Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

-ja

-3 godine

-poker dukat- narodna lutrija srbije 5/10

-uzivo- flert poker na slaviji, nisam jos uvek cekirao pokerface kod buvljaka i sky poker kod piramide, a planiram

-uglavnom ljudi divljaju, sve placaju i nabadaju dva para na riveru, ali ima i ozbiljnih igraca

-mislim da znam, a u stvari ne znam, kao i svako :)

Link to comment
Share on other sites

Igram ja, par godina, igrao online na starsu i ftp, NL25.. Sa 30$ krenuo, dosoa do 130$ na starsu, izgubio sve posle par dana zbog loseg bankroll menadzmenta :)

Offline se igra u TenStarsu (blindovi 25/25, 25/50, 50/50, 50/100, nisam siguran mozda ima i jace igre), ovo jos nisam overio, a bio 10ak puta u PokerFace klubu, nije lose, 10/20 ili 20/40 a ima i solidnih turnira. Inace, uskoro Belgrade Open, buy-in 550e :D...

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

mrzi me da odgovaram na pitanja svakome ko se napali na holdem pa otvori topik zbog toga.

izvini helmute nisam te prepoznao... ne znam puno o live igrama osim da su igraci 5x slabiji nego na netu iz tog razloga i pitam. poceo sam pre nekih 7 meseci, igram SSNL i mislim da bih bio vise nego dobar u live igrama. naravno da ne moras da odgovoris, verovatno je bila bolja opcija da ne postujes u tom slucaju. ali eto, ako budes bio zainteresovan mozemo da igramo 4 stola NL100 HU , naravno u slucaju da te ne mrzi da mi uzmes sav kesh ;-)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak kreni sa nekim laganim turnirima tipa u poker fejsu sredom. 800 din je buy in, skoro uvek bude 45 ljudi . A i prilicno je fina i lagana igra na cashu, nebitno da li su blajndovi 10/20 ili 20/40.

Uvek mozes i u meridianu, samo ne znam da li su ga zatvorili, cuo sam price da jesu pre nekih mesec dana.

U ten starsu je mnogo divlja i skupa igra bez 10-20k ne pomisljaj da ides, pre flopa pot se redovno cepa do 1000 na blajndovima 25-50.

U flert nisam isao ali sam cuo da je prostor ocaj zivi, ali da moze fin kesh da se uzme.

Igram i u kraju u lokanom klubu.

Ako imas strpljenja, discipline i para, naplatices se uglavnom na kentama tipa sa 3 6 , i takodje slicnim kartama za boju.

Edited by CLEO
Link to comment
Share on other sites

izvini helmute nisam te prepoznao... ne znam puno o live igrama osim da su igraci 5x slabiji nego na netu iz tog razloga i pitam. poceo sam pre nekih 7 meseci, igram SSNL i mislim da bih bio vise nego dobar u live igrama. naravno da ne moras da odgovoris, verovatno je bila bolja opcija da ne postujes u tom slucaju. ali eto, ako budes bio zainteresovan mozemo da igramo 4 stola NL100 HU , naravno u slucaju da te ne mrzi da mi uzmes sav kesh ;-)

ajvi brate,za pocetak to da su live igraci slabiji 5x na netu je najgluplja stvar koju sam cuo u istoriji sveta a i rura. Drugo, prednosti interneta su sto mozes da igras simultano vise stolova i mnogo veci broj ruka u sat vremena dok live to ide mnogo sporije. Ali za mene je pravi igrach, live igrach,jer na netu mozes da igras mehanicki,a uzivo ne,jer moras da mislis na sve,pocevsi od svojih gestova pa do svega ostalog.Pritom time uopste ne omalovazavam online igrache, ali poker je psiholoska igra i jebes tu psiholosku igru kad ja ne mogu da vidim protivnika kako se preznojava nakon sto sam ga rirejzovao.A s obzirom da igras sedam meseci,cemu onda taj glup topik u fazonu "ja se kartam saha", posto smo pricali hiljadu puta o holdemu,cak je bio i podforum neko vreme.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

