Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

Stigao u Barsu. Mislio sam da necu ziv sleteti, turbulencije nikad vise... Za sad mi se stvarno cini kao lep grad, mada nisam nista uspeo da obidjem, dosao sinoc jako kasno, prespavao u nekom drugom hotelu, tj ne u ovom gde imamo placeno. Za sat vremena se premestam tamo, a turnir pocinje u 16:30. Od zvucnijih imena sam video samo Mortensena, i to nisam siguran da je to taj :) mada sam zapazio stvarno dosta skandinavskih imena i prezimena. Plaza je preko puta oba hotela sto je mega kul, a kazino jos uvek ne znam gde se nalazi... Izvestavacu i dalje :) e da, klima je ok, sunce je, ali je sinoc bio prejak vetar. Ako ovako bude i sutra idem da se okupam malo posto je sutra slobodan dan ^^

Edited by Aca~
2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

Stigao sam u kazino, nije bilo tesko naci ga. Jos uvek nisam krocio na plazu, ali ono sto sam video mi izgleda stvarno dobro. Mnogo je vetrovito ovde, ne znam da li da se kupam u moru ili bazenu xDKazino mi na prvi pogled izgleda odlicno, turnir se igra na donkem spratu, ali jos uvek ne znam koliko ce igraca biti... Zanimljivo koliko spanci slabo govore engleski i koliko je tesko naci market obican. Sve je ispunjeno restoranima i prodavnicama koje prodaju samo jednu vrstu dobra... Toliko za sad, stay tuned

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

1100e buy in, uzeo tiket preko entractiona... ispao sa turnira, prvo sam se zakopao kad sam sa 21k od startnih 20k imao blef protiv matorog fisha, na A 6 7 suited, Q Suited, Q river sam odradio 3barrel da bi me na kraju reshovnuo i ja fold... jbg, ja bih ovde na turnu fold sa moje tacke gledista jer sam betovao flop jako, turn za value i river za value koji je nbt... jbg sad idem da uzivam u barsi malo :)

E da, day 1a 160 coveka

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

Igram ja, par godina, igrao online na starsu i ftp, NL25.. Sa 30$ krenuo, dosoa do 130$ na starsu, izgubio sve posle par dana zbog loseg bankroll menadzmenta :)

Offline se igra u TenStarsu (blindovi 25/25, 25/50, 50/50, 50/100, nisam siguran mozda ima i jace igre), ovo jos nisam overio, a bio 10ak puta u PokerFace klubu, nije lose, 10/20 ili 20/40 a ima i solidnih turnira. Inace, uskoro Belgrade Open, buy-in 550e :D...

imas neka uputstva za taj poker stars ??? nisam igrao ali imam zelju,uzivo samo gledao ne i igrao...igram rulet elktronski i jednom bio u grand casinu sa 9k uzeo 18k :D

Budi GOVEDO,zaposli se preko veze !!!

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na onom turniru sto sam spominjao da cu ici. Bilo je 28. igraca. Mislio sam da ce biti 60 ali to je samo cap. Uglavnom zabo sam 2. mesto i 470$ tj 450$ posto sam 20$ dao za bubble. Nenormalno me kenjalo. Onakve kupovine u zivotu nisam imao. Steta sto sam prvu ruku heads up-a allinovao KJ na njegove keceve. Al dobro ne mogu se pozaliti. Inace onako mrtav turnir u zivotu nisam igrao. 80% igraca su ljudi stariji od 65 godina. Jedino momak koji je osvojio je znao nesto. Dobio sam i free tiket za isti takav turnir 6. oktobra ali ne verujem da cu moci da odigram jer nam tada pocinje sezona.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

ja cu na nokaut sigurno,main ako zabodem kartu preko satelita,a razmisljam se da se okockam na omahi :DDDDDDDDD

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Po prvi put u zivotu hocu da krenem neku ozbiljniju igru (citaj postujem bankroll). Plan mi je da prvom prilikom depozitujem na stars 100$ i krenem 0.01$/0.02$ i da cepam 4 stola. Kapiram da je dosta mase sa topica vec igralo. Gledam sad video nekog pokerproa sto igra 5$/10$ i igra je manje vise mirna. Al znam da tako nije ni izbliza na microlevelima. Podelite vasa iskustva i dajte neke savete. Kolko vam je trebalo vremena da se dignete na veci level i tako to

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Za 0.01-0.02 ti je potrebno za pocetak 50$, sa 100$ mozes opusteno 0.02-0.04 da igras. Sto se igre tice ulazi se sa svacim i nemoj da te cudi ak oti neko kraljeve otrese sa 7-2 off suted. Igras skolski i napredovaces sigurno, kada dodjes na 30 by onda prelazis na sledeci nivo kao u igrici :)

na 0.5-.0.10 centi vec je igra malo ozbiljnija i nece ti bas ulaziti sa svim glupostima, ali nikad se ne zna, moras da proucis sto ida vidis sa kime imas posla, ako ces igrati strejt ( skolski ) onda mozes ta cetiri stola, ali ako hoces kasnije da improvizujes na vecim limitima, onda igraj veci limit i dva stola u isto vreme. Nemoj da das da se istiltujes jer onda satima zaradjeni novac ode u dve ruke.

Strpljivo i polako to je tvoja igra.

Ako volis turnire preporucijo bih na PS-u Knock out turnire od 1.50 $ za pocetak 9 Sng one table.

