Jump to content

StarCraft 2 Balans komentari


Recommended Posts

  • Replies 429
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam jos probao storm u sc2, nekako mi ima mali radius kontam da kurca necu pogoditi osim ako nije na rampi ...

ustvari pogadjas mnogo bolje sa storm je za razliku od sc1 storma jedinice su ultra gej i drze se za ruke zbog dojaja ai pathinga svi se krecu u lopticama sto odgovara stormu ... medjutim jednostavno damage storma je nerfovan bio je 112 mislim sada je 70 ili 80 ... al i templari su bolji imas feedback umesto halucinacije koji je dojaja spell

amulet ne moras odmah, jebu dovoljno stormovi i bez toga, ali ako ces fast HT onda bolje pre namasuj malo i zilota i uzmi charge bas zbog hidri, a par stalkera i canon su dosta vs muta koje zerg ne moze bas da masuje jer kostaju 100 gasa. (uz hidre koje su 50).

@Mohi : finiks ima jako fin dmg sa 5 kom queen umre za 5,6 sekundi, dovoljno da on ne moze odmah da dodje da kida finikse :)

"posto ako ne ide na mute on ce da ti uleteti sa mid game hidrama dok ti se reacheruje storm i neces imati energy na templarima"

To sam napisao gore ... na svim manjim mapama imao sam takva iskustva da i sa chronoboostovanim reasearchom na templare ako ides direktno i ako on ide hidre dobar zerg te uvek pushuje tada i onda se mucim ... naravno ako prezivis taj napad posle je on sjeban ako vec nije krenuo hive da istrazuje jer sa 4 5 ht je dovoljan counter push da sjebe zerga.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moze li neko da mi objasni zbog cega protosi imaju po defaultu izbindovano "w" dugme za sve warpgateove?

ljudi ne umeju sami ili ih mozda mrzi da odvoje 1 sekundu da izbinduju? [xx(]

Ljudi ih koriste jer postoje. To je vec blizardov problem :)

Meni je isto, koristio W ili recimo 4-5 hotkey za to. W je mozda malo blize.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Protoss ne moze nista zergu u svim aspektima igre. Izvalis ga da ide na hydre ti mass collosus + sentry + zealot, izvali te, pocne odma da pravi Spire, lepo zaokupira to mesto, da ne moze observer ili bilo sta sto lici na to da prodje, dovede 10 mutaliska, samo bude wtf i gg. A tome je prethodila ekspanzija i 3 - 4 ona defenive anti ground sr*nja (zovem ih jezici xd :)) i nekoliko zergling-a, jednostavno ne znam sta da radim. Dalje ako krene na pocetku na mutaliske ja moram mnogo brzo da mass phoenix-e ( 2 stargate-a) ali on ili se instant prebaci na hydre ili lepo samo ode na corruptore + broodlordove i to je gg za protoss-a, ja moram da se bunkiram jer ne moze nista 5 phoenix-a vs 10 mutalisk-a :). Da mu pravim high templare samo cu da isp*sim jer je ono najgori unit, toliko je nerfovan da je to bruka, ono samo moze da kolje zerglinge i marince. Da mu pravim Archone opet cu da ga isp*sim jer su spori.

Da ga rush na pocetku 2 zealot rush, pylon ispred njegove baze i 2 zealota, ali se plasim kako cu da odbranim probeove u bazi, 4 zealota ce da razbiju 6 zerglinga i nekoliko drone-ova :). A i to mi dodje nekako noobovski, ali opet ako ga nateram da se zabunkira, samo zauzmem mapu i gg :).

I koji terran unit je najbolji protiv zergling-a. Marinac nista, onaj helion mnogo sporo bije, jedino siege tank u siege modu, ali opet moram da guram 1 marinca ili scv-a ispred da ga izvalim ?

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...