Baldur's Gate 1. Pred sam kraj igre sledi finalna bitka sa Sarevokom u napustenom hramu mrtvog boga Bhaala.

Moje pitanje je: kako se zovu njegovi pomocnici/pratioci/saradnici koji su u hramu sa njim? Bonus podpitanje: kako se zove osoba koja te saceka ispred hrama pre nego sto udjes?

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Pa nisi, pomenuo si 3 prva, za 4-og si rekao da je Eschelon IV ali nije to je samo sistem za prikupljanje informacija dok je prototip za isti pod imenom Morpheus AI tj. vestacka inteligencija. Bionic je prvi imenovao 4-og, zato je i pobedio. Prva tri svako ko je igrao zna jer su deo price a ne nesto sa strane sto mozes da propustis. The Oracle niko nije pogodio, sto je i razumljivo jer retko ko identifikuje isto kao AI. Evo ja kad sam prvi put igrao i naleteo na te poruke momentalno sam trazio na internetu sta je to i da li ima neke veze sa necim, jer volim sve da prodjem i nadjem u igri. Ostalo mi u pamcenju jer nisam znao uopste o tome, Usenet je pre mog vremena a eto zanimljiva stvar prvenstveno bas zbog tog privida "sveznajuceg" gde ti ostavis pitanje i platis u odgovoru na neko drugo koje je neko drugi postavio i tako u krug.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mala pomoc. Unutra ih je troje + Sarevok. Sva trojica su mocne figure koje srecete tokom igre. Doolio je pogodio jednog. Angelo je novi sef Flaming Fist-a, koga je Sarevok stavio umesto starog sefa kojeg je ubio.

Mali hint za bonus potpitanje, osobu srecete na samom pocetku igre u sumi kad upadnete u zasedu sa Gorionom.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Angelo je fighter/mage ali da, koristi luk i arrows of blasting. Sarevokovog ocuha nadjes smrtno ranjenog na kraju lavirinta pre nego sto udjes u podzemlje, svaka cast za memoriju. Ali podpitanje se odnosi na osobu koja te startuje pred samim vratima hrama sa zeljom da se bori sa tobom kako bi povratila Sarevokovu naklonost.

Ajd jos malo pomoci. Jednok pomocnika unutar hrama mozete sresti i pre toga u igri, pod uslovom da odaberete tacnu opciju u dijalogu sa banditima u Larswood-u. Tokom igre nadjete gomilu pisama koje je slao svojim kolegama(Mulahey u Nashkel mines).

Drugi pomocnik spase Sarevoka posle okrsaja u Duchal Palace, tacnije, otvori dimenzionalni portal kroz koji obojica pobegnu u Thieves Guild podrum.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ok koliko se secam unutra su Angelo i Thazok (koji se takodje pojavljuje i u bg2), a napolju je Tamako, koja je inace Yoshimova sestra, i ona je jedan od razloga zbog koga je Yoshi pristao na geas zbog koga je kasnije morao da izda glavnog lika u BG2 :)

Ko je treci unutra sa Sarevokom ne mogu da se setim.

Link to comment
Share on other sites

Tazok half ogre fighter i Tamoko kara tur cleric, pogodak! Predpostavljam da je treci previse, posto se pojavljuje samo jednom pre toga. U pitanju je mage po imenu Semaj.

Kao sto je lakosta pomenuo, Tazoka srecemo i u drugom delu igre, gde opet imamo priliku da ga ubijemo. Dok Tamoko ne moramo da ubijemo, pod uslovom da je ubedimo recima da je Sarevok ne voli.

Svaka cast na memoriji, imas cast da postavis sledece pitanje!

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Odakle mi ? Pa konkretno kada Yoshi otegne papke imas priliku da lootujes njegov dnevnik u kome mozes da procitas to. Nikada se nisi zapitao zbog cega on protiv svoje volje pomaze Irenicusu?

Ajmo nesto lako, kako se zovu 4 manja a kako 3 veca zla u Diablu?

Bonus pitanje, koji spell je Harijeva mama Lili koristila da bi ga zastitila od power word:kill, iako je on tada jos uvek bio beba i sigurno je imao manje od 100 hit poena?!

Link to comment
Share on other sites

druga 2 su cini mi se beliak i neki lik na, nebih sad da lupam ali je bio amodan cini mi se [b)] . a bonus koliko se ja sjecam nije bilo dato tacno ime spella vec se samo reklo da je to neki pradavni iliti ancient spell, o kojem voldi nije razmisljao u tom trenutku...barem ja tako mislim...

Edited by NikolaDerv
Link to comment
Share on other sites

eh, al covek je dao pet komada pre nego sto sam ja doso...

al dobro nije secer uvodu [:D]

arguably prva rpg video igra je "dungeon" koja je bila tekstualna. koja je prva rpg igra sa grafikom? da pomognem, imala je ASCII grafiku i bila je jako popularna, kreiran je podzanr nazvan po njoj.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...