Jump to content

pljačka, ubadanje, pravda


Recommended Posts

pa da, mnogo je tu okolnosti, faktora itd. to sto neko voli ili mrzi zucu nema veze sa slucajem. i upravo zato postoje zakoni jer su sve ove recenice:

"izbo dete zbog petsto kinti"

"ako ga je izbo, majmun mali"

"dao bi prodavcu sto evra, cisti grad od gamadi"

"treba zatvoriti stoku, bode decu"

tacne sa raznih aspekata. i upravo zato i pricam ovo sto pricam, pocinjeno je nekoliko krivicnih dela u odredjenim okolnostima, svako ce odgovarati za svoje.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nazalost tako je, velika greska što ih je pojurio, skenj jbg i sad nema šanse da prodje dobro lik ... Gledam ovaj rts link,sad ispada da su likovi izašli iz prodavnice i ovaj ih pojurio i izbo lika i to bez razloga.Nigde ne piše da je da su oni u stvari izvršili pljačku... opet ne znamo mi mnogo o ovome, ni šta se stvarno desilo... elem

Svima nama je naravno pun kurac napaljenih klinaca generacije 90+ i dalje, pogledajte statistiku pljački samo u beogradu po jednom danu, podatci su stvarno zabrinjavajući...

Kolko je nas bilo u situaciji da uletimo u situaciju gde nam je život realno ugrozen, bilo neravnopravan fajt, bilo neka pretnja iliti shittalk, ili zato što sam mrko pogledo lika ili više njih.Ima nas dosta da ne pričamo o tome i par ljudi su na forumu pričali ranije o tome. Kakav nam je zakon najbolje rešenje je da bežimo dok nas noge nose, jer upadati u bilo kakav konflikt pogotovo sa oruzijem sa dobrim ishodom na kraju po nas, neće se završiti dobro zbog retardiranog zakona.Kako rešiti to? Kako se i čime odbraniti ako ne možes da bežiš, a nož ne smeš da nosiš legalno...

Kako je to na zapadu regulisano naravno kolko tolko normalnim-nenormalnim zakonom. Druga stvar što jos niko nije pričao jeste je se tamo uslov za dozvolu za nošenje oruzuja flawless record što nije neki veliki problem za normalne ljude. Zašto je to tako? Jedan od velikih razloga je to što oni nazalost imaju jako velike problema sa massovnim pucnjavama koje su sve češće i češće, gde lik izlazi na ulicu i počne da puca random ljude.Mnogo ljudi u Americi imaju dozvolu nošenje oruzija ( naravno, ne pričam samo posedovanja oružija ) on sme da nosi taj pištolj gde god oće po državi sem naravno mestima gde je unošenje zabranjeno.To je kod njih mnogo bolje regulisano, jeste on sme da upuca lika ako se osećao ugroženim ali, pozovem lika na kafu, on mi udje u kuću i ja ga upucam... nije baš tako...

Kako je sa dozvolom za nošenje oružija kod nas?Dosta sam upućen o tome, i blizak mi je čovek koji upravo ima dožvolu za nošenje, pa da malo skrenem sa teme,pa nek pročita koga zanima. Ovde kod nas je skroz druga priča.

Prvo što vam treba je mnogo, mnogo jaka veza naravno ako nemate dobar razlog za izdavanje, jer dozvolu na nošenje potpisuje Veljović lično ( dozvola izgleda kao lična karta koja se nosi zajedno sa oružanim listom i na njoj je označena marka pištolja za koj je izdata i naravno morate nositi taj pištolj koji vam piše u dozvoli jer je u dozvoli naznačen i serijski broj oružija ). Broj izdatih dozvola u srbiji za nošenje je 186... i to privatnih dozvola, ne računamo obezbedjenje i telohranitelje....

Ako nemate vezu morate imati jako jako, dobar razlog za izdavanje, a razlozi mogu biti npr. opasan kraj etc... mada je najuverljiviji razlog priroda posla.Onda kad podnesete zahtev za izdavanje dozvole, dolaze vam agenti u civilu izvršavaju procenu vaše ugroženosti, ispituju vam komšije idete kod psihijatra na ispitivanje, testovi, i još gomila raznih sranja. Ako se nekako desi da dobijete dozvolu naravno morate da izkeširate mnogo više para za naprimer neki glock jer niko normalan ne nosi cz99 jer napunjen težak ko tuč.Ko nosi stalno zna da je težina pištolja jako bitna. Marže za strane pištolje su orgromne kod nas, u snajperu je glock19 preko 700 evra a beretta92fs 1300evra što je dranje kože realno... a dodatna oprema je još skuplja...

