Jump to content

Pozorisni kutak


Recommended Posts

Dakle, mislim da je sve jasno. Nesto slicno kao "Pricajte sta ste gledali u poslednje vreme" topic, ali da se odnosi na pozoriste. Pisite ovde, komentarisite, diskutujte, raspravljajte...

Nadam se da cemo uspeti da odrzimo topic, jer ne znam koliko ovde ljudi vole pozoriste. Ja idem recimo jednom mesecno, nekad malo redje, ali stvarno volim ovaj vid zabave, i bilo bi super da imamo ovakav aktivan topic.

Evo ja cu prvi krenuti: juce sam bio u BDP-u, gledao "Let iznad kukavicjeg gnezda", i mogu da kazem da sam stvarno odusevljen predstavom. U pitanju je tragikomedija, koja te vuce celu predstavu da se smejes, a onda te nekoliko puta presece nekim replikama i situacijama, da te stvarno pogodi. Marko Zivic je izvanredno odradio svoju ulogu, Bjelogrlic nista posebno, Manda bas dobar, Fedja Stojanovic isto iznad proseka... Moja preporuka svima!

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poz(oriste) lesko :)

Odgledao sam u skorije vreme Chikago, Maratonce, Briljantin i Kabare u pozoristu na terazijama...

Samo me briljantin malo razocarao, ove tri predstave su odlicne...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

U poslednje vreme sam gledao Bubu u Uhu (thumbs up, komedija, Nikola Simić, predstava se igra valjda nekih 40 godina), Ne igraj na Engleze (two thumbs up, odlična, za kladioničare a must :))), Rekvijem (nije mi se svideo, iako je Petar Kralj odličan), Putujuće pozorište Šopalović (takođe, nije moj fazon, dosadna)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Hadersfild je odličan, svaka preporuka

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Bravo za topic, lesko. :)

Let iznad kukavicjeg gnezda je odlican, ali baca u bedak u par navrata, Bjelogrlic mi je onako...ne znam nikad ga nisam preterano gotivio.

Skoro sam gledao Jastucka, odlicna predstava, oborila me skroz, Vuk Kostic me iznenadio. Skontao sam da se tek u pozoristu vidi pravi kvalitet glumca.

Veceras idem u 'Vuk', gledam 'Arsenik i neke stare cipke', nisam upucen o cemu se radi ali postava mi se svidja tako da se necu razocarati.

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

NORWAY TODAY u bdp-u, rofl od predstave, gledala sam pre godinu dana i od tad 3 puta videla opet da ima, ali nisam mogla da odem... moram :D

kabare na terazijama je sasvim pristojan, ali nesto mi tu nije bilo potpuno, mozda sam previse ocekivala

let iznad kukavicjeg gnezda - stvarno odlicna, problem je radnja zbog koje sam se izbedacila xD

amadeus... dobri glumci, nikad dosadno, mnogo mi se svidela... ne znam da li se jos uvek igra

Link to comment
Share on other sites

Arsenik i drmrr cipke... Blah, fejlovala mi je predstava gadno. Humora nema prakticno, prica kao prica jeste smesna ali previse predvidljiva. Ocekivao sam da ce pasti neki roflcopter zbog postave, al' kita. Mada ono, nije mi zao, lepo sam proveo vece.

Evo lesko, postujemo ovde, nema ljutis! :P

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

c/p sa pricajte topika

gledao kosu sinoc

koliko su je nahvalili ipak sam ocekivao malko vise

trebalo bi mnogo vise glumaca koji zapravo znaju da pevaju da imaju zapazenije uloge

bane trifunovic? wtf

sergej mozda i previse zivcan za jedan mjuzikl, mada okej

kichic koliko nije za film toliko razbija na bini

muzika je u stvari najveci propust, zvuchala je prazno i nedovoljno ubedljivo, ako se na to doda i neakusticnost ateljea, slaba ozvucenost glumaca kada ne pevaju jasno je da su problemi u glavnom tehnicke prirode

eto serem i ja sad ko neki ekspert, u glavnom odgledajte kad budete imali priliku, mladi energija igranje na bini

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ko što reče Nikola (Jack), Jastučko je sjajna predstava, mada ju je malo teže razumeti, Vuk Kostić i Vojin Ćetković su sabili kako su odglumili (predstava traje inace oko 2 i po sata, 3).

Transilvanija je isto sjajna predstava, Vesna Čipčić je fenomenalno odglumila, o Vuku Kostiću i da ne pričam i naravno opet Vojin Ćetković, mada Natašu Ninković sam prvi put gledao u pozorištu i stvarno je bila odlična.

Obe predstave sam gledao u Beogradskom dramskom pre možda dva meseca.

