Jump to content

Pozorisni kutak


Recommended Posts

Sviraj to ponovo sem - bdp. Po filmu vudija alena(koji je btw carski:)), kao sto margi vec rece marko zivic je kao stvoren za glavnu ulogu. Nisam bio u ddpu bas dugo i utisak koji sam stekao sinoc na predstavi je 10+. Karta 400 din, pozoriste uredjeno gluma do jajca, atmosfera kul ma bre swe pohwale. Inace sama predstava je o neuroticnom liko koji se bavi kritikom filmova i ima problema sa suprotnim polom. Uzor mu je hemfri bogart i on mu se pricinjava svaki put kad ne zna sta da radi sa nekom ribom.

Planiram da gledam Orkestar Titanik u dadovu 29. ako se bude prikazivalo. Harold i mod se daje sledece nedeljeu bdpu kapiram da cu i to da gledam.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko gledao Figarovu ženidbu u Narodnom?

Nisam do nedavno smatrao da bi mi ovaj vid umetnosti legao, i grdno sam se prevario. Pogotovu me je iznenadio Kerubinov trouser-role koncept. U svakom slučaju sam se sjajno proveo, ali sam video na netu da su ih ljudi napljuvali bez ulaženja u detalje, pa me zanima šta tu po vama ne štima?

Mada koliko sam video postavka koju su toliko pljuvali se pretumbala (debela riba koja je glumila Suzanu sada igra Figarovu majku)

Link to comment
Share on other sites

haha, jbg matori, ja kazem iskreno u cemu je problem, ne mogu protiv sebe...

Ma naravno, to stoji. Ali ajde da ne zalazimo u pricu, odnosno samu temu (koja je, po meni, izvanredna, i govori o velikom delu drustva koje zivi na ovim prostorima. Mozda ne sad, ali do pre nekih 10-15god), nego da pricamo o glumi. Kako te to nije pogodilo? Susljik, koji je UVEK mracan, ovo je uloga koja zapravo tacno to i zahteva, i potpuno se uklapa u koncept. Cetkovic koji odlicno doprinosi svojim cinicnim humorom. Tatic bogotaccarkralj, mom smejanju njegovim replikama nema kraja. I na kraju, Glogovac, za kog zaista nemam reci kako bih to opisao. Najbolji glumacki performans koji sam ja u zivotu video. O toj ulozi moze knjiga da se napise, bukvar za buduce glumce.

Pa da je prica bila o tome kako pcela slece na cvet, uz ovakvu glumu, ocena bi opet bila bar 8.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

hmm

Posetilac atelje212, voja brajevic i dragan nikolic; ne znam zashto postoje ovakve predstave, sat vremena smaranja i nichega dok kao nije neshto tu krenulo da se deshava, tj brajevic se prodro u jednom od svojih beskrajnih monologa sa nikolicem. inache brajevic igra frojda a nikolic boga, tu se zavshava bilo kakav opis dalje radnje;P:)

8026-2762.jpg

Meni je ova predstava bila super, i poenta je upravo u tim monolozima tj dijalozima filozofiranje kapiram da ne bi svakome leglo al ne mozes reci da je predstava losha

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Producenti

(Terazije)

OK je, ali mi teško pada pozorište duže od sat, maks sat i po. U ovom slučaju i to što sam skoro gledao rimejk Producenata sa Umom Turman je uticalo da mi predstava bude dosadna, ali su glavni glumci sjajni i pevanje je solidno, kao i zvuk u sali. Same pesme su onako, ništa spec odim glavne teme. Nisam nezadovoljan, ali bih pre odgledao još nešto nego da na ovome završim!

Derviš i smrt

(Narodno)

Dobar prvi deo predstave, drugi onako. Dobri glumci, naročito derviš. Šta ja znam, predugo je, a neki delovi su mi bili mnogo interesantni neki naivno-dosadni. Jebga.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, to stoji. Ali ajde da ne zalazimo u pricu, odnosno samu temu (koja je, po meni, izvanredna, i govori o velikom delu drustva koje zivi na ovim prostorima. Mozda ne sad, ali do pre nekih 10-15god), nego da pricamo o glumi. Kako te to nije pogodilo? Susljik, koji je UVEK mracan, ovo je uloga koja zapravo tacno to i zahteva, i potpuno se uklapa u koncept. Cetkovic koji odlicno doprinosi svojim cinicnim humorom. Tatic bogotaccarkralj, mom smejanju njegovim replikama nema kraja. I na kraju, Glogovac, za kog zaista nemam reci kako bih to opisao. Najbolji glumacki performans koji sam ja u zivotu video. O toj ulozi moze knjiga da se napise, bukvar za buduce glumce.