Eh sad zašto je ovo ovako i da li će se promeniti skoro? Ne bih reko...razmatrano je dosta puta ta tema.Jednostavno kada bi uslov za nošenje kod nas bio flawless record u mupu, ista situacija bi bila kao u Americi, masa ljudi bi nosili oružije, imali bi nenormalan broj pucnjava, ubistva i ranjavanje, i naravno morao bi zakon skroz na tu temu da se menja.Mi za to nismo jednostavno i dozvola za nošenje jeste mač sa 2 oštrice i svaki konflikt koji realno nije mnogo ozbiljan rezultovo bi se izvlačenjem pištolja i ko zna šta posle toga...Mislim da nikad ne bi svatili pravu svrhu tog pištolja a to jeste da bi njegovo izvlačenje bilo apsolutno zadnja, zadnja opcija za rešenje problema.

Ima jedan video upravo o tome, u kojem ima maltene skroz objašnjena filozofija o ovoj temi, traje 45min, pa kog zanima nek pogleda :

Edited by Marko^^
Link to comment
Share on other sites

nemoj pogresno da me shvatis, ali sam wtfovao na ovaj post :)

ti nam sad pricas o bereti i gloku i tezini pistolja i dozvoli i na kraju linkujes klip koji pocinje americkom zastavom

potpuno pogresno jer to sigurno nije pravi zakljucak koji treba da izadje iz ovog dogadjaja i diskusije

zar ne bi trebalo da se prica o tome kako promeniti sistem vrednosti ovde tj uzroke kako je doslo do svega toga, o tome kako pravosudje i policija ne radi svoj posao

mislim ovo nije amerika niti treba da bude, jeste ova drzava govno al treba malo dublje gledati na stvari :s

Link to comment
Share on other sites

pa onako najosnovnije, sociolosko-udzbenicki, ovakvo stanje je direktna posledica slabosti/korumpiranosti drzavnog aparata. to i jos jedan jako bitan faktor, truli kapitalizam koji je kod nas neko vreme vec u opticaju (kao sto je bio i devedesetih) i samim tim, sve vece socijalne razlike. pa tako u nekoj americi imamo geto bande i gengsta likove, a u nekim brazilima i egiptima imamo i favele. mi smo daleko od toga jos uvek, cak i od geto gengstanja, ali idemo u tom smeru.

jedino resenje je konsolidacija drzave, na koji nacin, ne znam. ko sto neko rece, ako se zakon sprovodi, ako je jasno definisan, ako drzavni aparat zapravo funkcionise (cak i sa nesto losijim zakonima), sve to je mnogo bolje. cak i tada ostaje problem kriminala usled velikih socijalnih razlika, a sa tim ne mogu da se izbore ni mnogo mocnije drzave kod kojih su te razlike izrazene. u nasoj zemlji je to relativno nova pojava, tek od devedestih, a i to sa jednom malom pauzicom. pre toga je bilo jako malo kriminala te vrste i imao si tipa jedno bodenje na dve godine ili nesto jos smesnije.

a konkretno resenje, zaista nemam pojma sta bi to moglo da bude, ja ne vidim kako da nesto sjebano popravis, a nemas nove delove.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ni u jednoj normalnoj zemlji ti ne mozhesh da prebijesh/izbodesh nekog zato shto ti je neshto ukro. druga stvar je samoodbrana pri izvrshenju dela prilikom kojeg je zhrtva bila ugrozhena, shto ochiglednu ovde nije sluchaj. lik je zasluzhio robiju i to je to, sreca da niko nije smrtno stradao. ne vidim oko chega bi se uopshte mogla voditi dalja polemika osim oko toga da li su mediji opravdano predstavili tu grupu momaka kao neka nevinashca u celoj stvari.

Link to comment
Share on other sites

nemoj pogresno da me shvatis, ali sam wtfovao na ovaj post :)

ti nam sad pricas o bereti i gloku i tezini pistolja i dozvoli i na kraju linkujes klip koji pocinje americkom zastavom

potpuno pogresno jer to sigurno nije pravi zakljucak koji treba da izadje iz ovog dogadjaja i diskusije

zar ne bi trebalo da se prica o tome kako promeniti sistem vrednosti ovde tj uzroke kako je doslo do svega toga, o tome kako pravosudje i policija ne radi svoj posao

mislim ovo nije amerika niti treba da bude, jeste ova drzava govno al treba malo dublje gledati na stvari :s

offtopic sam pricao nadovezano za dozvolu za nošenje, napisao sam pre texta, nebitno je što klip počinje sa Američkom zastavom, filozofija nošenja pištolja i kako se ponašati sa njim je u Srbiji i Americi ili bilogde ista, ako si pogledo klip mnogo je pametnih stvari rečeno tu veruj mi. Ovo za Tejzer ima smisla...mada ne verujem da će se skoro oko toga išta promeniti...

