Jump to content

RPG pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

bitna stvar ljudi je da pokusamo da se suzdrzavamo od spoilera ovde. Nisam igrao DAO, no Podgoricaninovo pitanje mi smrdi na spoiler

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 586
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Cali,na toga sam mislio,Archdemon je vodja Darkspawna... Mada si u pravu prolly moze i on da se smatra kao zmaj ( Na neki nacin jeste) Ali su ovo sve zmajevi van price , Ti mozes da roknes i High Dragona i Flemeth,a ne moras :D

Sorry bionic :\ Pitaj pitanje cali

Edited by WTFitsLukaDerv

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

hm, pa kako onda da koncipiramo kviz?

ostaje jedino neki opsti lore (dakle vezan za setting/sistem, a ne za samu igru) ili pitanja iz mehanike sistema.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nemoj sorry nego edituj oba posta da su sa spojler tagom.

Što se tiče pitanja, ne bih da se bagujemo detaljima, dovoljno je generalno znanje, tipa "Ko je vođa NCR" ili "ko se pojavljuje u oba dela Baldurs Gate"

A sad moje pitanje:

Za koju su organizaciju radili braća Denton?

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

obrnucu je nekad sigurno, moram prevazici to sto nema carobnjaka i elfova!

evo jedno lako, posto smaram sa dndom:

najjaci zmaj (species-wise) u dndu bi bio?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sto se cele rase tice mislim da je Gold Dragon, nemam pojma sta bi drugo moglo. Kod evil zmajeva Red Dragon, ali mislim da je ovaj zlatni jaci. Takodje svi ovi planar i orijentalni zmajevi su slabiji koliko sam upucen. Sto se tice najjaceg zmaja kao pojedinca to je valjda Tiamat, ali on je bozanstvo tih evil zmajeva, a ti ocigledno zelis celu podrasu. U svakom slucaju zlatni zmaj valjda.

Link to comment
Share on other sites

golden bronze i silver pantalone :D se zove 3 itema koje se protezu kroz ceo quest

ali mislim kada se preda quest da se dobije samo jedan armor koj te pretvori u golema ali sam zaboravio kako se zove :S

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

4. sastojak je neki meteorit plave boje ili neka magicna prasina sto se nadje u throne of bhaal. gnome alchemist onda napravi power armor koji izgleda kao ademantine golem, uz to dobijes i flamethrower i mozda gauss rifle, nisam siguran.

edit:

u vezi pitanja sa zmajevima iz DAO,

nisi bas tacno postavio pitanje jer " 2. zmaj bi bila Flemeth, " ovo nije tacno, Flemeth je shapechanger, sto znaci da je naucila da poprimi oblik zmaja, sto je ne cini zmajem. Tako da sam tehnicki u pravu, ako se vodim logikom po kojoj je postavljeno pitanje. A zmaj u Orzemaru i nije pravi zmaj, vec neki mali zakrzljali.

Kad smo vec kod toga, jel neko primetio razliku u ubistvima sa tim macem sto lutujes od zmajceka, posto pise da daje messy kills, al ja nisam video nista messier od uobicajenog?

Edited by bionic.man

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Povodom stvari o Dragon Age-u

Flemeth jeste shapeshifer ,ali u borbi sa njom je ciste zmajcek,a onda vodeci se tvojim misljenjem da Flemeth nije zmaj,onda Archdemon tek nije ,jer je on vodja darkspawna,a ujedno jedan od njih ( Darkspawn ) Demon -znaci. A to da je u obliku zmaja to je vec drugo ... nego,nema veze,pokopajmo ovo =)

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

hm, pa kako onda da koncipiramo kviz?

ostaje jedino neki opsti lore (dakle vezan za setting/sistem, a ne za samu igru) ili pitanja iz mehanike sistema.

pa samo treba da izbegavamo te velike spojlere, da ne pitamo tipa u kakvoj je vezi Sarevok sa glavnim likom iz Baldura II, ili ko je klinac iz Witchera, takve stvari sam mislio

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Odgovor moze biti mali spoiler,pa nek se odgovara tako =)

U Fable I ( Lost Chapters ) u odredjenom dijelu igre,ako propustite sansu da uzmete mac ( jer ste odlucili da spasite sestru ) Jack of the mask il tako se zove boss ( Ovo je dio price ) Malo kasnije tokom igre dobijate sansu da uzmete mac koji je mozda cak i jaci od prethodno spomenutog =) --- EDIT* :D Ocigledno je malo zajebano,za ljude treba mjest,nije neophodno ime maca,niti TACNA definicija dobijanja,dovoljan je odgovor kao na primjer...

Kako se zatvara kapija obliviona?

" Koriscenjem one kugle" il sl... Znaci cisto sustina...

Eto,valjda sam malo olaksao,a ako nike ne odgovori do sjutra popodne,pravo na pitanje dobija Bionic.man =)

Edited by WTFitsLukaDerv

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...