Jump to content

EPS test


Recommended Posts

totalno pogresno :)

mi ne nabijamo 800 servera na masinu vec sve do momenta kad cpu usage bude oko 80% i onda ide nova masina pa danas imamo 38 masina i oko 1400 servera i naravno nikad nismo imali nezadovoljne kupce, samo one koji nemaju para ali eto za takve smo pustili jeftiniji Lite program

neke masine su nam momacki jake pa opustneo nose i 100 servera bez laga, e sad da, nekad se desi da se masina preoptereti ali mi to resavamo u roku par dana dok stigne jaci CPU i menjamo odmah ;)

e sad fps drop je zbog centos operativnog sistema (da dignes 1 server na samoj masini varirace 50-500 e sad sto likovi tovare servere pluginima pa im obaraju fps ispod 100 nije nasa krivica :) ) i totalno je ok u skladu sa cenom, za te pare ces i kod stranaca dobiti server na centosu, provereno jer sam i sam iznajmljivao nekima servere jer nemaju kako da plate i znam sta se dobije gde, a sledece godine dizem masine u frankfurtu i krecem na EU trziste iz centra interneta

ovo sad je neka druga prica i namenjeno je onima sa visokim zahtevima jer u zadnje vreme nam se javljaju ljudi koji zele stabilan fps, tako da sve je to tako sa razlogom tako ;)

takodje da ne bi bilo progutanih paketa mora da se ima jako stabila konekcija sto je dosta retko u srbiji :/

Nemoj pogresno da me shvatis. Meni ide u korist da imamo kvalitetne domace servere na kojima ce ti isti nemci imati 30 ping a ja lepo 10 :) pa da se malo oni muce, ali ovo sto pricas ja ne razumem. 100 servera na 1 racunaru??? Pa dovoljno je jedan od njih da preko rcon-a promeni sys_ticrate i fps_max i sjebao je sve ostale. Serveri ne rade konstanto i rade ocaj. Od svih domacih servera ne znam da li imaju 2 koja rade normalno, ne racunam ovaj koji je sada podignut. Ne znam da li ste mozda zabranili menjanje ovih komandi ali recimo server koji ima sys_ticrate 300 i fps_max 300 je tesko djubre i preko kosta 10e... Za cw je gotovo beskoristan. Onaj koji ima 500/500 je takodje server koji se smatra slabijim, i to je neki minimalni setting za cw i generalno izbegavas igranje na njemu. Ja ne znam kakva podesavanja imate, ali 100 servera na 1 kompu... nebuloza... Racunica da se nova masina stavlja nakon sto je cpu usage na 80% mi govori da ovi serveri rade na 50fps i sys50(sys je maximum fps-a koji server moze da izracuna), a na takvom, ne moze da se igra... :)

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije nebuloza ako koriste virtualizaciju, ako ne onda ne znam kako to ide sa vise instanci hldsa na 1 masini

Hiberu, cpu opterecenje od 80 uopste ne sprecava ista da lepo radi, posebno jer ne rade pod windowsom.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi ako sve to radi ocaj onda mi objasni kako imamo preko 1300 servera i penje se i svi su serveri puni ;) Jbg to sto ima vas koji vole LAN morate da shvatite a za ove pare online ne mozete dobiti bolje mada trenutno radimo na necemu sto ce zapravo uciniti da serveri rade sa 300+ fps za ove pare i da pri tom trose isto cpu

100 servera je istina imamo par zveri i rade tako ma koliko ti je to neverovatno, ticrate na serverima je preko 1000 rate su odvrnuti totalno, na ama bas svim serverima, nego zeza linux kernel i amxx plugini za fps ali mislim da cemo to srediti

fps sam objasnio zasto je nizak za sad i do sad, ali posto sam ja perfekcionista i dovoljno je da se pojavi nekoliko likova koji se zale na nesto da mi to sredimo

trenutno testiramo novi princip podesavanja linuxa i servera tako da ce svi ovi premium serveri raditi na 300-800 fps sto nece nista znaciti 90% ljudi ali eto aj da usrecimo i manjinu koja se malo vise razume

videcemo kako ce da se ponasaju serveri ovih dana, za sad osetno bolje rade i fps ne ide ispod 300 mada uvek je 500-800 (i public i cw sa 25+ igraca)

naravno i meni je u cilju da serveri budu sto bolji tako da cim vidim kritike rado ih prihvatam i probam da sredim koliko je moguce, nego evo vec godinu i po niko nista, samo uzimaju i placaju tek u zadnje vreme citam komentare za fps pa reko aj da vidimo i to da se sredi ;)

Edited by iGGi.kgb
Link to comment
Share on other sites

Prichaj nam o tome kako imash rcon.

Molim te, jako nas zanima.

Ajde prestani da se ponasas kao klinac i ne smaraj me na forumu, decko je pitao da li je igrao protiv Nemaca, lepo sam mu objasnio moje utiske kada sam igrao protiv Nemaca. Nigde nisam pomenuo da imam rcon, ili da sam ga imao. To sto si me molio da ti dam rcon a nisam ti ga dao nije moja stvar, FO.

Link to comment
Share on other sites

problem je u tome sto svaka iole "normalna" ekipa nece igrati na pingu preko 40-45 a pogotovo kada vide da ti imas ping 10-15 tako da ako nesto moze da se uradi povodom toga bilo bi super, opet ako ne moze jebiga. U svakom slucaju serveri izvanredno rade ali izgleda samo za "domace" ljude, neka me ispravi neko ako gresim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...