Link to comment
Share on other sites

^napokon neko sa malo drugacijim razmisljanjem

i ja sam razmisljao o tome i tim klincima ali jednostavno zakonski nema mesta tome zato sto su se momci u stanje pijanstva doveli svojevoljno i znali su u sta ulaze tako da to zakonski apsolutno nema veze sto su bili pijani niti im se moze uzeti kao olaksavajuca okolnost.E sad druge je pitanje ko je njima kao maloletnicima prodao alkohol.Ako je prodao isti covek onda stvar postaje jos bizarnija.

Link to comment
Share on other sites

колико ја видим на овом снимку, продавац их је НАПАО с леђа, и кад су му узвратили, потегао је нож.

а нож је ПОНЕО са собом кад је кренуо да их јури.

нема говора о самоодбрани.

покушај убиства с умишљајем.

Cuvena je prica (na zalost istinita), bezanija kraj osamdesetih, lopov krade kola, deda-vojni penzioner ga pojuri, lopov puca na dedu, deda raspali iz 7.65 sa ugraviranom posvetom i naravno, posto je oficir u penziji, utambura ga na mestu.

Deda je samo tako zaglavio robiju.

Tako da je poenta (lep je mnogo dan, ali uzasno me nervira raspad ovog drustva) da se ovde oduvek stitio lopov, razbojnik i kabadahija.

тај деда га је скинуо са терасе утоком и заглавио робију. није било ту никакве размене ватре. викао је на њега да му остави тристаћа/фићокуса на миру, овај је рекао дувај га матори, и деда га је скинуо.

јача је прича лика којем су обијали сваке сезоне викендицу и једне године је решио да их сачека са пушком. двојицу је убио на месту, а трећег тешко ранио. на суду је рекао да их је ЧЕКАО и добио 20 година. да је рекао да се тргао пушке кад је чуо да нешто шушка, добио ми далеко далеко мање.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa u 99.99% slucajeva sam sebe dovodis u stanje pijanstva:) nije u tome poenta, ti znas da ces da pijes, ali to nema veze sa tim sto si ti blentav kad popijes. ako se negde gleda stanje suzene svesti, gleda se upravo to - stanje suzene svesti, a ne kako si ti dospeo u to stanje. cinjenica je da si retardiran ako se napijes, ko ti je dao alkohol, to je neka peta prica.

nece im to uzeti kao olaksavajucu okolnost sigurno, pogotovo ako nisu bili mortus.

колико ја видим на овом снимку, продавац их је НАПАО с леђа, и кад су му узвратили, потегао је нож.

а нож је ПОНЕО са собом кад је кренуо да их јури.

нема говора о самоодбрани.

ovo je valjda jasno, mislim da je prica o samoodbrani krenula kao neka generalna spika (a i vezano za dedu), ali ovaj slucaj sa kioskom nema veze sa samoodbranom, naravno.

покушај убиства с умишљајем.

mozda i ne, uvek je pitanje namere aktuelno. realno je reci da nije pokusaj ubistva, po meni.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

E ovaj Draško će vazda da brani mali ološ.

Nož je PONEO sa sobom jer su ga već dvaput u mesec dana pljačkali NAORUŽANI delikventi. Jel trebalo da krene za njima takoreći mečki na rupu, ili misleći da kad ih zaustavi, oni će se okrenuti i ljubazno reći "oh oprostite dragi gospodine, došlo je do nesporazuma, evo novci, bite šen danke šen"?

Aj prestani jednom da posmatraš propalitete kao alat za ostvarivanje nekakvih ciljeva sa UPT koje ćeš posle da upregneš da kopaju kanale. That ain't gonna happen.

Ja da sam u poziciji, šabanisanje i džiberisanje bih kažnjavao bičovanjem sa direktnim prenosom na TV u udarnom terminu. Od ovakvih zakona ionako nikakve vajde.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Brate Draško, mali huligani su ga pre toga maltretirali i oteli mu robu iz radnje. Njih ČETVORICA. On odlučuje da ode i da povrati robu od ČETVORICE dokazano neprijateljski nastrojenih huligančića, naravno da je poneo PRIRUČNI nož iz radnje, (dakle ne neki skakavac itd.) za "ne daj Bože", na snimku se vidi kako srednjeg lika povlači za ruku (verovatno da mu uzme to što je ukrao), dakle ne udara ga, ne napada, ne ubada, zatim svi oni krenu njega da nabadaju pesnicama, on se povlači unazad pod batinama, ubada lika koji ga je u tom trenutku nabadao i to NE ISTOG koga je prvobitno potegao za ruku!!! Dakle, očigledno da nije krenuo sa namerom da izbode lika koji je ćornuo robu, da nisu krenuli da ga nabadaju, ne bi bio mali idiot izboden. Molim lepo. Čista samoodbrana. Šta je l' protivzakonito pokušato povratiti ukradenu stvar od lopova?