alo bre, ovde semi farha, so stfu.mozda imam i najduzi ...staz ovde jer sam na partypokeru poceo pre nekih 5 godina.imao sam onaj poker kalkulator koji je i prikupljao statistiku.skini neki samo pazi da ne zabodes neki sa virusom.jest da je plejmani al ono, bas sam pernjao.na pocetku dobijes 2k i na svakih par dana mozes opet 2k ako sve izgubis.stigao sam do 140 milki i smorio se:)imao sam nekih 600-700 hiljada ruka odigranih, tako da i dandanas znam za maltene svaku ruku sanse u 1% dole gore.godine gledanja turova je pomoglo:D

skini neki tutorijal od Howard Lederera, uglavnom je za pocenike, al s obzirom da ti nisi daleko od njih videces da ima i nekih finih finti:)a i uvek je najbolje poceti od pocetka, raaajt:)odgledaj svih 6 sezona high stakes pokera obavezno.ludaci od komentatora, uvek me nasmeju:)

A ja sam u medjuvremenu prestao da igram poker.zasto?prica kaze sledece... igrao sam sa ortacima na zimovanju pre par godina.bilo do jaja svako vece baj in 20 evrica, ko dobije casti.par nedelja posle povratka u bg jedan ortak je otvorio poker prodavnicu.drugi ortak je pre nekih godinu dana otvorio nesto slicno, samo sto imaju i prostorije za turove.kad se ovako prijateljski okupe baj in je preko 5k dindzi, ri-baj kolko oces.redovno igraju samo na velikim stolovima.trojca tih ortaka je bilo vec dva puta u las vegasu.bas pre neko vece mi je bage pricao kako je bilo, kako je u jednoj ruci uzeo 4k dolara, hammer limuzina, fufice stasvene jbt.i kako ja onda da se ne smorim sto nemam jebenih 1000 dindzi za ufur na neki jadni tur?KAKOO?:)ne sad ozbiljno.kad bih krenuo da igram live bez money incomea(neam posao) to bi mogao biti samo fail.

madasajaznam mozda na prolece krenem na neki frirol i ove manje stolove.

ne znam sta bi sa onim predlogom da se okupljamo negde za rur partije?il mozda na leto kad krenemo rurokupljanja na adi.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces da se lepo igras i naucis, igraj live turnire, po mogustvu freez-out turnire jel nema ribanja nema add-ona nicega i tu se igra pravi poker.

Nemoj da igras kes-game odmah jel ce te pojesti cim sednes, turnir igra i kes-game igra su dve razlicite stvari.

I da prvo i poslednej pravilo, uvek racunaj na preostale adute.

Good Luck.

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak kreni sa nekim laganim turnirima tipa u poker fejsu sredom. 800 din je buy in, skoro uvek bude 45 ljudi . A i prilicno je fina i lagana igra na cashu, nebitno da li su blajndovi 10/20 ili 20/40.

Uvek mozes i u meridianu, samo ne znam da li su ga zatvorili, cuo sam price da jesu pre nekih mesec dana.

U ten starsu je mnogo divlja i skupa igra bez 10-20k ne pomisljaj da ides, pre flopa pot se redovno cepa do 1000 na blajndovima 25-50.

U flert nisam isao ali sam cuo da je prostor ocaj zivi, ali da moze fin kesh da se uzme.

Igram i u kraju u lokanom klubu.

Ako imas strpljenja, discipline i para, naplatices se uglavnom na kentama tipa sa 3 6 , i takodje slicnim kartama za boju.

ne gotivim bas turnire, ali probacu u svakom slucaju. vise sam za cashgame posto sam ulozio dosta truda u ucenje i igranje, a i hteo bih da se razvijem kao igrac sto nije moguce bez live pleja. videcu da obidjem pomenuta mesta da vidim kakve su igre i da ubacim koju dindzu u poker komjuniti :)

ajvi brate,za pocetak to da su live igraci slabiji 5x na netu je najgluplja stvar koju sam cuo u istoriji sveta a i rura. Drugo, prednosti interneta su sto mozes da igras simultano vise stolova i mnogo veci broj ruka u sat vremena dok live to ide mnogo sporije. Ali za mene je pravi igrach, live igrach,jer na netu mozes da igras mehanicki,a uzivo ne,jer moras da mislis na sve,pocevsi od svojih gestova pa do svega ostalog.Pritom time uopste ne omalovazavam online igrache, ali poker je psiholoska igra i jebes tu psiholosku igru kad ja ne mogu da vidim protivnika kako se preznojava nakon sto sam ga rirejzovao.A s obzirom da igras sedam meseci,cemu onda taj glup topik u fazonu "ja se kartam saha", posto smo pricali hiljadu puta o holdemu,cak je bio i podforum neko vreme.

