Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cek bre, pip. nemam ja nista protiv ideje da postoji agencija koja to moze, ali mi ne pije vodu kako je predstavljen svet u kome je to tako. kao sto rekoh, preskocio sam te pocetne nerealne premise koje daju setting, al sta da radim kada mi i trip izgradjen na njima deluje neubedljivo, a atmosfera neuhvatljiva. nisam imao onaj osecaj autenticnosti koji dobar strip treba da ostavi koliko god da su mu premise nemoguce i seting neverovatan.

kad pocinje to njegovo tripovanje, kad je prikopcan na mrezu? gledajuci poslednji kadar, pomislio sam da su im upali u zakljucanu sobu sa bar citacem, negde u sred posla fazon, i da mu od tada pocinje trip. sve u svemu, da je to tek na kraju.

u svakom slucaju, i da je objasnjenje za to ceprkanje po utrobi - san, zar nije moglo nesto originalnije? citanje tih organa na njima sa bar code citacem? mislim cela scena od prolaska kroz ta blindirana vrata je nonsens meni, al kapiram da bi mi ostavila utisak da sam klinac, kao sto bi mi i taj fajt ispred bio mega.

a kad vec pomenusmo da je strip like prica... zar ne mislis da lokalizovanje tripa celog tog sveta, na samo njih dvoje koji (isfantazirali ili ne) rese da sebe izbrisu iz centrale, nekonvencionalna za strip? kao da film pretenduje da fantaziji koju predstavlja doda na intenzitetu horora, kroz uozbiljavanje radnje (ne idu da spasu svet, vec sebe), u inace neozbiljnom filmu.

Ne znam, meni je film baš fino legao. Kao i u Equlibriumu, od tebe se traži da u startu progutaš setting da se radnja dešava u društvu gde se smrću kažnjava bilo kakvo ispoljavanje emocija (o gun katama da i ne pričamo). Slično je i ovde, samo što je tamo sve dead serious, ovde je više zajebancija sa tim (čemu u prilog ide i način na koji je film montiran u nekoliko scena, a da ne govorimo o comedy gold scenama sa Vitakerom i Šrajberom). Lako i pitko, a plus je SF, ima brutalityja taman koliko treba, jedino su mogli neku bolju ribu da nađu (u eye candy smislu).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

delim misljenje sa Ramirez-om oko repo mana, Takodje svi ti prelazi iz totalne hladnokrvnosti u neku patetiku jednostavno nisu na mestu. Ekvilibrijum je mnogo bolji film samo zato sto je ispratio to kako treba...

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Gledao sudar Titana, ni sam ne znam zasto. Valjda sam trazio lagani, sareni, zabavni ubivremepredspavanje film, i ne, ovaj film nije ni za to.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

O kom bioskopu se radi? :o

Ne mogu naci nigde nikakve informacije o tome :D

bioskop na novom zelandu -_-

Let the right one in

Hvala rur ovce na preporuci, ovaj film me je prijatno iznenadio.

BTW ove godine bi trebalo u SAD da izađe neki rimejk od tipa koji je radio Cloverfield.

film je toliko ispred(ili iza) danasnje filmografije da ce tesko taj remake da bude blizu.

ako ti se svidja taj svedski smek u filmu, odgledaj As it is in heaven. druga tematika ali vrhunski film

+ najbolji shot zenskih grudi koje sam ikada video u filmu

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

let_the_right_one_in_ver5.jpg

Let the right one in

Hvala rur ovce na preporuci, ovaj film me je prijatno iznenadio.

BTW ove godine bi trebalo u SAD da izađe neki rimejk od tipa koji je radio Cloverfield.

uf ja sam zaspao posle pola sata :/

ako volis taj spori trip fazon, pogledaj novozelandski "in my father's den"

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

DATE NIGHT

Date_night_poster.jpg

Mnjeh, moglo je to mnogo bolje, kao da su se plašili da idu na full hard core komediju, kako bi film uvalili ciljnoj grupi sredovečnih bračnih parova iz predgrađa. Tu i tamo ima smešnih scena (jurnjava autom je odlična), jedino što stvarno sija je Mark Valberg i cela fora sa neoblačenjem košulje, mogli bi ladno da snime spin off film samo o njemu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Invention of Lying

http://www.imdb.com/title/tt1058017/

Simpatican film. Najveci problem je sto je film sustinski ljubavna prica i onda je ceo koncept laganja objektivno lose uradjen. Ali nije toliko lose, ima puno dijaloga koji su smesni i zanimljivih scena o kojima se moze razmisljati. U filmu se pojavljuje gomila poznatih glumaca u kameo ulogama.

Extract

http://www.imdb.com/title/tt1225822/

Jos jedan simpatican film. Prosto ne znam sta bih rekao osim da je otprilike isto kao da ste sedeli sa ortakom i caskali o glupostima, u smislu utrosenog vremena. Znaci opustencija.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

gledo sam book of eli i lol mi je. ne znam sta bi oldmanu da glumi u onome...

gledao sam i 'stuck' i dobar je, odavno nekog nisam toliko mrzeo kao glavnu protagonistkinju, preporuka.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

RAMPAGE

Rampage_Boll.jpg

Vau, nikad nisam mislio da ću reči "dobar", "film" i "Uve Bol" staviti u istu rečenicu. That day has come.

Priča o "Kolumbajn sindromu" i tipu koji krene da ubija random ljude po gradu, sa finim twistom, guerilla style filmmakingom i par efektnih scena sa humorom koji je kvalitetno doziran u kontrastu sa hard core tematikom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Eagle Eye

Dinamicna akcija, sa dovoljno elemenata misterije i trilera da od filma napravi dobru zabavu! Mozda je na momente malo naivan, ali necete ni primetiti pored svega sto glavni akteri prodju u filmu. Executive producer - Steven Spielberg. Preporuka :]

The A - Team

Ne znam sto ne pise i "Comedy" uz ovaj film na IMDB-u. Previse je neozbiljan da bih se ozbiljno osvrtao na radnju, a premalo da bi mi bio bas zabavan. Ima tu gomila "fora", ali jako malo zaista smesnih. Ali zato akcije ima kao da je Dzon MeKlejn otisao u rat. Ko voli mindless, "nemoguca misija", akciju, ovo ce mu mozda biti zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

pokusao sam da gledam hurt locker i uspeo sam pet minuta yay me...

ne mogu brate, nije mi zen tolko jak da mogu da gledam takav film samo kao film. cim je zgino onaj mehanicar i nama je trebalo da bude zao bio sam u fazonu picka vam materina sta cete vi uopste tu, pa svi da zginu, duzni ili neduzni, i treba da zginu...tako da jebiga, nista od toga, a mozda je dobar film...

da su ga napravili sa vojnicima sa planete bleja koji nesto prckaju na planeti tajrad, mogo bi da gledam, ovako sam se samo iznervirao u roku od pet minuta.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...