Inače i moja organizacija ima svoje pozorišne komade, tipa Sumnjivo Lice koje se prikazivalo u kamernoj sceni Pete Beogradske, i tu sam sam se oduševio kako amateri dobro glume, a spremaju i mjuzikl "Čikago", bićete blagovremeno obavešteni kad bude projekcija.

Teatar OKO

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

"CABARES CABAREI" - pozorište Slavija

Tekst, režija i gluma Zijah Sokolović 10+, preko 2h smejanja. [^]

inače karte za sve predstave sa mesečnog repertoara kupljene na blagajni Pozorišta 1., 2. i 3. u mesecu imaju jedinstvenu cenu od 300,00 dinara!

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Gledao danas u Pozorishtu Mladih u Novom Sadu predstavu "Testosteron".

Nije losha. Niko poznat ne glumi, mada skroz okej glumci.

Komedija, ima smeha, mada moglo je to i bolje. Ono sto mi se najvishe svidja je SSI srzh prestave. :D

Od pocetka do kraja pricaju o tome kako su sve zhene iste, i sponzorushe i kurve. Naravno na komichan nachin.

Nije a must, ali preporuke.

Link to comment
Share on other sites

"CABARES CABAREI" - pozorište Slavija

Tekst, režija i gluma Zijah Sokolović 10+, preko 2h smejanja. [^]

inače karte za sve predstave sa mesečnog repertoara kupljene na blagajni Pozorišta 1., 2. i 3. u mesecu imaju jedinstvenu cenu od 300,00 dinara!

ova monodrama je neverovatna! moram je gledati i ove godine. nikada se u zivotu toliko nisam smejao u pozoristu. idem uskoro opet :))))

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ma toliko stvari isprica da pola ne mozes da zapamtis a svaka pojedinost je fantasticno smesna :D

a ona hrche kao u pecini kap kap kap kap , dok joj peta viri ne pokrivena kap kap kap ... a peta, ko kornjaca jebote! :D da znam da je fail prepricavati, ali smesno je onom ko je gledao, pretpostavljam

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja zbog keš situacije idem u narodno i bitef sem kad ubodem neke karte pa odem u jdp ili bdp.

posto ste već nahvalili predstave iz bdpa i jdpa, reći ću nešto o predstavama iz narodnog i bitefa.

bitef teatar prošle i ove sezone baca akcenat na moderan balet, ali nije to samo skakanje celu predstavu, ima svih elemenata klasičnog pozorišta. odgledao sam sve predstave koje se tamo daju i nekako najveći utisak je ostavila predstava "slučaj vojcek hinkeman" što je zapravo kombinacija 2 savremena dela i sve je tako i zamišljeno, kao kombinacija 2 priče.

e sad narodno. pošto sam odgledao ceo repertoar male scene sada vijam neke predstave koje nisam pogledao ili ako se pojavi neka, obaveyno posetim. veliku svenu malo manje volim. neke predstave su povučene tako da ne mogu da im se setim imena baš svih. sećam se da smo devojka i ja bili na predstavi "bukefal aleksandra makedonskog" i bilo nas je ukupno možda 10-15 ljudi. ni na predstavi "bergmanova sonata" nije više bilo ljudi a predstava se bavila presekom bergmanovih radova, i to još negde kad je umro.

od poslednjih koje sam gledao hmmm ne znam da li je neka baš sjajna...

svakako preporučujem "seksualne neuroze naših roditelja", prilično teška i potresna predstava. nije ni loša "kod kuće/kabul", koja sem uvodnog monologa koji smori masu pošto traje 45 minuta (ali nije nimalo loš koga zanima istorija, religija, mitologija), nije tako loša i ima dosta komičnih situacija.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

seksualne neuroze naših roditelja itekako teška. kontam da je za mene već sezona pozorišta (nažalost!) gotova, tako da ću od jeseni da se aktiviram. nikako da iskoristim popust za studente u ateljeu 212. (dok sam još student) [8D]

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

sinoc sam gledao "vitamine". ima neku tezinu kao seksualne neuroze ali nije tako potresna. govori o vremenu u kome se nalazimo, uticajima vau-faktora na ljude, tj "obicnu porodicu". prilicno je lepo docarana sadasnjica prepuna tv, muzicke propagande gde nedostaje sve vise morala. preporuka. da, narodno je pozoriste.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

meni je Miris Kishe na Balkanu, u Madlenijanumu, odlichno legao iako je pricha malo patetichna, suvishe puta isprichana pricha o nama, na ovom podneblju, u poslednjih 100 godina. Ali glumci su odlichni (izmedju ostalog Vuk Kostic,Jovana Balasevic...), dobra upotreba scenografije i svetla, kao i muzike.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...