kapiram ja sta ti hoces da kazes, ali tvoja prica ne pije vodu. razlog zbog kojeg su internet igraci jaci jeste gomila odigranih ruku, pristup razlicitoj literaturi i mogucnost komuniciranja putem foruma gde ima igraca koji igranjem pokera zaradjuju za zivot. odigrao sam nekih 450k ruku za ovih 6.5 meseci, nisam igrao live do sada tako da ne mogu da tvrdim da li bih imao tremu ili ne, ali je to sve stvar navike i prilagodjavanja. prvi put kad sam gurao 200$ ili pak 400$ u ruci srce mi je stalo i hteo sam da se srusim, ali posle nekog vremena bude ti kao dobar dan - tako da ne znam koliko bih se bas znojio kad bi me neko rerejzovao ;_)...

elem, nisam hteo da izmisljam toplu vodu zato sam i stavio jednostavno "poker", osim onih chipica koje je neko prodavao u malim oglasima nisam video da je iko pominjao poker pa sam otvorio topic cisto da se informisem o mestima za igru i sta ja znam ;-)

alo bre, ovde semi farha, so stfu.mozda imam i najduzi ...staz ovde jer sam na partypokeru poceo pre nekih 5 godina.imao sam onaj poker kalkulator koji je i prikupljao statistiku.skini neki samo pazi da ne zabodes neki sa virusom.jest da je plejmani al ono, bas sam pernjao.na pocetku dobijes 2k i na svakih par dana mozes opet 2k ako sve izgubis.stigao sam do 140 milki i smorio se:)imao sam nekih 600-700 hiljada ruka odigranih, tako da i dandanas znam za maltene svaku ruku sanse u 1% dole gore.godine gledanja turova je pomoglo:D

skini neki tutorijal od Howard Lederera, uglavnom je za pocenike, al s obzirom da ti nisi daleko od njih videces da ima i nekih finih finti:)a i uvek je najbolje poceti od pocetka, raaajt:)odgledaj svih 6 sezona high stakes pokera obavezno.ludaci od komentatora, uvek me nasmeju:)

A ja sam u medjuvremenu prestao da igram poker.zasto?prica kaze sledece... igrao sam sa ortacima na zimovanju pre par godina.bilo do jaja svako vece baj in 20 evrica, ko dobije casti.par nedelja posle povratka u bg jedan ortak je otvorio poker prodavnicu.drugi ortak je pre nekih godinu dana otvorio nesto slicno, samo sto imaju i prostorije za turove.kad se ovako prijateljski okupe baj in je preko 5k dindzi, ri-baj kolko oces.redovno igraju samo na velikim stolovima.trojca tih ortaka je bilo vec dva puta u las vegasu.bas pre neko vece mi je bage pricao kako je bilo, kako je u jednoj ruci uzeo 4k dolara, hammer limuzina, fufice stasvene jbt.i kako ja onda da se ne smorim sto nemam jebenih 1000 dindzi za ufur na neki jadni tur?KAKOO?:)ne sad ozbiljno.kad bih krenuo da igram live bez money incomea(neam posao) to bi mogao biti samo fail.

madasajaznam mozda na prolece krenem na neki frirol i ove manje stolove.

ne znam sta bi sa onim predlogom da se okupljamo negde za rur partije?il mozda na leto kad krenemo rurokupljanja na adi.