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Drale, a kako bi ti reagovao da si ti bio u toj situaciji, ili da li bi isto pričao da je u toj situaciji bila tvoja žena/brat/majka/otac etc?

Ne dao bog naravno da se to desi, ni tebi ni bilo kome od nas, ali lako je ovako suditi. Opljačkali ga, tukli ga, pa šta će da radi?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

tip se zajebao cim je krenuo na vrata za njima. namera

to sto su dolazili da pljacakju njegovog gazdu pre toga nema nikakve veze. nisu isti momci dolazili maltretirali njega licno i tukli ga i pljackali njegovog gazdu. ocigledno da je imao problem sa rasudjivanjem (pogotovo jer se smatrao malo tvrdjim tipom)

tuzna sudbina i zao mi osoba koji su dosli u opste ut akvu situaciju (bivsi narkoman klinci huligani) i protracenih zivota ali tip se sjebao

problem je sto zakon ne funkcionise poodavno pa mnogi na to i racunaju.

btw otpustanje sudija je takva farsa da to nema dalje (pricam na osnovu iskustva u mom gradu - otisle sudije koje nisu bile politicki opredeljenje ni na jednu stranu i koji su svi bili odani svom poslu, danas se ne radi NISTA u sudu, na pitanje zasto odgovor je ceka se izlazak u javnost saopstenja da sada nema dovoljno zaposlenih u sudstvu i da se zaposle nove sudije po direktivi... to mi bar pricao sudijski pomocnik koji ima tu srecu da je od bogatijih porodica i nema potrebu za zajebavanjem sa vladajucim strankama) - cisto slika i prilika sta je i kako je van glavnog grada :|

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E ovaj Draško će vazda da brani mali ološ.

Nož je PONEO sa sobom jer su ga već dvaput u mesec dana pljačkali NAORUŽANI delikventi. Jel trebalo da krene za njima takoreći mečki na rupu, ili misleći da kad ih zaustavi, oni će se okrenuti i ljubazno reći "oh oprostite dragi gospodine, došlo je do nesporazuma, evo novci, bite šen danke šen"?

Aj prestani jednom da posmatraš propalitete kao alat za ostvarivanje nekakvih ciljeva sa UPT koje ćeš posle da upregneš da kopaju kanale. That ain't gonna happen.

Ja da sam u poziciji, šabanisanje i džiberisanje bih kažnjavao bičovanjem sa direktnim prenosom na TV u udarnom terminu. Od ovakvih zakona ionako nikakve vajde.

шта је твој проблем? сувише си склекова у школи урадио по наређењу малог олоша, ниси имао муда да се супротставиш, па сад навијаш да их "слободни грађани" боду ножевима?

нису "мали хулигани" моји УПТ савезници, него не можеш да ножем јуриш лопова. ТАЧКА!

Brate Draško, mali huligani su ga pre toga maltretirali i oteli mu robu iz radnje. Njih ČETVORICA. On odlučuje da ode i da povrati robu od ČETVORICE dokazano neprijateljski nastrojenih huligančića, naravno da je poneo PRIRUČNI nož iz radnje, (dakle ne neki skakavac itd.) za "ne daj Bože", na snimku se vidi kako srednjeg lika povlači za ruku (verovatno da mu uzme to što je ukrao), dakle ne udara ga, ne napada, ne ubada, zatim svi oni krenu njega da nabadaju pesnicama, on se povlači unazad pod batinama, ubada lika koji ga je u tom trenutku nabadao i to NE ISTOG koga je prvobitno potegao za ruku!!! Dakle, očigledno da nije krenuo sa namerom da izbode lika koji je ćornuo robu, da nisu krenuli da ga nabadaju, ne bi bio mali idiot izboden. Molim lepo. Čista samoodbrana. Šta je l' protivzakonito pokušato povratiti ukradenu stvar od lopova?

нема право да узима правду у своје руке. понео је нож са намером да га употреби враћајући робу. то не може. опљачкали су га, ок, позови полицију... осигурај се од крађе, плати рекет, исели се у Аустралију...