Pa da je prica bila o tome kako pcela slece na cvet, uz ovakvu glumu, ocena bi opet bila bar 8.

josif nije igrao, bio je neki drugi matorac ali i on je bio ok, sad ne mogu da se setim kako se zove, nije bash totalni anonimus.

susljik ajde da kazemo na nivou. cetkovic losh, on u svakoj predstavi izgleda igra istu ulogu, neshto kao zoran cvijanovic i mile tranzicija. kresojjevic mislim katastrofa, kao da je s ulice usao u pozoriste i tu se zatekao. za glogovca necu da komentarishem to ti ej slaba tacka vidim, meni je tu neshto falilo, bilo je ok ali nekako nije bilo na mestu, nema pojma kako da opishem to... i tako, sve u svemu, ono shto sam vec rekao;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Proslava, Atelje 212

Veoma interesantno i nategnuto. Drama. Miodraga Krstovića mrziš jako od pola pa na dalje :)

"Bojan Žirović za ulogu Kristijana u predstavi Proslava dobio je 2009. godine nagradu “Miloš Žutić” za najbolje glumačko ostvarenje u domaćim pozorištima"

http://www.atelje212.rs/velika-scena/proslava-t-vinterberg-m-rukov-b-hr-hansen/

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran...msm da ne.Nacuo sam da ce samo premijera biti u Ateljeu,kasnije se djuska u Dadovu.

Elem uvek mozes doci u Atelje i sacekati da udje masa,kasnije samo pitas da te puste na mesto onog ko je zakasnio.Sad jbg ako nema mesta gledas sa stepenica....moj sistem vec 5 godina ako nemam kartu.

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

jel to neshto po istom tekstu kao i ona predstava pozorista iz vrsca, ili kraljeva:P jebem li ga odakle;)

gledao sam u bdp-u na maloj sceni usamljeni zapad, nema poznatih faca, to je diplomska predstava studenata peletove klase. meni se svidelo sve to, nisu loshi, ok tekst, bilo je zabavno.

sledece nedelje cu verovatno da gledam sve o mojoj majci i doktor d, ta javljam.

ne znam da li sam pomenuo vec ovde ali u jdp mozete opusteno uci za dz, samo sachekajte da svi udju i pitajte da li ima mesta, isto vazi i za malu i za veliku scenu, nemojte da vas je sramota;)

poz

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sve o mojoj majci sam gledao, i ono, mogu da kazem da je fina, ali nista vise od toga.

Danas sam gledao PR - Potpuno Rasulo. Prica u sustini ima neku poentu i ideju, ali humor koji je zastupljen u predstavi me je zasitio posle 5minuta. Predrag Ejdus car, bas je bio dobar. Na kraju, jedva neka prelazna ocena, ali ne i preporuka.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Има ли негде да се набаве снимци представа Буре барута и Чикашке перверзије, из тамо 97ме године?

uf...jedino da trazis iz arhiva samog pozorista mada pitanje je da li ces dobiti...

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam veceras "Dom za vesanje" u Sava Centru. Moram da kazem da mi se jako, jako dopalo. Pricu vec svi znamo iz filma, tu nema nekih posebnih novosti i tajni, ali odlicno je adaptirano. Ni predugacko, ni prekratko, sa mnogo rekvizite, scenografije, efekata... Zaista sve pohvale za ovo, vredelo je svaki dinar. :]

Imam dve male zamerke [sad ja ispadam zakeralo da mi uvek nesto smeta, ali prosto volim i to da kazem :D ], a to su da je prevod isao na dnu bine, pa je malo bilo zeznuto citati prevod i pratiti sta se sve desava na sceni. A druga zamerka da ona Milica Todorovic, u momentima kada peva solo i kada treba da se oseti pravi ciganski duh, ona to peva malo vise Grandovski, nego ciganski, ali dobro, nije bas toliko strasno, iako bi bolje bilo da se oseti istinska ciganska dusa u tom trenutku. :D

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...