nemoj da brines procitao sam i odgledao dosta, ali to ne znaci da znam sve jos puno imam da ucim ;-)

to za odlazenje u las vegas je sve super, ali nekom ko pokerom ne zaradjuje za zivot ne bih bas verovao kako je uzeo gomilu para. ne znam da li si gledao kristijana golubovica kada je gostovao na pinku, bila je prica o kocki i holdemu uglavnom lik je izjavio da je otisao u vegas sa 25k maraka i da je zgrnuo bogastvo igrajuci NL a bilo ko sa 2 grama mozga moze shvati da neko kao sto je kristijan jedino bogatsvo koje moze da zgrne jesta sa fantomkom na glavi ;-), ne kazem da tvoji drugari nisu uspeli, ali kad su poker i pare u pitanju svaciji EGO dolazi do izrazaja ;-)

Ako hoces da se lepo igras i naucis, igraj live turnire, po mogustvu freez-out turnire jel nema ribanja nema add-ona nicega i tu se igra pravi poker.

Nemoj da igras kes-game odmah jel ce te pojesti cim sednes, turnir igra i kes-game igra su dve razlicite stvari.

I da prvo i poslednej pravilo, uvek racunaj na preostale adute.

Good Luck.

nisam bas neki ljubitelj turnira posto sam odigrao svega par do sada bez uspeha ;-), probao bih za pocetak 10/20 eventualno 20/40 cisto da vidim gde stojim i da li mogu da se pecam fisheve ili ne! ;-)

hvala na feedbacku svima, videcu da obidjem ovih par mesta u narednih metar dana pa cu da ostavim komentar i utisak : )

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@fata

ali brate,pazi,ti online microlimite mozes da prevazidjes suvom mehanikom.Igras odredjeni raspon ruku, samo sa late pozicije i sav betting patern ti se uglavnom zasniva na 3bet.Pritom, kao sto rekoh, igras recimo cetiri stola u isto vreme. Mislim ok,kontam ja broj odigranih ruku, slazem se,ali brate,ako ti znas matematiku pokera,onda je nebitan taj broj odigranih ruku,osim ako ne studiras protivnika.A uzivo nije tako.Treba da budesh mnogo veci majstor da zapamtis kako neko igra sa odredjene pozicije bez da ti neki tracker kazhe.I mozda ti kazes da se ne bi preznojao da te neko prerezhe,ali postoje refleksi koji tek vremenom nauce da se kontrolishu.A to svaka ajkula zna gde i kad da gleda.Taj zvuk udaranja zeton o zeton,trikovi sa zetonima,psiholoske igre kojih online nazalost nema,to meni daje mnogo veliku char pokeru.Najrealnije je da i online i live imaju svojih prednosti, i da su igrachi manje vise podjednaki.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ali brate,pazi,ti online microlimite mozes da prevazidjes suvom mehanikom.

Apsolutno tacno.

Treba da budesh mnogo veci majstor da zapamtis kako neko igra sa odredjene pozicije bez da ti neki tracker kazhe.

Sa ovim se ne bih slozio, pogotovo ukoliko je sajt manji. Ako stvarno igras poker, redovan si i vodis racuna o protivnicima veoma brzo se pohvataju betting patterni jer je mnogo istih igraca svaki dan na odredjenim limitima sa kojima dnevno okrenem 1000-3000 ruku. Tu se vec polako gasi mehanika. Sto sam duze na sajtu sve vise ljudi upoznam i lakse mi je da igram. Buddy lista je neizostavan alat. Kad vidis da je neko noob samo ga pratis gde god upadne i to je to. Dok sam bio na Party Pokeru imao sam jedno dvadesetak musterija pomocu kojih sam digao 70-80% bankrolla.

Sve ovo govorim iz iskustva do limita 0.5/1. Dalje nisam isao jer kad god bih skupio do 1000$ za dizanje odmah bih povlacio pare.

Kad smo vec kod toga, ko od vas igra i gde? Ja sam trenutno na Absolutu, isti nick kao ovde. Uskoro cu da uplatim nekih 150$ na bet365 zbog finog bonusa i da vidim kako ide tamo mada mi se ne svidja softver za multi.

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

ja ne igram online,posto nemam strpljenja da igram microlimite,a i ako uplatim kintu bojim se da cu non stop da placam satelite za neke dojajne velike turnire :) Razmisljam neko vreme da peglam samo sit'n'go ako uplatim online,ali jos uvek razmisljam.

Ja sam suvi cash game live igrach.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...