Jump to content

internet na 5kompova


RooT

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Kod telekoma Click 16, 16384/768 Kb/s za 5516 dinara, ugovor na godinu dana je obavezan. Ako imate nekog poznanika koji je polozio ove godine odlicno, odnesete svedocanstvo/knjizicu na uvid i dobijete 6 meseci gratis koji god paket hocete. Kad se tako uzme naprimer 16 mb, ispada 2758 dinara mesecno sto i nije mnogo za protok od 16mb :D

Link to comment
Share on other sites

Kod telekoma Click 16, 16384/768 Kb/s za 5516 dinara, ugovor na godinu dana je obavezan. Ako imate nekog poznanika koji je polozio ove godine odlicno, odnesete svedocanstvo/knjizicu na uvid i dobijete 6 meseci gratis koji god paket hocete. Kad se tako uzme naprimer 16 mb, ispada 2758 dinara mesecno sto i nije mnogo za protok od 16mb :D

Ako ne računamo prvih 6 meseci i ako ti je bitniji upload, jeftinije te izađe SBB, 12Mbps down / 1024kbps upload, 3690 din mesečno (12 meseci ugovor + duplirani upload) + koliko sam ja upoznat sa stanjem stvari cable ima manji latency od ADSLa

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Ja bih prvi presao na sbb, ali moju ulicu pokriva drugi provajder a oni nisu bas najpouzdaniji pa jos uvek koristim ADSL.

Na adsl-u download zavisi od uploada tj ako uploadujes nesto, neces moci da skidas full brzinom dok kod kabla nema toga, sto je recimo dobro za torrente :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa 16 mbit :)

Opet u praksi je to malo drugacije. Ako imas losu infrastrukturu i losije (citaj, stare parice i kablove u zidu) mozes zaboraviti na tih 16mb. Dosta ljudi koji imaju tih 16mb nema ni citavih 8/10mb a o uploadu koji je ovde najvazniji za cs da ne pricamo. .Stara tehnologija je bila sa papirnom izolacijom između parica pa se tu javljala vlaga. Nažalost veliki deo korisnika ima staru infraskrukturu čak i u Beogradu a da ne pominjemo ostale gradove Srbije ... Evo kod mene je slučaj da ne mogu imati veću brzinu od 5mb/768 zbog stare infrastrukture :/

EAT MY SHORTS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...