Jump to content

Pozorisni kutak


Recommended Posts

haha, secam se trebalo je da gledam tu predstavu, pa mi je nesto iskrslo i dao sam drugaru da ide sa devojcicom.

Hteo je da mi jebe mater, jer kaze da dosadniju stvar nije gledao, kao i da mu nista jasno nije bilo. :D

Sad si me zapravo zaintrigirao, jos mi se i gleda. :D

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

lepe taj selotep, tj celofan, tokom cele predstave, kao prave neku umetnichku instalaciju, bla bla

@lesko

zapravo predstava se sastoji iz skupa mitova, od kojih su neki incestoidni, verovatno mu se to nije previshe svidelo;)

shto kaze djape, vishe to lichi na neki experiment.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Dabome..mislim se ceo JDP bavi eksperimentima,sto je u sustini ok jer ako zelimo gledati klasike idemo u Narodno.

Ne znam dal sam spomenuo pogledajte "Rodjeni u YU" eksperiment takodje,JDP.

Hrvatski reditelj neki zaboravih.Smesa monologa i scena iz privatnih zivota svih glumaca sto igraju,onako lepo upakovano.

Igra Peca Ejdus,Mira Karanovic,Gondza,Rasa Vujovic,Andjelika...

Ali pravi eksperiment.

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Konacno odgledah "Veliku dramu". Ne bih mnogo da trosim reci, jer mi se cini da ne umem da docaram koliko mi se dopala. Ako neko nije, neka obavezno pogleda, to je moj prijateljski savet.

Sad imam problem da mi je predstava "Sine" bila omiljena, a sad je izgleda izgurana na drugo mesto. Ipak, moracu opet da je pogledam, da se podsetim, pa da mogu pravedan sud da dam. :D

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vazno je zvati se ernest (narodno,mala scena)

Emo gej ce biti dobar opis svega, ipak ima neceg interesantnog u celoj prici, moze se reci da je zabavno...

Doktor D (bdp)

Zitije gospodina dabica, nije mi leglo to nesto, moze da se preskoci, nije nesto sad tu politicki angazovana predstava, jednostavno nema smisla...

Sumljivo lice (jdp)

Glogovac se opet previshe dere, al dobro ajde, iako svi znamo shta je po sredi, zabavno je...

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Gledao i ja Sumnjivo lice, zaboravih da javim impresije.

Ne svidja mi se, iskreno. Glumacka ekipa je odlicna, ali sto Margi kaze, svi se nekako samo deru. Ne samo Glogovac, svi. Opsti neki haos, ludnica. Vlasta Velisavljevic me je u dva navrata nasmejao do suza, i to bi bilo otprilike to. Ne postoji nijedan emotivni, psiholoski, bilo kakav momenat, koji bi potpuno utisao scenu, publiku, salu, koji bi predstavljao neki prekretnicu u predstavi. Eto, mlako.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

BUMP

Поводом почетка рада Сцене "Раша Плаовић", Народно позориште у Београду поклања својој верној публици бесплатне улазнице за све представе које су на репертоару до 15. јануара.

Вечерас, 8. јануара, биће изведена драна "Мали брачни злочини" Ерика Емануела Шмита у режији Филипа Гринвалда.

Наредних дана на репертоару су представе "Важно је звати се Ернест" (09.01.), "Женски оркестар" (10.01.), "Загонетне варијације" (11.01.), "Женидба" (12.01.), "Хеда Габлер" (13. и 14. 01.) и "Лажа и паралажа" (15.01.).

Улазнице могу да се преузму на благајни Народног позориште.

М.Б.

inace gledao sam relativno skoro zli dusi, nesto mi nije prijalo, ne bih dalje komntarisao...

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zenidba, nisam nesto odusevljen, nekako sam jedva cekao da se zavrsi, u sustini glupost.

mali bracni zlocini, ok, laganica, na momente zabavno...

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

okamenjeni princ - vrlo dobra predstava, moram istaci da je u pozoristu goran jevtic car...publika je smestena na sceni ,nekih 30tak ljudi znaci, shto samo pojacava utisak...

predstava se daje u dusku radovicu, tj trenutno u ex bioskopu jugoslavija. 

 

luna park - nova predstava bdp-a - mex onako, nisata spec... nit smrdi nit mirise...

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Beton Mahala
http://zvezdarateatar.rs/performance/beton-mahala/

Klinci (koji nisu ni klinci, imaju preko 20 godina) iz Novog Pazara su napisali predstavu. Sabili su. A sabili su pre svega zbog toga što su prikazali život, suštinski bez izlaza. Odlično je režirana i sastoji se od desetak skečeva (ili dramoleta, kako ko više voli). Istovremeno je i tužna i komična i najviše govori upravo o njihovoj generaciji (kraj gimnazije, početak fakulteta), periodu u životu u kome je podrška društva najvažnija. Ovo šta su oni uradili je posao svakog ko se bavi umetnošću, a to je da poziva ljude na viši nivo svesti zato što im je viši nivo lako dostupan.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

"Црвенкапа и Деда Мраз" у Душку Радовићу...

Црвенкапа је тренсерка/хоперка, Вук је Вуле Рокер, Бака је примабалерина навучена на Чајковског, а Ловац је Милојко мајстор за сирење и вицешампион колца. представа траје 40так минута. Црвенкапа Баки носи плоче за Новака, али се ту ствари компликују...

на крају је Бака завршила са Вулетом, а Црвенкапа са Милојком. дошао је и Деда Мраз да нам свима честита Нову годину.

све у свему, узбудљиво искуство, лаке ноте за крај тешке године.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Монти Пајтонов Спамалот (Monty Python's Spamalot), 2005, Бродвеј

СЈАЈНО!!! ВЕЛИЧАНСТВЕНО!!!

ја сам жесток обожаватељ Пајтоноваца, и први пут их гледам у позоришту. сувишно би било напоменути да сам се смејао без престанка целу представу. екипа пребила посао. издвојио бих Ђуричка и Кичића и потом Луткића и Тимарова. генијално. Јелена Јовичић пева као анђео, као и Иван Марковић.

препорука за љубитеље непролазних Пајтоноваца.

http://www.danubeogradu.rs/wp-content/uploads/2015/12/spamalot1-660x371.jpg

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...