Jump to content

Pozorisni kutak


Recommended Posts

1143_08.jpg

"Bog masakra" u Ateljeu. Dobra, doooooobra predstava. Dva para, roditelji, sastali se da razgovaraju o tuci njihova 2 klinca. Potpuno drugaciji ljudi, sudar svetova, promene raspolozenja, otkrivanje novog sebe. Cvetkovic i Jelena Djokic su dobri, mada mi ipak Cvetkovic deluje nezainteresovano, moze on to dosta bolje. Tihomir Stanic malo bolji od ovo dvoje. A onda, Dusanka Stojanovic. Razbila je predstavu, svaka joj cast! Vrlo solidan humor, bar sto se mene tice, nije onaj klasican, jeftin, ispran, kao sto imamo u "Pevaj brate", "Nesvrstana strana muzike", itd.

Definitivno preporuka!

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

idem ja cesto, al uvek zaboravim da postujem :D mislim da sam poslednji put vodio kevu na "obicno vece" laneta gutovica na slaviji pre mesec-dva. matori prdez, nista spec :)

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E ovakoooooo :

Ovom prilikom bi pozvao sve forumase koji su zainteresovani da dodju i pogledaju moj diplomski rad. [:D]

Igramo predstavu "Protekcija" B.Nusica,klasicna vodviljska komedija.

21 - og juna u "Narodnom Pozoristu" na maloj sceni,pocetak u 20.00h .

Inace u pitanju je studentski festival na kom ce nastupati FDU,novosadska akademija,Bjeljina,Pristina,ALU i mnoge druge ...

Festival pocinje 17 - og juna za one koji bi mozda hteli da isprate sve.

Naravno posle svake predstave sledi zezanje i druzenje po dogovorenim lokalima.

Ko voli,nek izvoli upad je za DZ,pa dodjite da se malo i kulturno uzdizemo.

[:D][:D][:D]

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eeeeej, gledao sam pre par dana "Nesvrstana strana muzike" Dragana Jovanovica u Zvezdara teatru, kao shto reche G! u prethodnoj strani, on je kralj i imao je dobru ekipu, Papa Nik, Zuticka, Natasa Markovic.... Bas je super radnja, dosta pesama su svirali (jedno 5, 6) i super odsviraili, definitivno preporuka, kao i za "Dobrodosli u Srbiju" isto od Jovanovica...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

E ovakoooooo :

Ovom prilikom bi pozvao sve forumase koji su zainteresovani da dodju i pogledaju moj diplomski rad. [:D]

Igramo predstavu "Protekcija" B.Nusica,klasicna vodviljska komedija.

21 - og juna u "Narodnom Pozoristu" na maloj sceni,pocetak u 20.00h .

Inace u pitanju je studentski festival na kom ce nastupati FDU,novosadska akademija,Bjeljina,Pristina,ALU i mnoge druge ...

Festival pocinje 17 - og juna za one koji bi mozda hteli da isprate sve.

Naravno posle svake predstave sledi zezanje i druzenje po dogovorenim lokalima.

Ko voli,nek izvoli upad je za DZ,pa dodjite da se malo i kulturno uzdizemo.

[:D][:D][:D]

pu bre, ja sam ovaj post tek sad video. Steta. Ako opet negde budete nastupali, javi, pa da dodjem da overim. :)

Eeeeej, gledao sam pre par dana "Nesvrstana strana muzike" Dragana Jovanovica u Zvezdara teatru, kao shto reche G! u prethodnoj strani, on je kralj i imao je dobru ekipu, Papa Nik, Zuticka, Natasa Markovic.... Bas je super radnja, dosta pesama su svirali (jedno 5, 6) i super odsviraili, definitivno preporuka, kao i za "Dobrodosli u Srbiju" isto od Jovanovica...

"Nesvrstana strana muzike" je po meni mozda i najvece sranje koje sam do sada gledao. Humor je jezivo plitak, a cak je nekvalitetan i na tom nivou. Konstantno se nesto beche, chepe i keze. Cak im ni te facijalne ekspresije nisu smesne niti interesantne. Prica mi je totalno debilna, konfuzna, nabacana. Gluma ravna nuli. Izasao sam iz sale iznerviran sto su mi uzeli pare za ovako nesto, a jos gore sto sam izgubio 2 sata zivota, bukvalno. Ne znam, izvini sto ti sad ovako direktno protivrecim, ali to je moj utisak. A sto se tice samog Dragana Jovanovica, mnogo sam se razocarao u coveka. On ima neosporiv talenat i glumacki kvalitet, ali mislim da se prodao za neke jeftine stvari. Kao sto su one glupave serije po rts-u, takve predstave u Zvezdara teatru, kao i ta "Dobrodosli u Srbiju". Ipak, za ovu poslednju moram da se ogradim, jer nisam je jos gledao, ali imam neki osecaj da je nesto slicno kao i "Nesvrstans". U svakom slucaju, gledajuci njega i njegov potencijal, moze on mnogo znacajnije i upecatljivije stvari da radi.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Heda gabler - drama narodnog pozorista, igra se u madlenianumu. meni se svidelo, malo mozda tesko ali brzo tece radnja, nije smor. nije komedija pa nema jeftinih sranja i psovki za koje sam vec pisao da me irititaju veoma, mozda mi je zato i ceo komad prijao nekako. Glavnu ulogu igra natasa ninkovic.

U subotu idem da gleda tartifa, pa javim, ne ocekujem nesto mnogo...

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

znam da sam preterao malo al me mrzelo da editujem:P jbg

kontam da mislish na srpsko narodno pozoriste? to nisam video nazalost, osim na tubu malo (al to ce kanda teshko ici za bilo kakvo poredjenje), al teshko mi je da zamislim sad neshto bolje od ovoga, meni se svidelo, dobro, scenografija je kanda siromashna, ali ima ko da iznese predstavu, po meni to i nije nedostatak.

sad ne znam zashto mislish da je snp izvedba bash toliko bolja?

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

hah...naprotiv Egon je vrstan i odlican reditelj :D

Ako nisi citao nema veze,slazem se sa Vuduom da bi trebao da procitas.

Ali evo ti neko moje misljenje :

Prosto rezija JDP - a kao institucije uvek mora malo da vuce na avangardu,sto po mom misljenju za Tartifa nije bas preporucljivo.

S druge strane,Tartif SNP - a ,pak nema toliki odraz u eksperiment vec je reziran prosto...kao klasicna Molijerovska komedija.

Micanovic je jedan od mojih omiljenih pozorisnih glumaca.Ima odlicnu dikciju,scenski pokret,providan je i leprsav i sto je najvaznije - stih izgovara savrseno.

Ali mi nije za Tartifa.

Po meni,Pecinar je daleko autenticniji za Tartifa od Micka.Samo zbog fizickog izgleda,sto je u glumi odmah posle ovih atributa sto nabrojah iznad.

Sad da ti ne duzim,mogao bih do sutra.

P.S.Preterujem i ja kad kazem da je predstava golo govno,to je dobra predstava,naravno,samo prosto po mom misljenju mislim da je to komad koji ne treba po svaku cenu u eksperiment.

Ipak,Molijer je to.Znao je i on ponesto ;)

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

gledao hadersfild, neam pojma, nije mi leglo neshto, ne znam zashto su ljudi bili toliko odusevljeni na kraju, verovatno nisu dugo ishli u pozorishtu.

predstava nema radnju neku, samo socijala... moguce da me to i smorilo.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...