где ћемо да одемо са таквим приступом? мене исече лик у саобраћају, разлупа ми крило, покуша и да ми звекне шамар и ја саспем 10 комада у њега? и то је ок?

мали хулигани треба да копају канале, а не да попију нож у срце. ни пандур не сме да убије тек тако, а камоли неки разјарени продавац...

Drale, a kako bi ti reagovao da si ti bio u toj situaciji, ili da li bi isto pričao da je u toj situaciji bila tvoja žena/brat/majka/otac etc?

Ne dao bog naravno da se to desi, ni tebi ni bilo kome od nas, ali lako je ovako suditi. Opljačkali ga, tukli ga, pa šta će da radi?

добро, радим у бакалници, опљачкали су ме н пута, набавићу утоку, кад уђу следећи пут, извадим утоку и поставим их на под и позовем мурију, направим грађанско привођење... па онда и они потегну утоке, рокнем их и идем на суд...

или кажем, носите све, немам намеру да пијем батине за својиих 30к динара месечно...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

шта је твој проблем? сувише си склекова у школи урадио по наређењу малог олоша, ниси имао муда да се супротставиш, па сад навијаш да их "слободни грађани" боду ножевима?

нису "мали хулигани" моји УПТ савезници, него не можеш да ножем јуриш лопова. ТАЧКА!

ako jurim lopova, da SA PRAVOM vratim ono sto mi je oduzeto, sa nozem koji mi je u dzepu ili cak u ruci zasto ne moze da se kaze da je moja namera bila samo da se obezbedim za slucaj samodbrane, a ne da se samo nekom osvetim i nanesem povrede? ako cemo tako da razmisljamo,onda smo mogli da budemo u istoj situaciji da je ovaj prodavac bio neki sedmi dan u karateu i da je ubio boga u njemu. Jel bi i tada i samo znanje borilacke vestine bilo dovoljno da se tvrdi da je postojala samo namera za osvetu

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ako jurim lopova, da SA PRAVOM vratim ono sto mi je oduzeto, sa nozem koji mi je u dzepu ili cak u ruci zasto ne moze da se kaze da je moja namera bila samo da se obezbedim za slucaj samodbrane, a ne da se samo nekom osvetim i nanesem povrede? ako cemo tako da razmisljamo,onda smo mogli da budemo u istoj situaciji da je ovaj prodavac bio neki sedmi dan u karateu i da je ubio boga u njemu. Jel bi i tada i samo znanje borilacke vestine bilo dovoljno da se tvrdi da je postojala samo namera za osvetu

Bravo, upravo je to poenta koja mi je bila na umu kada je Draško ono napisao.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Lako je ljudima koji nikad nisu radili kao prodavci da sernjaju kako je trebo samo da iskulira. To sa drustveno korisnim radovima za krimose u Srbiji nece biti ni za 50 godina. Zakon je ocigledno truo i busan, al niko nema muda da ga promeni. Jako mi je i "ako ti se ne svidja plivanje u govnima, iseli se u Australiju" [:)] Kad takvi ljudi rade za drzavu, sve je objasnjeno. U ovom slucaju definitivno treba napraviti sto detaljniju istragu, konsultovati psihologe i sve elemente staviti na tablu, medjutim ono sto ce se verovatno desiti je da ce ga srpska birokratija i sistem pravosudja pojesti, podrignuti i zaboraviti.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mešamo mi lončiće, samo pričamo šta bi bilo pravedno, a svi se slažemo da na kraju ove priče neće biti pravde skoro sigurno.

Da je pravde, huligančić bi iz bolnice pravac u tvorza sa svojim ortacima, a radnik bi dobio uslovnu.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

ako jurim lopova, da SA PRAVOM vratim ono sto mi je oduzeto, sa nozem koji mi je u dzepu ili cak u ruci zasto ne moze da se kaze da je moja namera bila samo da se obezbedim za slucaj samodbrane, a ne da se samo nekom osvetim i nanesem povrede? ako cemo tako da razmisljamo,onda smo mogli da budemo u istoj situaciji da je ovaj prodavac bio neki sedmi dan u karateu i da je ubio boga u njemu. Jel bi i tada i samo znanje borilacke vestine bilo dovoljno da se tvrdi da je postojala samo namera za osvetu

cim uzimas noz ili oruzje postoji namera za povredjivanje (to sto kazes za svaki slucaj, za koji ti nisi siguran da ces proceniti kada je pravi slucaj tj momenat)

inache poznavanje borilackih vestina tog kalibra se cini mi se smatra oruzjem, neka neko potvrdi od pravnika, da ne cimam ovog mog u krevetu sto spava :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...