Srecno i javi kako prolazis :)

Edited by Barba
Link to comment
Share on other sites

Ja bih ipak igrao na sigurno sa 100 buyinova bankrollom. Mislim da sam dosta sazreo sto se tice same igre a i tiltovanja tako da to nebi trebalo da bude problem. Jos se dvoumim izmedju 1.50$ Fifthy50 i cash game. Vise mi lezi fifthy50 ali mi se cini da se tu jako sporo napreduje. Jos moram neke stvari da sredim pre nego sto se odlucim na deposit al kad krenem zvanicno da igra javi cu

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

mislim da ti je najbolje da pitas acu za savet posto on kontam najduze pegla online,ne znam da li fata i dalje igra poker,ali kontam da i on ima dosta ruku odigranih online...

ja sam online poceo krajem maja,izbegavao sam internet poker potpuno,sto zbog filinga kompletnog (volim da studiram reakcije ljudi,volim taj psiholoski deo igre,sto zbog toga sto sam kontao da su igre mnogo slabije nego online i uspesno sam pobedjivao lajv igre koje sam igrao)

Ipak,nakon samo cetiri meseca online igre imam osecaj da sam mnogo napredovao jer sam duze vreme stagnirao jer se nisam previse ni trudio da radim na igri,ona tipicna prica "bolje prvi u selu nego poslednji u gradu"...a tek sam skontao koliko se moja agresivnost u igri mnogo vise isplati online jer mogu da igram mnogo vise ruku,a ne ko na lajvu gde upadnem u bioskop mod i samo gledam karte ponekad...

ja sam krenuo sa cetiri stola,ali sad pikam lagano 12 komada i to ih naslazem da se preklapaju,ali mi ne smeta puno...enivej,uvek sedaj za stolove sa 100bb,autotopuj stek,i ja sam npr. pravio prelaze na 25 buy inova,a for example krenuo sam sa 200 jura da igram nl10 na cuvenim zabarima(gde ti je svaki dobar igrac Srbin),ipak,iako su igraci sami losi po sebi,napredak u igri mi je evidentan jer vise radim na igri...naravno u tome su mi dosta pomogli klipovi koje sam gledao,preporucujem ti vernera i ronfara ako ces igrati kesh...

najveci problem u pocetku ti je mindset,tako da bih ti preporucio da procitas poker mindset od iana taylora i mathewa hillgera

ja sam procitao tu knjigu ali mi je u pocetku mnogo vise znacilo da pricam sa nekim...to je bio jedan nas forumas koji mi je govorio i da sam devojcica i sve zivo,ali sam se iscupao iz cele price i prestao da pravim iste greske tipa da platim lika da se uverim u read iako znam da sam slabiji ili da se nameracim na nekog da ga NADIGRAM,i takve slicne detinjaste greske...meni i ortaku je lepo krenulo,ali smo posle mesec dana igre bili na pola pocetnog bankrolla iako smo se vec digli na nl20...vracanje unazad na pocetne limite se ispostavilo kao pravi potez i ta disciplina je nesto sto moras da ispostujes ako hoces ozbiljno da peglas i zaradjujes...mi smo od lajva bili dovoljno dobri,ali sad mi ta lova deluje smesno u poredjenju sa ovom kojom smo izgurali poslednja dva meseca,tako da kreni u grind,ali po meni,mozda bi trebalo za pocetak da razmislis o nekoj drugoj sobi gde ce ti biti laksi field nego na starsu...

i ne opterecuj se jurnjavom sa limitima,vec gledaj da li si zadovoljan igrom i lovom,ortatj i ja imamo rol za nl50,ali i dalje giljamo nl20 i nl30,uopste nam se ne zuri da skocimo gore...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Overio sam ja manje vise sve poznatije poker sobe i jedino gde bih mogao da igram (delom i zbog tehnickih razloga) su Pokerstars, vegas365 i Starlive. Na Starsu bi igrao preko remote kontrola na svom kompu u Srbiji a na ova dva moze i preko VPN-a. Mana kod ta dve je sto je kod mene uvek 7 sati manje a najvise bi igrao u periodu od 20:00-00:00 po mom vremenu (3:00-7:00) a tada tamo bas nema nikog. A i gotivno mi je na Starsu da budzim one fpp poene koje vrlo cesto unovcim u neke turnament dolare. Tako da cu se verovatno opredeliti za Stars. Sad samo da docekam platu i iscimam nekog za depozit.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Kad sam odlucio da na poker gledam malo ozbiljnije, grindovao sam KO SNG, kao sto je Barba rekao. Bankroll sam dizao do nekih 700$ da bih presao posle na Italijane.

Krenuo tamo sa 100e, igrao NL10, ispeglao bukvalno za 3 dana taj limit, presao na NL20, opet se dizao, pa sam morao da skidam vise od pola bankrolla pa ispocetka. Nakon toga stagniranje, pa nakon stagniranja opet veliki skok na NL50, posle manje od mesec dana sam igrao NL100. Sad sam jos uvek na tim limitima iako sam pocetkom godine igrao NL200 pa cak i NL400 i NL600 (bez bankrolla, ali je bilo samo par stolova).

Tebi preporucujem da ako se vec odlucujes za PokerStars da lagano krenes na NL4, od 200$ mozes i na NL10 ako vidis da imas edge nad protivnicima.

Mindset i postovanje bankrolla su definitivno najbitnije stvari u online pokeru, znaci samo strpljivo i bez tilta, napravi sebi stop loss limit (recimo 5 BI, toliko je meni) i napredak je zagarantovan.

I nikako nemoj da padas sa motivacijom ako si breakeven na kraju meseca jer ce se to promeniti :)

Srecno!

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...